قوانین و محدودیت های اینستاگرام 2021

قوانین و محدودیت های اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام باید از قوانین و محدودیت های اینستاگرام آگاه باشید تا تعامل بالایی داشته باشید و از شدوبن شدن تان در اینستاگرام جلوگیری کنید. به طور کلی اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید، آگاهی از قوانین، محدودیت‌ها،  سیاست‌های اینستاگرام مانند لایک، کامنت، پیام دایرکت، فالو، آنفالو آخرین الگوریتم اینستاگرام، دستورالعمل و غیره بسیار مهم است.

گاهی اوقات ممکن است بخواهید برخی کارها را در کوتاه ترین زمان ممکن در اکانت اینستاگرام خود انجام دهید اما بخاطر داشته باشید با انجام این اقدامات برخی قوانین اینستاگرام را شاید زیر پا بگذارید و همین موضع سبب بلاک شدن موقت یا دائمی اکانت شما گردد. 

در حالی که برخی از افراد محدودیت های اینستاگرام را آزاردهنده می دانند، اما تمامی این محدودیت به نفع ما هستند. به عبارت دیگر، اینستاگرام با این محدودیت‌ها، اسپم‌ها را شناسایی می‌کند و در نتیجه از حساب‌های ما محافظت کرده و آنها را ایمن نگه می‌دارد.

در این بخش می خواهیم برخی محدودیت های اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر نمی خواهید از طرف اینستاگرام بلاک شوید و از این محدودیت ها آگاهی ندارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

قوانین و محدودیت های اینستاگرام در 2021

محتوای ممنوعه در اینستاگرام چیست؟

قوانین سختگیرانه ای در اینستاگرام وجود دارد که همه باید از آن ها پیروی کنند. به نظر شما چه نوع محتوایی در اینستاگرام، محتوای ممنوعه است و هیچ کس نباید در اینستاگرام از آن استفاده کند:

 • خرید و فروش سلاح گرم
 • خرید و فروش مشروبات الکلی
 • خرید و فروش تنباکو
 • یک داروی تجویزی غیرقانونی (حتی اگر در منطقه شما قانونی باشد)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای جنسی
 • سخنان تنفرآمیز
 • باج گیری یا آزار کسی
 • خشونت را تشویق کنید
 • تهدید به آسیب فیزیکی، آسیب مالی، خرابکاری و غیره.
 • تشویق مردم به پذیرش خودآزاری
 • ویدیوهای خشونت آمیز     

 تمامی موارد ذکر شده در اینستاگرام ممنوع است که اینستاگرام آنها را حذف خواهد کرد و در صورت ادامه نقض قوانین اینستاگرام توسط کاربر، اکانت فرد مربوطه مسدود خواهد شد. فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی، جزء موارد بسیار حساس است که اینستاگرام در مورد آنها بسیار سخت گیر است و بلافاصله پس از مشاهده و شناسایی آنها، حساب را مسدود می کند.

با دانستن این محدودیت‌ها می توانید بهترین راه‌ها برای افزایش فالوور در اینستاگرام را کشف کنید.

برخی قوانین و محدودیت های اینستاگرام

حالا بیایید در مورد محدودیت های لایک، فالو/آنفالو، کامنت، تگ و غیره اینستاگرام صحبت کنیم:

به خاطر داشته باشید که هیچ اظهارنظر رسمی در مورد محدودیت های اینستاگرام برای فالو/آنفالو، لایک، کامنت و غیره وجود ندارد، اما می توان گفت بر اساس تجربیات، برخی محدودیت های اینستاگرام شناسایی شده اند. اما به طور کلی این محدودیت ها بسته به نوع اکانت و فعالیت های یک اکانت در گذشته، برای افراد مختلف متفاوت است.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام به عوامل زیادی بستگی دارد و هیچ کس آمار دقیقی از این محدودیت ها ندارد، اما در هر حال دانستن آن ها غیرممکن نیست.

در اینجا چند عامل مهم که تأثیر قابل توجهی بر اقدامات شما دارند را آورده ایم:

 • سن اکانت اینستاگرام شما
 • تعداد فالوورهای شما
 • تعامل اکانت شما
 • فعالیت اکانت شما

بدیهی است که محدودیت اکانت جدید بسیار بیشتر از اکانت قدیمی است. اکانت هایی با نرخ تعامل بالاتر مجاز به انجام اقدامات بیشتری نسبت به اکانت های غیرفعال هستند. فقط به خاطر داشته باشید که اینستاگرام هوشمندانه عمل می کند؛ آنها به رفتارهای گذشته شما در اینستاگرام نگاه می کنند و سپس تصمیم می گیرند که آیا اقدامات شما طبیعی به نظر می رسید یا نه.

محدودیت فالو/آنفالو اینستاگرام

فالو و آنفالو کردن به عنوان اقدامات یکسان محسوب می شود و سقف این اقدامات روزانه 200 اکانت در روز است.

حدود 10 عدد فالو و آنفالو در هر ساعت اکانت شما را ایمن نگه می دارد و حساب شما را از بلاک شدن نجات می دهد. توجه کنید این محدودیت شامل تعداد افرادی که می توانند شما را دنبال کنند نمی شود.

به یاد داشته باشید که به آرامی شروع کنید و سپس به تدریج تعداد فالوورها و یا آنفالو کردن ها را هفته به هفته افزایش دهید. بعبارتی مطمئن شوید که اینستاگرام اکانت شما را به عنوان اسپم شناسایی نمی کند.

مثلا:

 • هفته اول: 50 فالو/آنفالو در روز
 • هفته دوم: 100 فالو/آنفالو در روز
 • هفته سوم: 150 فالو/آنفالو در روز

محدودیت لایک اینستاگرام

یکی از مهم ترین قوانین و محدودیت های اینستاگرام، تعداد لایک های یک کاربر است. حداکثر تعداد لایک ها برای هر کاربر حدود 1000 تا در روز است. اما باید بگویم این محدودیت نیز برای همه کاربران اینستاگرام یکسان نیست. شما برای اینکه اکانت خود را ایمن نگه دارید و از بلاک شدن در اینستاگرام در امان بمانید، باید به کمتر از 700 لایک در روز رضایت دهید.

محدودیت کامنت اینستاگرام

محدودیت کامنت برای هر کاربر، حدود 180 تا 200 در روز است. همچنین اینستاگرام کامنت های تکراری را تشخیص می دهد و حساب شما را به خاطر این اقدامات پنالتی می کند، از این رو
یک کامنت را بارها و بارها ارسال نکنید. سعی کنید در کامنت های ا ایموجی خالی استفاده نکنید و آن ها را در کامنت به همراه متن بیاورید؛ در غیر اینصورت اینستاگرام آن ها را ممکن است به عنوان اسپم شناسایی کند.

محدودیت کاراکتر کپشن/کامنت اینستاگرام

کاربران اینستاگرام می توانند از 2200 کاراکتر در کپشن و کامنت استفاده کنند.

محدودیت پیام های دایرکت اینستاگرام

حدود 50 تا 80 مکالمه جدید می توانند داشته باشند.

نکته مهم

اگراز کاربران جدید اینستاگرام هستید، مجموع محدودیت فعالیت های اکانت شما حدود 500 عدد در روز است؛ این محدودیت ها شامل لایک، کامنت، فالو و یا آنفالو کردن می باشد. علاوه بر این، شما می توانید روزانه 20 تا 50 پیام مستقیم ارسال کنید.

محدودیت هشتگ اینستاگرام

با انتخاب هشتگ مناسب می توانید توجه مردم را به خود جلب کرده و لایک و فالوور بیشتری دریافت کنید. اما باید دقت کنید در استفاده از هشتگ زیاده روی نکنید. در هر پست می توانید حداکثر 30 هشتگ بگذارید.

محدودیت IGTV اینستاگرام

همانطور که می دانید، اینستاگرام حدود یک سال پیش IGTV را عرضه کرد که به شما امکان می دهد ویدیوهای یک دقیقه ای تا ویدیوهای طولانی مدت تا یک ساعت را پست کنید.

محدودیت استوری اینستاگرام

یکی دیگر از قوانین و محدودیت های اینستاگرام این است که روزانه می توانید حداکثر 100 عدد استوری با فالووهای خود به اشتراک بگذارید.

محدودیت هایلایت استوری اینستاگرام

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای هایلایت های اینستاگرام وجود ندارد.

محدودیت تگ اینستاگرام

اگربخواهید افراد را در پست های خود تگ کنید، لازم است بدانید که حداکثر تعداد افرادی که می توانید فالوو کنید عدد 20 می باشد.

محدودیت منشن اینستاگرام

در هر پست یا استوری می توانید حداکثر 10 کاربر اینستاگرام را منشن کنید.

محدودیت کاراکتر نام اکانت اینستاگرام

محدودیت برای تعداد کاراکترهایی که یک اکانت اینستاگرام می تواند داشته باشد 30 کاراکتر است.

تعداد محدود کاراکتر بیو اینستاگرام

تعداد کاراکترهای بیو نباید از 150 کاراکتر بیشتر باشد.

محدودیت تعداد پست های روزانه اینستاگرام

همه کاربران اینستاگرام می توانند هر روز تا حد امکان پست بگذارند و هیچ محدودیتی برای پست های روزانه اینستاگرام وجود ندارد.

محدودیت اشتراک گذاری عکس و ویدیو

هیچ یک از کاربران اینستاگرام مجاز به کپی کردن و اشتراک گذاری مطالب دیگران به عنوان محتوای خود نمی باشند. بعبارتی تمامی کاربران ملزم به رعایت قوانین کپی رایت هستند. همچنین انتشارتصاویر برهنه در اینستاگرام ممنوع شده اما برهنگی در عکس ها و مجسمه های نقاشی شده مجاز است.

حرف آخر: چگونه محدودیت های اینستاگرام را دور بزنیم؟

با کمی خلاقیت می‌توانید به راحتی قوانین و محدودیت های اینستاگرام را بدون هیچ ریسکی دور بزنید. تصور کنید چقدر سخت است که همه اقدامات در اینستاگرام را به صورت دستی انجام دهید و مراقب باشید که محدودیت ها و قوانین اینستاگرام را به طور همزمان زیر پا نگذارید. شما به راحتی و با استفاده از ابزار اتوماسیون اینستاگرام می توانید محدودیت های اینستاگرام را دور بزنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این ابزار می توانید از راهنمایی های مشاوران شویراد بهره بگیرید.

منبع:Instagram Rules, Restrictions and Limits

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.