با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید!

این روزها دغدغه اصلی اکثر پیج های اینستاگرام افزایش طبیعی فالوورهایشان است. جذب فالوورهای بیشتر، باعث بالا رفتن اعتبار پیج و افزایش درآمد کسب و کار می شود. برخی مواقع احساس می کنیم تمام تلاش هایمان در تولید محتوا و یا برگزاری تبلیغات اینستاگرامی، نوعی آب در هاون کوبیدن است و هیچ نتجه ای عایدمان نمی شود. آیا تا به حال به علت ثابت ماندن فالوور در اینستاگرام فکر کردید؟ می دانید دلیل اضافه نشدن فالوور در اینستاگرام بعد از تبلیغ چیست؟

همانطور که می دانید برای جذب فالوور واقعی، باید تبلیغ کنید؛ اما یک سری از کسب و کارها با تبلیغات نیز نمی توانند به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست بیابند. بخاطر همین موضوع، بسیاری از پیج ها و کسب و کارهای نوپا به دلیل عدم موفقیت در جذب فالوور بعد از تبلیغات در اینستاگرام، نا امید شده و بی خیال فعالیت در پیج شان می شوند.

اگر تبلیغات شما با شکست مواجه می شود، حتماً یک جای کارتان ایراد دارد و باید روش درست و اصولی برگزاری تبلیغات را یاد بگیرید. ما به شما پیشنهاد می کنم تبلیغات تان را به یک آژانس تبلیغاتی معتبر بسپارید تا هم به شکل اصولی و هدفمند تبلغیات شما انجام شود و هم سرمایه گذاری تان مثمر ثمر باشد و هزینه های شما به هدر نرود.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین ایده برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام چیست؟

در ادامه قصد داریم چند دلیل اضافه نشدن فالوور پس از تبلیغات را به شما شرح داده و راهکارهایی برای رفع این مشکلات پیشنهاد می کنیم.

 

6 علت ثابت ماندن فالوور در اینستاگرام بعد از تبلیغ

گفتیم برخی افراد فکر می کنند که علت شکست آن ها در تبلیغات و عدم جذب فالوور این است که کسب و کارها آن ها در اینستاگرام مخاطب ندارد. خب! این دلیل واقعا توجیه کردن نابلدی شان در امر تبلیغات است. زیرا اینستاگرام یک منبع غنی از مخاطب است و برای هر محصولی و یا خدماتی می توان در اینستاگرام مشتری پیدا کرد، به شرطی که به درستی تولید محتوا، فعالیت و تبلیغ کنید. پیج های زیادی در حوزه های متنوع توانسته اند با تبلیغات اصولی در اینستاگرام، بازخوبی دریافت کرده و به درآمد برسند.

 

چند نکته در تبلیغات اینستاگرامی وجود دارد، که اگر آنها را دنبال کنید قطعا نتایج خوبی از تبلیغات تان خواهید گرفت. به طور کلی موفقیت دربرگزاری تبلیغات به 2 عامل بستگی دارد:

  • پیج اینستاگرامی
  • محتوی تبلیغاتی

اگر تاکنون در تبلیغات موفق نبوده اید، حتما در یکی از این دو زمینه کوتاهی کرده اید. در ادامه علت عدم موفقیت پیج تان در جذب فالوور را از زوایای مختلف و با توجه به موارد ذکر شده بررسی خواهیم کرد.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! نداشتن یک بنر تبلیغاتی جذب کننده

روزانه تبلیغات بیشماری را در اینستاگرام مشاهده می کنید، که از بین آن ها تنها بر روی تبلیغاتی کلیک می کنید که در همان نگاه اول توجه شما را جلب کند. در غیر اینصورت از آن رد می شوید. دلیل اضافه نشدن فالوور در اینستاگرام بعد از تبلیغ نیز همین ناتوانی در جلب توجه مخاطب است؛ بنر تبلیغاتی شما آنقدر جذاب نیست که مخاطب را جذب پیج نماید.

شما بایستی بنرتان را طوری طراحی کنید که در چند ثانیه اول برای مخاطب جذب باشد.

پیشنهاد ما این است که بنر تبلیغاتی خود را ساده و خلاقانه طراحی کنید؛ به یاد داشته باشید که کاربران اینستاگرام زمان زیادی را صرف دیدن بنر شما نمی کنند. زمانی که بنر تبلیغاتی را با متن و عکس شلوغ کنید، مخاطب نمی تواند در عرض چند ثانیه پیام اصلی تبلیغ را ببیند و در اقدام مورد نظر شما شرکت کند.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! نداشتن محتوای تبلیغاتی خلاقانه

علت ثابت ماندن فالوور در اینستاگرام پس از برگزاری تبلیغات، نداشتن محتوای تبلیغاتی خوب و ویروسی است. قبل از راه اندازی کمیپ تبلیغاتی بایستی یک محتوای تبلیغاتی ایجاد کنید، که هدف تان از تبلیغات را با ایده های خلاقانه به مخاطب نشان دهد.

کیفیت محتوای استوری، پست و کپشن یا متنی که برای تبلیغ پیج شما استفاده می شود، تاثیرمستقیمی بر تعداد فالوورهای دریافتی دارد. به یاد داشته باشید شما باید در محتوای تبلیغاتی خیلی خلاقانه به ویژگی های محصول یا خدمات خود اشاره کنید و همچنین بطور هوشمندانه ای نقاط قوت تان در مقایسه با رقبا را بیان کنید.

 

علت ثابت ماندن فالوور در اینستاگرام بعد از تبلیغ

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! تمرکز بیش از حد روی فروش

ابتدا باید سعی کنید با تولید محتوای ویروسی مخاطب را سمت پیج جذب کنید؛ بعبارتی در گام اول تبلیغات، هدف شما جذب فالوور باشد. سپس با ایجاد محتوای جذاب وسوسه کننده، فالوورهایتان را ترغیب به خرید کنید. سعی کنید محتواهای آموزشی بسازید، یا در تبلیغات خود از داستان سرایی بهره بگیرید. برای مثال در تبلیغ محصول خود می توانید سناریوی تبلیغاتی را به صورت داستانی طراحی کنید تا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب بگذارد. توجه داشته باشید از کلیشه های رایج تبلیغاتی دوری کنید و محتوای جذابی را به مخاطب ارائه دهید.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! انتشار تبلیغ در پیج های نامناسب

تبلیغ در پیج نامناسب، پیجی با فالوورهای فیک و روح، با حوزه فعالیت غیر مرتبط با کسب و کارتان، منجر به شکست می شود. قبل از انتخاب یک پیج برای تبلیغات، درباره فالوورهای آن و زمینه قعالیت پیج به خوبی تحقیق کنید. پیدا کردن یک پیج با فالوورهای هدفمند و واقعی برای تبلیغ یکی از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از تبلیغات باید انجام شود.

یادتان باشد تعداد فالوورهای یک پیج فقط یک عدد است؛ میزان تعامل فالوورهای پیج باید با تعداد فالوورهای آن پیج تناسب داشته باشد. هر اندازه نرخ تعامل یک پیج بالا باشد، بهمان اندازه تبلیغات شما اثربخش خواهد بود.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! پروفایل کاربری ناقص و بهینه نشده

داشتن محتوای تبلیغاتی خوب لازم است ولی کافی نیست! گاهی اوقات محتوای تبلیغاتی خوب مخاطبان زیادی را به سمت پیج تان هدایت می کند، اما به دلیل نداشتن یک پروفایا کاربری بهینه نمی توانید فالووری جذب کنید.

کاربرانی که از طریق تبلیغات وارد پیج شما می شوند، ابتدا مشخصات صفحه مانند اسم کاربری، عکس پروفایل و بیو پیج را مشاهده می کنند. اگر پروفایل خوب و جذابی داشته باشید کاربران شما را دنبال خواهند کرد. بنابراین، قبل از انجام تبلیغات، حتماً باید پروفایل خود را به صورت زیر بهینه کنید:

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! اولین قدم این است که یک تصویر خوب برای عکس پروفایل انتخاب کنید؛ عکس خودتان یا لوگوی برند خود را قرار دهید.

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! مرحله دوم انتخاب توضیحات مناسب برای بیو پیج تان است؛ در این قسمت کسب و کار خود را به طور خلاصه معرفی کنید.

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! مرحله سوم درج لینک سایت (در صورت داشتن سایت) یا لینک اکانت سایر شبکه های اجتماعی، درج راه های ارتباطی در بیو می باشد.

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! مرحله چهارم ساختن هایلایت های مناسب برای پیج تان است؛ هایلایت هایی مانند نمونه کار، رضایت مشتری، درباره من، دوره های آموزشی رایگان را در پروفایل تان بگذارید.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید! نداشتن تعامل با فالوورهای پیج 

یک علت ثابت ماندن فالوور در اینستاگرام، نداشتن تعامل ادمین پیج با فالوورها است. اگر کاربری در دایرکت از شما سوالی بپرسد و شما به آن پاسخ ندهید، قطعا شما را فالو نخواهد کرد.

برای جذب فالوور باید تعامل و ارتباط نزدیک با مخاطب داشته باشید؛ قابلیت استوری اینستاگرام مکان خوبی برای برقراری تعامل بیشتر با فالوورها است. با استفاده از استیکرهایی مانند پرسش و پاسخ و نظرسنجی می توانید فالوورهایتان را به چالش بکشید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

دایرکت خود را همیشه چک کنید و به سؤالات فالوورهایتان پاسخ دهید؛ کامنت ها را ریپلای کنید و از فالوورهایتان در مورد پست منتشر شده نظر سنجی کنید.

 

با تبلیغ اصولی، بیشترین فالوور را جذب کنید!

 

توصیه ما

در این مقاله ۶ دلیل اضافه نشدن فالوور در اینستاگرام بعد از تبلیغات را به شما معرفی کردیم؛ همچنین توضیح دادیم که چگونه تبلیغ خود را جذاب تر کنید. با مطالعه این مقاله و رعایت نکاتی که ذکر کردیم بهترین نتیجه را از تبلیغات در اینستاگرام خواهید گرفت. اگر شما نیز در این زمینه تجربه ای دارید لطفاً در قسمت دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

برای تولید محتوای خلاقانه و برگزاری تبلیغات در اینستاگرام با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را از آن ها دریافت کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *