لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرام

لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم کلمات تخلف دار اینستاگرام یا همان کلمات ممنوعه در اینستاگرام را که باعث بسته شدن پیج تان می گردد، را به شما معرفی کنیم. یک سری کلمات هستند که نباید در استوری، پست، کپشن استفاده شوند و بایستی به طور کامل این کلمات را از تمامی محتواها و ویدئوهاتون حذف کنید. در حال حاضر  کاربرد این کلمات باعث بسته شدن پیج های زیادی در اینستاگرام شده است. بهتر است این کلمات را بدانید، تا در صورتی که مجبور به استفاده از این کلمات شدید، آن ها را سانسور کنید؛ در غیر اینصورت احتمال دارد پیج تان ریپورت و در نهایت مسدود گردد.

به عنوان مثال در ویدئو روی کلمه مورد نظر یه صدای بوق بگذارید و یا داخل محتواهایتان، کلمه را به نحوی بلوره (تار) کنید تا اینستاگرام کلمه مربوطه را تشخیص ندهد. تمامی پست و هایلایت های پیج تان، حتی موارد چند سال پیش را بررسی و کلمات موجود در لیست ممنوعه را حذف کنید.

 

مقاله پیشنهادی: لیست هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ 

کلمات ممنوعه در اینستاگرام کدام ها هستند؟

متاسفانه اینستاگرام با تمام قابلیت های فوق العاده ای که دارد، پر از باگ هستند. در ادامه برخی از کلمات ها که ریپورت می گیرند را بررسی می کنیم.

 

لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرام

لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرامکلماتی که ریپورت جعل هویت می گیرند.

اولین کلمه ممنوعه ای که می خواهم به شما معرفی کنم خود کلمه اینستاگرام می باشد. شاید برایتان عجیب و خنده دار به نظر بیاید، اما اگر کلمه اینستاگرام را در بیو گرافی و یا کپشن پست هایتان بنویسید، باعث ریپورت پیج می گردد.

استفاده از کلمه اینستاگرام نوعی باگ اینستاگرام است و با It’s inappropriate  به دلیل جعل هویت اینستاگرام  ریپورت می شود؛ هوش مصنوعی اینستاگرام نیز تشخیص جعل هویت داده و  پیج مربوطه را مسدود می کند. اگر کسی پست شما را که شامل این کلمه باشد ریپورت باشد، احتمال حذف شدن پیج تان وجود دارد.

به عنوان مثال افرادی که در بیو خود نوشته اند آموزش اینستاگرام، پیج شان در معرض خطر ریپورت و بسته شدن قرار دارد.  اگر در کپشن و یا پست تان کلمه اینستاگرام را بیاورید، محتوای مربوطه در خطر بلاک شدن قرار می گیرد. پست یا استوری حذف شده را شاید مجدد بتوانید برگردانید و یا منشتر کنید اما در صورتی که در بیوگرافی و یا نام پیج تان از کلمات ممنوعه اینستاگرام استفاده کنید، پیج تان را برای همیشه از دست خواهید و هیچی راهی برای برگرداندن آن وجود ندارد.

  همه چیز درباره igtv Instagram  که لازم است بدانید

واتساپ، یوتیوب، تلگرام نیز ریپورت جعل هویت می خورد؛ متاسفانه این کلمات نیز به نوعی باگ اینستاگرام هستند و در صورتی که از طرف شخصی ریپورت شود، اینستاگرام پست و یا پیج را بلاک می کند.

 

کلمات ممنوعه در اینستاگرام

 

لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرامکلماتی که باگ اینستاگرام هستند.

برخی دیگر از کلمات مانند ویو، استوری، اعتماد، فالور، فالوئر ، هک، پیج، قیمت، بها، امنیت، بازیابی، بازگردانی، فروش، خرید، هدیه، مسابقه، جایزه، لایک، درآمد، دوره، یادگاری، ارتقا، شغل، رایگان، فال، میلیون، واریز، پول، ارتباط، دایرکت در اینستاگرام ممنوع هستند و افراد با استفاده از این کلمات اکانت شما را ریپورت می کنند.

این کلمات برخلاف تصور بدون تخلف هستند , فقط به دلیل باگ های اینستاگرام, این کلمات ریپورت میخورند. برای شما نیز شاید این اتفاق افتاده که پست تان، بدون اینکه از آهنگ کپی رایت و یا محتوای کپی استفاده کرده باشید،  باز هم پست تان حذف می شود؛ فقط به دلیل استفاده از کلماتی که باگ اینستاگرام هستند.

 

برخی دیگر از این کلمات عبارتند از: 

لاغری، کاهش وزن، تناسب اندام، رژیم،کادو، جایزه، قرعه کشی، جایزه،  اشتغال ، کسب و کار، مالی، مال ، خرید ، فروش، پولساز ، کالا، اجناس، جنس، مشتری، رایگان، پرداخت، هزینه،جراحی، عمل، دارو، قرص فالو ،Follow، دزد، جشنواره، مرگ، قتل، اسپانسر، بلاک، مسابقه، جنگ، تروریست، انفالو، سیو، ریپورت، امنیت، سیاسی، پیج، کپی، ثروت، ریال، بلاک، مشروب، تجاوز ، مواد مخدر، دارویی.

 

یک مورد عجیب!

کلمه تبلیغات نیز جزء کلمات ممنوعه در اینستاگرام می باشد و سال هاست که ریپورت می خورد و همچنان حتی در آپدیت ها نیز این مورد اصلاح نمی شود.

در بین همه این کلمات، تبلیغات بیشترین ریپورت را داشت؛ به دلیل اینکه بلاگرها و پیج های در بیوگرافی خود جلماتی مانند رزرو تبلیغات نوشته بودند. یکی از دلایلی که اینستاگرام نمی خواهد کسی از کلمه تبلیغات استفاده کند این است که خود این پلتفرم قابلیت پروموت دارد و بنابه سیاست هایش روی کلمه تبلیغات بیشتر از هر کلمه دیگر تمرکز کرده است. حتی اگر به آپدیت های اخیر توجه کنید یه دکمه Ads  به اکانت ها اضافه شد و همین نشان می دهد که تبلیغات چقدر برای اینستاگرام مهم می باشد؛ از این رو استفاده از کلمه تبلیغات ریپورت اینستاگرام بیزنس می گیرد و به راحتی پیج را مسدود می کند.

  چطور به کیفیت پیج اینستاگرامی پی ببریم ؟

نکته: اولین کلمه ای که باعث بسته شدن پیج ها در اینستاگرام شد، همین کلمه تبلیغات بود؛ بنابراین مواظب باشید در بیو و نام پیج تان از این کلمه استفاده نکنید.

 

کلمات ممنوعه اینستاگرام

 

لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرامکلمات ترکیبی ممنوعه ای که ریپورت قوی می گیرند. 

کلمات ترکیب خرید فالوور، خرید فالوئر، فروش فالوور، فروش فالوئر، افزایش فالور، هک اینستاگرام و یا هک پیج می توانند ریپورت قوی می گیرند.

 

برخ دیگر از کلمات ممنوعه ترکیبی در اینستاگرام

جایزه داره، پولسازی محصول، عمل زیبایی، دنبال کنید، لایک و کامنت بذارین، کسب و کار، کارت شارژ، محصولات دارویی، وجه نقد، مسابقه درآمد، درآمد زایی، لایک کنید، تگ کنید، کامنت بذارید، فیلتر شکن، خرید و فروش حیوانات، شماره کارت.

بطور کلی هر فعالیتی که مخاطب اینستاگرامی را  اجبار به لایک و کامنت، توهین و فحاشی کند به راحتی ریپورت دریافت می کنند.

قوانین جدید اینستاگرام برای اکسپلور و ساجست⛔️

⚠️پست‌هایی که ممکن است از پیج پاک نشوند، اما پیج را محدود سازند:

?پست‌هایی که فضای اینستاگرام را ناایمن می‌سازند مانند:

 • خودزنی، خودکشی یا اختلالات غذایی
 • خشونت مثل دعوای گروهی
 • محتوای حساس جنسی و زننده، الفاظ رکیک، لباس بدن نما و …
 • مواد مخدر، تنباکو، محصولات دارویی، محصولات یا خدمات بزرگسالان (تبلیغ کاندوم، تأخیری و…)

?محتوای حساس یا بی‌کیفیت درباره سلامتی و امور مالی:

 • محتوا با موضوع پروسه های زیبایی، لاغری و آرایشی
 • محتوای سلامتی با تیترها و ادعاهای اغراق شده همچون “درمان معجزه‌آسا”
 • محتوا با موضوع فروش محصولات دارویی، درمانی، زیبایی، لاغری، افزایش وزن
 • محتوای تبلیغ کننده مدل های مالی وسوسه یا گمراه کننده مثل: وام‌های روزپرداخت، سرمایه گذاری بدون ریسک، سوددهی صد در صدی، تضمینی، پولسازی و…

?محتوای اسپم و آزاردهنده مانند:

 • محتوایی که فالوورها را به یک لینک خاص ترغیب می‌کند
 • محتوایی که به لایک، کامنت، بازنشر و … (مثلا در کپشن) تشویق می‌کند
 • محتوایی که مسابقه، قرعه‌کشی، جایزه و موارد مشابه را ترویج می‌کند
  نحوه مدیریت تبلیغات در اینستاگرام + 5 مهارت لازم

?محتوای کپی شده یا بی کیفیت که دوباره بازنشر می‌شود مثل:

 • محتوای کپی‌شده‌ای که بدون هیچ تغییر ارزشمندی دوباره بازنشر می‌شود
 • محتوای کپی شده که در سطح وسیع در وب در حال گردش است
 • محتوای خبری که منبع یا نویسندگان آن نامشخص است

?محتوای غلط، جعلی، غیرموثق و گمراه کننده مثل:

 • محتوایی که توسط سازمان ها یا افراد فکت‌سنج اشتباه و جعلی تشخیص داده شده‌اند
 • محتوای نادرست و جعلی درباره واکسن که خلاف اطلاعات سازمان بهداشت جهانی می‌باشد
 • محتوایی که به منابع جعلی یا غیرموثق استناد می‌کند

⛔️پیج‌هایی که اخیرا یا بصورت مکرر چنین محتواهایی را منتشر کرده‌اند، اینستاگرام آنها را به هیچ کاربری پیشنهاد نمی‌کند. به عبارت دیگر پیج بطور کامل از اکسپلور و ساجست حذف گردیده و دیگر برای سایر کاربران (به جز فالوورهای پیج) قابل مشاهده نیست!

 

چگونه از کلمه تبلیغات و یا اینستاگرام در پست هایمان استفاده کنیم؟ 

همانطور که گفتیم کاربرد کلماتی مانند تبلیغات و یا اینستاگرام در پست، کپشن و بیو باعث ریپورت شدن پیج مربوطه می گردد. اما برخی مواقع ملزم به کاربرد این کلمات جهت رساندن مفهوم به مخاطب هستیم؛ در این شرایط بایستی به نحوی غیر محسوس عمل کنید، بطوریکه مخاطب مفهوم را دریافت کند، اما هوش مصنوعی اینستاگرام را دور بزنید.

مثلا از روی کلمه استیکر بگذارید. البته توجه کنید از خود استیکرهای اینستاگرام استفاده نکنید؛  زیرا هوش مصنوعی اینستاگرام هنگام آنالیز پیج، استیگرهای اینستاگرام را نادیده می گیرد.

 

حرف آخر

با توجه به موارد ذکر شده شاید با خود بگوئید که با این حساب باید در اینستاگرام لال باشیم و هیچ کاری نکنیم. اما خوب باید سعی کنید برخی کلمات را بطور هوشمندانه بکار ببرید تا مفهوم را به مخاطب برسانید. مثلا سعی کنید به جای استفاده از جملاتی مانند لایک کنید با یک عکس جالب، فالوورهایتان را ترغیب به لایک کردن محتوایتان نمائید.

اگر با توجه به لیست کلمات ممنوعه در اینستاگرام ، هنگام تولید محتوا برای پیج تان به مشکل برخوردید با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید، تا ایده های ناب برای تولید محتوای مورد پسند اینستاگرام و کاربر را از آن ها دریافت کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

3 پاسخ

 1. همه کلمات ممنوع شدن که😐
  شما همه رو زدی ممنوعه
  با این توضیح هیچی اصن نباید بنویسیم
  من هزاران پست دیدم که ماله چنسال پیشه مثلا طرف زده لایک کنید کامنت بزارید و فلان
  ولی هنوز هست
  فکر میکنم منبعتون کامل و‌درست نباشه
  و این ممنوعیت ها مختص یسری پیجها بشه
  شما خودت ده دقیقه برو تو اکسپلوور میبینی همه۹۰درصد پستها تو کپشن زدن لایک کنید فالو کنید ، و یسریاشون ماله چندماه چندسال پیشه
  چرا اونا حذف نشدن؟
  توضیحاتتون دلیلاتون معتبر نبود اصلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *