چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟

آیا می دانید شدوبن (Shadowban) چیست؟ با افزایش پیج های فیک، هشتگ ها و کامنت های نامناسب و حتی کامنت های تبلیغاتی افزایش پیدا کرد و باعث آزار بسیاری از کاربران شد؛ اما باید بگوییم اینستاگرام هم بیکار ننشست و برای مقابله با این اکانت ها و مجازاتشان از الگوریتمی به نام شدوبن رونمایی کرد.

اگر این الگوریتم برای شما تازگی دارد و دوست دارید بیشتر با شدوبن آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا شما را با زیر و بم این قابلیت آشنا کنیم.

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟شدوبن چیست؟

شاید اسم شدوبن به گوشتان خورده است اما نمی دانید دقیقا یعنی چه. Shadowban یک مجازات پنهانی از طرف اینستاگرام برای کسانی است که برخلاف قوانین اینستاگرام محتوا منتشر می کنند. اینستاگرام این مجازات را حتی به شما اعلام هم نمی کند و ممکن است شما تا مدت ها نفهمید شدوبن شده اید!

وقتی شما از طرف اینستاگرام شدوبن می شوید، پست هایی که با هشتگ منتشر می کنید، در بین هشتگ ها دیده نشده و وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام هم نمی شوند و فقط برای فالورهای شما نمایش داده می شوند.

چرا شدوبن ایجاد شده است؟

تا چند ماه پیش با افزایش اکانت های فیک در اینستاگرام پست ها و هشتگ های نامناسب، محتواهای تبلیغاتی و… نیز افزایش پیدا کرده بود یا گاهی اوقات اکانت هایی برای تبلیغات یا فروش محصولات شما را فالو می کردند.

همین امر باعث آزار خیلی از شما شده بود ولی باید بگوییم اینستاگرام هم دست روی دست نگذاشت و برای جلوگیری از این اتفاقات الگوریتم جدید شدوبن را برای مجازات این اکانت ها را ارائه کرد.

شدوبن چگونه رخ می دهد؟

زمانی که شما قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته و برخلاف میل اینستاگرام عمل کنید، ممکن است بی سروصدا Shadowban شوید. پس مراقب باشید شاخک های اینستاگرام و الگوریتم های آن را قلقلک ندهید!

 

خارج شدن از شدوبن

 

قوانینی که اینستاگرام به همراه الگوریتم های سرسخت وضع کرده و شما را موظف میکند آن ها را رعایت کنید، به این دلیل است که اینستاگرام به دنبال آسایش و پیشرفت پیج کاربرانش است و از هر عملی که باعث شود کاربرانش تجربه نامطلوبی داشته باشند، خوشش نمی آید.

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟چگونه از شدوبن اکانت اینستاگرام باخبر شویم؟

اگر حس کردید که میزان دسترسی شما کاهش پیدا کرده و برای جذب فالورهای جدید دچار مشکل شده اید، ممکن است دچار شدوبن شده باشید؛ اما این مورد را فراموش نکنید که اینستاگرام فقط به دلایلی مانند نقص قانون شما را Shadowban میکند، اگر شما تغییری در حساب کاربریتان احساس نکردید، به این معنی نیست که حتما شما شدوبن شده اید.

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟با 2 روش ساده میتوانید مطمئن شوید که واقعا شدوبن شده اید یا نه:

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟روش اول چک کردن قسمت Insights در اینستاگرام است. این گزینه که در تنظیمات اکانت های بیزینسی وجود دارد، یک حساب محدود شده را به طور مداوم با نمودار کم نمایش میدهد.

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟دومین روش، چک کردن پست های دارای هشتگ با اکانت دیگر است. شما می توانید با ایجاد اکانت جدید یا اکانتی که حساب کاربری شما را دنبال نمی کند، پست هایتان را در بخش هشتگ ها بررسی کنید.

اگر نتوانستید پست هایتان را مشاهده کنید، قطعا شدوبن شده اید. اما برای این که راحت تر بتوانید این بررسی را انجام دهید، بهتر است از هشتگ هایی که کمتر استفاده میشوند، استفاده کنید. در غیر این صورت پست های شما در بین انبوهی از پست های دیگر پنهان می ماند.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ وجه به سایت ها و ابزارهایی که با نام Shadow ban Tester وجود دارند، اعتماد نکنید؛ چون این ابزارها رسمی نیستند و ممکن است شما را با مشکل مواجه کنند.

چگونه از شدوبن خارج شویم؟ + چرا شدوبن می شویم؟چگونه می توان از شدوبن خارج شد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم اینستاگرام فقط وقتی که متوجه شود شما قوانین آن را نقص کرده اید شما را شدوبن می کند. اگر اکانت شما Shadowban شده باشد، حدودا پس از گذشت 14 روز به حالت عادی بر می گردد و در این مدت جزو صبر کردن، راه دیگری نمیتواند شما را از Shadowban خارج کند.

دقت داشته باشید که در این مدت انتشار پست را متوقف نکنید، تعداد پست هایی که منتشر می کنید را کاهش ندهید، بهترین و جذاب ترین محتوایتان را تولید و منتشر کنید، اشتباهتان را که باعث شده است شما شدوبن شوید، تکرار نکنید.

 

شدوبن

 

برای خارج شدن از شدوبن کافی است که به اینستاگرام ثابت کنید کاربر واقعی هستید و جزو اکانت های فیک یا ربات های افزایش فالوور و مواردی از این قبیل نیستید.

چند نکته برای اجتناب از شدوبن

از هشتگ های منقضی شده و ممنوعه استفاده نکنید

با توجه به اینکه میلیون ها کاربر از پلتفرم اینستاگرام استفاده میکنند، کنترل کردن محتواهایی که به همراه هشتگ ها منتشر می کنند، برای اینستاگرام کار سختی است. بعضی وقت ها برخی از این هشتگ های بی ضرر مورد هجوم ربات ها و اکانت های فیک قرار گرفته و به هشتگ های نامناسب تبدیل میشوند. وقتی اینستاگرام از این اتفاق باخبر شود یا به طورکلی آن هشتگ را حذف میکند یا دسترسی به آن را برای کاربران خیلی محدود کرده و باعث تبدیل شدن آن ها به هشتگ ممنوعه میشود.

از ربات ها یا برنامه های آپلود اتوماتیک یا خرید فالور استفاده نکنید

آپدیت جدید اینستاگرام باعث شده است وقتی از این برنامه ها برای آپلود خودکار پست در زمان مشخص استفاده کردید، توسط اینستاگرام شدوبن شوید.

از انجام فعالیت زیاد در اینستاگرام دوری کنید

چون اینستاگرام برای لایک، کامنت، فالو و آنفالو محدودیت هایی وضع کرده است، اگر از این محدودیت عبور کنید حتما شما را Shadowban میکند.

از هشتگ های تکراری استفاده نکنید

اشتباهی که بیشتر شما ممکن است مرتکب شوید و همین امر باعث شدوبن شدن شما شود، استفاده از هشتگ های تکراری و یکسان است. اگر شما در مدت زمان کم از هشتگ های یکسان و تکراری استفاده کنید ممکن است از طرف اینستاگرام اسپم شناخته شوید.

مطمئن شوید از طرف کاربران ریپورت نشده اید

مراقب رفتارتان در اینستاگرام باشید. اگر کاربرانی تایید کنند که شما خلاف قوانین اینستاگرام عمل می کنید، ممکن است اینستاگرام اکانت شما را حذف کرده یا Shadowban کند.

 

چگونه از شدوبن اینستاگرام خارج شویم؟

شدوبن چه تاثیری بر پیشرفت پیج دارد؟

همانطور که در بالا گفته شد، اگر به هر دلیلی شما شدوبن شوید، پست های شما فقط برای فالورهای شما نمایش داده می شود و کسانی که جزو فالوورهای شما نیستند، نمی توانند پست های شما را چه در اکسپلور و چه در بخش هشتگ ها ببینند.

دیده نشدن در اینستاگرام باعث کاهش جذب فالوور شده و میزان بازدید از صفحه شخصی یا تجاری شما را کاهش می دهد، که نشانه خوبی برای رشد اکانت نیست.

به طور کلی اینستاگرام فضای دیده شدن با محتواهای جذاب و تاثیر گذار برای جذب نظر کاربران است و اگر شما نتوانید در این فضا دیده شوید، جایی برای رشد شما نیست و با Shadowban انگار در سایه فعالیت می کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با شدوبن و عواملی که باعث می شود شما Shadowban شوید، آشنا کردیم.

اگر برایتان مهم است که دچار محدودیت های اینستاگرام نشوید، توصیه میکنیم مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، جدی بگیرید و سعی نکنید با احساسات اینستاگرام بازی کنید!

درست است که رقبای زیاد و سرسختی در پیشرفت پیجتان دارید اما باید از راه درست و با احتیاط در مسیر پیشرفت قدم بردارید، پیشرفت آهسته بهتر از حذف شدن دائمی است که در این راه اینستاگرام هم به شما کمک می کند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *