راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام در سال 2021

پلتفرم تبلیغاتی تلگرام بالاخره در آپدیت نسخه بتا تلگرام به صورت آزمایشی راه اندازی شد! در اواخر سال ۲۰۲۰ در کانال عمومی پال دورف اعلام شد که تبلیغات کانال Telegram از سال آینده راه اندازی خواهد شد! اکنون  این پلتفرم در مرحله آزمایشی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

Telegram یک سرویس پیام رسانی رایگان و ایمن را به بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان ارائه می دهد. کاربران Telegramدر این پلتفرم، علاوه بر ارسال پیام و چت در گروه های خصوصی، می توانند در کانال های عمومی بزرگ پیام رسان نیز عضو شده و تبلیغات گسترده خود را به دیگر کاربران به اشتراگ بگذارند.

 این رسانه با بیش از 500 میلیون کاربر فعال، برای ادامه فعالیت خود به بودجه نیاز دارد و به نظر می رسد برخلاف آنچه قبلاً پاول دوروف، مدیر عامل Telegram گفته بود، تلگرام بالاخره سیستم های درآمدزایی راه اندازی کرده است. این خبر اولین بار سال گذشته توسط کانال عمومی پل دورف در Telegram اعلام شد.

سال گذشته دورف اعلام کرد که Telegram برنامه‌های دو مرحله‌ای را طراحی کرده و قصد دارد یک سیستم درآمدزایی از طریق پلتفرم خود راه‌اندازی کند. اولین قدم تلگرام ارائه مجموعه ای از ویژگی های ممتاز برای کاربران تجاری یا حرفه ای است. تمامی امکاناتی که تا کنون در Telegram ارائه شده رایگان بوده و  رایگان نیز خواهد ماند. اما پلتفرم تبلیغاتی تلگرام با  امکانات بیشتر جهت تأمین نیازهای تعدادی از کاربران ، در ازای پرداخت هزینه راه اندازی شده است.

 

تبلیغات در تلگرام

 قابلیت های آپدیت جدید تلگرام نسخه بتا 

تبلیغات در تلگرامراه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام

اولین قابلیت راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام را برای نمایش تبلیغات در کانال های عمومی بزرگ می باشد.

این پلتفرم قصد دارد تبلیغات خود را در این گروه ها از طریق شبکه تبلیغاتی خود نمایش دهد، از این طریق قصد دارد از شر تبلیغات ارسال شده توسط صاحبان گروه در گروه های خود خلاص شود. تبلیغات Telegram قرار است با خود برنامه یکپارچه شود و به جای نمایش به عنوان یک پست، به دنبال نمای بهتری باشد.

توجه داشته باشید در این پلتفرم که تبلیغات یکسان برای چت های فردی و گروه های خصوصی ارائه نمی شود!

دورف همچنین در پیام خود به کاربران اطمینان داد که Telegram یک شرکت مستقل باقی خواهد ماند. اقدامات تبلیغاتی که تلگرام برای کسب درآمد از آن استفاده می کند برای بقای شرکت و همچنین جلوگیری از فروش آن برای حمایت مالی بهتر است.

علاوه بر این، پل دورف به صراحت از واتس آپ به عنوان برنامه ای نام برد که در مسیر اشتباه قرار گرفته است. او گفت چنین مشکلاتی زمانی به وجود می آیند که دارندگان واتس |پ سود مالی بیشتری را به حفظ حریم خصوصی کاربران ترجیح دهند.

 

پلتفرم تگلرام

راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام در سال 2021 بنر تبلیغاتی در کانال های عمومی

دومین قابلیت، اضافه کردن بنر تبلیغاتی به کانال های عمومی است. کانال های بزرگ Telegram مانند یک گروه چت بزرگ هستند که توسط یک فرد یا گروهی از افراد خاص اداره می شود و هر کاربری می تواند در آن عضو شود. البته قابل ذکر است این شبکه تبلیغاتی هر گونه تبلیغاتی را که ممکن است توسط صاحبان کانال ارسال شود حذف می کند. کانال های ایرانی در حال حاضر از این طریق درآمد میلیونی دارند و اگر پلتفرم تبلیغاتی Telegram در ایران در دسترس نباشد برای صاحبان کانال واقعاً مشکل ساز خواهد شد.

پلتفرم تبلیغاتی تلگرام رابط کاربری بهتری نسبت به پست هایی که به صورت تبلیغاتی منتشر می شوند، دارد. چت های فردی و همچنین گروه های چت خصوصی شامل تبلیغات بنری نمی شوند.

در سال های اخیر محبوبیت کانال های تلگرامی افزایش چشمگیری داشته است و همچنین در ایران  نیز بسیار به محبوبیت قابل توجهی رسیده اند. کاربران Telegram هر ماه، بیش از 500 میلیارد بازدید از کانال های پیام رسان Telegram دارند.

راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام در سال 2021 قابلیت چت صوتی تلگرام

علاوه بر این، Telegram یک آپدیت بزرگ برای سیستم عامل موبایل خود منتشر کرده است که از چت صوتی برای کاربران گروهی پشتیبانی می کند. برخلاف تماس‌های صوتی، چت‌های صوتی یک کانال صوتی عمومی هستند که افراد می‌توانند به دلخواه وارد و خارج شوند، در حالی که دیگران می‌توانند به چت صوتی ادامه دهند.

قابلیت چت صوتی در تلگرام

همزمان با فعال بودن چت صوتی در پس زمینه می توانید از سایر قسمت های Telegramنیز استفاده کنید. در اندروید، زمانی که چت صوتی فعال است، یک نوار لغزنده روی صفحه ظاهر می شود که می تواند اندازه آن را به عنوان یک حباب چت نیز تغییر دهد.

انتظار می رود این ویژگی برای نسخه های دسکتاپ ویندوز و سیستم عامل macOS اپل نیز در دسترس باشد.

آپدیت بزرگ تلگرام نیز ویژگی های جذاب تری را به برنامه خود اضافه کرد که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بارگذاری استیکرها را همانطور که نشان داده شده قبل از بارگذاری کامل افزایش دهید.
  • قابلیت ذخیره کارت SD برای پلتفرم اندروید که برای انتقال فایل های Telegram موجود در حافظه داخلی به کارت حافظه SD استفاده می شود.
  • برنامه جدید انیمیشن برای اندروید
  • امکان اعلام پیام های خود با کمک دستیار صوتی سیری در iOS
  •   امکان ویرایش عکس ها پس از ارسال در اندروید
  • ایموجی های متحرک بیشتر در Telegram

 

حفظ حریم خصوصی در تلگرام

راه اندازی پلتفرم تبلیغاتی تلگرام در سال 2021 حفظ حریم خصوصی کاربران در پلتفرم تبلیغاتی تلگرام

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند با توجه به عنوان و  موضوعات کانال‌هایی را که تبلیغاتشان در آن نشان داده می‌شود، زبان متناسب را انتخاب کنند. امکان نمایش تبلیغات در کانال های مختلف به صورت انتخابی وجود دارد و کاربران می‌توانند کانال‌های خاصی طبق موضاعات تبلیغات خود انتخاب و یا در یک کانالی را در پلتفرم تبلیغاتی تلگرام ایجاد کنند.

Telegram توانسته است علاوه بر تبلیغات از این قابلیت برای حفظ حریم خصوصی نیز استفاده کند. برخلاف سایر برنامه‌ها، Telegram به حریم خصوصی کاربران خود اهمیت می دهد و معتقد است که پلتفرم های فناوری نیز مؤظف هستند به حریم خصوصی کاربران شان احترام بگذارند. به همین سبب تلگرام اعلام کرد هیچکدام از کاربرانی که بر روی تبلیغات کلیک می‌کنند را ردیابی نمی‌کند! همچنین این اطلاعات را بر اساس فعالیت آن‌ها در پروفایل آن‌ها ثبت نمی‌کند. پیلتفرم تبلیغاتی تلگرام تمامی لینک های خارجی را در پیام های تبلیغاتی مسدود کرده است تا کاربر اطمینان حاصل کند که شخص ثالثی نمی توانند جاسوسی آن ها را  بکنند. این پلتفرم تبلیغاتی پس از گذراندن مرحله بتا در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

پلتفرم تبلیغاتی تلگرام این قابلیت را برای تبلیغ‌کنندگان فراهم کرده است که تبلیغات دقیق و مؤثری ارائه دهند و در عین حال از حریم خصوصی کاربران خود محافظت کنند.

تبلیغات در تلگرامدر آخر

در حال حاضر، پیام های تبلیغاتی  در نسخه بتا پلتفرم تبلیغاتی تلگرام در حالت آزمایشی هستند. پس از راه اندازی کامل این پلتفرم،  به Telegram این اجازه را خواهند داد که به منظور پوشش هزینه های اولیه خود، شروع به تقسیم درآمد تبلیغات با صاحبان کانال های عمومی که  حاوی پیام های تبلیغاتی می باشند، را نمایند.

Telegram پذیرای هر نوع تبلیغاتی می باشد و هرکسی با استفاده از دستورالعمل‌های تبلیغاتی تلگرام، یک حساب کاربری در پلتفرم تبلیغاتی ایجاد کند و تبلیغات خود را در این رسانه به اشتراگ بگذارد.

به نظر شما این سیتم پلتفرم تبلیغاتی تلگرام موفق خواهد شد؟ بدون وارد کردن لینک های خارج از Telegramو محدودیت 160 کاراکتری، چندان چندان جالب و کاربردی به نظر نمی آید! همچنین قیمت تبلیغات را نیز باید در نظر گرفت! پرداخت تبلیغات در کانال های تلگرامی به دلار می باشد، و واحد پول ریالی کمتر از رتبه جهانی و بر اساس دلار است.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *