Logo
جستجو کردن
Logo

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی

ایده های ناب تبلیغ نویسی

تبلیغ نویسی یا همان کپی رایتینگ در دنیای تبلیغات به معنای نوشتن متنی جذاب برای تبلیغات است. متن تبلیغاتی به متنی اطلاق می شود که مستقیماً به بیان اصل مطلب می‌ پردازد و با مطرح کردن ویژگی‌های مثبت محصولات یا خدمت یک کسب‌ وکار سعی می‌کند مخاطب را متقاعد به خرید کند. در این مقاله قصد داریم ۱۱ ایده تبلیغ نویسی در متون تبلیغاتی را به شما ارائه دهیم.

نکته کلیدی 

اگرچه می توان کپی رایتینگ را نوعی محتوا نویسی دانست، اما این نوع محتوا نویسی را نمی توان زیرمجموعه ای از استراتژی بازاریابی کسب و کار تلقی کرد. در استراتژی بازاریابی، محتوا با اهداف مختلفی مانند آگاهی از برند، سئو و جذب مخاطب نوشته می شود و تلاش بر افزایش فروش محصولات یا خدمات سازمان به صورت غیر مستقیم می باشد.

 اما هدف از تبلیغ نویسی تبدیل مخاطب به مشتری است؛ به همین تبلیغ به صورت متقاعد کننده و صرفا تبلیغاتی نوشته می شود. به زبان ساده نوشتن متن تبلیغاتی مرحله ای پس از جذب مخاطب و بازدید از یک پیج اینستاگرامی و یا سایت باید دانست که برای تبدیل مخاطب به مشتری انجام می شود.

مقاله پیشنهادی: کپی رایتینگ چیست؟

 

ایده تبلیغ نویسی برای افزایش فروش

۱۱ ایده تبلیغ نویسی برای افزایش فروش

برخی افراد به طور ذاتی، تفکر خلاقانه دارند و این استعداد ذاتی در توسعه و پیشرفت آن شخص بسیار مؤثر است. تمرین هایی برای تمرین خلاقیت و تفکر خلاق وجود دارد و می توان ذهن را در راستای تبلیغ نویسی پرورش داد.

در قدم اول می توانید از تکنیک های موثری که توسط اکثر کپی رایترهای بزرگ پیشنهاد شده برای یافتن ایده تبلیغ نویسی بهره ببرید. در ادامه برخی از این تکنیک ها و تمرین های لازم برای رسیدن به ذهن خلاق را بررسی می کنیم.

 

اولین ایده تبلیغ نویسی  تکنیک های قبل و بعد

در این تکنیک زندگی روزمره در دوره قبل از استفاده از محصول و بعد از استفاده آن را مقایسه می کنیم. روند زندگی قبل از استفاده از یک محصول یا خدمات، باید کسل کننده و ملال آور به تصویر کشیده شود و پس از استفاده از آن آرامش، شادی و لذت را تجربه کنیم.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی جدال با رقبای خود

استفاده از نقاط ضعف محصول و خدمات رقیب برای تبلیغ یک محصول باید خیلی هوشمندانه انجام گیرد. نباید به صورت آشکار و به منظور تخریب و بدگویی از رقیب باشد. شما باید با اشاره غیرمستقیم جای خالی نقص و کمبود رقیب تان را با محصولات و خدمات خود پر کنید. در حال حاضر این کار در بین برندهای خارجی به زیبایی انجام می شود و سال هاست که شاهد کمپین برندهای مختلف خودرو، گوشی و… در سطح جهان هستیم.
در نظر داشته باشید که هرگز نباید آنقدر روی رقیب تان تمرکز کنید که اهداف داخلی سازمان و تبلیغات فراموش شود.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی توهم برتری نسبت به سایرین

توهم برتری به این معناست که برخی افراد تصوری غیرواقعی از خود دارند و خود را بسیار بهتر و برتر از آنچه هستند تصور می کنند. در تبلیغات خود نشان دهید که محصولات و یا خدمات شما یک کالای معمولی نیست و برای افراد سطح بالا و بسیار خاص طراحی شده است. از آنجایی که اکثر افراد خود را برتر می دانند، جذب محصولات و یا خدمات شده و ترجیح می دهند آن را خریداری کنند.

به عنوان مثال اگر قصد دارید یک دوره آموزشی برگزار کنید، به این نکته اشاره کنید که این دوره برای افراد بسیار هوشمند است. همه افراد جامعه فکر می کنند بسیار باهوش هستند و مطمئن باشید در ضمیر ناخودآگاه شان خود را مستحق شرکت در این دوره می دانند. سعی کنید ایده توهم برتری را به درستی در تبلیغات خود بکار ببرید.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی درگیر کردن مخاطب قبل از خرید

در این ایده تبلیغ نویسی باید سعی کنید به طور فرضی مخاطب را به موقعیت پس از خرید ببرید؛ یعنی مخاطب شما تصور کند که خرید تمام شده و صاحب این کالا یا خدمات است. در این صورت به احتمال زیاد مخاطب تان آن محصول را خریداری خواهد کرد.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی مقایسه نسبی با دیگر کالاها

مقایسه نسبی یک روش پیشرفته برای توجیه قیمت است؛ در روش توجیه قیمت به مخاطب نشان می دهیم که ارزش کالا بسیار بالاتر از قیمتی است که پرداخت می کند.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی کاربرد کلمه ارزان به جای رایگان

برخی افراد برای جلب توجه مردم سعی دارند در تبلیغات شان، کلماتی مانند ارزان و یا رایگان به کار ببرند. با قطعیت به شما می گویم اگر می خواهید تبلیغات تان در ضمیر ناخودآگاه مخاطب تأثیر مثبتی بگذارد به جای کلمه رایگان از کلمه ارزان استفاده کنید. از نظر عموم کلماتی مانند رایگان و هدیه کلیشه ای است و صرفاً برای جلب توجه است، اما کلمه ارزان را باور دارند.

پیشنهاد ارزان برای مخاطبان شما بسیار جذابتر از پیشنهاد رایگان است و ذهن او را درگیر می کند.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتیارزش اجتماعی

محتوایی بنویسید که مخاطب گمان کند با بازگو کردن آن، ارزش اجتماعی بالاتری را کسب خواهد کرد. یا در ذهن مخاطب القا کنید که با خرید این محصول در بین اطرافیان خود جایگاه ویژه ای به دست می آورد. این گونه تلقین ها باعث محبوبیت و حتی تبلیغ محصول می‌شود و در نتیجه فروش آن افزایش می یابد.

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی پیشنهاد یکبار در طول زندگی

یکی از معروف ترین ایده های تبلیغ نویسی، پیشنهاد یکبار در  طول زندگی ( one time offer= OTO مخفف ) می باشد.اگر برای کسب و کارتان وب سایت دارید، حتماً از این ایده استفاده کنید.

روال کار این ایده بدین صورت است که شما یک پیشنهاد می دهید و به مخاطبان اطلاع رسانی می کنید که این پیشنهاد فقط الان است؛ اگر وب سایت را ترک کنید، دیگر هرگز با این پیشنهاد روبرو نخواهید شد.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتیاشاره به دشمن مشترک

در تبلیغ نویسی خیلی هوشمندانه، به دشمن مشترکی که بین شما به عنوان فروشنده محصول و یا خدمت و خریداران کالای شما قرار داد، اشاره کنید.
یعنی به نوعی ساید بندی کنید، به مخاطب تان نشان دهید که با آن ها همسو هستید و هر دو دشمن مشترک دارید. این دیدگاه خریداران را ترغیب می کند که به قصد دوری از این مشترک، محصولات و یا خدمات شما را خریداری کنند.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی دلیل آوردن

یکی از ایده تبلیغ نویسی ناب که برای اولین بار توسط آقای رابرت چالدینی در کتاب در کتاب نفوذ یا اثرگذاری مطرح گردید. به گفته او ارائه دلیل یک ایده بسیار جالب و جذاب برای قانع کردن افراد است؛ آوردن دلیل متقاعد کردن مردم را بسیار آسان تر می کند. البته این نکته جدیدی نیست! همه ما می دانیم با ارائه دلیل راحت تر می توانیم افراد متقاعد به انجام کاری کنیم.

 

11 ایده تبلیغ نویسی در متن تبلیغاتی ارائه فرصت

در نوشتن متن تبلیغاتی بایستی یک فرصت ایجاد کنید. مطرح کردن فرصت موجب می شود مخاطبان تمایل بیشتری به خرید محصولات و یا خدمات شما داشته باشند.
به عنوان مثال به مشتریان خود نوید بهتر شدن شرایط فعلی آن ها و یا پیشرفت کردن آن ها در حوزه فعالیت شان را بدهید؛ در حالت کلی به آن ها بگوئید که قصد دارید فرصت های جدید و متفاوتی را ارائه دهید.

نکته مهم در مورد این ایده این است که مردم از فرصت ها استقبال می کنند؛ شما می توانید هر محصولی را به گونه ای ارائه دهید که به نظر یک فرصت باشد.

 

توصیه ما

اگر ایده ای برای نوشتن متون تبلیغاتی پست های خود در اینستاگرام ندارید با کارشناسان شویراد تماس بگیرید. همچنین با شرکت در دوره تفکر عنکبوتی می توانید تکنیک های یافتن ایده تبلیغ نویسی و تولید محتواهای خلاقانه برای تبلیغات در اینستاگرام را فراگیرید.

این مطلب از سری مقالات شویراد ادامه دارد…

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

جستجو کردن