نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آن

آیا تا به حال تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام به گوشتان خورده است؟! نوتیفیکیشن (notification) در لغت به معنی اعلان یا اطلاع رسانی است. با اضافه شدن سیستم نوتیفیکیشن در گوشی های هوشمند، تمامی رویدادها از قبیل پیام های دریافتی از طریق پیامک و یا شبکه های اجتماعی، دانلودها و سایر پیام های اطلاع رسانی در زمان هایی که گوشی در دسترس مان نیست، به صورت نوتیفیکیش روی گوشی کاربر ارسال می شود. این نوتیفیکیشن ها از طریق نوار بالای تلفن همراه، به صورت بازشو و کشویی به کاربر نمایش داده می شود.

 

دیجیتال مارکترها از این فرصت استفاده کردند و برای بازاریابی و تبلیغات محصولات و یا خدمات خود روش تبلیغاتی نوتیفیکشن را ابداع کردند. 

 

نوتیفیکیشن کلیک یک روش تبلیغاتی در ارسال پیام است که حتی اگر کاربر از محصولات و یا خدمات شما استفاده نکند، پیام شما را خواهد دید. به این ترتیب که آیکون و پیام شما در نوار وضعیت تلفن همراه کاربر ظاهر می شود. تبلیغات نوتیفیکیشن یکی از روش های تبلیغاتی پربازده و هدفمند می باشد.

پوش نوتیفیکیشن اساسا حاوی پیامی است که روی صفحه موبایل کاربر نمایش داده می شود و کاربر با کلیک روی این پیام به صفحه مورد نظر هدایت می شود. صفحه ارجاع شده می تواند یک صفحه وب، دانلود یک اپلیکیشن، ارسال ایمیل، تماشای یک محتوای و یا خرید یک محصولی باشد.

این اعلان ها عموماً 2 مورد را هدف قرار می دهند:

  • اطلاع بسانی به کاربر
  • درخواست اقدام از کاربر

با گسترش میزان کاربران اینستاگرامی، تبلیغات نوتیفیکیشن به اینستاگرام نیز راه باز کرد. در این مقاله می خواهیم در مورد این شیوه تبلیغاتی، نحوه اجرا و مزایای آن صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

مقاله پینشهادی: نکات طلائی ارسال دایرکت تبلیغاتی اینستاگرام

تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام چیست؟

تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام پیام هایی هستند که در صفحه نمایش گوشی یا دسکتاپ کاربران ظاهر می شوند. افرادی که این پیام را دریافت می‌کنند، کاربران وب‌سایت یا اپلکیشن هایی هستند که دریافت تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام را پذیرفته اند.

ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام،نرخ بازدید و بازدهی بالایی دارد؛ به همین دلیل می تواند برای دیده شدن کسب و کارها و برندها مؤثر واقع شود. برخی مواقع ممکن است که یک تبلیغاتی برای کاربر نمایش داده نشود یا به نوعی از دست بدهد، اما تبلیغات نوتیفیکیشن ساعت ها روی صفحه نمایش تلفن همراه شما باقی می مانند و به کاربر این امکان را می دهد که هر زمان که بخواهد تبلیغات نوتیفیکیشن را مشاهده کند.

اما توجه کنید برای اینکه مخاطب، تبلیغات یک اپلیکیشن، محصول و یا سایت را دریافت کند، لازم است حتما یک بار از سایت بازدید داشته باشد و یا اپ مورد نظر را دانلود کرده باشد. در واقع تبلیغات کسب و کار شما در این شیوه به دست مخاطبان هدفمند و مرتبط خواهید رسید. در این نوع تبلیغات می توانید از بنر،عکس و متن تبلیغاتی به آگهی خود اضافه کنید و توجه کاربر را به خود جلب و میزان بازدید تبلیغ تان را افزایش دهید.
پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) به اعلان‌هایی گفته می‌شود که ازاپ های مختلف روی صفحه موبایل یا از طرف وب‌سایت‌ها در مرورگر رایانه شما ظاهر می‌شوند.

مزایای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام

 

مزایای کاربرد تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام چیست؟

در این بخش می خواهیم چند مزیت این شیوه تبلغیاتی را بررسی کنیم:

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنافزایش نرخ تبدیل

اولین مزیت تبلیغات پوش نوتیفیکیشن نرخ تبدیل بالای آن نسبت به سایر انواع تبلیغات است؛ از آنجایی که تعداد زیادی از مخاطبان تبلیغ شما را می بینند، درصد احتمال کلیک آن نیز زیاد است. به همین دلیل در این شیوه تبلیغاتی با داشتن یه محتوای تبلیغاتی خوب می توانید تعداد زیادی از مشتریان راغب را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید.

 

 

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنترافیک هدفمند

برخلاف تبلیغات پیامکی یا پاپ آپ که بدون مقدمه مخاطب را مورد خطاب قرار می دهند، تبلیغات نوتیفیکیشن با کسب اجازه از کاربر برای او ارسال می شود. یعنی مخاطب شما را از قبل می شناسد و همین موجب می شود به شما اعتماد کند؛ در نتیجه این شیوه تبلیغاتی، ترافیک هدفمندتری ایجاد می کند. در حالی که اکثر مخاطبان تبلیغات پیامکی یا پاپ آپ، تمایلی به دیدن متن یا تصویر آگهی را ندارند.

 

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنبازدهی بالا و هدر رفت پایین

تبلیغات مختلف، بسته به شرایط و نوع آن، مقداری هدر رفت خواهند داشت؛ به عنوان مثال، از 10000 پیام ایمیل شما، شاید 30 درصد آنها به پوشه اسپم مخاطبان برود. بنابراین تعداد زیادی پیامک ارسالی به دست مخاطبان نمی رسد و بسیاری از کاربران با استفاده از افزونه ها امکان ارسال پاپ آپ در مرورگر خود را بسته اند. اما هدر رفتن تبلیغات پوش نوتیفیکیشن بسیارپایین است و اغلب مخاطبین از بازدید نوتیفیکیشن استقبال کردند.

 

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنایجاد افزایش آگاهی از برند

همانطور که گفتیم امکان دارد به مخاطب تبلیغات ایمیلی، پیامکی، پاپ آپ … خیلی توجه نشان ندهد و حتی آن را باز نکند؛ اما در تبلیغات نوتیفیکشن اینستاگرام، شما محتوای تبلیغاتی را در هر صورت می بینید. بدترین حالت این است که شما برای دیدن محتوا روی تبلیغ کلیک نکنید؛ بازهم نام برند و موضوع تبلیغ برای شما نمایش داده می شود.

 

روش های ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام

اکنون که می دانید تبلیغات نوتیفیکیشن چیست، بیایید ببینیم که چگونه یک پیام تبلیغاتی را به شکل پوش نوتیفیکیشن برای مخاطبان زیادی ارسال کنیم. به دو روش می توانید این نوع تبلیغات را برگزار کنید:

 

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنارسال تبلیغات نوتیفیکیشن از طریق رسانه شخصی

اینجا منظور از رسانه شخصی، همان وب سایت و یا اپلیکیشن شما است؛ برای اجرای این شیوه تبلیغاتی لازم است سرویس های پوش نوتیفیکیشن را در سایت خود پیاده سازی کنید. سپس با ارائه یک سری پیشنهادات جذاب، مخاطبان خود را متقاعد کنید تا در سرویس شما مشترک شوند و به شما اجازه ارسال نوتیفیکیشن بدهند. پس از کسب اجازه از مخاطب، می توانید بعداً از اعلان ها برای اهداف بازاریابی تان استفاده کنید.

 

نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آنتبلیغات نوتیفیکیشن کلیکی از طریق رسانه دیگران

برای اجرای این شیوه تبلیغات، شما با صاحب رسانه ای که قبلاً تعداد زیادی مخاطب را در سرویس نوتیفیکیشن خود جمع آوری کرده است، قرارداد امضا می کنید. سپس پیام تبلیغاتی تان را از سیستم آن ها برای مخاطب ارسال می کنید. با توجه به اینکه اغلب، هزینه ارسال نوتیفیکیشن به ازای هر کلیک کاربر دریافت می شود، به آن تبلیغات کلیکی نوتیفیکیشن اینستاگرام نیز گفته می شود.

به عنوان مثال در بین اپلیکیشن های اندرویدی، برنامه ای وجود دارد که بیش از چند میلیون کاربر ایرانی آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کرده اند. می توانید به سازندگان این برنامه پول پرداخت کنید و از آنها بخواهید که برای همه یا برخی از این مخاطبان اعلان ارسال کنند.

 

حرف آخر

تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام با توجه به میزان استفاده همه روزه کاربران از این پلتفرم بسیار بالا می باشد. از طرفی وقتی اعلان شما به کاربر ارسال می شود، تا زمانی که کابر تبلیغ شما را پاک نکند روی گوشی می ماند. بسیاری مواقع کاربر کنجکاو می شود بر روی تبلیغ نوتیفیکیشن شما کلیک کند. حال اگر بتوانید در محتوایتان محصولات و خدمات خود را به خوبی معرفی کنید و با استفاده از ایده های جذاب، توجه کاربر را با خود جلب کنید، قطعاً فروش بالایی هم خواهید داشت.

برای تولید محتوای خلاقانه و تاأثیرگذار و برگزاری تبلیغات در اینستاگرام با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *