مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارها

نکات اصولی مدیریت حرفه ای تلگرام

با تغییر سبک کسب و کارها و رواج یافتن شیوه‌های بازاریابی آنلاین، کانال‌های تلگرامی برای رشد و توسعه کسب و کارهای گوناگون، مورد استقبال قرار گرفتند. اما صرفاً راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی نمی تواند تأثیر مثبتی در روند پیشرفت کسب و کارها بگذارد؛ شما با مدیریت کانال تگلرام خود به صورت حرفه ای می توانید مخاطبان زیادی را جذب کرده و فروش تان را افزایش دهید.

در این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتری را برای داشتن کانال پردرآمد در اختیارتان بگذاریم و تاثیر مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارها را بررسی می کنیم. توجه کنید شما همیشه می توانید با کارشناسان تبلیغاتی شویراد در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی های لازم را برای رشد کسب و کارتان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی: تبلیغات گسترده در تلگرام

10 راز مدیریت کانال تلگرام (نکات مهم برای داشتن یک کانال موفق)

هم اکنون کانال های تلگرامی زیادی در حال فعالیت هستند، اما در جذب مخاطب، برندسازی و فروش موفق نبوده اند. دلیل اصلی این امر، نداشتن مهارت کافی در مدیریت کانال است؛ به همین دلیل بهتر است اگر تخصص کافی یا وقت زیادی ندارید، مدیریت کانال تلگرام خود را به یک ادمین کاربلد بسپارید. برای داشتن یک کانال تلگرامی موفق، راهکارهای زیر را به شما پیشنهاد می دهیم.

10 راز مدیریت کانال تلگرام

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهاتولید محتوای باکیفیت و بروزرسانی آن

تولید محتوای خلاقانه یکی از مهم‌ترین اصول داشتن یک کانال تلگرامی موفق است. شما باید بتوانید محتوای باکیفیت و جدید به ممبرهای کانال تان ارائه دهید، در غیر اینصورت محتواهای کپی و پست های تکراری نمی‌توانند مخاطبان تان را برای ماندن در کانال ترغیب کنند. بنابراین اگر قصد راه اندازی کانال تلگرامی دارید،به هیچ عنوان محتواهای خود را از روی دیگران کپی نکنید و سعی کنید مطالب به روز و مفیدی را در کانال منتشر کنید.

برای معرفی محصولات و یا خدمات کسب و کارتان در تلگرام، عکس ها و ویدیوهای جالب و سرگرم کننده خلق کنید. این روزها رقابت کسب و کارهای در شبکه های اجتماعی شدت گرفته است؛ از این رو برای پیشی گرفتن از رقبایتان باید روش های خلاقانه ای ارائه دهید تا ممبرهای خود را در کانال تان ماندگار کنید.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهادر تولید محتوا باید خلاق باشید.

در تولید محتوا خلاق و منحصر به فرد باشید؛ فعالیت کانال های دیگر را بررسی کنید و به جای تقلید از آنها، کاری را انجام دهید که دیگران انجام نمی دهند. با انتشار مطالب متنوع در کانال تان، حس ارزشمندی را به مخاطبان کانال تان منتقل می کنید و آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل می کنید.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهابا اعضای کانال خود تعامل داشته باشید

سعی کنید به طور مداوم با کاربران خود در تعامل باشید؛ برای این منظور از امکانات ارائه شده توسط تلگرام استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از این قابلیت ها امکان قرار دادن نظرسنجی در کانال است؛ با این عمل کاربر احساس نزدیکی به شما می کند و به ماندن در کانال ترغیب می‌شود.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهااز انجام تبلیغات زیاد و بیهوده پرهیز کنید.

با تبلیغات بیش از حد، اعضای کانال تان را خسته و دلسرد نکنید؛ در غیر این صورت با ریزش شدید ممبرهای کانال تان مواجه می شود. با اینکه تبلیغات تلگرام یکی از راه های کسب درآمد است؛ اما اگر اصولی انجام نشود، نتیجه کاملا برعکس به دنبال خواهد داشت.

  نحوه استفاده از گوگل ترندز و کاربردهایش

بنابراین برای اینکه کانال تلگرام خود را به خوبی مدیریت کنید، بهتر است در بحث تبلیغات به ممبرهایتان احترام بگذارید. یکی از بهترین روش های انتشار تبلیغ در کانال، تعیین زمان مشخص برای آن است؛ به مخاطبان تان اطلاع دهید که در چه ساعاتی می توانند تبلیغات را ببینند.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهااز خرید ممبر فیک برای کانال تان خودداری کنید.

این روزها خرید ممبر برای افزایش اعضای کانال‌های تلگرامی بسیار رایج شده است؛ اما دقت کنید خرید ممبر فیک کانال شما را نابود می کند. مطمئن باشید این فالوورها فقط رقم اعضای کانال تان را افزایش می‌دهند، وگرنه تاثیری در بازدید پست‌های شما نخواهند داشت. بنابراین اگر بین تعداد ممبرها و بازدید پست های شما تفاوت قابل توجهی وجود داشته باشد، مخاطبان تان متوجه فیک بودن اعضای کانال شده و به احتمال زیاد با ریزش شدید فالوور مواجه خواهید شد.

یکی از مهم ترین اصول مدیریت کانال تلگرامی همین نحوه افزایش تعداد ممبرهای کانال است.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهااصول مدیریت کانال فروشگاهی و تجاری را بیاموزید

اگر می خواهید از طریق تلگرام درآمد خود را افزایش دهید و یا به فکر راه اندازی کانالی برای کسب و کار خود هستید، باید به این نکته توجه کنید که چگونه با مدیریت صحیح بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

باز هم توصیه می کنیم اگر وقت کافی برای مدیریت کانال تلگرامی خود ندارید، بهتر است از ادمین های متخصص و باتجربه کمک بگیرید. بسته به کسب و کار خود اصول مدیریت حرفه ای کانال تلگرام را یاد بگیرید،‌ تا بتوانید متمایز از رقبای خود عمل کرده و مشتریان بالقوه تان را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

درآمدهای میلیونی از تلگرام مارکتینگ

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهابرای مدیریت حرفه ای کانال خود از ادمین استفاده کنید

یکی از بهترین راهکارهای مدیریت کانال تلگرام این است که آن را به یک ادمین مجرب بسپارید؛ زیرا ادمین های تلگرام با توجه به تجربه ای که دارند در جذب ممبر و تبدیل آنها به مشتری موفق ترند.
فراموش نکنید که یکی از عوامل تأثیرگذار در موفقیت یک کانال تلگرامی، پویا بودن آن است. بنابراین توصیه می کنیم برای مدیریت کانال تان یک ادمین استخدام کنید؛ برای استخدام ادمین های حرفه ای تلگرام با کارشناسان ما شویراد تماس بگیرید.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهادر مدیریت کانال، فعال و پویا باشید

گفتیم یکی از خصوصیات کانال موفق، پویایی بودن آن است؛ کانال شما وقتی می تواند بر روی مخاطبان تأثیر بگذارد که حاوی مطالب به روز باشد. از این رو بهتر است برای انتشار پست‌ های خود برنامه‌ای منظم داشته باشید.
شما باید هر روز یک محتوا برای کانال تان داشته باشید؛ ارسال بیش از حد پست در یک روز و یا برای مدت طولانی فعالیت نکردن قطعاً کانال شما را نابود می کند.

  الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها

انتشار پست در کانال های تلگرامی قوانین خاص خود را دارد؛ با ارسال بی برنامه و بیش از حد محتوا در کانال، مخاطب را خسته کرده و مجبور به ترک کانال خود می کنید. همچنین اگر کانال مدتی ساکت بماند و هیچ فعالیتی در آن وجود نداشته باشد، کاربر شما را کاملا فراموش می کند و ممکن است این کانال را مفید نداند و آن را ترک کند.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهاپست‌هایی ویروسی ( قابل اشتراک گذاری) منتشر کنید

شما برای فروش محصولات و یا خدمات، جذب مخاطب و یا برندسازی، بی شک به دنبال افزایش ممبرهای کانال تان هستید. یکی از راه‌های افزایش ممبرها این است که پست‌های جذابی منتشر کنید تا قابلیت اشتراک گذاری داشته باشند؛ در این صورت مخاطبان زیادی با کانال شما آشنا می شوند و در صورت مفید بودن کانال تان برایشان در آن جوین می شوند.

مدیریت کانال تلگرام حرفه ای در روند پیشرفت کسب و کارهایک پروفایل حرفه ای برای کانال تان بسازید

در انتخاب نام کانال و عکس پروفایل کمی وسواس به خرج دهید؛ به اندازه کافی وقت بگذارید و نامی که بیانگر فعالیت و زمینه کسب و کارتان باشد را انتخاب کنید. نام و عکس کانال تان در جلب نظر کاربر بسیار تأثیرگذار است. برای عکس پروفایل می توانید از لوگوی طراحی شده مختص بیزینس خود استفاده کنید. یک بیو واضح، شفاف و کوتاه بنویسید که معرف کسب کارتان باشد؛ بیو شما باید توانایی جذب مخاطب را داشته باشد.

نحوه مدیریت کانال تلگرام چند نکته دیگر

به طور کلی برای مدیریت کانال تلگرام و دیده شدن بیشتر پست های خود بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

  • برای معرفی محصولات خود از عکس و و یدئوهای جذاب استفاده کنید؛ بهتر است با کمک آژانس تبلیغاتی و تیم گرافیکی یک طرح و فریم کلی برای انتشار عکس محصولات خود داشته باشید.
  • برای معرفی محصولات خود، عکس‌های جذابی منتشر کنید؛ بهتر است یک طرح و فریم کلی برای انتشار مطالب در کانال داشته باشید.
  • عکس‌های باکیفیت ولی با حجم پایین در کانال بگذارید؛ این روزها سرعت اینترنت تعریف زیادی ندارد، در نتیجه ممبرهای کانال تان ویدئو و عکس‌هایی که حجم زیادی دارند را نمی توانند دانلود کنند.
  • امضای شخصی و آدرس تلگرام خود را در انتهای پست های خود قرار دهید؛ این کار به برندسازی شما کمک می کند.
  • استفاده از هشتگ ها را فراموش نکنید؛ اگر کاربر به دنبال محتوای خاصی در کانال شما باشد، به کمک این هشتگ می تواند به آن دسترسی داشته باشد.
  • از انتشار مطالب متنوع در کانال خودداری کنید؛ فقط در راستای موضوع و هدف کانال خود کار کنید.
  صرفه جویی در زمان با اتوماسیون اینستا

اگر در هر کدام از موارد نامبرده به مشکل برخوردید با کارشناسان تولید محتوای شویراد تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

سخن آخر

برای مدیریت کانال تلگرامی بایستی مهارت های لازم را یاد بگیرید. گروه شویراد وبیناری در خصوص تلگرام مارکتینگ تهیه کرده و در این وبینار به طور کامل نحوه مدیریت حرفه ای کانال های تجاری را آموزش می دهد. توصیه می کنم برای موفق عمل کردن در تلگرام این وبینار را از دست ندهید.

برای شرکت و یا دریافت و یا دریافت فایل وبینار با کارشناسان ما در شویراد تماس از طریق راه های ارتباطی درج شده تماس بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *