صفر تا 100 اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

برای اینکه پست شما در اکسپلور اینستاگرام دیده شود، علاوه بر تولید محتوای باکیفیت بایستی اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام را بدانید. اگر این اصول را رعایت کنید، بیزنس شما در اینستاگرام متحول خواهد شد. برای یادگیری طریقه هشتگ گذاری در اینستاگرام اول باید بدانیم که اصلن هشتگ چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ سپس نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام به چه صورت می باشد و چه تاثیرات شگفت انگیز مستقیم و غیرمستقیمی در رشد کسب و کار ما دارد؟

هشتگ گذاری اینستاگرام یکی از راه های فوق العاده جذاب و کاربردی برای تبلیغات رایگان و هدفمند برای یک کسب و کار می باشد. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا یک قدم بزرگ و هیجان انگیز برای متحول کردن کسب و کار آنلاین خودتان بردارید.

 

مقاله پیشنهادی: معرفی هشتگ های پر بازدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

 

معنای هشتگ چیست؟

هشتگ عموماً به ترکیبی از حروف، اعداد و یا ایموجی ها گفته می شود که در کنار علامت (#) قرار می‌گیرند و برای دسته بندی محتواهای مختلف در شبکه های مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام، توییتر و … به کار می روند. هشتگ گذاری در اینستاگرام یا شبکه های مجازی دیگر همانند  لینک ها در وبسایت ها عمل می کنند. هشتگ ها نیز مثل لینک ها قابل کلیک کردن هستند. هرکسی که روی هشتگ ها کلیک کند یا وارد صفحه هشتگ های معرفی شده در قسمت سرچ اینستاگرام می شود، و یا با یک صفحه مملو از پست هایی مواجه خواهد شد که هشتگ موردنظر در  آن پست قرار داده شده است. 

مزایای هشتگ گذاری در اینستاگرام 

هشتگ گذاری در اینستاگرام مزیت های زیادی دارد؛ مهم ترین مزیت آن عبارت است از جذب تعداد زیادی فالور هدفمند و ارزشمند به صورت رایگان. هشتگ گذاری اینستاگرام یکی از قابلیت های فوق العاده ای است که می توان آن را نوعی بازاریابی درونگرای رایگان به شمار آورد. به طور کلی هشتگ گذاری به طرز شگفت انگیزی موجب افزایش فروش در اینستاگرام می گردد.

برخی از کابردهای هشتگ گذاری در اینستاگرام عبارتند از:

جذب فالور رایگان هدفمند

راه اندازی کمپین اینستاگرام

دسته بندی محتوای اینستاگرام

دسته بندی پست ها دراینستاگرام

امکان جستجوی سریع در اینستاگرام

ساخت هشتگ شخصی در اینستاگرام و برندسازی 

 

با ایده پردازی و خلاقیت در اینستاگرام، می توان از هشتگ ها برای رشد کسب و کار بدون سرمایه استفاده کرد.

 

هشتگ گذاری در اینستاگرام با چه هدفی انجام می شود؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام با هدف دیده شدن پست ها توسط افراد جدید و جذب فالور رایگان و هدفمند به کار می ررود. در اینستاگرام علاوه بر پیج های شخصی، هشتگ ها را نیز می توان دنبال کرد. این یعنی هر پستی که با هشتگ فالو شده توسط ما در فضای اینستاگرام منتشر شود، در صفحه فید اینستاگرام پیج ما هم به ما نشادن داده می شود.  اگر یک پستی از پیج را بپسندیم، می توانیم وارد پیج موردنظر شده و آن را فالو کنیم؛ بدین صورت به فالور رایگان آن پیج تبدیل خواهیم شد.

 

اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری در پیج شخصی (Private Page) چه تاثیری دارد؟

هشتگ گذاری در اینستاگرام با هدف افزایش فالور تنها زمانی می توناند مؤثر باشه که پیج ما پرایوت یا در حالت خصوصی نباشد. چون در این صورت پست های ما به فالورهای آن هشتگ موردنظر نشان داده نمی شود؛ بنابراین یکی از مقدمات هشتگ گذاری در اینستاگرام این است که پیج خود را  از حالت پرایویت خارج کنیم و  آن را تبدیل به یک پیج عمومی کنیم. 

از طرفی اگر پیج مان را با هدف رشد کسب و کار راه اندازی کردیم، باید با بیزینسی کردن حساب کاربری به تسریع رشد پیج مان کمک کنیم. چرا که با این کار امکان آنالیز کردن رفتار مخاطبان برای ما فعال می شود و اگر کمی تحلیل بلد باشیم، می توانیم به سادگی نیز مخاطب ها را شناسایی کنیم و بیزینس خود را در کمترین زمان ممکن متحول کنیم. 

 

هشتگ برای افزایش بازدید

هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از روش های فوق العاده برای افزایش مخاطب ها و فالورهای  پیج است. وقتی ما در یکی از پست هایمان از هشتگ خاصی استفاده می کنیم، پست ما در صفحه مربوط به آن هشتگ اینستاگرام نمایش داده می شود. اگه از هشتگ موردنظر در استوری  استفاده کنیم، استوری ما در بخش استوری های صفحه اختصاصی آن هشتک نمایش داده می شود. 

 

جذب فالور رایگان با رعایت اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

یکی از نکات جذاب اینستاگرام این است که افراد علاوه بر پیج ها، هشتگ ها رو هم فالو می کنند. از این رو هر پستی که با هشتگ فالو شده توسط افراد منتشر شود، در صفحه فید آن ها حتی اگه افراد مارو فالو نکرده باشند، ظاهر می شود. حال اگر محتوای ما به اندازه کافی جذاب باشد، می تواند این افراد رو به فالورهای رایگان جدید ما تبدیل کند. بنابراین اگر اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام رو یاد بگیریم می توانیم بدون هیچ هزینه ای پیجمان را و در نهایت بیزینس خود را رشد بدهیم. 

 

چگونه هشتگ بسازیم؟

طریقه هشتگ گذاری در اینستاگرام به این صورت است که ما کلمه یا عبارت موردنظر خود را می نویسیم و در کنارش از علامت (#) استفاده می کنیم؛ با این کار عبارت موردنظر ما به رنگ آبی در میاید. به این معنا که عبارت ما از حالت عادی خارج شده و به یک لینک هشتگی تبدیل شده است. فقط یه سری نکات مهم در ساخت هشتگ وجود دارد که حتماً باید رعایت کنیم که در ادامه شرح دادم.

 

آموزش نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

فاصله (space) در هشتگ خوانده نمی شود، بنابراین برای جدا کردن کلمات باید از آندرلاین (underline) یعنی علامت _ استفاده کنیم.

کلماتی که معنای مشابهی دارن اما به طرق مختلف به حالت هشتگ در میایند، از دید اینستاگرام هشتگ های جداگانه محسوب می شوند. مثلاً #کسبوکار #کسبو_کار #کسب_وکار #کسب_و_کار

هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام وجود داره که قبل از قرار دادن در پست ها و استوری ها باید تحقیقات لازم را در مورد آن ها انجام دهیم و از آن ها استفاده نکنیم. 

 

انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام

انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام بر اساس نوع مکان استفاده از هشتگ می تواند به بخش های زیر تقسیم شود:

هشتگ گذاری در بیو پیج اینستاگرام

هشتگ گذاری در کپشن پست اینستاگرام

هشتگ گذاری در استوری اینستاگرام

هشتگ گذاری در کامنت پست پیج خود 

هشتگ گذاری در کامنت پست پیج دیگران

هشتگ گذاری در دایرکت

هشتگ گذاری در هرجایی که می شد…! (اما باید برای هشتگ گذاری دلیل داشته باشیم، نه اینکه همینجوری هرجا رسیدیم  یک هشتگ بذاریم…!)

 

هر کدام از انواع هشتگ گذاری در اینستاگرام با اهداف مختلفی انجام می گیرد و استراتژی های خاص خودشان را دارند که در مقالات مربوط به استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام حتماً در مورد آن ها در بلاگ شویراد مفصل صحبت می کنیم.

 

چگونه زیر پست های اینستاگرام هشتگ بگذاریم؟ (نحوه هشتگ گذاری در کپشن اینستاگرام)

انتخاب روش هشتگ گذاری در کپشن اینستاگرام به سلیقه خودمان بستگی دارد؛ با توجه به اینکه می خواهیم ظاهر کپشن ما به چه صورت باشد، اغلب از این دو روش استفاده می کنیم:

هشتگ گذاری در لابه لای متن کپشن (جوری که متن مورنظر را می نویسیم و بعضی از عبارات دلخواه خود را  به هشتگ تبدیل می کنیم)

هشتگ گذاری در انتهای کپشن (یعنی هشتگ ها رو آخر متن مان قرار می دهیم که ظاهر متن به هم نریزد)

 

چگونه در استوری  اینستاگرام هشتگ بگذاریم؟ (نحوه هشتگ گذاری در استوری اینستاگرام)

نحوه گذاشتن هشتگ در استوری اینستاگرام نیز به دو صورت می باشد:

استفاده از علامت هشتگ در عبارت موردنظر (دقیقاً به همان روشی که در  قسمت بالا ذکر شد…! و زمانی استفاده می شود که می خواهیم چند  هشتگ را در کنار هم در استوری مان بگذاریم. 

استفاده از استیکر هشتگ در بخش گیف های استوری (با این روش فقط می توانیم یک هشتگ بسازیم و اغلب زمانی به کار می رود که می خواهیم مخاطب روی هشتگ ما کلیک کند)

برای تولید محتوای ویروسی و اطلاع از اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام می توانید از مشاوران تبلیغاتی ما در شویراد مشاوره بگیرید.

این مطلب ادامه دارد …

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.