Logo
جستجو کردن
Logo

مزایا و معایب صفحات خصوصی(پرایوت) در اینستاگرام

مزایا و معایب پیج های خصوصی

بسیاری از اکانت های اینستاگرام امکان دارد با هزاران و یا حتی میلیون ها فالوور صفحه خود پرایوت ( خصوصی) می کنند. به نظر شما چرا صفحه ای با این حجم فالوور صفحه خود را می بندد؟ یک سؤال مهم تر این که آیا هشتگ در پیج پرایوت دیده می شود؟ در ادامه همه مطالب ذکر شده را بررسی خواهیم کرد. تا پایان این مقاله از شویراد با ما همراه باشید.

آیا هشتگ در پیج پرایوت دیده می شود؟

هشتگ های اینستاگرام با هدف افزایش فالوور تنها در صورتی می توانند موثر واقع شوند که صفحه ما قفل نباشد یا بعبارتی در حالت خصوصی (Private Page) باشد. زیرا با وجود پرایوت بودن پیج ها، پست های ما به فالوورهای آن هشتگ نمایش داده نمی شود. بنابراین یکی از پیش نیازهای هشتگ در اینستاگرام این است که صفحه خود را از حالت خصوصی خارج کنید. یعنی دیدن پیج ما برای تمامی کابران اینستاگرام آزاد باشد.

از طرفی اگر اکانت تان را با هدف توسعه یک کسب و کار راه اندازی می کنید، فقط در حالت یک اکانت بیزنسی می توانید در کمترین زمان ممکن پیج خود را رشد دهید. زیرا اکانت بیزنسی این امکان را به ما می دهد که رفتار مخاطب را تحلیل کنیم. همانطور که می دانید قابلیت اینسایت اینستاگرام ابزاری برای آنالیز رفتار مخاطبان فقط در اکانت های تجاری فعال است. بنابراین در اکانت های تجاری به راحتی می توانیم مخاطب را شناسایی کرده و کسب و کار خود را متحول کنیم.

آیا هشتگ در پیج پرایوت دیده می شود؟

 

هشتگ گذاری در پیج شخصی (Private Page) چه تاثیری دارد؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام با هدف افزایش فالور تنها زمانی می توناند مؤثر باشه که پیج ما پرایوت یا در حالت خصوصی نباشد. چون در این صورت پست های ما به فالورهای آن هشتگ موردنظر نشان داده نمی شود؛ بنابراین یکی از مقدمات هشتگ گذاری در اینستاگرام این است که پیج خود را  از حالت پرایویت خارج کنیم و  آن را تبدیل به یک پیج عمومی کنیم. 

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه پیج اینستاگرام را آنالیز کنیم؟

از طرفی اگر پیج مان را با هدف رشد کسب و کار راه اندازی کردیم، باید با بیزینسی کردن حساب کاربری به تسریع رشد پیج مان کمک کنیم. چرا که با این کار امکان آنالیز کردن رفتار مخاطبان برای ما فعال می شود و اگر کمی تحلیل بلد باشیم، می توانیم به سادگی نیز مخاطب ها را شناسایی کنیم و بیزینس خود را در کمترین زمان ممکن متحول کنیم.

 

 

مقاله پیشنهادی: معرفی هشتگ های پر بازدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

دلایل پرایوت کردن پیج اینستاگرامی

مزایا و معایب صفحات خصوصی(پرایوت) در اینستاگرام افزایش فالوور

برخی اکانت های پربازدید برای جذب فالوورهای بیشتر، پیج شان را پرایوت می کنند. به عنوان مثال وقتی یکی از فالوورهای این صفحه یکی از عکس های پیج را با دوستش به اشتراک می گذارد،آن شخص باید آن اکانت را فالو کند تا عکس را ببیند. اما اگر صفحه عمومی باشد، دیگر الزامی به انجام این کار وجود نخواهد داشت.
وقتی با یک پیج پرایوت با تعداد فالوورهای زیاد مواجه می شوید، حس مرموز بون در ناخودآگاه مخاطب ایجاد می کند. همچنین ممکن است بیو پروفایل اینستاگرام یا تبلیغی که از آن پیج در یک صفحه دیگری می بینید برای شما جالب باشد، بنابراین دوست دارید محتویات آن صفحه را حتما ببینید.

اگر شخصی یک پیج خصوصی با هزاران و میلیون ها فالوور ببیند، احتمالاً با خود فکر می کند که دلیلی وجود دارد که افراد زیادی این صفحه را دنبال کرده اند، بنابراین او نیز دکمه فالو را کلیک می کند. بنابه تمامی موارد ذکر شده می توان گفت گاهی اوقات استراتژی خصوصی بودن صفحه ،نتیجه مطلبوبی به همراه خواهد داشت.

مزایا و معایب صفحات خصوصی(پرایوت) در اینستاگرام حفظ فالوورها

دومین دلیل خصوصی بودن یک حساب کاربری محبوب اینستاگرام این است که از ریزش فالوورهای پیج جلوگیری می کند. برخی مواقع فالوورهای یک پیج صرفاً می خواهند به هنگام نیاز به یک پیج سر بزنند و با خود می گویند نیازی به فالو کردن آن نیست؛ اما اگر پیج مربوطه بسته باشد؛ مجبورند همیشه آن را فالو داشته باشند.

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟

آنفالو و فالوو کردن یک پیج پابلیک راحت و در یک چشم بهم زدن اتفاق میافتد. اما زمانی که کاربران می خواهند یک صفحه خصوصی را فالوو کنند، باید دوباره برای فالو کردن این کاربر درخواست دهید. بعد از درخواست منتظر تأیید شدن از اکانت مربوطه باشید.

مزایا و معایب صفحات خصوصی(پرایوت) در اینستاگرام حفاظت از محتواهای پیج

یکی دیگر از دلایل پرایوت کردن، محافظت از محتوا و حفظ حق کپی رایت است. البته بازهم نمی توانید مطمئن باشید که آیا شخصی پست های شما در صفحه خود و به نام خود منتشر می کند یا خیر، اما خصوصی بودن در این زمینه باعث می شود کنترل بیشتری بر محتوای پیج تان داشته باشید.

مزایا و معایب صفحات خصوصی(پرایوت) در اینستاگرام اجتناب از ریپورت شدن به اینستاگرام 

اینستاگرام روز به روز در مورد مسدود کردن کاربرانی که قوانین را زیر پا می گذارند جدی تر می شود، بنابراین افراد برای جلوگیری از مسدود شدن صفحه خود را خصوصی می کنند.

البته این موضوع بیشتر برای صفحاتی که پست‌های توهین‌آمیز و مشکل‌ساز ارسال می‌کنند، رایج است. در صورت خصوصی بودن پیج، افرادی که جزء فالوورهای شما نیستند قادر به ریپورت کردن پیج تان را نمی باشند.

مزایا و معایب پرایوت کردن پیج اینستاگرام

خصوصی سازی صفحات تجاری در اینستاگرام مزایا و معایبی دارد؛ شناخت آنها خالی از لطف نیست.

همانطور که همه می دانید صفحه اکسپلورر اینستاگرام، یکی از بهترین ویژگی های اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن پست های شما است. بنابراین با پرایویت کردن پیج کسب و کار خود، این قابلیت اینستاگرام را از دست خواهید داد. وقتی صفحه خود را خصوصی می کنید، پست های شما دیگر در صفحه اینستاگرام اکسپلورر نمایش داده نمی شوند.

اگر پست ها و استوری های شما دارای هشتگ یا هشتگ های خاصی هستند، با خصوصی سازی صفحه کسب و کارتان، هشتگ پست شما در آن صفحه نمایش داده نمی شود و حتی برای فالوورهای آن هشتگ ارسال نمی شود.

با پرایوت پیج تجاری خود، امکاناتی را که اینستاگرام در اختیار صفحات تجاری قرار داده است، مانند نمایش آمار پست ها و یا تبلیغات اسپانسر اینستاگرام را از دست می دهید.

این مقاله را حتما بخوانید
بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ (افزایش فروش با 10 تکنیک)

وقتی صفحه خود را خصوصی می کنید، اگر شخصی پست شما را مستقیماً برای شخص دیگری ارسال کند، آن شخص تا زمانی که صفحه شما را فالو نکند، نمی تواند آن پست را ببیند و باید صفحه شما را فالو کنند. چه بسا قید دیدن پست تان را بزنند!

با خصوصی سازی صفحه خود در حین تبلیغات، مخاطبین تا زمانی که صفحه شما را دنبال نکنند، نمی توانند پست های شما را ببینند. زمانی که صفحه شما عمومی است، بسیاری از افراد فراموش می کنند که صفحه شما را فالو کنند. اما در صفحات خصوصی از این امر جلوگیری می شود.

این نوع صفحات اغلب از محتوای مشکوک در تبلیغات خود استفاده می کنند تا کاربر را متقاعد کنند که صفحه آن ها را فالوو کنند.

امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله،  پاسخ سؤالتان که آیا هشتگ در پیج پرایوت دیده می شود؟ به در ک درستی رسیده باشید.

توصیه ما 

پرایوت کردن پیج تجاری ممکن است بیشتر حساب های بزرگ و پرطرفدار مناسب باشد، زیرا به هر حال این اکانت ها هزاران یا میلیون ها فالوور دارند و تنها کاری که باید انجام دهند این است که محتوای خوب تولید کنند.

پرایوت کردن به نوع محتوا نیز بستگی دارد؛ برای مثال، پیج هایی که پست‌های میم یا کمیک ارسال می‌کنند، درصد اشتراک‌گذاری پست‌های آن ها زیاد است، بنابراین ممکن است پرایوت کردن اکانت‌ شان به رشد آن ها کمک کند.

توجه داشته باشید که استراتژی اکانت خصوصی به هیچ وجه برای برندهای کوچک و کسب و کارها توصیه نمی‌شود، زیرا با این کار دیگر پست‌های شما در بخش اکسپلورر اینستاگرام نمایش داده نمی‌شود. همچنین افراد ممکن است با دیدن پرایوت بودن پیج تان از دیدن پست های شما منصرف شوند.

در آخر اینکه اگر پیج تان نوپا است، نگران نباشید ما در شویراد به شما کمک می کنیم تا با تولید محتوای خلاق و تبلیغات، در بازه زمانی کوتاه فالوورهای خود را افزایش دهید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =

جستجو کردن