چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟

به نظر شما علت ریزش فالوور در اینستاگرام چی چیزی است؟ اگر شما هم مشغول توسعه دادن یک پیج اینستاگرامی هستید، این سوال ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که چرا فالوور های اینستاگرام کاهش پیدا می‌کنند. ریزش فالوور پدیده ایست که اگر کیفیت عملکرد شما در اینستاگرام کاهش پیدا کند، حتما با آن مواجه خواهید شد.

اخیرا به دلیل افزایش تولیدکنندگان محتوا، اینفلوئنسر ها و پیج‌های فروشگاهی، جو رقابتی سنگینی در اینستا ایجاد شده است. به همین دلیل است که مخاطب با طیف گسترده‌ای از مطالب مواجه است و چنین جوی به او حق انتخاب می‌دهد تا آنچه را که برایش بهترین گزینه است، انتخاب کند. در چنین اتمسفری اگر شما اندکی غفلت کنید، مخاطب خود را از دست خواهید داد.

ما در این مقاله 9 علت ریزش فالوور را به ترتیب از کمترین تاثیرگذاری به بیشترین تاثیرگذاری برای شما معرفی کرده و توضیح داده‌ایم. می‌توانید از این قواعد پیروی نمایید و معجزه ای که برای پیجتان اتفاق می‌افتد را مشاهده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین ایده برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام چیست؟ 

اصلی ترین علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

چرا فالوورام کم میشه؟ همانطور که گفتیم علت ریزش فالوور در اینستاگرام صرفا محدود به یک مورد نمی‌باشد. ریزش فالوورهای اینستاگرام در کل به نوع فعالیت شما در اینستا و رعایت قواعد و قوانین اینستاگرام بستگی دارد. ما در ادامه به معرفی دلایل ریزش فالوور و بررسی این دلایل می‌پردازیم.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ کپشن های شما جذاب و تاثیر برانگیز نیستند

تصاویر عالی در پست های شما می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. اما کپشن های جذاب، مخاطبان شما را وادار به تعامل با شما خواهند کرد. اگر می‌بینید بعد از گذاشتن یک پست فالوور های شما ریزش می‌کنند، علت ریزش فالوور ممکن است در کیفیت کپشن باشد. برای رفع این مسئله می‌توانید در پست های بعدی خود، موارد زیر را رعایت کنید :

  • نظر خود را در مورد تصویری که انتشار داده‌اید بنویسید. آیا این تصویر چیزی است شما به آن علاقه دارید؟ آیا با تصویر منتشر شده ارتباط برقرار می‌کنید؟ آیا تصویری که پست کرده‌اید از عناصر اساسی کسب و کار شماست؟ نوشتن در مورد همه ی این موارد می‌تواند جذاب باشد.
  • مخاطبان خود را دعوت به فعالیت کنید. سوال بپرسید، از آنها بخواهید نظر خودشان را برای شما بنویسند. لایک کنند و یا دوستان خود را تگ کنند.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ عدم انسجام پیج و نداشتن قالب کلی

تصاویر موجود در پست های شما به مخاطبتان یک شناخت کلی درباره‌ی شما و محتوایی که تولید می‌کنید، ارائه می‌دهد. اگر پیج شما دارای تصاویری نامرتبط، رنگهای ناسازگار و کیفیت متفاوت باشد، این مسئله عاملی برای ریزش فالوور های شما خواهد بود.

از طرفی اگر پیج شما دارای پست هایی با کیفیت بالا باشد، به مرور خواهید دید که فالوور های شما روز به روز بیشتر می‌شوند.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ محتوای شما ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزشی نیست.

نداشتن محتوای خوب اصلی ترین دلیل ریزش فالوور در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید پیج شما رشد کند، مخاطبین خود را حفظ کنید و فالوورهای خود را راضی نگه دارید، باید مشکل و مسئله‌ی آنها را حل کنید! یا اصطلاحا خدماتی را برای آنها ارائه دهید.

آیا مخاطبان شما علاقمند به یادگیری زبان هستند؟ به آنها اصطلاحات جالب و جملات کوتاه و کاربردی معرفی کنید. آیا آنها به دنبال یک محتوای فان و سرگرم کننده هستند؟ تصاویر و متن های خنده دار و بامزه را با آنها به اشتراک بگذارید. بطور خلاصه نیاز مخاطبین خود را رفع کنید تا آنها را جذب کنید!

 

علت ریزش فالوور در اینستاگرام عدم تولید محتوای خوب

 

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ از هشتگ ها به درستی استفاده نمی‌کنید

بکار نگرفتن هشتگ در اینستاگرام  نیز  دلیل ریزش فالوورهای اینستاگرام است؛ برای توسعه پبج در اینستاگرام، هشتگ یکی از ضروریات است. زیرا محتوای شما را در طول روز در معرض دید مخاطبان جدید قرار می‌دهد. اگر از آنها استفاده نمی‌کنید، لزوما فالوور های خود را از دست نخواهید داد. اما فالوور های جدیدی را نیز بدست نمی‌آورید. نداشتن هشتگ در

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ در اینستاگرام شادوبن (Shadowban) شده اید

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟

فعالیت بیش از اندازه و انجام حرکت های اسپم منجر به شادوبن شدن پیج شما خواهد شد. با اینکه ما در مطالب بالا، نکاتی را در خصوص فعال بودن در اینستاگرام گفتیم، اما این فعالیت ها نباید منجر به اسپم شناخته شدن پیج شما شود.

در صورتی که فعالیت شما در اینستاگرام بصورت غیرطبیعی افزایش پیدا کند، اینستاگرام پیج شما را در معرض Shadowban قرار می‌دهد. با چنین جریمه ای دیگر نمی‌توانید از تاثیر هشتگ ها بهره مند شوید و راه یافتن به اکسپلور نیز برایتان غیرممکن ممکن می‌شود. در این صورت است که فالوور های شما راکد مانده و روز به روز کم خواهند شد.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ بیش از حد محصولات خود را تبلیغ می‌کنید

اگر مرتبا محصولات خود را بدون ارائه ی هیچ محتوای ارزشمندی تبلیغ می‌کنید، مخاطب شما خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید خسته خواهد شد.
تبلیغ محصول در اینستاگرام هیچ مشکلی ندارد. در اصل به همین دلیل است که ما به دنبال مخاطب جدید و بیشتر در اینستاگرام هستیم. اما بین فروش، و فروش بالا تفاوت وجود دارد.
اگر از بین 5 استوری اینستاگرام، 3 تای آنها را به تبلیغات اختصاص می‌دهید، انتظار نداشته باشید مخاطب در پیج شما بماند و جزو افرادی باشد که بازدهی تبلیغات شما را بالا می‌برد!

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟گذاشتن پست بصورت نامنظم و پر تعداد

کاهش فالوور ها با نحوه ی ‌پست گذاشتن شما در ارتباط است. اگر بصورت تصادفی و نامنظم پست می‌گذارید، این فرصت را به مخاطب نمی‌دهید تا در بین سایر پست هایی که در بخش feed نمایش داده می‌شود، با پست شما ارتباط برقرار کند.

 

در نهایت وقتی پست های شما ظاهر می‌شوند، مخاطبتان بخاطر نمی‌آورد شما چه کسی هستید یا چرا شما را فالو کرده است! از طرفی اگر بیش از اندازه پست می‌گذارید، این کار در زمان کوتاهی فالوور های شما را آزرده خواهد کرد. این عمل در نهایت منجر به آنفالو شدن شما خواهد شد.

اگر به دنبال یک رقم متعادل برای پست گذاشتن هستید، 1 الی 2 عدد پست در روز، یا حداقل 5 پست در هفته می‌تواند مناسب باشد. وقتی روند پست گذاشتن شما از پیوستگی و تداوم خاصی برخوردار باشد، مخاطبان شما با هر پست، کمی بهتر شما را می‌شناسند. اگر محتوای شما جذاب و کپشن‌های پست هایتان جالب باشد، قطعا مورد استقبال مخاطبین قرار خواهد گرفت.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ به اندازه‌ی کافی فعال نیستید

اگر انتظار دارید نمودار افزایش فالوور های شما روند صعودی را طی کند، لازم است تا شما نیز دست به کار شوید و کمی خلاقیت را چاشنی فعالیت های اینستاگرامی خود کنید. صرف پست گذاشتن شما را به یک کاربر فعال در اینستاگرام تبدیل نمی‌کند.

برای افزایش فالوور لازم است تا به تعامل با سایر کاربران بپردازید. روزانه زمانی را اختصاص دهید تا به پست های مخاطبان هدف خود سر بزنید. پست های آنها را لایک کنید، نظر خود را بنویسید و از این طریق تعامل خود را با مخاطبانتان بیشتر کنید.

چرا در اینستاگرام به مرور زمان با کاهش فالوورهای پیج مان مواجه می شویم؟ فالوور های شما فیک هستند

بسیاری از پیج های اینستاگرام در ابتدای کار، با خرید فالوور فیک تمایل دارند تا اعتباری را برای پیج خود ایجاد کنند که واقعی نیست. البته که این حرکت در ابتدای فعالیت در اینستا می‌تواند تا حدی مفید باشد، اما زمانی که شما به پیج خود فالوور فیک اضافه می‌کنید، میان تعداد فالوور های صفحه‌ی شما و تعداد لایک و کامنت های پست هایتان بالانس و تعادلی وجود ندارد.

زمانی که یک کاربر واقعی به پیج شما سر می‌زند و با چنین تصویری روبرو می‌شود، اعتمادش نسبت به شما و پیجتان از دست می‌رود. بنابراین تا حد ممکن سعی کنید از میزان دنبال کنندگان غیرواقعی پیجتان کم کنید.

حرف آخر 

 دلیل کم شدن روز به روز فالوور های شما در اینستاگرام به عوامل مختلفی می‌تواند بستگی داشته باشد. شما برای داشتن یک پیج خوب که نرخ رشد فالوورهای آن نزولی نیست، باید به محتوای تولید شده، زمان آپلود محتوا و … توجه داشته باشید. ما در این مقاله 9 فاکتور مهم و اساسی را معرفی نموده‌ایم که با در نظر داشتن آنها می‌توانید از کم شدن فالوورهای پیج خود جلوگیری نمایید.

برای تولید محتوای خلاقانه و ویروسی با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *