چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟

شما حتی اگر بهترین محصولات و یا خدمات را داشته باشید، بدون مشتری کسب و کاری ندارید. اما جذب مشتریان جدید، خود به خود اتفاق نمی افتد؛ برای رسیدن به سرنخ های بیشتر باید بتوانید محصولات و یا خدمات کسب و کار خود را به مخاطبان تان معرفی کنید.

اگر قصد دارید فروش خود را افزایش دهید، بایستی بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری را بدانید. اگر نتوانید محصولات و یا خدمات خود را تبلیغ کنید، هیچ کس متوجه وجود آنها نخواهد شد. هدف از راه اندازی تبلیغات دستیابی به مشتریان بیشتر و تبدیل آن ها به خریداران واقعی است. اگر شما بتوانید کمپین تبلیغاتی را به درستی برگزار کنید، در آینده متوجه می شوید یک سرمایه گذاری عالی برای کسب و کارتان کرده اید؛ در غیر اینصورت تمام هزینه ای که صرف تبلیغات شده، به هدر خواهد رفت.

امروزه تبلیغات جزء مهم و جدایی ناپذیر کسب و کارها است و برای پیدا کردن مشتریان ایده آل جدید و ماندن در دنیای رقابت باید به سمت تبلیغات بروند. در این مقاله می خواهم 5 استراتژی تبلیغاتی برای جذب و حفظ مشتری را به شما معرفی کنم.

 

مقاله پیشنهادی: با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید!

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

اگر می خواهید تبلیغات شما بازدهی بالایی داشته باشد، این 5 نکته طلایی را در تبلیغات خود بکار گیرید:

 

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید

یکی از رایج ترین اصول هر کمپین تبلیغاتی فروش موثر، شناخت مشتری است. قبل از هر چیزی از خودتان بپرسید که “مشتری ایده آل شما کیست؟ از کسب و کار شما چه می خواهد؟ “

هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی دستیابی به بازار هدف است؛ از این روز تبلیغات شما بایستی بیانگر رفع نیازهای مخاطبان تان باشد. یک اشتباه رایج در اجرای تبلیغات این است، که شما برای عموم مخطبان خود، یک پیام کلی دارید. واضح است که در یک پیام کلی نمی توانید به نیازهای مشتریان خود اشاره نمی کنید. اگر می خواهید تبلیغ شما مؤثر واقع شود، باید به زبان مشتریان بالقوه کسب و کارتان صحبت کنید و توجه آنها را جلب نمائید.

از خودتان بپرسید که چه نوع مشتریانی را می خواهید جذب کنید و تبلیغ خود را به طور خاص برای آن ها ایجاد کنید. یک راهکار عالی برای شخصی سازی تبلیغات، ایجاد پروسونای مخاطب است. با داشتن پرسونای مخاطب به راحتی می توانید استراتژی تبلیغات را برای مخاطبان هدف بچینید. ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی مؤثر برای پرسونای مخاطب مشخص، بازدهی بالاتری نسبت به تبلیغات جامع خواهد داشت.

 

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟از مزیت رقابتی‌ خود را به برگ برنده تبدیل کنید

در تبلیغات، جنبه های مثبت کسب و کارتان را برجسته کنید و از آن ها به عنوان مزیت رقابتی خود استفاده کنید. مخاطبان شما روزانه، هزاران تبلیغات در فضای مجازی می بینند؛ از این رو پیام تبلیغی شما باید این حس رو به مشتری بدهد که اگر محصول یا خدمت شما را نخرد، از بقیه عقب می ماند. تا زمانی که نتوانید در تبلیغات برتری خودتان به رقبایتان را نشان دهید، تبلیغات، ارزش خاص محصولات شما را به مشتریان بالقوه منتقل نمی کند.

 

تصویرسازی ذهنی برند

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟تصویری از برند خود در ذهن مشتری بسازید

تصویر سازی ذهنی از برند، نقش مهمی در تعیین اینکه کدام برندها می توانند عملکرد بهتری در بازار هدف داشته باشند، ایفا می کند. به عبارت ساده، تصویر برند بیانگر احساسات مشتریان نسبت به برند و نحوه درک آن است و موجب می شود حتی کسانی که محصولات یا خدمات شما را استفاده نکرده اند، نیز تصویری از برندتان را در ذهن شان مجسم کنند. بنابراین می توانا گفت تصویرسازی برند در تبلیغات و معرفی کسب و کار شما بسیار مهم است.

محصولات زیادی وجود دارند که شما آن ها را از روی شکل بسته بندی یا لوگوی برند شناسایی می کنید. بسیاری از تبلیغ کنندگان به ذهنشان خطور نمی کند که تصویری ماندگار در ذهن مشتریان ایجاد کنند و فرصت تأثیرگذاری بر مشتریان بالقوه خود را از دست می دهند.

 

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟زمان مناسب و مکان مناسب تبلیغات را برگزار کنید

یکی از بهترین راه های تبلیغاتی برای جذب مشتری، تبلیغات در زمان و مکان مناسب است. شما باید در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید تا نیازها و خواسته های آن ها را بهتر درک کنید و سپس تبلیغات خود را در رسانه مناسب قرار دهید تا پیام خود را به بازار هدف خود برسانید.

علاوه بر این در زمان های مناسب تبلیغات خود را انجام دهید؛ به عنوان مثال اگر پیج پوشاک دارید، بهتر است در روزهای آخر هفته تبلیغ کنید. افراد در روزهای اول هفته بیشتر درگیر کار هستند و با نزدیک شدن به آخر هفته به فکر مهمانی و تفریح و خرید لباس می افتند.

 

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟بودجه خود را بر اساس نیازهای تبلیغاتی فصلی تنظیم کنید.

بسیاری از کسب و کارها معمولاً هر ماه بودجه مشخص و ثابتی را برای تبلیغات کنار می گذارند؛ این کار اشتباه محض است. اگر کسب و کارشما، فراز و نشیب های فصلی داشته باشد، در زمان هایی رکود ، نیازی به تبلیغات گسترده ندارید و بودجه ای که برای تبلیغات صرف می کنید هدر خواهد رفت. در زمان های رونق کسب و کارتان نیز، برای جذب مشتری بیشتر باید بطور گسترده تبلیغ کنید؛ در نتیجه امکان دارد به اندازه کافی هزینه نکنید.

 

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

چگونه با تبلیغات مشتریان را به خریداران وفادار تبدیل کنیم؟پیام تبلیغاتی کوتاه، شفاف و خلاق و ناب باشد. 

در نوشتن متن های تبلیغاتی خلاقیت داشته باشید و سعی کنید شعار تبلیغاتی شما به وضوح پیام شما را به مخاطب برساند. احتمالاً شما نیز برخی ازبیلیوردهای کنار جاده ها را دیده اید که روی آن پر از نوشته و متن است؛ گویی تبلیغ کننده سعی کرده از تمام فضای موجود استفاده کند.

این موضوع یکی از اشتباهات رایج طراحی بنرهای تبلیغات است که بخواهید انواع پیام ها و ویژگی های محصولات یا خدمات خود را در آن معرفی کنید. تبلیغی می تواند شما را به بازار هدف تان برساند که یک پیام تبلیغاتی کوتاه و به شدت تأثیرگذار داشته باشد. این پیام باید یکی از مهمترین نیازهای مشتری شما را رفع کند و یا مزیت شما را نسب به رقبا نشان دهند.
.

توصیه ما 

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری را معرفی کنیم و نکات طلایی برگزاری تبلیغات نتیجه بخش را ارائه دهیم. در آخر توصیه می کنیم برای برگزاری تبلیغات گسترده نتیجه بخش در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، از یک آژانس تبلیغاتی معتبر کمک بگیرید. کارشناس تبلیغاتی ما در شویراد صفر تا صد تبلیغات شما از ایده پردازی گرفته تا تولید محتوا و جریان سازی آن را مدیریت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *