نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام

حذف پست های تبلیغاتی اینستاگرام

این امکان برای کاربران اینستاگرام وجود دارد که پست های تبلیغاتی را در  فید اینستاگرام شان دنبال کنند. پست هایی که برای این منظور منتشر می شوند عبارت Ads یا Sponsored در زیر نام کاربری ظاهر می شود. چنین پست هایی توسط کاربران و با مجوز از شرکت اینستاگرام منتشر می شود. امکان حذف تبلیغات اینستاگرام به صورت یکباره وجود ندارد و اینستاگرام برای درآمدزایی آن ها را در فید کاربران نشان می دهد.

اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید و می خواهید فروش خود را افزایش دهید و کسب و کار خود را توسعه دهید، از تبلیغات در اینستاگرام غافل نشوید. با برگزاری یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید مخاطبان و مشتریان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم اصول تبلیغات در این شبکه اجتماعی را به شما آموزش دهیم، اگر به دنبال تبلیغات موثر در اینستاگرام هستید، این فرصت را از دست ندهید!

مقاله پیشنهادی: هر آنچه باید درباره تبلیغات در اینستاگرام بدانید!

راه های حذف تبلیغات اینستاگرام

چگونه تبلیغات اینستاگرام را ببندیم؟ هیچ راه قطعی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد و امکان بستن دائمی تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد. اما راه هایی وجود دارد که می توان تبلیغات را تا حد زیادی کاهش داد. در ادامه به آموزش این روش ها می پردازیم:

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام درخواست مخفی کردن تبلیغات اینستاگرام

اولین راه برای حذف تبلیغات اینستاگرام ارسال درخواست حذف آنها به اینستاگرام است. به این ترتیب وقتی اینستاگرام یک پست تبلیغاتی را برای شما نمایش می دهد، باید از طریق آن پست درخواست خود را مبنی بر عدم نمایش تبلیغات اینستاگرام ارسال کنید. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام وقتی پست تبلیغاتی برای شما نمایش داده شد، روی نماد 3 نقطه در گوشه سمت راست بالای عکس کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام گزینه Hide This را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام در این مرحله اینستاگرام دلیل درخواست مخفی شدن را از شما می پرسد؛ روی It’s inappropriate کلیک کنید.

  تبلیغات ساعتی اینستاگرام در پیج های پربازدید

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام با تکرار این فرآیند در یک بازه زمانی، تبلیغات اینستاگرام برای اکانت شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام گزارش و ریپورت پست های تبلیغاتی

راه دیگر برای حذف تبلیغات اینستاگرام ریپورت کردن پست های تبلیغاتی است. به این ترتیب گزارشی با موضوع محتوای نامناسب پست تبلیغاتی به اینستاگرام ارسال می کنید. پس از ریپورت شدن پست، اینستاگرام به شما اطلاع می دهد که دیگر چنین تبلیغاتی را مشاهده نخواهید کرد.

برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام وقتی پست برای شما نمایش داده شد، روی نماد 3 نقطه کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام گزینه Report Ad را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام دسته بندی موضوعی را انتخاب کنید تا کمتر نمایش داده شود.

همانطور که گفته شد امکان حذف دائمی تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد؛ اما با این روش می توانید میزان تبلیغات مزاحم را کاهش دهید. در این روش موضوعاتی را انتخاب می کنید که نمی خواهید ببینید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام بر روی آیکون پروفایل در نوار پایین کلیک کنید تا به صفحه پروفایل تان دسترسی بیابید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام روی آیکون 3 خط در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام در  داشبورد، روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام گزینه Ads را انتخاب کنید و روی Ad Topics کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام تیک هر 3 گزینه‌ Alcohol , Parenting و Pets را فعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام بر روی save کلیک  کنید تا این تنظیمات ذخیره شود.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام اکنون تبلیغات کمتری در فید اینستاگرام تان دریافت خواهید کرد.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام مسدود کردن صفحات تبلیغات در  صفحه فید اینستاگرام

برای حذف تبلیغات اینستاگرام از طریق مسدود کردن صفحات تبلیغاتی، باید صفحاتی که حاوی تبلیغات مزاحم هستند را مسدود کنید تا دیگر برای شما نمایش داده نشوند. اگرچه این روش تبلیغات را به طور کامل حذف نمی کند، اما در کاهش آن بسیار موثر است. پس از اینکه بسیاری از صفحات تبلیغاتی را مسدود کردید، میزان تبلیغات برای شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  فروشگاه اینستاگرام چیست؟

البته حتما به خاطر داشته باشید که مسدود کردن مکرر ممکن است باعث مسدود شدن صفحه شخصی شما شود. بنابراین توصیه می شود اینگونه صفحات را کمی سریعتر مسدود کنید. برای حذف تبلیغات اینستاگرام  پیشنهاد می کنیم صفحات تبلیغاتی مورد نظر خودرا بلاک کنید:

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام وقتی یک پست تبلیغاتی در فید اینستاگرام تان ظاهر می شود، روی عکس پروفایل آن پست کلیک کنید تا به صفحه پروفایل صفحه منتقل شوید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی آیکون 3 نقطه کلیک کیند تا لیستی برای شما باز شود.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام در لیست کشویی، Block را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام در پیغامی که از اینستاگرام ظاهر می شود، برای دریافت تاییدیه بلاک مجددا بر روی گزینه Block کلیک کنید تا صفحه مورد نظر با موفقیت مسدود شود.

حذف تبلیغات اینستاگرام

فاکتورهای اینستاگرام برای نمایش تبلیغات

نمایش یا حذف تبلیغات مزاحم اینستاگرام نیز به عملکرد شما در اینستاگرام بستگی دارد. اگر دقت کرده باشید، شاید متوجه شده باشید که اینستاگرام موضوعات خاصی را در تبلیغات خود به شما نشان می دهد. آیا تا به حال فکر کرده اید که دلیل این امر چیست؟ در پاسخ باید گفت که اینستاگرام از هوش مصنوعی برای نمایش تبلیغات به کاربران خود استفاده می کند. به این ترتیب این هوش مصنوعی عملکرد شما را در اینستاگرام رصد و بررسی می کند. این فناوری سعی می کند پست هایی را به شما نشان دهد که مورد علاقه شما هستند.

به عنوان مثال، اگر در اکسپلور اینستاگرام پست های ورزشی را ببینید، الگوریتم اینستاگرام تبلیغات مرتبط با ورزش را به شما نشان دهد. یا اگر در لیست فالوورهای شما بازیگران زیادی وجود دارد، اینستاگرام سعی می کند تبلیغات خود را بر روی پست های سینما و فیلم متمرکز می کند.

علت نمایش خودکار پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

اگر تعداد زیادی پست تبلیغاتی به صورت خودکار برای شما باز می شود و این امر باعث نارضایتی شما می شود، برای حذف پست های تبلیغاتی اینستاگرام ابتدا باید دلایل زیاد بودن آن ها برای شما را بدانید. دلایل باز کردن خودکار این صفحه عبارتند از:

  همکاری در تبلیغات اینستاگرام: درآمدزایی با خلاقیت

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام اتصال حساب اینستاگرام به اکانت فیسبوک تان 

اگر حساب اینستاگرام خود را به حساب فیس بوک خود لینک داده باشید، ممکن است تبلیغات بیشتری را مشاهده کنید. برای حذف تبلیغات اینستاگرام می توانید اتصال اکانت این دو شبکه اجتماعی را قطع کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام فالو کردن اکانت های اینستاگرامی خارجی 

برای حذف تبلیغات اینستاگرام سعی کنید صفحات خارجی و فروشگاهی را کمتر دنبال کنید. اگر صفحات خارجی زیادی را دنبال کنید که از تبلیغات اینستاگرام استفاده می کنند، این امکان وجود دارد که تبلیغات بسیار بیشتری دریافت کنید. برای جلوگیری از باز شدن خودکار صفحه تبلیغات اینستاگرام، ورق زدن چنین صفحاتی می تواند مفید باشد.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام فالو کردن اکانت های تبلیغاتی و یا لایک کردن پست های تبلیغاتی

اگر صفحات تبلیغاتی را دنبال کنید یا پست های آنها را لایک کنید، اینستاگرام متوجه خواهد شد که شما به چنین پست هایی علاقه مند هستید. برای جلوگیری از باز شدن خودکار تبلیغات اینستاگرام و حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام از انجام این کار خودداری کنید.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام توصیه ما

همانطور که می دانید تبلیغات اسپانسری در ایران تحریم است و اگر هم امکان انجام این تبلیغات مهیا باشد، به علت اینکه پرداخت به صورت دلاری هست به همین دلیل مقرون به صرفه نیست. بهترین توصیه ما انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام است که بدون شک در بین کاربران اینستاگرام برندتان را خواهید ساخت. هر سؤالی در زمینه تبلیغات اینستاگرامی دارید با کارشناسان شویراد تماس می گیرید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *