بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟

این روز ها همه در اینستاگرام خواستار پیشرفت هستند؛ اما کمتر کسی را می بینیم که راه و روش صحیح این مسیر را بلد باشد. اکثر کاربران تمایل دارند تا با روش های عجیب و غریب و با استفاده از ترفند های خاص در اینستاگرام به موفقیت برسند؛ اما بی خبر از آن هستند که اینستاگرام به خودی خود، ابزار های پیشرفت را برای آن ها هموار کرده است. به طور مثال ایا شما استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را می دانید و یا با نحوه استفاده از ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام آشنایی دارید؟

   شما زمانی می توانید بهترین استفاده را از هشتگ ها داشته باشید که به نوعی، دسترسی به چند ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام داشته باشید. در ادامه این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

به طور کلی امروزه پیج های مختلفی با اهداف متفاوت در اینستاگرام وجود دارند؛ یک پیج می خواهد در زمینه فروش اینترنتی فعالیت داشته باشد و کاربر دیگری می خواهد تا به عنوان بلاگر و یا واینر فعالیت خود را آغاز کند. طبیعتا هر کدام از این دسته کاربران اهدافی را برای خود دارند. حتی لازم است بگوییم که بسیاری از آن ها، از مسیر درست هم مطلع هستند.

مقاله پیشنهادی: هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام 

5 ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام که به رشد پیج تان کمک می کند.

در بخش قبلی به طور کامل از اهمیت هشتگ گذاری در اینستاگرام آگاه شدید؛ حال در همین اول کار لازم است بدانید که هر هشتگ، نیاز به آنالیز دارد. در واقع شما می توانید خیلی سریع به کادر جستجو هشتگ در اینستاگرام مراجعه و هشتگ مورد نظر خود را سرچ کنید. بلافاصله هشتگ مورد نظر به همراه هشتگ های مشابه خود، نمایش داده می شود؛ حتی در کنار تمامی هشتگ ها، تعداد بازدید هم نشان داده می شود. اما سوال این جا است که آیا، همین میزان اطلاعات کافی می باشد؟ برای یک کاربر حرفه ای طبیعتا پاسخ خیر است.

یک هشتگ را در نظر بگیرید که دارای تعداد سرچ بالایی بوده و تا به الان، ویو زیادی را داشته؛ حال روند این هشتگ در یک هفته گذشته چگونه بوده؟ آیا مانند گذشته خود سرچ بالایی را داشته اند؟ طبیعتا یک هشتگ می تواند آمار منفی را هم داشته باشد و این موضوع را، آنالیز هشتگ اینستاگرام به ما می فهماند. ابزار هایی در این مسیر به وجود آمده اند که می توانند به ما کمک بسیار زیادی را بکنند. در ادامه به معرفی بهترین های آن ها می پردازیم.

5 تا ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام

بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Command

اولین ابزاری که می خواهیم به عنوان ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام به معرفی آن بپردازیم، ابزار Command است. این روز ها ابزار زیادی برای تجزیه و تحلیل بخش های مختلف اینستاگرام به وجود آمده اند؛ اگر قصد شما آنالیز هشتگ اینستاگرام است، بهتر است بدانید که Command می تواند بهترین انتخاب باشد. یکی از مهم ترین مزیت های برنامه Command این است که شما علاوه بر هشتگ، می توانید به طور کلی محتوای خود را آنالیز کنید. دقت داشته باشید که متاسفانه ابزار Command، در حال حاضر فقط برای کاربران IOS در دسترس می باشد.

اگر شما دارای سیستم عامل IOS هستید و می خواهید که ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Command استفاده کنید، باید مبلغ تقریبا 10 دلار را ابتدا به آن ها پرداخت کنید. سپس بعد از خرید حق اشتراک برای استفاده از خدمات Command، باید وارد اپلیکیشن آن شوید و به بخش Post Stats بروید. سپس در بخش Hashtags  می توانید به نوعی آنالیز هشتگ های پست اینستاگرام خود را انجام دهید. شما می توانید که از میزان ویو پست خود بر اساس هشتگ درج شده نیز مطلع شوید.

بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Sprout Social

دیگر ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام که در این بخش می خواهیم به معرفی آن بپردازیم، ابزار Sprout Social است. اگر جزو دنبال کنندگان ابزار های مدیریت اینستاگرام باشید، قطعا ابزار Sprout Social را می شناسید. به جرات می توان گفت که Sprout Social یکی از بهترین ابزار های مدیریت صفحات اجتماعی است. ابزار Sprout Social قابلیت های مختلفی را برای مدیریت پیج اینستاگرام به شما می دهد؛ اما یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار های آن، قابلیت تجزیه و تحلیل هشتگ ها می باشد.

ابزار Sprout Social می تواند دقت را در هشتگ های شما بالا ببرد؛ چرا که با ریزه کاری های بسیار زیادی آنالیز هشتگ های شما را انجام می دهد. شما پس از این که با استفاده از ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Sprout Social توانستید هشتگ های خود را تجزیه و تحلیل کنید، دو نوع داده به شما ارائه می شود. اطلاعات اول می گوید که پربازدید ترین هشتگ های چه هستند و داده دومی که به شما ارائه می شود، به نرخ تعامل هر هشتگ اشاره دارد. دقت داشته باشید که شما مدتی را می توانید از Sprout Social رایگان استفاده کنید و پس از آن مدت، باید حق اشتراک ارائه دهید.

بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Simply Measured

اگر به دنبال ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام هستید و می خواهید که آن ابزار مختص هشتگ نباشد، ما به شما Simply Measured را پیشنهاد می کنیم. در واقع شما با استفاده از Simply Measured، می توانید هم تجزیه و تحلیل هشتگ های خود را به خوبی انجام دهید و هم به طور کامل پیج خود را آنالیز کنید. دقت داشته باشید این که یک ابزار مختص هشتگ نیست، به این معنا نمی باشد که دقت آنالیز هشتگ پایینی دارد؛ چرا که Simply Measured می تواند هشتگ های شما را با بیشترین دقت آنالیز کند.

Simply Measured در کنار آنالیز هشتگ ها، نرخ درگیری هر هشتگ را هم به شما اطلاع می دهد؛ این گونه می تواند مطلع شوید که چه هشتگی، می تواند نرخ تعامل پیج را افزایش دهد. از قابلیت های جذاب Simply Measured، می توان به ارائه نمودار تجزیه و تحلیل بر اساس بازه های زمانی نیز اشاره کرد.

بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Iconosquare

دیگر ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام که می خواهیم در این بخش به آن اشاره داشته باشیم، ابزار Iconosquare می باشد. ابزار Iconosquare به طور مخصوص برای آنالیز صفحات اینستاگرام نیست ولی می تواند، آنالیز هشتگ ها را به خوبی انجام دهد. این ابزار دو ویژگی بسیار فوق العاده دارد که یکی از آن ها، انتشار خودکار پست های اینستاگرام در کنار تجزیه و تحلیل هشتگ است. همچنین دیگر قابلیت ابزار Iconosquare این است که می توانید پاسخ کامنت های خود را به او بسپارید.

بهترین ابزارهای کاربردی برای آنالیز هشتگ اینستاگرام کدام ها هستند؟ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام Keyhole

آخرین ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم، Keyhole است. ابزار Keyhole هم آنالیز هشتگ های اینستاگرام را انجام می دهد و هم ابزاری کاربردی در این زمینه برای کاربران توییتر است. شما با استفاده از Keyhole می توانید هشتگهای ترند شده روز را پیدا و از آن ها در محتوای خود استفاده کنید.

حر ف آخر

هنوز هم کسانی هستند که در اینستاگرام خیلی موضوع هشتگ ها را جدی نمی گیرند؛ حتی کسانی هم که به این موضوع نهایت دقت را دارند، نحوه استفاده درست را نمی دانند. به شما پیشهاد می کنیم که در کنار استفاده از هشتگ، حتما از ابزار آنالیز هشتگ اینستاگرام نیز استفاده کنید.

هر گونه سؤالی در زمینه تولید محتوا و تبلیغات اینستاگرامی داشتید با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *