7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!

آیا چیزی در مورد ترندهای روز اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ می دانید؟ طبق آمار جهانی 50 درصد از جمعیت جهان را کاربران شبکه های اجتماعی تشکیل می دهند و این افراد روزانه حدود 2 ساعت از وقت خود را در این پلتفرم ها می گذرانند. با توجه به این آمار طبیعی است که شرکت ها به بازاریابی در شبکه های اجتماعی به خصوص بازاریابی در اینستاگرام علاقه مند هستند و سعی دارند از ترندهای روز برای جذب مشتریان بیشتر کمک بگیرند.

احتمال دارد در حین گشت و گذار در اینستاگرام با قابلیت‌های جدیدی آشنا شوید، که اطلاعی از نحوه عملکرد آن نداشته باشید. اگر می خواهید در شبکه اجتماعی اینستاگرام موفق باشید، باید با ترندهای مهم اینستاگرام آشنا شوید. در این مقاله سعی داریم شما را با برخی از ترندهای روز اینستاگرام در سال 2022 آشنا کنیم.اما قبل از هر چیز اجازه دهید در مورد اهمیت فعالیت اینستاگرام صحبت کنیم.

کسب و کار ها برای برندینگ به اینستاگرام نیاز دارد؟

با گذشت زمان و افزایش دسترسی به اینترنت از طریق گوشی های هوشمند، فعالیت در شبکه های اجتماعی رایج شدند. در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است و حدود 1.2 میلیارد کاربر دارد.

طبق آماری که اینستاگرام منتشر کرده استوری های این شبکه اجتماعی روزانه 500 میلیون بازدید دارد. این آمار اهمیت فعالیت در اینستاگرام را نشان می دهد؛ زیرا به ما یادآوری می کند که می توان با صرف هزینه اندک در این پلتفرم محبوب، مشتری جذب کرد. اکنون که اهمیت فعال بودن در اینستاگرام را می دانید، در ادامه می خواهیم ترند‌های روز این شبکه اجتماعی را به شما معرفی کنیم.

آیا ترندهای روز اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ را می دانید؟ 

پلتفرم اینستاگرام همیشه در حال تغییر و تحول است و برای اینکه فعالیت های ما در این پلتفرم مثمر ثمر واقع شود باید از ترندهای مهم اینستاگرام مطلع شویم. در این بخش ۷ مورد از ترند‌های اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم.

 

ترندهای روز اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!قابلیت ریلز اینستاگرام

اینستاگرام این قابلیت را به منظور رقابت با شبکه اجتماعی تیک تاک در سال 2020 راه اندازی کرد. هم اکنون قابلیت Reels در 50 کشور جهان فعال شده است. محتوا‌های ریلز در قالب ویدئوهای کوتاه به مدت 60 ثانیه می باشد. این نوع محتوا اخیرا در دنیا بسیار محبوب شده است، به طوری که یوتیوب قسمتی برای این نوع محتواها به نام Shorts در پلتفرم خود ایجاد کرده است.

اگر قصد تولید محتوای ریلز را دارید، پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله ریلز چیست را بخوانید و با ترفندهای ساخت ویدئوهای ریلز آشنا شوید.

 

مقاله پیشنهادی: ریلز اینستاگرام چیست؟ نحوه فعال کردن و کاربرد آن 

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!لینک استیکر در استوری

اشتراک گذاری لینک ها در شبکه های اجتماعی، یک قابلیت عالی برای بازاریابی در اینستاگرام است و مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال می تواند تاثیر مثبتی بر سئوی سایت داشته باشد یا باعث افزایش تعامل مخاطب با محتواهای پیج شود.
در ابتدا اینستاگرام این قابلیت را در استوری ها به صورت Swipe-up فعال کرد؛ بدین صورت که فقط صفحاتی که حداقل 10000 فالوور داشتند می توانستند از این قابلیت بهره مند شوند.

اینستاگرام در سال 2021 با تغییر شکل ظاهر این قابلیت از حالت Swipe-up به استیکر لینک، امکان دسترسی به این قابلیت را برای تمام پیج های اینستاگرام فعال کرد. کاربران اینستاگرام با استفاده از استیکر لینک در استوری ها می توانند بازدید محتواهای پیج خود و ترافیک وب سایت شان را افزایش دهند.

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!افزایش مدت زمان استوری

اینستاگرام در حال آزمایش استوری با مدت زمان 60 ثانیه است؛ این شبکه اجتماعی مدت زمان استوری ها را برای تعدادی از کاربران در برخی کشورها به 60 ثانیه افزایش داده و قصد دارد در صورت دریافت بازخورد مثبت این قابلیت را برای تمامی کاربران فعال کند. یعنی اینستاگرام هنوز این قابلیت را به اپلیکیشن اضافه نکرده و تصمیم دارد در آینده این قابلیت را اضافه کند.

قبلا فقط می توانستید یک ویدیوی 15 ثانیه ای را در استوری اینستاگرام آپلود کنید و اگر مدت زمان ویدیو بیشتر از 15 ثانیه بود، اینستاگرام ویدیو را به چند قسمت تقسیم می کرد. اما با فعال شدن این قابلیت می توانید محتوایی با مدت زمان بیشتری را برای استوری تولید کنید و ویدیوهای 60 ثانیه ای را با فالوورهایتان به اشتراک بگذارید.

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!قابلیت برند پارتنر یا همان شریک تجاری

یکی دیگر از قابلیت هایی که اینستاگرام در چند سال اخیر رونمایی کرده است، قابلیت برند پارتنر(Paid Partnership) است. کاربرد این قابلیت در حال افزایش است و فید بک خوبی به همراه داشت؛ زیرا به برندها و افراد این امکان را می دهد که کمپین های تبلیغاتی را با هم راه اندازی کنند. می توانید برند‌های همکار را به لیست شرکای تجاری خود اضافه کنید و آیدی آن ها را به عنوان شرکای تجاری در پست هایتان قرار دهید.

برای این کار ابتدا باید از طریق داشبورد بیزنس برند شریک خود، دسترسی لازم را به صفحه خود بدهید و سپس هنگام اشتراک گذاری پست، برند مربوطه را به عنوان Paid Partnership انتخاب کنید.

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!بکار بردن فیلتر‌های واقعیت افزوده AR

اینستاگرام فیلترهای تصویر را در سال 2017 معرفی کرد و احتمالاً تا به حال بسیاری از این فیلترها را بکار برده اید. با استفاده از فیلترها، افراد می توانند چهره خود را به یک چهره خنده دار تبدیل کنند. اما نقطه ضعف فیلترهای اینستاگرام این بود که چیز جدیدی ارائه نمی کردند و تقریباً همان کاری را انجام می دادند که اسنپ چت انجام می داد.

به همین دلیل فیس بوک در سال 2018 تصمیم به بهبود قابلیت فیلترها گرفت؛ این شرکت سرویسی به نام Spark AR Studio راه اندازی کرد تا برندها و افراد بتوانند فیلترهای متنوعی را توسط این سرویس و با سلیقه خود ایجاد کنند.

استفاده از فیلترهای واقعیت افزوده روز به روز در حال افزایش است و برندها نیز مشتاق تولید فیلتر اینستاگرام هستند. با این کار نه تنها می توانند فیلترهای اختصاصی خود را ایجاد کنند، بلکه با ساخت فیلترهای متنوع می توانند کاربران اینستاگرام بیشتری را به صفحه خود جذب کنند.

شما نیز می‌توانید به راحتی فیلترهای اینستاگرام را با استفاده از سرویس Spark AR Studio ایجاد کنید. فیلترهای واقعیت افزوده امروزه به یکی از مهم ترین ترندهای اینستاگرام تبدیل شده اند.

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!میم ها، سرگرمی های جدید شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از ترندهای روز اینستاگرام در سال 2022،ساخت میم های اینستاگرام است. برندها سعی دارند برای افزایش محبوبیت خود در بین کاربران اینستاگرام، میم‌هایی متناسب با زمینه فعالیت خود ایجاد کنند.

البته تعیین تعریف برای یک میم کمی پیچیده است؛ بطور معمول به محتوای کوتاه و طنز که یک محتوای تصویری یا ویدئویی در اینستاگرام وایرال می شود را میم اینستاگرام می گویند. قطعا در شبکه های اجتماعی و فضای دیجیتال با بسیاری از این میم ها برخورد کرده اید. نحوه استفاده از میم ها به لحن برند شما بستگی دارد.

7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!تغییرات صفحه اکسپلور اینستاگرام 

هدف همه شبکه های اجتماعی این است که کاربران بیشتری را به پلتفرم شان جذب کنند؛ زیرا در آینده این کاربران به مشتریان آن ها تبدیل شده و باعث افزایش درآمد آن ها می شود. اینستاگرام نیز صفحه اکسپلورر را طراحی کرده است و همواره به منظور افزایش مدت زمان حضور کاربران در این پلتفرم تغییرات فوق العاده ای را در آن ایجاد می کند.

حتما تا به حال تجربه این را داشته اید که در حلقه بازدید پست های اکسپلورر قرار بگیرید و زمان زیادی را صرف آن کنید. صفحه اکسپلور اینستاگرام روز به روز در حال پیشرفت است و از هوش مصنوعی خود برای زندانی کردن کاربران در این صفحه استفاده می کند. طبق آمار اینستاگرام، روزانه 200 میلیون نفر از صفحه اکسپلورر بازدید می کنند. خبر خوب این است که می توانید از این فرصت فوق العاده برای جذب مشتریان بالقوه استفاده کنید.

 

حرف آخر 

در این مقاله سعی کردیم در مورد اهمیت حضور در اینستاگرام و ترندهای مهم اینستاگرام صحبت کنیم. همچنین نکاتی را برای استفاده از این ترندها برای جذب مشتری با شما معرفی کردیم.

اگر با ترند‌های دیگری آشنا هستید، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. در آخر این که شما می توانید با بهره بردن از ترندهای اینستاگرام در تولید محتوا و تبلیغات اینستاگرامی درآمد خود را در اینستاگرام چندین برابر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد برگزاری تبلیغات در اینستاگرام به کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *