پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده

پین کردن کامنت در اینستاگرام

با قابلیت پین کردن کامنت در اینستاگرام می توانید با افراد منفوری که در زیر پست های شما کامنت های منفی می گذارند، خداحافظی کنید. اینستاگرام به دنبال راهی برای به حداقل رساندن کامنت های منفی در این پلتفرم و اهمیت دادن بیشتر به کامنت های مثبت یا ارزشمند برای کاربران بوده است.

این پلتفرم در 7 جولای 2020 کامنت‌های پین شده را، قابلیتی که از ماه می در حال آزمایش بود، به طور رسمی برای تمامی کاربران اخود عرضه کرد. ضمناً اینستاگرام اکنون به کاربران این امکان را می دهد که کامنت های فالوورهای خود را در بالای فید کامنت ها در هر یک از پست های خود پین کنند. 

پین کردن کامنت در اینستاگرام نیز یک روشی برای جلوگیری از آزار و اذیت کاربران اینستاگرام  محسوب می شود؛ برای جلوگیری از آزار و اذیت کاربران اینستاگرام می توان از گزینه هایی مانند ریپورت، بلاک و رستریکت کردن نیز استفاده کرد.

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده پین کردن کامنت در اینستاگرام چیست؟

کامنت های پین شده کامنت هایی هستند که در لیست بالای کامنت های یک پست یا در خلاصه کامنت های  نمایش داده در فید  اینستاگرام ظاهر می شوند.

هنگامی که ادمین اکانت کامنت یک شخصی را پین می کند، کامنت مورد نظر برای تمامی کاربران قابل مشاهده است؛ پین کردن کامنت در اینستاگرام نوعی کمک برای مدیریت کامنت های مثبت و منفی می باشد. 

 

پین کردن سه کامنت در اینستاگرام

نحوه پین ​​کردن کامنت در اینستاگرام

پین کردن کامنت یک فرآیند بسیار ساده است. هنگامی که فالوورهای شما در زیر پست های شما کامنت می گذارند و  می‌خواهید افرادی که آن پست را می‌بینند روی کامنت‌هایی که دوست دارید تمرکز کنند، می‌توانید حداکثر سه کامنت را روی یک پست پین کنید. این کامنت ها بدون توجه به زمانی که در زیر پست گذاشته شده اند، در بالای تمامی کامنت های  یک پست ظاهر می شوند.

توجه کنید شما فقط می توانید کامنت های مربوط به پست های خود را پین کنید و برای پین کردن کامنت مورد نظر کافی است بر روی کامنتی که دوست دارید بروید، آن را به سمت چپ بکشید یا بر روی آن ضربه بزنید تا سه گزینه ظاهر شود، این 3  نماد یکی برای تعاملات مختلف، یکی برای حذف، و دیگری برای پین کردن کامنت در اینستاگرام می باشد؛ نماد پین کردن کامنت شبیه یک پین کوچک است.

  قیمت تبلیغات در اینستاگرام چگونه محاسبه می شود؟ - ریدایرکت شد

می‌توانید حداکثر سه کامنت را روی هر یک از پست‌های خود پین کنید، اگر بعداً نظر خود را در مورد پین کردن کامنت تغییر دادید، به راحتی می توانید پین کامنت را لغو کنید. فقط کافی است دوباره روی کامنت انگشت خود را روی کامنت بزنید و نماد پین را از حالت انتخاب خارج کنید.

این می تواند یک کامنت خنده دار در مورد پست شما، یا یک کامنت با اطلاعات بیشتر یا  در مورد هر چیز دیگری باشد.

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده آیا می توانید کامنت های خود را در اینستاگرام پین کنید؟

چند نکته در مورد ویژگی کامنت های پین شده اینستاگرام وجود دارد؛ متأسفانه در اینستاگرام بر خلاف دیگر پلتفرم ها مانند TikTok و YouTube ، کاربران نمی توانند کامنت های خود را در پست هایشان پین کنند. در واقع شما نمی توانید کامنت های خود و یا ریپلای به کامنت ها را پین کنید. 

در TikTok و YouTube، کامنت های پین شده توسط سازنده اصلی پست راهی برای تعامل یا پاسخ مستقیم کاربران با سایر کاربران یا ارائه توضیحات پس از انتشار پست است.

پین کردن کامنت در اینستاگرام خود

اما در اینستاگرام، این ویژگی برای مقابله با آزار و اذیت سایبری پیاده‌سازی شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کامنت های مثبت را برای خنثی کردن برخی کامنت های منفی‌ که گاهی اوقات از طرف کاربران اینستاگرام گذاشته می شود، برجسته کنند. 

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده مزایای پین کردن کامنت در اینستاگرام

در این قسمت می خواهیم بدانیم چگونه می توان از کامنت های پین شده اینستاگرام برای استراتژی  کسب و کار خود بهره گرفت.

گزینه پین کردن برخی کامنت‌ها در پست‌های اینستاگرام می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا از این طریق برندها می‌توانند زمانی که شخصی برای اولین بار پست های آن ها را می بینند، کامنت های مثبت دیگر کاربران را به او نشان دهند.

  8 راهکار افزایش بازدید استوری اینستاگرام رایگان

در اینجا سه نمونه از نحوه استفاده کامنت های پین شده اینستاگرام به روشی استراتژیک آورده شده است.

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده پین کردن کامنت در اینستاگرام تاکتیک بازاریابی مؤثر

کامنت های مثبت مشتریان خود را برای دیگر فالوورهایتان نشان دهید. نظرات یا نظر افراد دیگر در مورد محصولی که می خواهیم بخریم به ما در تصمیم گیری خرید کمک می کند. از این رو با کامنت های پین شده می توانید به دیگران اجازه دهید برای شما بازاریابی کنند. 

پین کردن کامنت در اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که کامنت های  مثبت کاربران را در زمان واقعی برجسته کنید. به این ترتیب، به مشتری بالقوه بعدی که پست های شما را می بیند کمک می کند تا کامنت های مثبت سایر کاربران را نیز بخواند.

هر کامنت مثبت از سمت مشتری گواهی برای بهتر بودن برند شما است، از این رو بهترین آن ها در بالای صفحه خود قرار دهید. 

پین کردن کامنت در اینستاگرام

 

به عنوان مثال، فرض کنید از اینستاگرام برای انتشار پستی جهت تبلیغ وبینار بعدی خود استفاده می کنید. یکی از شرکت‌کنندگان قبلی ممکن است پست را ببیند و نظر بدهد و بگوید چقدر وبیناری را که هفته گذشته برگزار کردید مفید و مؤثر بود. می توانید این کامنت را پین کنید تا همه کسانی که پست شما را ببینند، رضایت افراد در مورد وبینارهای قبلی تان را مشاهده کنند و بدین ترتیب می توانید ثبت نام های بیشتری برای وبینار بعدی ایجاد کند.

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده برای پاسخ به سوالات متداول استفاده کنید.

اگر نگاهی به پست های گذشته بیندازید می بینید که در زیر برخی از پست های شما چندین سؤال مشابه وجود که از طرف فالوور هایتان مطرح شده است. هنگامی که  کاربران به طور مکرر یک سوال را می پرسد، به آن پاسخ دهید و سپس سوال آن شخص را پین کنید.

  صفر تا 100 استوری تلینگ در اینستاگرام

با پین کردن کامنت در اینستاگرام می توانید به سؤاات مشابه دیگر فالوورهای خود پاسخ دهید. وقتی کسی سوال مشابهی دارد، اولین چیزی که می بیند پاسخ شما خواهد بود و دیگر شکی در مورد محصول یا خدمات شما نخواهد داشت.

پین کردن کامنت در اینستاگرام یعنی چه ؟ + 3 مزیت کامنت پین شده کامنت های جالب را پین کنید.

از ویژگی پین کردن کامنت در اینستاگرام، برای برجسته کردن کامنت هایی استفاده کنید که باعث می‌شود کاربران بخواهند درباره پست‌ها یا محتوای شما بیشتر بدانند. به این ترتیب می توانید مخاطبان بیشتری را به پست های خود متصل کنید.

همچنین در این روش بسته به نوع محتوایی که منتشر می کنید، می توانید از افراد بخواهند به اظهار نظر ادامه دهند، یعنی شروع به گفتگو با فالوورهای شما کنند.

جمع بندی 

اینستاگرام کامنت‌های پین‌شده روی پست‌ها را برای مبارزه با آزار و اذیت برخی کاربران در این پلتفرم منتشر کرد. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که احساسات مثبت فالوورهای خود را همگان به اشتراک بگذارند.  

کامنت های پین شده به ویژه زمانی که کاربر نظرات بد یا نامناسب زیادی دریافت می کند می تواند مفید باشد.

گفتیم با این قابلیت کاربران می توانند یک کامنت مثبت را در ابتدای یک پست پین کنند و بدین ترتیب کامنت های منفی را خنثی کنند. درست است که کامنت های پین شده در ظاهر برای مقابله با آزار و اذیت کاربران مورد استفاده قرار می گیرد ، اما می تواند یک تاکتیک بازاریابی موثر نیز باشد.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *