قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟

قابلیت لایک استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام یکی از کاربردی ترین قابلیت های این پلتفرم می باشد، که طرفداران زیادی پیدا کرده است. اینستاگرام در سال 2016 از قابلیت استوری رونمایی کرد و تا به امروز طی آپدیت ها، قابلیت های جدیدی به آن اضافه شده است. از آنجایی که اکثر کاربران اتفافات روزمرگی و رویدادهای هیجان انگیزخود را در استوری به اشتراک می گذارند، به همین دلیل این قابلیت سبب بالا رفتن نرخ تعامل پیج می شود.

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام که به تازگی به استوری اضافه شده است و سر و زیادی هم به پا کرد، قابلیت لایک استوری اینستاگرام است.
در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه عملکرد این قابلیت و اینکه چگونه به پیشرفت یک پیج کمک می کند، صحبت کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

مقاله پیشنهادی: راهکار های افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ لایک استوری اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام همیشه با رونمایی از قابلیت های جدید سعی دارد، توجه کاربران را به افزایش ارتباطات شان جلب کرده و آن ها را به برقراری تعامل با یکدیگر ترغیب کند. قابلیت لایک استوری اینستاگرام در ابتدای رونمایی، بر روی تعداد معدودی از اکانت ها به صورت تست فعال شد؛ به دلیل مؤثر بودن آن، اینستاگرام تصمیم گرفت که این قابلیت را بر روی سایر اکانت های اینستاگرام نیز توسعه دهد.

قابلیت لایک استوری اینستاگرام در حال حاضر بر روی اکانت های تمام کاربرانی که از نسخه بتا اینستاگرام استفاده می کنند، فعال است. تا به امروز لایک استوری عملکرد خوبی به همراه داشته و توانسته است به رشد نرخ تعامل پیج های اینستاگرامی کمک کند؛ در ادامه می خواهیم در مورد نحوه عملکرد این قابلیت صحبت کنیم.

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ نحوه لایک استوری در اینستاگرام

اگر قابلیت لایک استوری بر روی اکانت تان فعال شده است، حتما متوجه تفاوت این قابلیت با reaction استوری شده اید. به هنگام لایک استوری، پیامی در دایرکت پیامی برای ناشر استوری ارسال نمی گردد، اما با کلیک بر روی علامت قلب در استوری، آیدی پیج مربوطه در بالای لیست بازدیدکنندگان استوری نمایش داده می شود.

  ترفندهایی برای تغییر فونت اینستاگرام

هدف اصلی این قابلیت ترغیب کاربران به داشتن تعامل بیشتر با یکدیگر و حفظ ارتباط با مالک پیج می باشد. اما به نظر شما چگونه لایک استوری می تواند در رشد روند تعامل پیج تأثیر بگذارد.

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ مزایای قابلیت لایک استوری در اینستاگرام

مزایای ویژگی جدید استوری اینستاگرام عبارتند از:

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟جذب فالوور با قابلیت لایک استوری

یکی از مزایای لایک استوری اینستاگرام افزایش فالوور است؛ شاید برای شما هم اتفاق افتاده که متوجه شوید یک فرد ناشناس استوری شما را لایک کرده و در مقابل شما کنجکاو به بازدید پروفایل کاربر شوید. حال اگر حین بازدید از پروفایل کاربر، محتواهای پیج برایتان جذاب باشد در اینصورت آن را فالوو خواهید کرد.

پس می توان گفت در صورت تولید محتوای جالب، لایک استوری می تواند یکی از راه های جذب ارگانیک و رایگان برای افزایش فالوور در اینستاگرام است.

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟افزایش تعامل با لایک کردن استوری 

بعد از فاکتور تولید محتوای خلاقانه و مستمر، داشتن تعامل مهمترین عامل پیشرفت در اینستاگرام است. صاحبان پیج های تجاری، بلاگرها و اینفلوئسنرها همگی به دنبال راهکارهایی برای افزایش تعامل در اینستاگرام هستند تا بتوانند فالوورهای خود را افزایش دهند. این روزها لایک کردن استوری در اینستاگرام، آسان ترین روش برای بالا بردن نرخ تعامل محتواهای پیج است.

وقتی یک استوری را لایک می کنید، اگر عکس پروفایل تان، توجه کاربر پیج مربوطه را به خود جلب کند، به احتمال زیاد از صفحه شما بازدید کرده و چه بسا استوری شما را لایک کند. این اقدام باعث می شود که الگوریتم اینستاگرام سیگنال مثبتی از پیج شما دریافت کند و تشخیص دهد که فعالیت شما برای سایر کاربران مفید بوده است. در این حالت بنابه قوانین الگوریتم اینستاگرام، استوری شما برای تعداد زیادی از مخاطبان اینستاگرام نمایش داده می شود و بازدید استوری شما افزایش می یابد.

  ترفندهای سئو اینستاگرام برای گوگل در 3 مرحله

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟حفظ ارتباط غیر مستقیم کاربران با یکدیگر 

همانطور که می دانید زمانی که از reaction در اینستاگرام استفاده می کنید، این پیام همانند ریپلای اما در قالب شکلک به دایرکت کاربر ارسال می گردد. در حالیکه شاید یک استوری توجه تان را جلب کند و بخواهید علاقه مندی خود را به استوری، بدون ارسال پیامی به دایرکت پیج مربوطه نشان دهید. اما با لایک کردن استوری، هیچ پیامی به دایرکت کاربر ارسال می نمی شود. در استفاده از این قابلیت چون ریپلای صورت نمی گیرد، به همین دلیل طرفدران زیادی پیدا کرده است.

بنابراین در صورتی که از یک محتوا در استوری خوشمان بیاید، اما تمایلی به ارسال دایرکت به پیج شخص مورد نظر نداشته باشیم، می توانیم با لایک کردن استوری، علاقه مندی خود را نسبت به محتوا به صاحب پیج نشان دهیم.

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟افزایش بازدید اینستاگرام با لایک استوری

همانطور که می دانید داشتن تعامل با یک پیج باعث می شود که پست های طرفین برای یکدیگر و حتی فالوورهایشان نمایش داده شود. از آنجایی که لایک کردن یک استوری سبب افزایش تعامل بین کاربران می شود، بنابراین از این طریق می توانید محتواهای خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

با بیشتر دیده شدن محتوهای پیج تان، پست و استوری ها صفحه شما توسط افراد زیادی لایک می دهد و به همین ترتیب بازدیدکنندگان جدیدی را جذب می کنید.

 

قابلیت لایک استوری در اینستاگرام

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ چه کسانی استوری های ما را لایک کرده اند؟

احتمالاً برای برخی کاربران جدید این سؤال در ذهن شان بوجود آید، که اکانت هایی که استوری ما رو لایک می کنند چه جوری قابل تشخیص هستند؟ اکانت هایی که استوری شما را لایک کرده اند در قسمت بازدیدکنندگان استوری در بالای سایر اکانت ها نمایش داده می شوند و در کنار عکس پروفایل آنها آیکون قلب دیده می شود.

از طرف دیگر، به محض اینکه فالوورهایتان استوری شما را لایک کنند، از طرف اینستاگرام یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می شود.

  دوره آموزش از صفر تا هزار تبلیغات علی ساده بافی!

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ چگونه استوری دیگران را لایک کنیم؟

لایک کردن استوری ها در اینستاگرام بسیار ساده است و نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد؛ برای انجام این اقدام کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ استوی کاربر مورد نظر خود را باز کنید.
قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ روی گزینه قلب در استوری در قسمت پایین سمت راست تپ کنید.
قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ به محض لایک کردن استوری، قلب توخالی به رنگ قرمز تغییر می یابد.

در صورتی که اشتباهی یک استوری را لایک کردید، برای برداشتن لایک کافیست مجدد بر روی قلب قرمز کلیک کنید تا لایک شما از روی استوری ورداشته شود.

به نظرم در حال حاضر این قابلیت برای تمام اکانت های کاربران فعال گردیده است؛ اگر غیر این باشد بایستی اپ اینستاگرام تان را آپدیت کنید.

 

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ چگونه لایک استوری اینستاگرام را افزایش دهیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، لایک استوری اینستاگرام باعث افزایش نرخ تعامل و بالا رفتن تعداد فالوورهای پیج می شود، به همین دلیل پیج های کاری و افراد فعال در اینستاگرام سعی می کنند از هر ترفندی برای افزایش لایک استوری های خود استفاده کنند. در ادامه چند راهکار برای افزایش لایک استوری اینستاگرام به شما معرفی می کنیم.

تکنیک هایی که برای افزایش لایک استوری اینستاگرام می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، عبارتند از:

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ تولید محتوای جذاب و کاربرپسند

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ تولید محتوای کاربر پسند و ویروسی

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ استفاده از هشتگ های مناسب در استوری

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ کاربرد تکنیک UGC (محتوای تولید شده توسط مخاطب).

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ ارسال استوری در زمان های مناسب

قابلیت لایک استوری اینستاگرام چه تأثیری در پیشرفت پیج دارد؟ منشن کردن سایر پیج ها در استوری

جمع بندی

گفتیم که قابلیت جدید لایک استوری در اینستاگرام باعث افزایش تعامل و رشد فالوور پیج‌های اینستاگرامی می‌شود، از همین ترفند می توانید خیلی هوشمندانه برای تبلیغ رایگان پیج تان بهره ببرید. برای انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *