قوانین جدید اینستاگرام در 2022

قوانین جدید اینستاگرام در 2022
زمان مطالعه: 6 دقیقه

با فرا رسیدن سال نو میلادی، اینستاگرام قابلیت ها و قوانین جدیدی را به کاربران خود معرفی می نماید. پلتفرم اینستاگرام همواره در حال ارائه آپدیت و بروزرسانی های جدید می باشد؛ در این مقاله قصد داریم قابلیت های اضافه شده و قوانین جدید اینستاگرام در سال 2022 را مورد بررسی قرار دهیم. 

از مهم ترین دلایل اینستاگرام برای اعمال چنین محدودیت‌هایی، جلوگیری از اسپم‌ها و اکانت‌هایی است که توسط ربات‌ها مدیریت می شوند. اگر محدودیتی در اینستاگرام وجود نداشته باشد، اکانت های مدیریت شده توسط ربات می توانند روزانه هزاران یا حتی ده ها هزار نفر را فالو و یا آنفالو کنند و در نتیجه هر کسی می تواند در مدت زمان کوتاهی هزاران فالوور جدید به دست آورند. البته افزایش فالوور با این روند همیشگی نمی باشد و اکانت مربوطه در بازه زمان کمی با ریزش شدید فالور مواجه می شود.

اینستاگرام با وضع این قوانین سعی در حمایت از اکانت هایی می باشد که به صورت طبیعی و ارگانیک رشد کرده اند و از رشد هر اکانتی به صورت تقلبی ممانعت می کند. همین مسأله در مورد لایک نیز صادق است؛ اگر محدودیتی برای لایک اکانت ها وجود نداشته باشد، هر اکانتی با خرید لایک می تواند به راحتی مخاطبان را گول بزند.

برای آگاهی از کامل قوانین اینستاگرام در سال 2021 توصیه می کنیم مقاله ذیل را مطالعه کنید:

مروری بر قوانین اینستاگرام در سال 2021 

شرکت اینستاگرام در سال 2021، محدودیت های زیادی را برای یک سری تعاملات از قبیل  لایک و فالو کردن و همچنین قوانین جدیدی برای میزان فعالیت در اینستاگرام اعمال کرد. همانطور که می دانید در سال 2020 طبق آخرین آپدیت اینستاگرام، هر کاربری می توانست روزانه 60 لایک و فالوو داشته باشد؛  اما در سال 2021 اینستاگرام میزان این محدودیت ها تغییر داد.

 

قوانین اینستاگرام

Insight در قوانین  2021 اینستاگرام

اکانت های تجاری اینستاگرامی، به کمک ابزار اینسایت می توانستند میزان تعاملات فالوورها  با پست و یا  پیج خود را در بازه زمانی هفت روز گذشته الی یک ماه اخیر آنالیز کنند. اما طبق اینستاگرام در سال 2021 این قابلیت برای کشور ایران تحریم شد، به همین دلیل بسیاری از افراد و کاربران فعال اینستاگرام از این آپدیت های اینستاگرام در 2021 ناراضی بودند. برخی از این قوانین سبب می شود میزان تعاملات یک اکانت تجاری کاهش یابد و همین منجر به کاهش بازدید مخاطبان و در نتیجه میزان فروش از اکانت مربوطه می گردد. 

این محدودیت صرفاً شامل ابزار اینسایت نیست بلکه طبق قوانین اینستاگرام 2021، استفاده از گیف های متحرک در استوری برای ایرانیان تحریم شد. البته قابل ذکر است برخی از کاربران اینستاگرام این محدودیت گیف را با استفاده از فیلترشکن دور زدند؛ البته استفاده از فیلتر شکن نیز مشکلات خاص خودش را دارد.  

در بخش بعدی می خواهیم قوانین اینستاگرام حاکم بر گیف های اینستاگرامی را بررسی کنیم. 

گیف در قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱

قبل از آپدیت های اینستاگرام در سال 2021، کاربران اینستاگرامی می توانستند در استوری های خود از گیف های متحرکی که در قسمت استیکر گیف به صورت پیشنهادی ظاهر می شدند، استفاده کنند. برای این کار کافی بود استیکر گیف را انتخاب و سپس در کادر جستجوی مورد نظر، نام گیف مورد نظر خود را تایپ کنند. 

اما در آپدیت های اعمال شده سال 2021 ، این قابلیت برای کشور ایران تحریم گردید؛ در حال حاضر امکان استفاده از گیف های متحرک بدون استفاده از فیلترشکن نیز وجود ندارد. قوانین جدید اینستاگرام 2021 کمی سخت‌تر از قوانین قبلی اینستاگرام بود، به همین دلیل بسیاری از اکانت های تجاری وقتی صحبت از آپدیت اینستاگرام می شود دچار ترس و نگرانی می شوند.

فیلتر کردن اینستاگرام در ایران

در سال 2021 برخی از سران کشور، یک نظریه درباره تحریم کردن اپلیکیشن اینستاگرام به صورت دائمی ارائه دادند؛ تمامی این ایده ها در مرحله ایده هستند و هنوز هیچ کدام از آن ها قطعی و نهایی نشده اند. اگر طرح مربوطه قطعی شود، برای استفاده از اینستاگرام نیز بایستی مانند تلگرام از فیلترشکن استفاده کنیم؛ فراموش نکنید استفاده از فیلترشکن برای ورود به اینستاگرام نیز مشکلاتی دیگری را به همراه دارد. من جمله اینستاگرام، افرای که از برای ورود به اینستاگرام از فیلتر شکن استفاده می کنند را به عنوان ربات شناسایی کرده و پیج مربوطه را مسدود می کند.  

برخی از افراد و کاربران اینستاگرام در ایران فکر می کنند، فلیتر کردن اینستاگرام ایده خوبی است و همچنین برای ورود و ثبت نام در این شبکه اجتماعی، باید محدوده سنی تعیین شود.

در سال 2021 برخی از سران کشور، یک نظریه درباره تحریم کردن اپلیکیشن اینستاگرام به صورت دائمی ارائه دادند؛ تمامی این ایده ها در مرحله ایده هستند و هنوز هیچ کدام از آن ها قطعی و نهایی نشده اند. اگر طرح مربوطه قطعی شود، برای استفاده از اینستاگرام نیز بایستی مانند تلگرام از فیلترشکن استفاده کنیم؛ فراموش نکنید استفاده از فیلترشکن برای ورود به اینستاگرام نیز مشکلاتی دیگری را به همراه دارد. من جمله اینستاگرام، افرای که از برای ورود به اینستاگرام از فیلتر شکن استفاده می کنند را به عنوان ربات شناسایی کرده و پیج مربوطه را مسدود می کند. 

 

قوانین اینستا

 

البته در این میان برخی از افراد و کاربران اینستاگرام فکر می کنند، فلیتر کردن اینستاگرام ایده خوبی است و همچنین برای ورود و ثبت نام در این شبکه اجتماعی، باید محدوده سنی تعیین شود. البته این احتمال وجود دارد که در چند سال آینده  شرکت متا اینستاگرام را برای همیشه در کل ایران فیلتر کند؛ زیرا از ابتدای تاسیس اینستاگرام، تعدادی محدودیت ها برای کاربران ایرانی، ایرانیان و چندین کشور دیگر اعمال شده است.

همانطور که  در بالا اشاره کردیم به عنوان مثال استفاده از گیف های متحرک  در استیکرهای استوری، برای کاربران ایرانی فیلتر است و برای استفاده از این گیف های متحرک باید فیلترشکن خود را فعال کنید. همچنین بسیاری از قابلیت های ویژه ای  مانند قرار دادن آهنگ در استوری، که برای کاربران غیرایرانی فعال است. در حالیکه این قابلیت برای ایرانیان بدون استفاده از فیلترشکن غیرممکن است.

 

قوانین جدید اینستاگرام در 2022

با توجه به تعداد بیشماری از برنامه های جانبی که برای اینستاگرام ساخته شده است، این پلتفرم تصمیم گرفته است قوانین سخت گیرانه تری را برای فعالیت کاربران اعمال کند. اکثر قوانین اینستاگرام برای جلوگیری از فعالیت ربات ها یافعالیت های اسپم ها طراحی شده اند. در وب سایت یا اپلیکیشن اینستاگرام، بخشی Terms of Use جود دارد که تمام قوانین اینستاگرام را توضیح می دهد.

تمامی قوانین اینستاگرام مربوط به تعداد لایک و کامنت، فالو و آنفالو … که در سال 2021 از طرف اینستاگرام وضع شده بود، در سال جدید نیز به همین منوال ادامه دارد. در این بخش می خواهیم درباره برخی قوانین جدید اینستاگرام در سال 2022 صحبت کنیم؛ سختگیری های اینستاگرام نسب به این قوانین نسبت در مقایسه با سال قبل کمی بیشتر شده است.

 

قوانین جدید اینستاگرام

رعایت قوانین حق کپی رایت

همانند قوانین و محلدودیت های اینستاگرام در سال 2021، کپی کاری در سال 2022 نیز ممنوع می باشد. خوشبختانه یکی از مواردی که بیش از هر زمان دیگری در اینستاگرام جدی گرفته می شود قانون کپی رایت است. همانطور که می دانید اینستاگرام،  پست هایی که  بر روی آن ها موسیقی های مربوط به خوانندگان دیگر را می گذارید،  چند ثانیه بعد از انتشار آن را بلاک  می کند.

تمامی این اقدامات مربوط به محدودیت ها و قوانین اینستاگرام در مورد  رعایت حق کپی آثار  هنرمندان است که در سال 2022 نیز ادامه دارد. اگر در پست های خود قصد دارید از موسیقی ها خوانندگان مشهور بهره بگیرید و یا کلیپ های مربوط به افراد مشهور را در فید اینستاگرام تان پست کنید، سعی کنید خلاقیت داشته باشید و از تقلید و کپی برداری بپرهیزید.

مسدود کردن مطالب غیراخلاقی 

یکی از مواردی که اینستاگرام در سال های اخیر نسبت به ان هشدار داده است، جلوگیری از انتشار مطالب غیراخلاقی است. اینستاگرام قصد دارد این اپلیکیشن را به فضایی امن برای تمامی گروه های سنی تبدیل نماید، از این رو از انتشار محتواهای وحشیانه، ترویج فساد، تبلیغات سلاح گرم، مواد مخدر، ترویج خودکشی و غیره  به شدت مقابله می کند. اینستاگرام برای کسانی  که این قوانین را زیرپا گذاشته  و نقض می کند، جرائمی مانند مسدود کردن اکانت یا حتی حذف دائمی حساب را در نظر گرفته است. 

علاوه بر این، این برنامه امکان گزارش و مسدود کردن اکانت های نامناسب را برای کاربران فراهم کرده است. تمامی این سختگیری ها و کنترل نظارت ها، همچنان در سال  2022 نیز ادامه دارد.

این مطلب ادامه دارد …

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.