چرا باید برای تبلیغات در اینستاگرام ادمین داشته باشیم؟

ادمین تبلیغات اینستاگرام

از قدیم گفتن ” هر کسی را بهر کاری ساختند ”

تا به حال دیده‌اید کسب و کاری برای تبلیغ کردن محصولات یا خدماتش ادمین تبلیغات ( یا همان مدیر تبلیغات ) استخدام کند؟ شاید باخودتان بگویید همین اینستاگرام یک فضای بسیار مناسب برای تبلیغات و بازاریابی کسب و کارمان است؛کافیست کمی خلاقیت به خرج دهیم و محتوای خوب بسازیم و در نهایت در پیج یک بلاگر مرتبط این محتوا منتشر شود و تمام.

اما واقعیت امر این است که تبلیغات در اینستاگرام آنقدرها هم کار ساده‌ای نیست. شما نمی‌توانید فقط چند عکس یا ویدیو از محصولات خود را بگذارید و منتظر بمانید که مشتریان به سمت شما بیایند. باید یک استراتژی مناسب برای تبلیغات خود داشته باشید و با توجه به هدف، بازار، رقبا و بودجه خود، تبلیغات خلاقانه و جذابی طراحی و اجرا کنید.

بر اساس آمار، 90 درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک برند یا کسب و کار را دنبال می‌کنند و 50 درصد از آن‌ها از طریق تبلیغات اینستاگرام به خرید ترغیب می‌شوند. با توجه به این آمار بیشتر کسب و کارها سعی دارند بازار خود را بر روی این پلتفرم گسترش دهند. اما برای دیده شدن در اینستاگرام بایستی تبلیغ کنید؛ پس این تصور که چند تا پست و استوری و ریلز منتشر کنید، یعنی تبلیغ کرده‌اید را دور بندازید!

تبلیغ درست یعنی اینکه:

 • شما بدانید که چه زمانی، چه جایی، چه چیزی و به چه شکلی تبلیغ کنید.
 • شما باید با ابزارها و قابلیت‌های مختلف اینستاگرام آشنا باشید و از آن‌ها به نحو احسن استفاده کنید. شما باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به نیازها و بازخوردهای آن‌ها پاسخ دهید.
 • شما باید تبلیغات خود را اندازه‌گیری و بهینه‌سازی کنید و از روش‌های موثر برای افزایش فالوور، انگیزه و وفاداری مشتریان استفاده کنید.

حالا شما فکر می‌کنید که این همه کار را می‌توانید خودتان انجام دهید؟ شاید بله، اما با چه هزینه‌ای؟ آیا وقت و انرژی کافی برای انجام این کارها دارید؟ آیا دانش و تجربه لازم برای انجام این کارها را دارید؟ آیا می‌توانید با رقبای خود رقابت کنید و از آن‌ها جلو بزنید؟

اگر به این سوالات جواب منفی دادید، پس شما به یک ادمین تبلیغات اینستاگرام نیاز دارید.

پیشنهاد می‌کنم مقاله ” چگونه یک تبلیغات زود بازده و مؤثر اجرا کنیم؟ ” را مطالعه کنید.

ادمین تبلیغات اینستاگرام کیست؟ چه وظایفی دارد؟

در دنیای امروز که رقابت بسیار شدید است، یکی از ابزارهای مهم برای موفقیت کسب و کارها، تبلیغات است. تبلیغات راهی است برای ارتباط با مشتریان و جلب توجه آن‌ها به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهیم. تبلیغات می‌تواند باعث افزایش فروش، شناخت برند، ایجاد اعتماد و وفاداری مشتریان شود.

  چگونه محصول خود را در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اما تبلیغات نیاز به دانش و مهارت دارد. نمی‌توان هر جا و هر چیزی را تبلیغ کرد. باید بدانیم که چه کانالی را برای تبلیغات انتخاب کنیم، چه محتوایی را برای تبلیغات تولید کنیم، چه زمانی و چگونه تبلیغات را اجرا کنیم و چگونه تبلیغات را ارزیابی و بهبود بخشیم. برای انجام این کارها، باید از ابزارها و فنون مختلفی استفاده کرد.

با این تفاصیل باید بگویم برای تبلیغات در اینستاگرام نیاز به یک ادمین دارید. یک ادمین تبلیغات اینستاگرام فردی است که تخصص و مهارت در زمینه تبلیغات در اینستاگرام دارد و می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا تبلیغات موثر و بازدهی بالایی داشته باشند.

کارهای ادمین تبلیغات در اینستاگرام

وظایف ادمین تبلیغات در اینستاگرام

یک ادمین تبلیغات اینستاگرام می‌تواند برای شما کارهای زیر را انجام دهد:

 • برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بر اساس هدف، بازار، رقبا و بودجه شما
 • طراحی و تولید محتوای تبلیغاتی خلاقانه و جذاب برای پست، استوری، ریلز
 • نوشتن تیتر و کپشن‌های مناسب و موثر برای تبلیغات
 • بکاربردن هوشمندانه هشتگ‌ها، تاپیک‌ها، استیکرهای تعاملی و سایر ابزارهای اینستاگرام
 • استفاده از روش‌های مختلف تبلیغاتی مانند تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها یا پیج‌های پربازدید
 • ارتباط با مخاطبان و پاسخ به سؤالات و بازخوردهای آن‌ها و ارائه راه حل به مشکلات آن‌ها
 • جذب و افزایش فالوور، تبدیل آن‌ها به خریداران و مشتریان وفادار
 • اندازه‌گیری و بهینه‌سازی تبلیغات و ارائه گزارش از عملکرد و نتایج آن‌ها

وظایف ادمین حرفه‌ای تبلیغات در اینستاگرام

 • ارزیابی بنرهای تبلیغات از نظر زیبایی بصری و …
 • شناسایی بهترین پیج برای تبلیغات در اینستاگرام
 • گفتگو با مشتریان برای ارائه مشاوره بازاریابی یا فنی
 • انتخاب رسانه‌­های تبلیغاتی یا محصولات برای اجرای تبلیغات
 • ترغیب مخاطب برای خرید یا استفاده از محصولات ( یا خدمات )
 • راه­اندازی و طراحی کمپین تبلیغاتی متناسب با هدف بیزینس
 • مطالعات تحقیقاتی برای درک بهتر رفتارهای مخاطب و فرصت‌­های بازار
 • جمع آوری و سازماندهی اطلاعات لازم برای برنامه­‌ریزی کمپین‌ تبلیغاتی
 • برنامه ریزی تعداد و تنوع اجرای تبلیغات ( طرح‌های مختلف تبلیغاتی )
 • مطالعه در مورد نیاز بازار و ارائه تجزیه و تحلیل‌ و مذاکره قراردادهای تبلیغاتی
 • تحقیق در مورد توسعه استراتژی‌های قیمت‌گذاری محصولات جهت عرضه به بازار

مزایای استخدام ادمین تبلیغات برای کسب و کارها

خیلی از کسب و کارها برای داشتن محتوای مفید و مخاطب‌پسند، افزایش فالوورهای وفادار و فعال و …برای پیج تجاری‌شان ادمین دارند. برای اجرای تبلیغات حرفه‌ای و موثر نیز بهتر است یک ادمین تبلیغات داشته باشند؛ چرا که ادمین می‌داند چگونه یک مزیت رقابتی برای متمایز کردن کسب و کار شما از رقبا ایجاد و جایگاه‌تان را در بازار محکم کند.

  تبلیغات (Advertising) چیست؟

با استخدام یک ادمین تبلیغات اینستاگرام، شما می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه
 • افزایش دیده‌شدن و شناخته‌شدن برند و کسب و کار شما
 • افزایش ترافیک وبسایت و فروش محصولات و خدمات شما
 • افزایش اعتماد و رضایت مشتریان
 • ایجاد ارزش افزوده برای کسب و کار شما
 • ایجاد اختلاف و تفاوت با رقبای شما
مزایای داشتن ادمین تبلیغات

آیا می‌دانید کلمات تاثیرگذار در تبلیغات کدام‌ها هستند؟

چگونه یک ادمین تبلیغات اینستاگرام خوب را انتخاب کنیم؟

حالا که متوجه شدید که چرا باید برای تبلیغات در اینستاگرام ادمین داشته باشید، سوال بعدی این است که چگونه یک ادمین تبلیغات اینستاگرام خوب را انتخاب کنید؟ این موضوع بسیار مهم است زیرا اگر ادمین مناسب را انتخاب نکنید، ممکن است به جای بهبود وضعیت کسب و کار خود، آن را بدتر کنید. برای انتخاب یک ادمین تبلیغات اینستاگرام خوب، شما باید به موارد زیر توجه کنید:

سابقه و نمونه کارهای ادمین

شما باید از ادمین بخواهید که نمونه‌هایی از کارهایی که قبلاً برای مشتریان دیگر انجام داده است را به شما نشان دهد. این کارها می‌توانند شامل پست‌ها، استوری‌ها، ریلز‌ها، آی‌جی‌تی‌وی‌ها، کمپین‌ها، گزارش‌ها و … باشند. شما باید به کیفیت، خلاقیت، جذابیت و بازدهی این کارها دقت کنید و ببینید که آیا با سلیقه و هدف شما همخوانی دارند یا نه.

تخصص و مهارت‌های ادمین

شما باید از ادمین بپرسید که چه تخصص و مهارت‌هایی در زمینه تبلیغات در اینستاگرام دارد. این تخصص و مهارت‌ها می‌توانند شامل دانش و تجربه در زمینه طراحی گرافیک، نوشتن متن، تحلیل داده، استفاده از ابزارها و قابلیت‌های اینستاگرام، روش‌های تبلیغاتی مختلف و … باشند. شما باید ببینید که آیا ادمین می‌تواند به شما کمک کند تا تبلیغات مناسب و متناسب با کسب و کار شما را طراحی و اجرا کند یا نه.

قیمت و شرایط ادمین

شما باید از ادمین بپرسید که چه قیمت و شرایطی برای انجام کار خود دارد. شما باید ببینید که آیا قیمت ادمین با بودجه و انتظارات شما هماهنگ است یا نه. شما باید ببینید که آیا ادمین به شما گارانتی، پشتیبانی، مشاوره و گزارش راضی‌کننده ای می‌دهد یا نه. شما باید ببینید که آیا ادمین با شما همکاری صادقانه و شفافی دارد یا نه.

نظرات مخاطبان قبلی و اعتبار ادمین

شما باید از ادمین بخواهید که نظرات و توصیه‌هایی از مشتریان قبلی خود را به شما ارائه دهد. شما باید از این نظرات برای ارزیابی کیفیت و اعتمادپذیری ادمین استفاده کنید. شما باید از منابع معتبر و مستقل مانند سایت‌ها، کانال‌ها، پیج‌ها و … برای بررسی اعتبار و شهرت ادمین استفاده کنید. شما باید از وجود هرگونه شکایت، انتقاد، تخلف یا سوءاستفاده از طرف ادمین آگاه شوید.

با توجه به این موارد، شما می‌توانید یک ادمین تبلیغات اینستاگرام خوب را انتخاب کنید و از خدمات وی بهره‌مند شوید. البته شما نباید فقط به انتخاب ادمین بسنده کنید، بلکه باید با ادمین همکاری و هماهنگی خوبی داشته باشید و از عملکرد و نتایج او آگاه باشید. شما باید با ادمین در ارتباط باشید و بازخورد و نظر خود را به او بدهید. شما باید از ادمین گزارش و ارزیابی منظم و دقیق بخواهید و از روش‌ها و ابزارهایی که ادمین برای تبلیغات استفاده می‌کند مطلع شوید. شما باید از ادمین بخواهید که به شما مشاوره و راهنمایی بدهد و از تجربه و دانش او بهره ببرید.

  تبلیغات در انواع گروه‌های تلگرام چگونه انجام می‌شود؟

اگر به هر دلیلی اصرار دارید خودتان تبلیغات خود را انجام دهید، توصیه می‌کنم مقاله آموزش تبلیغ پیج اینستاگرام را بخوانید. اما باز هم تأکید می‌کنم برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه‌تان تبلیغات کسب و کارتان را به فرد یا گروه کار بلد بسپارید.

وظایف ادمین تبلیغات اینستاگرام

حرف آخر

اگر شما هم مایل هستید که از خدمات مدیر تبلیغات اینستاگرام حرفه‌ای و متخصص بهره‌مند شوید، پیشنهاد می‌کنیم که با آژانس تبلیغاتی شویراد تماس بگیرید.

شویراد یکی از بهترین و معتبرترین مراکز ارائه خدمات تبلیغاتی در اینستاگرام است که با تیمی از ادمین‌های مجرب و خلاق، به شما در رشد و توسعه کسب و کا رتان کمک می‌کند.

این مجموعه با داشتن سابقه و نمونه کارهای متعدد و متنوع، دانش و تجربه در زمینه تبلیغات در اینستاگرام، با قیمت و شرایط مناسب و رقابتی، پشتیبانی، مشاوره و گزارش کامل و جامع، با ارزیابی و بازخورد مداوم و همچنین اعتبار و شهرت بالا، می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای شما باشد.

در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه تکنیک‌های روز تبلیغات در ربات کلاب آقای تبلیغات عضو شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *