تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات native

ایا تا به حال تبلیغات همسان به گوش تان خورده است؟ می دانید کاربرد این شیوه تبلیغات چیست؟ بگذارید سر صحبت را با این جمله باز کنم؛ بنابه تجربیات می دانیم که در اولین بازدید از یک وب سایت، شانس دیده شدن بنرهای تبلیغاتی بسیار زیاد است. وقتی کاربری چندین مرتبه از یک وب سایت بازدید می کند، به تدریج با مکان درج تبلیغات آشنا می شود. در بازدید های بعدی بطور ناخودآگاه از مشاهده مطالب بخشی که مختص قرار گرفتن تبلیغات است، چشم پوشی می کند.

زیرا ما به عنوان بازدیدکننده پس از چند مرتبه بازدید از یک وب سایت،به تدریج با مکان تبلیغات آشنا می شویم و ناخودآگاه در هنگام مشاهده مطالب از بخشی از تصویر که به تبلیغ اختصاص دارد چشم پوشی می کنیم. بیش از دو دهه است که این رفتار بین کاربران وب رایج شده و از در حال حاضر با عنوان Banner-blindness یا نابینایی نسبت به بنرهای تبلیغاتی شناخته می شود.

 

مقاله پیشنهادی: طراحی بنر اینستاگرام

افرادی که یک سایت و یا پلتفرمی را برای تولید محتوا و جمع آوری مخاطب راه اندازی کرده اند، امیدوارند با انتشار پیام های تبلیغاتی دیگران کسب درآمد کنند؛ زیرا همانطور که گفته ایم کسب درآمد از تبلیغ، یکی از انگیزه‌های رایج برای تولید محتواست.

تبلیغات همسان چیست؟ سایتی را در نظر بگیرید که مطالبی را گردآوری و منتشر کرده است و امیدوار است با فروش فضای تبلیغاتی در ستون های بالا و کناری صفحه اول سایت، کسب درآمد کند. اما مخاطبان به هنگام بازدید از سایت، بدون اینکه روی تبلیغی کلیک کنند، می آیند و می روند.

تبلیغات همسان چیست؟ فرض کنید هنگام جستجو در گوگل، بازدیدکنندگان لینک های مورد نظر خود را پیدا می کنند و بدون کلیک بر روی تبلیغی به سراغ محتوای برتر ارائه شده توسط گوگل می روند.

  بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ (افزایش فروش با 10 تکنیک)

تبلیغات همسان چیست؟ شرایطی را در نظر بگیرید که کاربران در شبکه های اجتماعیصرفاً به دنبال برقرای تعامل با دوستان خود و به اشتراک گذاشتن روزمرگی های خود هستند و روی هیچ تبلیغی کلیک نمی کنند.

 

در چنین شرایطی جریان درآمدی این سایت ها، پلتفرم ها و ابزارها به خطر می افتد و به احتمال خیلی زیاد به طور کامل از بین برود.

 

با توجه به اینکه تبلیغات حداقل در سال‌های اخیر و تاکنون یکی از مولفه‌های اصلی کسب درآمد در دیجیتال مارکتینگ است، متخصصان تبلیغات آنلاین و فعالان بازاریابی محتوا همواره به دنبال راه‌هایی برای افزایش میزان کلیک خوردن تبلیغات یا همان افزایش نرخ CTR هستند.

تبلیغا همسان یا Native Ads تکنیکی برای افزایش کلیک خورن تبلیغات می باشد.

منظور از تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان (کلیکی) یا همان Native Ads نوعی از تبلیغات آنلاین است که به دلیل شباهت و یکپارچگی ساختار و ظاهر آنها با سایت های نمایش دهنده این عنوان را گرفته اند.

Native Advertising سعی دارد با همانند سازی و هماهنگ کردن ظاهر تبلیغات با رابط کاربری صفحات وب سایت، کاربران آنلاین بیشتری را جذب کند. هدف از این هماهنگی مقابله با نادیده گرفته شدن تبلیغات توسط کاربران و در نهایت افزایش اثربخشی تبلیغات می باشد.

 

تبلیغات همسان

به عبارت ساده تر، تبلیغات کلیکی نوعی تبلیغات است که در آن محتوای تبلیغاتی با ساختاری کاملاً مشابه با زمینه و محیط تبلیغات ارائه می شود.

تبلیغات همسان چیست؟ تبلیغ همسان در اینستاگرام به این معنی است که تبلیغ دقیقا مانند یک پست در بین سایر پست های اینستاگرام نمایش داده می شود.

تبلیغات همسان چیست؟ در گوگل نیز استفاده از تبلیغات یکسان به این معنی است که لینک های تبلیغاتی با ساختار و ظاهری مشابه لینک های معمولی (و نه به صورت بنر یا سایر قالب های مختلف) نمایش داده می شوند.

 

مزایا و معایب بکارگیری تبلیغات کلیکی

تبلیغات همسان چیست؟ مهمترین مزیت استفاده از تبلیغات بومی این است که بهتر دیده می شود و نرخ کلیک بالاتری دارد.
تبلیغات همسان چیست؟ مزیت دیگر داشتن یک ظاهر تمیز رابط کاربری است؛ زیرا با این نوع تبلیغات ظاهر یکدست و یکدست تری ایجاد می شود.

  راهبردهای جادویی تبلیغات: رازهای بازدهی بی‌نظیر!

اما این روش اشکالاتی نیز دارد:

تبلیغات همسان چیست؟ مخاطب ممکن است به سادگی نتواند محتوای اصلی و محتوای تبلیغاتی را شناسایی کند و در نتیجه سردرگم شود. به همین دلیل معمولا با کلماتی مانند Ad و Sponsored به مخاطب یادآوری می کنند که محتوای مورد نظر در ازای پرداخت به تبلیغ کننده، نمایش داده شده می شود.

تبلیغات همسان چیست؟ یکی دیگر از معایب این است که محتوای آگهی ممکن است با استانداردهای پلت فرم تامین کننده مطابقت نداشته باشد. البته معمولا رسانه هایی که تبلیغات کلیکی منتشر می کنند، حواس شان است که چنین اتفاقی نیافتد. اما همیشه این احتمال وجود دارد که تصویر برند، در ذهن مخاطب تضعیف یا حتی تخریب شود.

انواع تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات کلیکی همسان بر روی هر سایتی به طور متفاوتی نمایش داده می شوند، زیرا دقیقاً با محتوای متن و تصویر آن سایت سازگاری دارند. در ادامه به معرفی و بررسی چند نمونه از تبلیغات بومی می پردازیم.

تبلیغات همسان چیست؟ تبلیغات در میان محتوا

فرض کنید در حال گشت و گذار در شبکه های اجتماعی یا خواندن مقاله ای در سایت مورد علاقه خود هستید؛ اگر در این شرایط یک محتوای اسپانسر شده مشاهده کنید، باید بدانید که این ها همان تبلیغات بومی یا تبلیغات همسان هستند. این گونه تبلیغات با پرداخت هزینه، مستقیماً در مابین محتوای متنی یا تصویری سایت نمایش داده می شود.

تبلیغات همسان چیست؟ تبلیغات موتورهای جستجو

یکی از محبوب ترین روش های تبلیغاتی در بین موتورهای جستجو، روش Native Ads است. وقتی تبلیغات بومی دقیقاً به عنوان نتایج جستجوی ارگانیک (Organic Search Results) نمایش داده می شود، یعنی از روش تبلیغات بومی استفاده شده است.

تبلیغات همسان چیست؟ ویجت های پیشنهادی

شکل دیگری از تبلیغات بومی نمایش آنها در سایت ها، شبکه های اجتماعی یا نتایج موتورهای جستجو به عنوان ویجت های پیشنهادی است. به این ترتیب در انتهای مقاله یا در کنار صفحات، مطالبی به شما پیشنهاد می شود که در صورت تمایل روی آن کلیک کنید.

  پروموشن اینستاگرام چیست؟!

تبلیغات همسان چیست؟ تبلیغات بنری

این مدل تبلیغات همسان مانند تبلیغات بنری هستند که همیشه در سایت های مختلف مشاهده می کنید. چیزی که این تبلیغات را متفاوت می کند این است که محتوای این تبلیغات کاملاً با سایتی که بازدید می کنید یا محتوایی که در حال مطالعه آن هستید، همخوانی دارد.

تبلیغات همسان چیست؟ لیست های تبلیغاتی در خرید آنلاین

اگر خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهید، حتماً کمپین تبلیغات بومی را در وب سایت های خرید آنلاین دیده اید. به عنوان مثال اگر قصد خرید یک کتاب را دارید، تعدادی تبلیغ همسان درهمان لیستی که در اختیار شما قرار داده می شود، وجود دارد. در واقع، تعدادی از ناشران تبلیغات خود را دقیقاً به شکل محتوای مورد نظر شما، با پرداخت هزینه به شما نشان می دهند.

حرف آخر

با رایج شدن شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، افراد وقت بیشتری در شبکه های های اجتماعی می گذرانند. روازنه میلیون ها محتوا از هر نوعی در شبکه های اجتماعی منتشر می شود؛ همانطور که می دانید بسیاری از کاربران از بازدید محتواهای تبلیغاتی دوری می کنند.
اینجاست که بحث تبلیغات کلیکی مطرح می شود؛ این روش تبلیغاتی جدید به کسب و کارها کمک می کند تا پیام خود را به شیوه ای متفاوت به مخاطبان خود برسانند.

برای دریافت اطلاعات درباره تبلیغات کلیکی یا همسان با کارشناسان ما در شویراد توسط راه های ارتباطی درج شده در سایت تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *