Logo
جستجو کردن
Logo

ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در 3 مرحله

سئو اینستاگرام برای گوگل

همانطور که می دانید در وب سایت ها با بهینه سازی محتوای سایت، می توانیم رتبه برتر در موتورهای جستجو گوگل کسب کنیم. برخی از کاربران همیشه این سؤال را از ما می پرسند که آیا امکان سئو کردن پست اینستاگرام برای گوگل نیز وجود دارد؟ در این مقاله می خواهیم  ترفندهای بهینه سازی پیج اینستاگرام برای گوگل را به شما معرفی کنیم.

مقاله پیشنهادی: تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل

ترفندهای بهینه سازی پیج اینستاگرام برای گوگل

سئو در اینستاگرام امکان پذیر است؟ بله از اونجایی که میدانید شبکه اجتماعی اینستاگرام در نسخه وب هم ارائه شده و از آدرس instagram.com قابل دسترس است و چنانچه آیدی خود را به انتهای این آدرس اضافه کنید صفحه شما در مرورگر هم قابل نمایش است حالا اگر پیج شما public (عمومی) باشد پست های شما در سرچ گوگل نمایش داده می‌شود. در آپدیت های اخیر اینستاگرام تدابیری برای نمایش بهتر اکانت ها و پست ها در گوگل هم ترتیب داد؛ یکی از آن ها قابلیت نوشتن آلت تکست برای تصاویر در اینستا است. در این مطلب بطور مفصل راجبش صحبت می‌کنیم.

اگر به دنبال سئو کردن پست اینستاگرام برای گوگل هستید پس قطعا واژه سئو و چون و چرای آن نیز آشنا هستید؛ فرآیندی که ما پیاده سازی می کنیم تا وب سایت ما در صفحات ابتدایی گوگل نمایش داده شود SEO گفته می‌شود. همانطور که میدانید حضور در نتایج ابتدایی گوگل باعث میشه که کاربران زیادی با ما از طریق گوگل آشنا شوند. حالا ازونجایی که اینستاگرام هم این فرصت رو ایجاد کرده که پست ها و اکانت های موجود در این فضا نیز در گوگل نمایش داده شوند پس یه سری ترفندها و تکنیک ها هست که اگر رعایت کنیم احتمال و شانس دیده شدن ما را افزایش میدهد. 

آموزش سئو کردن پست اینستاگرام برای گوگل

همانطور که میدانید در علم SEO هیچ قطعیتی وجود ندارد! یعنی اینکه اگر چند تا کار را طبق یه فرمول مشخصی انجام بدهیم سریعاً نتیجه بگیریم! خیر، همچین چیزی ممکن نیست؛ اما میتوانیم با یک استراتژی و برنامه ریزی خوب شانس خودمان رو برای کسب رتبه برتر گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهیم.

این مقاله را حتما بخوانید
آیا رایج ترین مشکلات اینستاگرام را می دانید؟

الگوریتم های گوگل بسیار هوشمند و کاربرپسند هستند؛ اگر شما بتوانید محتوای خلاقانه و کاربر پسند تولید کنید، اطمینان داشته باشید نتیجه مطلبوبی را نیز کسب خواهید کرد. اما یک توصیه خیلی مهم! اگر قصد دارید بصورت حرفه ای از گوگل ورودی دریافت کنید، یک وب سایت راه اندازی کنید و با رعایت قواعد SEO در آن ، رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید. 

در ادامه چند نکته که در سئو پیج اینستاگرام برای گوگل کاربردی هستند: 

 • ساختار پروفایل 
 • محتواو پست ها
 • لینک سازی
سئو کردن پست اینستاگرام برای گوگل
ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در ۳ مرحله

ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در 3 مرحلهبهینه سازی پروفایل اینستاگرام

در قدم اول باید پروفایل اینستاگرام تا را بهینه کنید؛ در خود اینستاگرام هم برای اینکه بتوانید توجه مخطبان را به پیج تان جلب کنید بایستی یک اکانت جذاب با عکس پروفایل و نا کاربری مناسب، بیو تأثیرگذار داشته باشید. 

ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در 3 مرحلهاشتراک گذاری پست های جذاب 

برای افزایش رتبه یک پست در گوگل چه کارهایی انجام می دهید؟ یک محتوای یونیک می نویسید و تصاویر و ویدئوهای کاربردی و البته کاربر پسند و قابل اشتراک گذاری برای محتوای خود ایجاد می کند؛ برای پست های اینستاگرام نیز دقیقا همین روال را انجام می دهید.  

برخی از پست های شما به تشخیص گوگل وارد صفحه images گوگل میشود، با تولید تصاویر جذاب می توانید در این نتیجه گوگل تاثیرگذار باشید. 

قدم بعدی در بهینه سازی پست ها تنظیم کردن خاصیت Alt تصاویر در اینستاگرام است.  اینستاگرام مدتی پیش قابلیت Alt تصاویر را به این برنامه اضافه کرده که دقیقا کاربردش برای همین موضوع هست. این فرآیند حین آپلود کردن پست در اینستاگرام انجام می شود؛ در زمان اشتراک گذاری پست تنظیماتی با عنوان Advanced Settings وجود دارد، که باید یک متن خوب حاوی کلمه کلیدی به منظور عنوان تصویر بنویسید. به این صورت که : 

 • بر روی گزینه Advanced Setting کلیک کنید
 • در صفحه بعدی بر روی گزینه Write Alt Text کلیک کنید
 • در نهایت روی Done کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. 

نکته 

۱. اینستاگرام برای پست های چند اسلایدی نیز این امکان رو در نظر گرفته است و شما می توانید برای هر تصویر یک Alt Text جداگانه تعریف کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
هر آنچه درباره قالب استوری اینستاگرام باید بدانید؟!

۲. موارد دیگری که در بهینه سازی پست های اینستاگرام می توانید مفید باشد،  نوشتن کپشن شامل کلمه کلید و بهره گیری از هشتگ های مناسب و مرتبط  می باشد. 

۳. متن کپشن با تکرار کلمه کلیدی مربوط می توانید به دیده شدن پست شما در نتایج جستجوی گوگل کمک کند. 

ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در 3 مرحلهلینک سازی در اینستاگرام

 اگر میخواهید پیج اینستاگرام شما نتیجه بهتری دریافت کند دقیقاً مثل لینک سازی در وب سایت برای کسب رتبه در گوگل، در اینستاگرام هم باید لینک سازی کنیم. 

شکل لینک سازی در اینستاگرام کمی متفاوت هست؛ به عنوان مثال می توانیم مقالات خود وب سایت را به سایر مقالات سایت هم لینک دهیم. این اقدام را لینک سازی داخلی نامند.  همچنین می توانیم از سایت های دیگر بخواهیم که به مقالات یا صفحات سایت ما لینک بدهند، که  در ازای پول یا هر چیز دیگری به آن لینک سازی خارجی می گویند. 

در اینستاگرام هر چقدر شما برای دیگران بیشتر کامنت  بگذارید و پیج تان در صفحات مختلف اینستاگرام مرتب دیده شود، هم از نظر بازدید پروفایل تاثیرگذار خواهد بود و هم جایگاه بهتری را در رتبه گوگل کسب خواهد کرد.  اگر سایر پیج ها آیدی اینستاگرام تان را در کپشن پست هایشان منشن کنند و یا بر روی پست های خود شما را تگ کنند به دیدن شدن پیج شما در گوگل کمک خواهد کرد. 

البته برعکس این تعامل نیز می تواند تأثیرگذار باشد؛ یعنی اگر در پست های خودتان دیگران رو تگ کنید این فرصت برای پست تان فراهم می شود  که در بخش تگ شده های پروفایل مربوطه  ظاهر شود؛ که این موضوع هم از نظر گوگل و هم از نظر افزایش بازدید پیج تان اهمیت بسیار زیادی دارد. 

استفاده از هشتگ ها و لوکیشن ها هم کم تاثیر نیست؛ در واقع شما با این کار کمک می کنید پست تان در صفحات مختلف اینستاگرام به نمایش در بیاید.  بسیاری از هشتگ های اینستاگرام در گوگل هم رتبه خوبی گرفتند و در نتایج جستجو ظاهر می شوند، پس اگر این هشتگ ها را برای پست تان استفاده کنید، در نتیجه ایندکس بهتری توسط خزنده های گوگل خواهید داشت و شانس دیده شدن پست تان بالا می رود. 

چک لیست سئو اینستاگرام

چک لیست سئو اینستاگرام

در این قسمت تمام موارد گفته شده را به صورت یک چک لیست سئو اینستاگرام می آوریم:

 • نام کاربری شامل کلمه کلیدی
 • عنوان پست (متن جایگزین پست)
 • بیو بهینه شده (شامل کلمه کلیدی)
 • خاصیت Alt text تصاویر در پست ها
 • کاربرد کلمات کلیدی در کپشن
 • استفاده از هشتگ های مناسب و مرتبط
 • استفاده از لوکیشن در پست
 • کامنت مارکتینگ برای پست ها
 • تگ گرفتن از پیج های پربازدید
 • محتوای منحصر بفرد (متن بدون کپی)
 • تعامل با مخاطبین پیج
 • پیج در حالت عمومی( business یا Creator)

حرف آخر

در این مطلب تمام موارد به منظور سئو کردن پست اینستاگرام برای گوگل  را ارائه کردیم. توجه داشته باشید که محتوای شما بسیار مهم و رکن اساسی در سئو پیج تان را دارد؛ این تکنیک ها و ترفندها زمانی کار می کنند که محتوای شما واقعا جالب و منحصر به فرد باشد. پس برای تولید محتوا وقت بگذارید و خلاقانه عمل کنید.اگر قصد فعالیت حرفه ای در اینستاگرام را دارید در دوره  اینستاگرام مارکتینگ شویراد شرکت کنید تا ترفندها و تکنیک های فعالیت و درآمدزایی از اینستاگرام را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. 

این مقاله را حتما بخوانید
کارشناس تولید محتوا کیست؟ چه وظایفی دارد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مستقیما با آقای تبلیغات از طریق آیدی تلگرام تماس برقرار کنید.

Picture of حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سه =

جستجو کردن