4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

تکنیک های افزایش سیو در پست اینستاگرام

اکثریت افراد جامعه به دنبال کسب درآمدهای اینترنتی به ویژه درآمدزایی از اینستاگرام هستند؛ همچنین می دانیم که لازمه درآمدزایی در اینستاگرام، افزایش فالوور است. یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای افزایش فالوور، ورود پست‌های پیج به صفحه اکسپلور است.  اگر پست های شما در کسپلور قسمت قرار گیرد، می توانید تعداد فالوورهای هدفمند خود را به سرعت افزایش دهید.

پیج های تجاری اغلب تمایل دارند که پست هایشان در اکسپلور دیده شود و یکی از راه های رفتن پست به اکسپلور، افزایش سیو پست در اینستاگرام  می باشد.

اینستاگرام از الگوریتم های خاصی برای قرار دادن پست ها در اکسپلور استفاده می کند. هدف از ایجاد این الگوریتم ها این است، که پست های مورد علاقه کاربران به این بخش راه پیدا کنند تا آن ها بتوانند از گذراندن اوقات فراغت خود در این شبکه اجتماعی لذت ببرند. از این رو وقتی شما یک پستی را در اینستاگرام سیو می کند، الگوریتم های اینستاگرام پست مربوطه را به عنوان یکی از پست های محبوب شناسایی می کند.

مقاله پیشنهادی: چه محتوایی در اینستاگرام تولید کنیم؟ 

راهکارهای افزایش سیو پست در اینستاگرام

همانطور که گفته شد، ورود پست ها به بخش اکسپلورر اینستاگرام باعث افزایش سرعت پیشرفت کسب و کار اینستاگرام شما می شود. در ادامه می خواهیم موثرترین راهکارهای افزایش سیو پست در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که رعایت نکات ذکر شده نمی تواند پست های شما را در یک روز به اکسپلورر برساند. شما باید صبور باشید و به طور مداوم از این روش ها استفاده کنید تا به مرور زمان پست های خود را در اکسپلور ببینید.

نکته مهم افزایش سیو پست در اینستاگرام

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام علایق مخاطبان هدف خود را خوب بشناسید.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

یکی از موارد مهم در روند افزایش سیو پست در اینستاگرام، شناخت نیازهای جامعه هدف پیج تان است. اولین قدم برای توسعه هر کسب و کاری این است که جامعه هدف کسب و کار خود را به خوبی بشناسد و از علایق آن آگاهی کامل داشته باشد. این موضوع آنقدر مهم است که به جرأت می توان گفت بدون شناخت مخاطب نمی توان شاهد پیشرفت یک کسب و کار بود.

  کارشناس تولید محتوا کیست؟ چه وظایفی دارد؟

پس از اینکه اطلاعات کافی در مورد علایق مخاطبان خود به دست آوردید، می توانید محتوای صفحه خود را بر اساس این اطلاعات ایجاد کنید. در این صورت مطمئنا خواهید دید که فالوورهای شما علاوه بر لایک و کامنت، پست های شما را ذخیره نیز خواهند کرد.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام محتوایی که قابلیت ارزش سیو کردن داشته باشد.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

انتشار محتوایی که ارزش ذخیره کردن دارند، یکی از عوامل مهم در افزایش سیو پست در اینستاگرام است. اگر بتوانید عکس یا ویدیویی را در صفحه خود ارسال می کنید که کاربران تمایل داشته باشند هر از چند گاهی آن را ببینند، گام بزرگی در روند افزایش سیو پست برداشته اید. این نوع پست ها معمولا شامل نکات و ترفندهای مربوطه به کسب و کارها ، لیست ها، معرفی محصول یا یا خدمات جدید و یا محتواهای آموزشی می باشند. محتواهایی که قابلیت اشتراک گذاری دارند عبارتند از:

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرامپست‌های آلبومی 

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

انتشار عکس و فیلم در قالب پست آلبوم یا بعبارتی همان پست های کاروسلی می تواند تاثیر زیادی در افزایش سیو پست در اینستاگرام داشته باشد. اگر قصد انتشار چندین عکس و فیلم مرتبط را دارید، استفاده از یک پست اسلایدر بهترین گزینه برای این کار است. این اقدام کاربران را تشویق می‌کند که پست شما را ذخیره کنند تا بتوانند بعداً به این عکس‌ها و ویدیوهای مرتبط دسترسی داشته باشند.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرامپست‌های آموزشی 

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

اگر توانایی تولید محتوای آموزشی را دارید فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید. بهترین نوع پست هایی که باعث افزایش سیو پست در اینستاگرام می‌شوند، پست های آموزشی هستند. کاربران اینستا این پست ها را ذخیره می کنند تا در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، پست هایی مانند نحوه دانلود ویدیو از یوتیوب، ترفندهای افزایش بازدید پست در اینستاگرام، طرز تهیه غذا و مطالب مشابه توسط بسیاری از کاربران قابل ذخیره است.

  چه محتوایی در اینستاگرام تولید کنیم؟ 

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرامتصاویر اینفوگرافیک

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

اینفوگرافیک یکی دیگر از مواردی است که می تواند تعداد سیو پست در اینستاگرام افزایش دهد. اینفوگرافیک نوعی محتوا است که اطلاعات را به صورت خلاصه و در قالب تصویر به مخاطب منتقل می کند. این نوع محتوا به درک آسانتر اطلاعات کمک می کند. کاربران با مشاهده این تصاویر می توانند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی به اطلاعات مفیدی دست یابند. به همین دلیل، آنها این نوع پست ها را دوست دارند و ذخیره می کنند. نمونه هایی که می توان برای این نوع محتوا معرفی کرد عبارتند از:

مقایسه ویژگی های محصولات باهمدیگر

مراحل ثبت نام در وب سایت  یا یک اپلیکیشن

تعرفه های مختلف در سایت های ارائه دهنده خدمات

فرایند عملکرد یک محصول یا دستورالعمل خدمات

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگراممحتواهای سریالی و دنباله دار

ارسال یک محتوا به صورت رشته ای و دنباله دار و در قالب چند پست می تواند تعداد سیو پست در اینستاگرام را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اگر یک ویدیو را در چند قسمت و به صورت چند پست منتشر کنید، کاربران تمام پست های مرتبط را ذخیره می کنند تا دوباره به آن دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال می توانید یک فیلم کوتاه 20 دقیقه ای را با ترتیب زمانی مشخص در قالب 4 پست با 5 اسلاید منتشر کنید و پس از انتشار هر پست، مخاطبان صفحه را به دیدن قسمت های بعدی در آینده تشویق کنید.

در این صورت فالوورها قسمت های قبلی را نیز ذخیره می کنند تا در صورت نیاز دوباره آن ها را تماشا کنند. این سیو پست در اینستاگرام را اغلب ذخیره سازی به صورت مجموعه (Collection) می نامند. با این عملکرد میزان سیو پست در پیج شما تا حد زیادی افزایش می یابد.

  ولاگر کیست؟ ولاگینگ چیست؟

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام تجربیات و ایده‌ های خود را به اشتراک بگذارید.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام

به اشتراک گذاری تجربیات شخصی می تواند برای مخاطبین صفحه جالب و گاهی مفید باشد. کاربران تمایل دارند پست هایی را ذخیره کنند که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، اگر به یک شهر و یا کشوری سفر می کنید، می توانید مناظر و جاذبه های گردشگری آن منطقه را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد این پست‌ها را سیو می کنند تا هنگام سفر به همان منطقه، از آن‌ها بازدید کنند.

4 ترفند ویژه برای افزایش سیو پست در اینستاگرام از مخاطبان تان درخواست کنید پست شما را سیو کنید. 

به فالوورهایتان یادآوری کنید کهسیو پست در اینستاگرام می تواند دسترسی مجدد به آن را آسان تر کند. ممکن است برخی از فالوورهای شما با قابلیت سیو پست در اینستا آشنا نباشند. بنابراین برای اطلاع از این موضوع در کپشن یا در اسلاید جداگانه به آنها یادآوری کنید. ین موضوع نیز تا حدودی زیادی به افزایش سیو پست در اینستاگرام کمک کند.

همچنین می توانید آنها را از نحوه عملکرد الگوریتم اینستا مطلع کنید. به عنوان مثال پس از انتشار لیستی از بهترین فیلم های سال 2022، در انتهای کپشن قرار دهید از فالوور خود بخواهید پست شما را سیو کند تا بعدا آن فیلم را ببنید.

جمع بندی

همانطور که می دانید یکی از عوامل موثر در قرارگیری پست ها در اینستاگرام اکسپلورر تعداد دفعاتی است که کاربران پست های شما را ذخیره می کنند. تا جایی که می توان گفت افزایش تعداد سیو پست در صفحه اینستاگرام، مهمتر از افزایش لایک، کامنت و حتی شیر کردن آن ها در راه یافتن پست ها در اکسپلور مؤثر است.

 امیدواریم نکات ارائه شده در این مقاله از شویراد به درد شما بخورد؛ در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، لطفاً در بخش دیدگاه مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *