لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در 2023

هشتگ های ممنوعه اینستاگرام هشتگ‌هایی هستند که اینستاگرام به دلایل مختلفی استفاده آن‌ها را ممنوع کرده است. این هشتگ‌ها معمولاً برای اهداف غیرقانونی یا غیرمتعارف استفاده می‌شوند. البته، روش دقیقی که الگوریتم‌های اینستاگرام برای شناسایی این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند، مشخص نیست و اینستاگرام نیز تا به حال توضیحات دقیقی در این زمینه ارائه نکرده است.

یکی از مسائلی که ممکن است در اینستاگرام با آن روبرو شوید، استفاده از هشتگ‌هایی است که به طور ناگهانی ممنوع شده‌اند. استفاده از این هشتگ‌های ممنوع می‌تواند به حساب کاربری شما آسیب برساند. به نظر شما چه هشتگ هایی در الگوریتم اینستاگرام ممنوع هستند؟ یا اینکه چگونه باید متوجه شویم که یک هشتگ بن شده است؟

در این مقاله بطور کامل نحوه شناسایی هشتگ‌های ممنوعه را شرح خواهیم داد.

هشتگ‌ها ابزاری قدرتمند برای افزایش دیده شدن پیج‌ها در اینستاگرام هستند. با این حال، استفاده نادرست از آن‌ها می‌تواند به پیج شما آسیب بزند. بنابراین، برای استفاده بهینه و ایمن از هشتگ‌ها، توصیه می‌کنم که صفر تا ۱۰۰ اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام را مطالعه کنید. این اصول به شما کمک می‌کنند تا با هشتگ‌گذاری درست پیج خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید.

هشتگ های ممنوعه اینستاگرام
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

چگونه هشتگ های ممنوعه (یا هشتگ های بن شده ) را در اینستاگرام شناسایی کنیم؟

هشتگ‌های ممنوع معمولاً شامل مواردی هستند که ممکن است برخلاف قوانین یا استانداردهای اینستاگرام باشند. الگوریتم‌های اینستاگرام این هشتگ‌ها را شناسایی می‌کنند، اما روش دقیقی که برای این کار استفاده می‌کنند، مشخص نیست.

هشتگ ها با وجود این که در افزایش ویو و تعامل پیج بسیار مفید و تأثیرگذارهستند؛ در صورت عدم استفاده صحیح می توانند مخرب و آزاردهنده باشند. اما متأسفانه هیچ راه قطعی برای شناسایی هشتگ های بن شده ، به ویژه هشتگ های ممنوعه فارسی در اینستاگرام وجود ندارد. لیست هشتگ های ممنوعه اینستا به طور روزانه در حال تغییر می باشند؛ تنها راه رهایی از گیر افتادن در تله هشتگ های ممنوعه این است که همیشه ممنوعیت آن ها را بررسی کنید.

  چگونه در اینستاگرام استوری تماس با ما طراحی کنیم؟

برای اطمینان از اینکه از هشتگ‌های ممنوع استفاده نمی‌کنید، بهتر است همیشه قبل از استفاده از یک هشتگ، آن را بررسی کنید. اگرچه اینستاگرام به طور رسمی لیستی از هشتگ‌های ممنوعه ارائه نمی‌دهد، اما برخی هشتگ‌ها بر اساس تجربیات کاربران و گزارشات متعدد، به عنوان هشتگ‌های ممنوعه شناخته شده‌اند.

برای اینکه تشخیص دهید کدام هشتگ ممنوع است، آن را در اکسپلور اینستاگرام جستجو کنید؛ اگر در لیست هشتگ ها نمایش داده شود، یعنی آن هشتگ ایمن است و با خیال راحت می توانید آن را بکار گیرید. اما اگر در جستجوهای اینستاگرام ظاهر نمی‌شود، احتمالاً ممنوع شده است.

برخی هشتگ‌ها بطور دائم در اینستاگرام بن شده‌اند، اما برخی دیگر ممکن است بعد از مدتی آزاد شوند!

لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

توجه کنید!

اگر یک هشتگ در لیست هشتگ های اکسپلور ( در قسمت Recent) ظاهر نشود، در این مورد دو حالت وجود دارد:

  • هنوز هیچ پستی با آن هشتگ منتشر نشده است و این یک هشتگ جدید است.
  • آن هشتگ یک کلمه رایج است اما قابل مشاهده نیست، در این صورت می توانید مطمئن باشید که هشتگ مسدود شده است.

بدیهی است کلمه ای که بسیار رایج و در بین کاربران متداول است اما در هشتگ ها وجود ندارد، یعنی ممنوع است و نباید از آنها استفاده کنید.

هشتگ های بن شده اینستاگرام
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

توجه کنید!
توضیحات زیر مربوط به نسخه‌ی قدیمی اینستاگرام است و اکنون کاربردی ندارد. در نسخه‌های قدیمی اینستاگرام در قسمت اکسپلور، تب Tags و Tops وجود داشت، اما در آپدیت‌های بعدی این تب‌ها حذف شدند؛ د ر حال حاضر فقط یک بخش recent در اکسپلور اینستاگرام وجود دارد.
توضیحات زیر مربوط به نسخه‌ی قدیمی اینستاگرام است و اکنون کاربردی ندارد.
وقتی هشتگ را بدون کاراکتر # جستجو می‌کنید، در تب top ظاهر می‌شود اما هیچ پستی در تب tags نمایش داده نمی‌شود. در این صورت با پیامی مشابه با این پیام (هشتگ ها پیدا شده اما پست ها مخفی هستند) مواجه می شوید، که بیانگر ممنوع شدن هشتگ مورد نظر شما است.

علت به وجود آمدن هشتگ های ممنوعه اینستاگرام چیست؟

یکی از مشکلات بزرگی که پلتفرم اینستاگرام همیشه با آن دست و پنجه نرم می کند، ربات ها، ترول ها و اکانت های فیک هستند. این اکانت ها به طور مداوم در حال استفاده از روش های بدتر و مخرب تری برای به کارگیری ربات ها هستند. این موضوع باعث شده تا اینستاگرام کنترل بیشتری روی محتواهای پیج های اینستاگرامی داشته باشد، علاوه بر محتوا، هشتگ ها نیز جزء مواردی هستند که بسیار کنترل می شوند.

  بهترین ایده های جذب فالوور اینستاگرام

اینستاگرام هشتگ های ممنوعه را در دستور کار این پلتفرم قرار داد تا با شدوبن کردن پیج های مخرب از انتشار مطالب نا امن و تکراری با هشتگ ها جلوگیری کند. اگرچه این روش برای حذف اسپم ها عالی است، اما ربات ها همچنان برای اینستاگرام مشکل ایجاد می کنند.

هشتگ های ممنوعه هرگز به طور رسمی توسط اینستاگرام معرفی نمی شوند. بلکه خود کاربران متوجه می شوند که یک هشتگ ممنوع است یا نه! اینستاگرام از هوش مصنوعی برای بن کردن هشتگ های ممنوعه استفاده می کند و سایر کاربران نمی توانند آن را مشاهده کنند.

لیست هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024 عواقب بکار بردن هشتگ های بن شده در اینستاگرام چیست؟

بسیاری از مردم نمی دانند عواقب استفاده از هشتگ های اشتباه چیست! استفاده از هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام می تواند باعث شدوبن شدن پیج یا حذف همیشگی یک حساب کاربری شود.

شدوبن چیست؟

شدوبن شدن همانند پنالتی شدن سایت ها است؛ این بدان معناست که اینستاگرام پیشرفت صفحه شما را متوقف می کند. هیچ پستی از شما قابل مشاهده نیست و هیچ کس نمی تواند شما را دنبال کند. عملاً تمام تلاش هایتان برای یک حساب کاربری است که تقریبا بلا می باشد.

اینستاگرام سیاست های سختگیرانه ای را برای پیج های اسپم اتخاذ کرده است؛ به همین دلیل است که کاربران اینستاگرام باید با احتیاط بیشتری از هشتگ ها استفاده می کنند.

هشتگ های ممنوعه دائمی در اینستاگرام
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

لیست هشتگ هایی که برای همیشه ممنوع هستند؟

لطفاً توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور مداوم لیست هشتگ‌های ممنوع را بروز می‌کند و برخی هشتگ‌ها ممکن است بدون اطلاع قبلی ممنوع شوند.  بنابراین، پیشنهاد می‌کنم قبل از استفاده از هر هشتگی، در مورد آن تحقیق کنید. 

لیست هشتگ‌هایی که بطور دائمی ممنوع هستند:

  • هشتگ‌های مربوط به مسائل نژادپرستانه
  • هشتگ‌های مستهجن و پورنوگرافی
  • هشتگ‌های مربوط به خرید و فروش سلاح سرد و گرم
  • هشتگ‌های مربوط به خرید و فروش دارو و مواد مخدر
  • هشتگ‌های حاوی جرائمی مانند قتل و آدم‌ربایی
  • هشتگ‌های حاوی محتوای توهین آمیز
  • استفاده از هشتگ‌ها در جرائم سازمان‌یافته مانند مسائل تروریستی
هشتگ‌های ممنوعه اینستاگرام
لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال 2024

توصیه ما

هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از مهم ترین عوامل دیده شدن پیج تان در اینستاگرام و دستیابی به جامعه هدف گسترده است؛ پس فراموش نکنید اگر می خواهید در اینستاگرام مخاطبان علاقه مند به کسب و کارتان را به فروش تبدیل کنید از تولید محتواهای خلاقانه و هشتگ گذاری اصولی غافل نشوید. هشتگ گذاری نوعی تبلیغات رایگان در اینستاگرام به شمار می رود که شما را به سمت اهداف تجاری تان سوق می دهد.

همانطور که می دانید برخی از هشتگ ها به طور موقت در اینستاگرام بلاک یا ممنوع می شوند؛ اما در نظر داشته باشید که بسیاری از هشتگ ها به دلیل سیاست های ینستاگرام برای همیشه ممنوع می شوند. اگر به استفاده از هشتگ های ممنوعه اینستاگرام ادامه دهید، اینستاگرام ممکن است اکانت شما را برای همیشه حذف کند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *