قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)

قابلیت های جدید تلگرام در آخرین آپدیت

شرکت تلگرام خیلی از سریع تر از سایر پیام رسان ها به ارائه ویژگی‌های جدید را بر روی تلگرام پیاده می‌کند. در این مقاله قصد داریم مروری بر قابلیت های جدید تلگرام در آخرین به روز رسانی قبل از سال 2023 داشته باشیم. آخرین آپدیت تلگرام با برخی برخی تغییرات در نسخه‌ اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار گرفته است. نسخه جدید تلگرام امکان تبدیل کردن ویدئو مسیج به متن و استفاده از چند نام کاربری (کلکسیون نام کابری) را فراهم کرده است.

به گفته پاول دوروف مدیر تلگرام، جدیدترین به روز رسانی تلگرام، از مدت‌ها پیش آماده شده بود؛ اما به‌دلیل سیاست های کاری اپ استور اپل دیرتر از حد انتظار عرضه شد. در نسخه جدید تلگرام، علاوه بر این که مکالمه‌ کاربران در گروه های بزرگ حالت سازمان‌دهی‌شده پیدا کرده است؛ مدیران گروه‌های بزرگ، نیز این امکان را دارند، که «موضوعات» مختلف ایجاد کنند.

مقاله پیشنهادی: چگونه محدودیت عضویت در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام را رفع کنیم؟

درباره قابلیت های جدید تلگرام در آخرین آپدیت

 • ایجاد موضوعات مختلف در گروه های بزرگ
 • استفاده از چندین نام کاربری
 • تبدیل کردن ویدئو مسیج به متن
 • اضافه شدن ایموجی های جدید
قابلیت های جدید تلگرام در آستانه سال 2023

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)ایجاد موضوعات مختلف در گروه های بزرگ

گروه‌های تلگرامی گاهی اوقات از جوامع بزرگی میزبانی می‌کنند (تا صدهاهزار کاربر) و ارسال پیام در این گروه‌ها ممکن است بسیار سخت باشد. ازاین‌پس در گروه‌های میزبان ۲۰۰ کاربر و بیشتر، امکان ایجاد «موضوع» یا «تاپیک» فراهم می‌شود. به‌لطف این قابلیت، می‌توان فضاهای مختلفی برای هر موضوعِ موردبحث ایجاد کرد.

تاپیک‌های تلگرام مثل صفحات جداگانه‌ی چت در دل گروه‌ها هستند و می‌توان تنظیمات مجزایی برای آن‌ها تعیین کرد. اعضای گروه می‌توانند در هر تاپیکی که مدنظرشان باشد، چت کنند. براساس بیانیه‌ی تلگرام، تاپیک‌ها مخصوص گروه‌های بزرگ هستند و تا پیش از پایان سال جاری میلادی، ابزارهای متفاوت دیگری برای گروه‌های کوچک هم دردسترس قرار می‌گیرد. با مراجعه به این گروه عمومی، می‌توانید نگاهی به تاپیک‌های تلگرام بیندازید.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)استفاده همزمان از چندین نام کاربری

تلگرام از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که فرایند حراج نام‌های کاربری را بر بستر بلاک‌چین شروع می‌کند. به‌لطف به‌روزرسانی جدید، کاربران می‌توانند افزون‌بر نام کاربری اصلی، چند «نام کاربری کلکسیونی» نیز به هریک‌ از حساب‌ها و گروه‌های عمومی خود اضافه کنند. تلگرام می‌گوید مالکیت نام‌های کاربری کلکسیونی تحت حفاظت شبکه‌ی TON است که بر بلاک‌چین اتکا می‌کند. نکته‌ی مهم دیگر اینکه امکان خریدوفروش نام‌های کاربری کلکسیونی ازطریق پلتفرمی جدید فراهم است.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)تبدیل کردن ویدئو مسیج به متن

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید تلگرام، تبدیل‌کردن پیام ویدئویی (ویدئومسیج) به متن است. از زمان آغاز به‌ کار سرویس اشتراکی تلگرام پریمیوم، تبدیل پیام صوتی (ویس‌مسیج) به متن فراهم شده بود.

اضافه شدن ایموجی های جدید از قابلیت های جدید تلگرام
قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)اضافه شدن ایموجی های جدید

تلگرام می‌گوید ۱۲ مجموعه‌ ایموجی جدید به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. مجموعه‌ایموجی‌ها که حالتی مثل مجموعه‌استیکر دارند، در بروز رسانی قبلی اضافه شدند و استفاده از آن‌ها مشروط‌ به داشتن سرویس پریمیوم است؛ البته کاربران نسخه‌ی رایگان می‌توانند در بخش سیو مسیج از این ایموجی‌ها استفاده کنند.

  تولید لید با تبلیغ لینک اینستاگرام

افزون‌بر این‌، هنگام سوایپ روی پیام‌ها برای ریپلای‌کردن، انیمیشن جدیدی خواهید دید. تلگرام می‌گوید چهار ایموجی جدید را در به‌روزرسانی امروز به حالت تعاملی درآورده است.

مروری بر قابلیت های تلگرام در سال 2022

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)محتوای محافظت شده در کانال ها و گروه ها

به کمک این قابلیت، ادمین کانال ها و گروه های بزرگ توانستند از محتواها و مطالبی که در تلگرام منتشر می کنند، محافظت نمایند. زیرا در این قابلیت نمی توان از پست ها اسکرین شات گرفت یا آن ها را Share  کرد؛ در نتیجه محتوای گروه ها و کانال ها فقط برای مخاطبانشان قابل مشاهده می باشد.

شما نیز می توانید برای عدم سو استفاده و کپی از مطالب و محتواهای خود از محتواهای کانال یا گروه تون محافظت کنید. برای این کار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد بخش edit کانال شوید
 • گزینه group type را انتخاب کنید
 • در صفحه جدی گزینه restrict saving content را فعال کنید.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)ارسال ناشناس کامنت در گروه ها و کانال های عمومی

شما می توانید روی عکس پروفایلی که در کنار نوار پیام وجود دارد، کلیک کرده و یکی  دیگر از کانال هایی که در آن عضویت دارید، را انتخاب کنید؛ در این حالت پیام هایی که ارسال آن می کنید به جای این که با نام و تصویر اکانت شخصی شما نمایش داده شود با نام و تصویر کانال انتخابی نمایش داده می شود.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)مدیریت کردن دستگاه های متصل به اپ تلگرام

از قسمت device اپ تلگرام خود می توانید هر دستگاهی که به آن متصل می باشد را مدیریت و کنترل کنید. شما می توانید به جای غیرفعال کردن اکانت تلگرام تان در دستگاه های دیگر ، پیام ها یا تماس های ورودی را در یک بازه زمانی به دلخواه خود، در آن ها مسدود کنید.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)روش های جدید لاگین شدن مجدد به تلگرام از راه تماس ورودی

قبل از این قابلیت برای لاگین شدن مجدد در اکانت تلگرم نیز می بایست، کد دریافت شده از طریق اس ام اس را جهت دریافت کد تأیید در اپ تلگرام وارد می کردید. اما با رونمایی از این آپدیت شما یک تماس ورودی از سوی تلگرام دریافت می کنید؛ توجه کنید نیازی به این تماس پاسخ دهید؛ تنها کافی است به منظور دریافت کد تأیید، چند رقم از شماره تماس را وارد کنید.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)اسکرول یا پیمایش با سرعت بالا در قسمت media share

همانطور که می دانید یک فضای ذخیره سازی نا محدود برای هر یک از کاربران در اپلیکیشن تلگرام وجود دارد و  هر صفحه چت دارای بخش media share می باشد. در این قسمت تمامی فایل های ویدئو یی، لینک ها، موزیک ها و عکس ها است، که شما با مخاطب خود به اشتراک گذاشته اید، ذخیره می گردد.

  چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

در بروز رسانی سال 2022 تلگرام، یک نوار تاریخی در کنار لیست فایل هایی که share شدند، افزوده شد. شما می توانید با استفاده از این قابلیت و بر اساس زمان دلخواه خود، فایل ها را اسکرول کرده و خیلی سریع تر به فایل مورد نظر خود دست بیابید.

سایر آپدیت های تلگرام در 2022

 • نمای تقویم برای قسمت media share
 • درخواست پیوستن به کانال ها و گروه ها
 • اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی در سیستم عامل ios
 • زیر نویس سریع یا کپشن برای سیستم عامل ios
 • حذف کردن پیام ها بر اساس تاریخ
 • امکان ارسال پیام ویدئویی
 • تلسکوپ Telescope
 • تم های نو و جدید فضای چت برای سیستم عمل های ios

مروری بر قابلیت های تلگرام در سال 2021

در زیر نگاهی به آپدیت های تلگرام قبل از آغاز سال ۲۰۲۲ می‌اندازیم. این پیام رسان در آخرین به‌روز رسانی خود قبل از سال 2022 از چهار ویژگی‌ Post Reaction، auto translate، coma personal QR code و spoilers را رونمایی کرد.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)قابلیت Post Reaction در تلگرام

در گروه‌های telegram و یا در چت بین دو طرف، پیام‌های زیادی رد و بدل می‌شوند. در گذشته امکان واکنش بر روی هر کدام از پیام‌ها به صورت جداگانه وجود نداشت و افراد تنها می‌توانستند با استفاده از چت و یا با استفاده از ایموجی‌ها به پیام طرف مقابل پاسخ دهند.

اما با قابلیت Post Reaction به telegram، کاربران توانستند در چت، به تمامی پیام‌ها به صورت جداگانه واکنش دهند.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)قابلیت auto translate در تلگرام

کاربران تلگرام بعد از رونمایی این آپدیت توانستند، متن را مستقیماً در داخل تلگرام ترجمه نمایند. تعداد بسیار زیادی از کاربران اصرار داشتند که این ویژگی به تلگرام اضافه شود و سر انجام توسعه دهندگان تلگرام این خواسته آن‌ها را اجابت کردند.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)قابلیت coma personal QR code در تلگرام

با استفاده از کد QR دیگر کاربران نیازی به داشتن شماره تلفن برای انجام برخی از کارها ندارید؛ کاربران می‌توانند این کد را از طریق خود تلگرام به اشتراک بگذارند و از این طریق دسترسی‌ها مختلفی را پیدا کنند.

قابلیت های جدید تلگرام در آستانه 2024 (آخرین آپدیت)ویژگی spoilers

با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید متن‌ها را از کاربران مخفی کنید و این متن‌ها زمانی به کاربر نشان داده خواهند شد که او بر روی آن‌ها کلیک کند.

منتظر آپدیت های جدید تلگرام باشید!

تلگرام از بروز رسانی حالت تاریک در نسخه‌ی iOS خبر می‌دهد. به‌علاوه، کاربران نسخه‌ی اندروید در به‌روزرسانی جدید می‌توانند ابعاد تمامی متن‌های صفحه‌ی چت را بزرگ کنند. با مجموعه شویراد منتظر آپدیت های جدید تلگرام در سال 2023 بمانید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

یک پاسخ

 1. سلام من یه کیوآرکد تلگرام از یه نفر دارم میخوام از طریق اون بهش تو تلگرام پیام بدم لطفا منو راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *