;

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است که در هر آپدیتی یک سری قابلیت ها به این پلتفرم اضافه می شود. به جرأت می گویم که هایلایت های استوری، اینستاگرام به یک ابزار دیجیتال مارکتینگ خارق العاده تبدیل کرد. مطمئناً این قابلیت برای تمامی اکانت ها فعال شده است؛ اما در برخی مواقع مشاهده شده که برخی هایلایت ها خود بخود حذف می شوند. از آنجایی که هایلایت قابلیتی است که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد، به همین دلیل در این مقاله می خواهیم دلیل حذف هایلایت اینستاگرام را بررسی کرده و یک راهکار برای حل این مشکل ارائه دهیم.  
 
پیشنهاد می کنم مقاله مرتبط با هایلایت های اینستاگرام را مطالعه کنید: همه چیز درباره هایلایت استوری اینستاگرام 

نحوه هایلایت کردن استوری در اینستاگرام

قبل از بررسی مشکل هایلایت اینستاگرام ابتدا روش هایلایت درست کردن را بررسی کنیم. یک استوری در پیج تان منتشر کنید، یا اینکه یک استوری از آرشیو خود انتخاب کنید. اکنون در صفحه استوری تان با کلیک برروی علامت قلب در پایین صفحه استوری، استوری مورد نظر خود را هایلایت کنید. برای هایلایت کردن استوری مراحل زیر را دنبال کنید:

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ یک استوری را انتخاب کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ در صفحه استوری، در قسمت پایین بر روی قلب کلیک کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ در این قسمت گزینه New را انتخاب کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ یک نام دلخواه برای هایلایت تان انتخاب کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ به همین راحتی می توانید استوری های خود را به صورت هایلایت ذخیره کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ بعد از ایجاد چندین هایلایت به جای استفاده از New، به جای ساخت هایلایت جدید می توانید استوری های خود را در هایلایت قدیمی به صورت گروهی ذخیره کنید.

 

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ نیاز به آپدیت اپلیکیشن اینستاگرام

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ مشکلات نرم افزاری مانند مشکل کاور هایلایت اینستاگرام

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ وجود داده های معیوب در حافظه Cache و یا Data برنامه

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام

۵ روش حل مشکل هایلایت استوری اینستاگرام

همانطور که می دانید، استوری های اینستاگرام تا 24 ساعت در صغحه استوری شما نمایش داده می شوند و بعد از گذشت این مدت حذف می شوند. البته توجه داشته باشید در صورت فعال بودن تنظیمات ذخیره سازی استوری در آرشیو، استوری ها ذخیره می شوند. اما اگر می خواهید مخاطبان تان هیمشه استوری های شما را ببینند، بهتر است از ویژگی هایلایت استوری استفاده کنید. به این ترتیب استوری های دسته بندی های مورد نظر شما برای همیشه در پروفایل قابل مشاهده می باشد و هر کسی می تواند آن ها را ببیند.

البته برخی از کاربران به دلایل مختلف نمی توانند از این قابلیت استفاده کنند و یا هایلایت ها آن ها پاک می شود، که در این مقاله قصد داریم دلیل حذف هایلایت اینستاگرام را بررسی کرده و به معرفی راهکارهایی جهت رفع این مشکلات می پردازیم.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ تنظیمات آرشیو استوری

اگر می خواهید استوری های قدیمی خود را در هایلایت انتخاب کنید، باید تنظیمات آرشیو استوری را از قبل فعال کرده باشید. در غیر اینصورت استوری های شما در آرشیو ذخیره نخواهند شد و برای همیشه بعد از گذشت 24 ساعت پاک می شوند.

برای فعال کردن تنظیمات ذخیره سازی آرشیو به صورت زیر عمل کنید:

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بروید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ گزینه Privacy را انتخاب کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ در این قسمت گزینه Story را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ در صفحه باز شده تیک Save to Archive را انتخاب کنید (آن را آبی کنید)

بعد از این اقدامات، تمام استوری هایتان در آرشیو اینستاگرام ذخیره می شود.

 

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام را آپدیت کنید.

برای عده ای از افراد ممکن است قابلیت هایلایت اینستاگرام هنوز فعال نشده باشد، در این صورت باید اینستاگرام خود را به آخرین ورژن منتشر شده آپدیت کنید. به محض آپدیت کردن اینستاگرام، این ویژگی برای شما فعال می شود؛ علاوه بر دریافت ویژگی های جدید، مشکلات و باگ های مختلف برنامه نیز رفع می شود. برای آپدیت کردن هم کافی است به اپ استور خود بروید و روی دکمه UPDATE در کنار اینستاگرام کلیک کنید تا فرایند آپدیت تکمیل شود.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ گوشی را ریستارت کنید.

برخی مواقع ممکن است هایلایت های شما خود به خود پاک شوند؛ ممکن است برنامه شما باگ داشته باشد. ریستارت گوشی یک راه حل ساده و در دسترس برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات نرم افزاری می باشد.

اکثر مواقع مشکلات در سیستم عامل یا برنامه های کاربردی با یک بار راه اندازی مجدد قابل رفع است؛ پس گوشی تان را ریستارت کنید تا چنین مشکلاتی رخ ندهد.

 

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ پاک کردن حافظه کش و دیتا اینستاگرام

گاهی اوقات وجود اطلاعات معیوب در حافظه نهان یا داده های برنامه، دلیل حذف هایلایت اینستاگرام می شود؛ با پاک کردن حافظه Cache و Data اینستاگرام به راحتی مشکل شما برطرف می شود.

برای پاک کردن حافظه کش و دیتای اینستاگرام بایستی از طریق تنظیمات گوشی اقدام کنید. بدین صورت که از تنظیمات گوشی و قسمت Apps اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کنید. سپس بر روی آن کلیک کنید و تا صفحه اپلیکیشن برایتان باز شود.حال حافظه و دیتای اینستاگرام را پاک کنید.توجه کنید در این صورت از برنامه log out می شوید و باید مجددا لاگین شوید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ برنامه را حذف و دوباره نصب کنید.

اگر با راه حل های بالا، مشکل اینستاگرام تان رفع گردد؛ حذف و نصب مجدد اپلیکیشن اینستاگرام است. خود اینستاگرام همیشه توصیه کرده است، که بیشتر مواقع با حذف و نصب مجدد اپلیکیشن تنظیمات برنامه درست می شود. پس به جای استرس و سردرگمی کافیست اپلیکیشن را به طور کامل از گوشی خود حذف کنید، سپس آخرین نسخه اینستاگرام را از اپ استور رسمی مجددا نصب کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

دلیل حذف هایلایت اینستاگرام چیست؟ با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید.

اگر باز هم مشکل تان حل نشود، تنها راهی که برایتان باقی می ماند، تماس با پشتیبانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید و مشکل پیش آمده را به همراه راه حل هایی که جهت رفع مشکل تان انجام داده اید را مطرح کنید. با ارائه توضیحات شفاف، آن ها می توانند راهنمایی بهتر و دقیق تری در راستای حل مشکل تان و دلیل حذف هایلایت اینستاگرام ارائه دهند.

توصیه ما

ما در شویراد سعی داریم علاوه بر ارائه انواع خدمات برای ایده پردازی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی، برخی ترفندهای اینستاگرام نیز را به شما آموزش دهیم. برای اینکه بتوانیم به نحو مطلوبی شما را راهنمای کنیم، لطفا در قسمت دیدگاه مقالات پیشنهادات و انتقادات تان را در خصوص مقالات به ویژه مطالب ذکر شده برای دلیل حذف هایلایت اینستاگرام را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *