مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی

تلفیق تبلیغات سنتی و مدرن

تخصیص بودجه مشخص و کافی برای بازاریابی در هر کسب و کاری چه بزرگ و چه کوچک مهم و حیاتی است. نکته مهمی که در تبلیغات باید در نظر گرفت، صرف بودجه در مسیر درست می باشد. سرمایه گذاری درست در تبلیغات می تواند بازخورد مطلوبی به همراه داشته باشد. تبلیغات یکی از ارکان اصلی هر کسب و کار یا برندی به شمار می آید؛ بدون تبلیغات موثر نمی توانید در بین مردم افزایش آگاهی از برند ایجاد کنید و در بازار شناخته شوید. در ادامه می خواهم به مقایسه تبلیغات سنتی و تبلیغات در اینستاگرام بپردازیم و جنبه های متفاوت عملکردروش های بازاریابی سنتی و آنلاین را بررسی کنیم.

تبلیغات را می توان به دو دسته تبلیغات سنتی و تبلیغات مدرن تقسیم کرد. قبل از ظهور اینترنت و به اصطلاح روش های تبلیغات دیجیتال، مشاغل، صاحبان برند برای دستیابی به جامعه هدف خود از از روش های سنتی تبلیغات و بازاریابی استفاده می کردند.

امروزه کسب و کارها ها بسته به شرایط، موقعیت و اهداف تجاری خود، همچنین با توجه به بودجه ای که صرف می کنند سعی دارند از تبلیغات مدرن بهره بگیرند. اما باید بگویم با اینکه تبلیغات سنتی و مدرن تفاوت های زیادی باهم دارند، اما هدف نهایی آنها جلب توجه مشتری و افزایش فروش است. 

مقاله پیشنهادی: ایمیل مارکتینگ چیست؟

قبل از مقایسه تبلیغات سنتی و تبلیغات در اینستاگرام، بتداد مفهوم بازاریابی سنتی و مدرن را شرح دهیم.

تعریف بازاریابی سنتی و مدرن

قبل از ظهور اینترنت، کسب و کارها از روش های سنتی برای بازاریابی محصولات و برند خود استفاده می کردند.  این نوع بازاریابی بیشتر به صورت حضوری و یا تماس تلفنی با مخاطبان صورت می گیرد. در حالت کلی بازاریابی سنتی از طریق فروش مستقیم محصولات و یا خدمات به صورت حضوری یا تلفنی، رسانه های تلویزیونی و رادیویی و روزنامه ها، چاپ تراکت و بیلبوردها و … می باشد و مخاطبان آن عموم هستند.

بعد از پیدایش اینترنت، کسب و کارها برای دسترسی به سرنخ ها و جذب مشتریان بالقوه به بازاریابی مدرن روی آوردند. بازاریابی دیجیتالی صرفاً زیرمجموعه ای از بازاریابی مدرن است و همه آن نیست. بازاریابی مدرن شامل دیجیتال مارکتینگ و انواع بازاریابی پیام کوتاه و چند رسانه ای ی می باشد؛ اما بخش عمده ای از بازاریابی مدرن به دیجیتال مارکتینگ اختصاص دارد. توجه کنید خود بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده است و شامل انواع روش های آنلاین و آفلاین می باشد.

  پرفروش ترین محصولات در اینستاگرام در 2024

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی ابزارهایی که بازاریابی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند شامل وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، سایت های تبلیغاتی و سایر ابزارهای دیجیتالی می باشد.

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی در بازاریابی مدرن برخورد مستقیم با مشتری اتفاق نمیافتد و در مقابل بازاریابی سنتی که مخاطبان آن عام است، در تبلیغات مدرن می توان به طور خاص برای مخاطبان هدفتبلیغات را برگزار کرد.

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی بازاریابی سنتی با ظهور بازاریابی مدرن از بین نرفته و نمی رود بلکه  این دو شیوه به نوعی مکمل یکدیگر تلقی می شوند.

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی تفاوت تبلیغات سنتی و مدرن باعث برتری یکی بر دیگری نمی شود، اما در کنار هم نتایج بهتری را به همراه خواهند داشت.

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه ای از تمام ابزارها و فعالیت هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستردیجیتال مانند وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال استفاده می شود.

 

مقایسه تبلیغات سنتی و تبلیغات در اینستاگرام

مقایسه تبلیغات سنتی و تبلیغات در اینستاگرام

در ادامه قصد داریم نقاط اشتراک تبلیغات سنتی و تبلیغات اینستاگرامی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی کاربرد تیتر های زرد و جذاب

تیترهای زرد که اغلب در تبلیغات سنتی مورد استفاده قرار می گیرند، در تلیغات مجازی هم کاربرد دارند. عملکرد تیترهای زرد تبلیغات سنتی همانند پست های اینستاگرامی می باشد. پست های منتشر شده در اینستاگرام نیز مانند تیترهای زرد با هدف جذب مخاطب بیشتر، برانگیختن هیجانات مخاطب و نیز ترغیب به نقل محتوا و بازنشر آن طراحی و تولید می‌شود.

هدف نهایی از تولید و عرضه‌ی تتیر زرد و پست های اینستاگرامی،  دستیابی به تعداد مخاطبان بیشتر و برانگیختن احساسات آن ها و کسب منفعت مالی از این هیجان‌زدگی است.

 

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی استوری های اینستاگرام حکم کرکره را دارند.

حواستان باشد استوری نگذاشتن در پیج تان همانند پایین بودن کرکره مغازه می باشد. استوری ها باعث می شود تعامل شما با مخاطبان تان بیشتر باشد و در پی همین تعاملات می توانید محصولات و یا خدمات خود را به آن ها بفروشید.

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی عملکرد تبلیغات بیلبورد همانند تبلیغات بازدیدی می باشد. 

هزینه رزرو بیلبورد به این شکل صورت می گیرد که روزانه صد هزار نفر از این مکان رد میشوند، در نتیجه n تومن هزینه باید پرداخت شود. در عین حال برای تبلیغات ویویی هم بر اساس تعداد بازدید پول پرداخت می کنید. مزیت ش هم این است که مخاطب وقتی داخل گوشیش این تبلیغات را می بیند و  تمرکز دارد و پشت فرمان نیستند.

در تبلیغات سنتی ماکلان کسب و کار از اصطلاحاتی مانند پاخور یا زنگ خور تبلیغات استفاده می کنند؛ مثلاً یک آژانس هواپیمایی پس از برگزاری یک تبلیغ بیلبورد، می گوید زنگ خور تبلیغات مان کم بود. یا یک مغازه داری پس از پخش تراکت در سطح شهر، می گوید پاخور فلان تبلیغات خوب بود.

  تبلیغات نمایشی cpm چیست؟ + کاربردها و مزایا

پاخور و یا زنگ خور همان سرنخ ها هستند که به محض دیدن تبلیغات شما، به مغازه می آیند و یا با شماره شرکت سازمان مورد نظر تماس می گیرند. ریچ و ایمپرشین تبلیغات بازدید اینستاگرام نیز همان سرنخ های پاخور و زنگ خود در تبلیغات سنتی می باشد.

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی پروفایل شما در اینستاگرام، هویت برند شما است. 

قبل از راه اندازی یک کسب و کاری، ابتدا باید هویت برند خود را مشخص کنید؛ یعنی یک نام تجاری و یک لوگو برای برندتان انتخاب نمائید. در اینستاگرام نیزداشتن یک نام کاربری مناسب و عکس پروفایلحکم برند و لوگوی شما را دارد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از ارسال پست تبلیغاتی در اینستاگرام باید به آن توجه کنید، بهینه‌سازی پروفایل تان است. پروفایل شما اولین چیزی است که مخاطبان بعد از دیدن تبلیغات تان می بینند؛ اگر سیاست تبلیغاتی شما این است که اکانت خود را خصوصی کنید، پروفایل تنها چیزی است که مخاطبان شما قبل از دنبال کردن شما خواهند دید.

بهترین عکس برای پروفایل یک اکانت تجاری در اینستاگرام، عکس لوگوی برند شماست. از آنجایی که عکس پروفایل اینستاگرام شما شکل و شمایل دایروی دارد، بهتر است یک نسخه دایره ای از لوگوی برند خود را طراحی کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که عکس پروفایل در اکانت اینستاگرام قابلیت بزرگنمایی کردن را ندارد، بنابراین بهتر است عکس بدون جزئیات اضافی، ساده و واضح طراحی شود.

همچنین بهترین نام کاربری برای یک اکانت تجاری در اینستاگرام، نام برندتان است؛ اما از آنجایی بسیاری از نام های جذاب و ساده قبلاً در اینستاگرام از سوی دیگر کاربران گرفته شده است؛ می توانید با کمی خلاقیت یک نام کاربری منحصر به فرد ایجاد کنید که بیانگر برند یا حوزه فعالیت شما باشد. فراموش نکنید نام کاربری تان باید ساده و به یادماندنی باشد تا افرادی که می خواهند برند شما را در اینستاگرام جستجو کنند با راحتی آن را پیدا کنند.

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی بیو اینستاگرام حکم فضای فیزیکی یک کسب و کار را دارد. 

فضای کسب و کارتان بدون شک در جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است؛ به عنوان اگر یک آموزشگاه زبان دارید سعی می کنید یک محیطی شیک با یک کتابخانه مرتبکه با انواع کتاب ها به زبان انگلیسی پر شده است. یا اگر یک مغازه پوشاک دارید قطعاً یک ویترین جذاب و زیبا درست می کنید. بیو اینستاگرام شما همان ویترین مغازه شما می باشد.

  تبلیغات پروکسی تلگرام چیست؟ + نحوه اجرای آن

بیو اینستاگرام با محدودیت 150 کاراکتر شامل توضیحاتی در مورد پیج تان است؛ بنابراین شما باید یک جمله بسیار کوتاه وترغیب کننده در مورد برند و تجارت خود بیان کنید. در این بخش می توانید یک حساب دیگر را نیز تگ کنید و یا یک هشتگ در زمینه کسب و کارتان قرار دهید.

 

مقایسه تبلیغات سنتی و مدرن + وجه اشتراک آن با تبلیغات اینستاگرامی محتواهای پیج شما حکم محصولات و یا خدمات یک کسب و کار دارد.

 کسب و کارها زمانی می توانند یک محصول و یا خدماتی را بفروشند که کالایی برای عرضه داشته باشند. فرض کنید وارد یک مغازه عطر فروشی شدید و می خواهید عطر دلخواه خود را بخرید. اگر مغازه خالی باشد، شما می توانید عطر مورد نظرتان را بخرید؟ قطعاً نه و خیلی سریع مغازه را ترک می کنید.

اگر در پیج تان محتواهای باکیفیت نداشته باشید، مخاطب پیج شما را فالو نخواهد کرد. پس اگر می خواهید تبلیغات نتیجه بخش باشد، بایستی محتواهای خلاقانه در پیج تان به اشتراک بگذارید و با ترفندهایی اینستاگرامی فالوورهایتان را ترغیب به تعامل با محتواهای پیج تان کنید.

حرف آخر 

ترکیب تبلیغات سنتی با رسانه های دیجیتال شکل قوی تری از ارتباطات را ارائه می دهد. شما می توانید از تبلیغات سنتی برای تبلیغ محصول یا پیشنهادی به منظور دسترسی به سرنخ های بیشتر که به احتمال زیاد مشتریان آینده شما خواهند بود، استفاده کنید. با این شیوه تبلیغات
می توانید مشتریان آینده را به بازدید از وب سایت تان هدایت کنید و سپس از طریق وب سایت داده های بیشتری را در اختیار آن ها قرار دهید.

حتی می توانید از اطلاعات مشتری برای سفارشی سازی محتوایی که می خواهید در آینده ایجاد کنید به عنوان بخشی از برنامه ارتباط با مشتری استفاده کنید.

با شرکت در دوره آموزشی تبلیغات به سبک علی ساده بافی، مدیریت گروه تبلیغاتی شویراد، یاد خواهید گرفت که چگونه با تلفیق بازاریابی سنتی و تبلیغات در اینستاگرام می توانید استراتژی‌های بازاریابی خود را بهتر پیش ببرید.

برای شرکت در این دوره تبلیغاتی معروف به Look at me، بر روی لینک کلیک کنید:  تبلیغات به سبک علی ساده بافی (Look at me)

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *