7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام

تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام

این روزها که کسب و کارهای آنلاین بیش از پیش مورد توجه افراد قرار می‌گیرند، جذب و افزایش مخاطب به یکی از دغدغه‌های صاحبان این کسب و کارها تبدیل شده است. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و صاحبان پیج‌های بیزینسی به دنبال توسعه‌ی کسب و کار اینستاگرامی خود هستند.

مشکلی که اغلب این افراد با آن روبرو هستند، این است که درصد کمی از بازدیدکنندگان، پیج آن‌ها را فالو می‌کنند و به عبارتی افراد کمی به مخاطبین دائمی پیج تبدیل می‌شوند. در صورت ثابت ماندن تعداد فالوورها درآمد این کسب و کارها با سرعت کمی افزایش خواهد یافت. پس چنانچه صاحب یک کسب و کار اینستاگرامی هستید، باید به دنبال راهی برای تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام باشید.

در این مقاله قصد داریم بهترین و موثرترین روش‌های تبدیل بازدیدکننده به فالوور  و در نهایت تبدیل آن به مشتری را آموزش دهیم. با رعایت نکات و اصول گفته‌شده در این مطلب، خواهید توانست اکثر بازدیدکنندگان را به فالوورهای دائمی خود تبدیل کنید.  در ادامه 7 روش مؤثر بر افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به فالوور  آورده شده است.

 

مقاله پیشنهادی: ۸ راهکار افزایش بازدید استوری اینستاگرام رایگان 

 

برای تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام چه کار کنیم؟ 

کسانی که از صفحه‌ی اینستاگرامی ما بازدید می‌کنند، در صورت پسندیدن محیط و محتوای پیج، آن را فالو خواهند کرد. تبدیل بازدیدکننده به فالوور همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. در ادامه به ترفندهایی اشاره خواهیم کرد که بتوانید به راحتی رضایت بازدیدکنندگان را جلب کرده و نرخ تبدیل بازدیدکننده به فالوور را افزایش دهید.

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگراماز استوری های جذاب استفاده کنید

استوری‌های شما نقش بسیار زیادی در تبدیل بازدیدکننده به مشتری دارند. از آنجایی که استوری‌ها فقط 24 ساعت قابل نمایش هستند، با استوری‌های خوب می‌توانید به کاربران این حس را القا کنید که اگر شما را فالو نکنند، محتوای باارزشی را در آِینده از دست خواهند داد.

زمانی که محتوای شما به اکسپلور اینستاگرام می‌رود و یا تبلیغی انجام می‌دهید، اهمیت استوری‌های شما بسیار بیشتر نیز می‌شود. مشکل این است که کاربران هنگام دیدن محتوای تبلیغاتی و یا پست اکسپلوری شما، متوجه استوری‌هایتان نخواهند شد. پس چاره چیست؟

  تیک آبی اینستاگرام چیست؟ 5 راهکار فوق العاده برای دریافت تیک آبی

سعی کنید در پست‌هایتان به نوعی کاربر را به دیدن استوری تشویق کنید. برای منظور، می‌توانید بخشی از محتوای پست را در استوری منتشر کنید.

در کنار تمامی موارد گفته شده، بایستی این موضوع را هم در نظر داشته باشید که ممکن است پست شما تا چند روز در اکسپلور اینستاگرام باقی بماند. اگر متوجه شدید که این اتفاق افتاده، بهتر است استوری‌های مربوط را هایلایت کنید. در این حالت کاربرانی که بعدا به پیجتان می‌آیند نیز آن استوری‌ها را از دست نخواهند داد.

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرامتبلیغات هدفمند داشته باشید

ساده است نه؟ برای تبدیل ساده‌تر بازدیدکننده به فالوور، از اول بازدیدکننده‌هایی را جذب کنید که به پیج شما علاقمند هستند! شاید در این مرحله با خودتان میگویید: مگه دست منه؟ بله؛ کاملا به خود شما بستگی دارد!

بیشتر بازدیدکنندگانی که پیجتان را فالو نکرده‌اند، از اکسپلور می‌آیند یا از طریق تبلیغات به پیجتان جذب می‌شوند. نیازی نیست نگران بخش اکسپلور اینستاگرام باشید؛ چون اگر پست‌هایتان به اکسپلور راه پیدا کنند، اینستاگرام ذاتا این پست‌ها را به کسانی نشان خواهد داد که قبلا تشخیص داده به زمینه شما علاقمند هستند. (البته اگر زمینه فعالیتتان را مدام تغییر ندهید!) خوب، در مورد تبلیغات چه؟

اکیدا توصیه می‌کنیم تا زمانی که کسب و کار شما کاملا شکوفا نشده است، از تبلیغات در پیج‌هایی با زمینه عمومی یا زمینه نامشخص خودداری کنید. شما بازدیدکننده‌ای میخواهید که بتوانید به پیج خود جذب کنید و یا به او محصول بفروشید؛ بنابراین هر بازدیدکننده‌ای ارزش سرمایه گذاری شما را ندارد! به جای این کار، می‌توانید از تبلیغات در پیج‌های هم‌زمینه و هم‌رده استفاده کنید.

در صورتی که نکات بالا را رعایت کنید، بازدیدکنندگانی که جذب می‌کنید از اول به موضوع شما علاقمند خواهند بود. تبدیل این بازدیدکننده‌ها به فالوور، به مراتب ساده‌تر از تبدیل یک بازدیدکننده عمومی به فالوور خواهد بود.

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرامپست‌های جذاب منتشر کنید

اگر می‌خواهید بازدیدکننده‌هایی که از طریق تبلیغات به پیجتان می‌آیند را به فالوور تبدیل کنید، باید بهترین نسخه خودتان را به آن‌ها نشان دهید! بنابراین، قبل از انتشار تبلیغات، حتما چند پست آخر را فوق العاده جدی بگیرید و تا حد ممکن محتوای جذاب منتشر کنید.

طبق بررسی‌های ما، در حدود 93% موارد کاربران بر اساس 3 پست آخر شما تصمیم میگیرند که آیا پیجتان ارزش فالو کردن دارد یا خیر. به همین خاطر، سعی کنید 3 پست آخر را به موضوعاتی و یا محصولاتی اختصاص بدهید که می‌دانید (و یا حداقل حدس می7زنید!) جذاب‌تر و جالب‌تر از موارد دیگر هستند.

  نقش استوری تلینگ در تبلیغات و توسعه کسب و کار

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرامپست‌ تبلیغاتی کمتری در پیج تان منتشر کنید

داشتن پست‌های تبلیغاتی زیاد در پیج شاید در وهله‌ی بتواند به درآمدزایی شما کمک کند، اما پس از مدتی باعث نارضایتی مخاطبان شما خواهد شد. بازدیدکنندگانی هم که از پیج شما دیدن می‌کنند، در صورت مشاهده‌ی تبلیغ بیش از حد، به دنبال یک پیج دیگر با تبلیغات کم‌تر خواهند بود.

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرامموضوع فعالیت پیج را تغییر ندهید

زمانی که تصمیم می‌گیرید در اینستاگرام شروع به فعالیت کنید، ابتدا باید زمینه‌ی فعالیت پیج خود را مشخص نمایید. تغییر موضوع محتوا پس از مدتی فعالیت در اینستا، می‌تواند برای پیج شما مهلک باشد. علاوه بر از دست دادن فالوورهای فعلی، بازدیدکنندگان بعدی نیز نگرش مثبتی نسبت به پیج شما نخواهند داشت. آن‌ها گمان خواهند کرد که صفحه‌ی شما در زمینه‌ی مورد علاقه‌ی آن‌ها به فعالیت خود ادامه نخواهد داد.

 

CTA برای تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرامکال تو اکشن داشته باشید

این گزینه بهترین تکنیک برای تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگرام می باشد. اگر می‌خواهید کاربر کاری برای شما انجام دهد، از او بخواهید! کاربران ممکن است خودشان پست شما را لایک کنند و یا کامنت بگذارند؛ اما اگر دقیقا چیزی که مدنظر شماست را از آن‌ها بخواهید، بازدهی بسیار بیشتری دریافت خواهید کرد.

دقت داشته باشید که کال تو اکشن به معنی اصرار به کاربر یا خواهش و تمنا نیست! شما باید به صورت کوتاه و واضح، بیان کنید که از کاربر چه درخواستی دارید. این درخواست میتواند لایک و یا کامنت برای پستتان باشد و یا دنبال کردن پیج شما.

باید بدانید که کال تو اکشن به معنی این نیست که کاربر حتما این کار را انجام خواهد داد، بلکه به این معنی است که به دلیل بیان واضح درخواست، احتمال بیشتری برای انجام آن از سمت کاربر وجود دارد.بازدیدکنندگان را تشویق کنید تا از پست‌های دیگر پیج هم بازدید کنند!

زمانی که پست‌های شما در اکسپلورر قرار گرفتند، بازدیدکنندگان آن‌ها به مراتب بیشتر از قبل خواهند شد. بنابر این فرصت بسیار مناسبی است که فالوورهای خود را از این طریق افزایش دهید. به این منظور باید بازدیدکنندگان خود را متقاعد کنید که در پیج، محتوای بیشتری وجود دارد که مورد علاقه‌ی آن‌ها می‌باشد.

  تله کلیک (Clickbait) چیست؟

 

7 تکنیک تبدیل بازدیدکننده به فالوور در اینستاگراممزیت رقابتی داشته باشید

اگر می‌خواهید در بازدیدکننده‌ای را به یک فالوور وفادار تبدیل کنید، اول باید به یک سوال جواب بدهید: مزیت محتوای شما نسبت به محتوای رقبا چیست؟ بیشتر کاربرانی که به یک زمینه علاقمند هستند، حداقل یک پیج مرتبط در آن مورد را قبلا فالو کرده‌اند. بنابراین، باید ببینیم اصلا چرا باید کاربر مایل باشد در کنار آن پیج، شما را هم فالو کند؟ چه چیزی در پیجتان پیدا می‌کند که در پیج‌های رقیب پیدا نمی‌شود؟

در نظر داشته باشید که در این نقطه باید پاسخ درست به سوال را پیدا کنید. هر مزیتی، لزوما دلیل نمی‌شود که کاربر پیج شما را فالو کند! مثلا، قیمت کمتر پاسخ درستی برای این سوال نیست؛ چون قیمت کمتر دلیلی برای خرید از شماست، نه فالو کردن شما! اما مثلا محتوای بهتر، تنوع بیشتر و یا بینظیر بودن محصولات، می‌تواند کلید گمشده‌ای باشد که به دنبال آن هستید.

تا زمانی که مزیت رقابتی خاصی هم در زمینه محصولات و هم در زمینه محتوا نسبت به رقبایتان به وجود نیاورید، نه تنها احتمال تبدیل بازدیدکننده به فالوور ، که احتمال خرید کاربر از شما نیز کمتر خواهد بود.

حرف آخر

پس از این که توانستید بازدیدکنندگانی را به پیج خود جذب کنید، باید با روش‌ها و ترفندهایی رضایت آن‌ها را جلب کنید تا پیج شما را فالو کرده و به مخاطبان دائمی شما تبدیل شوند. ما در این مقاله اصول و ترفندهایی را آموزش دادیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را در پیج اینستاگرام خود افزایش دهید. پس اگر قصد افزایش فالوور دارید، همین حالا با مطالعه‌ی دقیق روش‌های گفته شده در این مقاله درصد زیادی از بازدیدکنندگان را به مخاطب دائمی پیج خود تبدیل کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، همچنین برگزاری تبلیغات اینستاگرامی با کارشناسان ما در شویراد در ارتباط باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *