مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024

اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی درسطح جهان است و هر از چندگاهی در آپدیت های خود قابلیت های جدیدی را ارائه می دهد. این قابلیت های بی نظیر موجب شده است مخاطبان اینستاگرام روز به روز زیاد افزایش یابد و بسیاری از کسب و کارهای از آن به عنوان یک ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند. لازم به ذکر است در هر سری از آپدیت های اینستاگرام علاوه بر این که امکانات جدیدتری به این اپلیکیشن اضافه می شود، باگ های نسخه های قبلی نیز برطرف می شود. درا دامه با ما همراه باشید تا قابلیت های جدید اینستاگرام در 2024 را با هم بررسی کنیم.

مقاله پیشنهادی:  محدودیت های اینستاگرام ۲۰۲۲ که باید بدانید

 قابلیت های جدید اینستاگرام در 2024

شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام در طول سال شاهد تغییر و تحولات زیادی می‌باشد؛ پر از قابلیت های جدید و شگفت انگیز که مخاطبان را بیش از پیش مشتاق به فعالیت در این پلتفرم ها می کرد. ناگفته نماند بسیاری از این قابلیت ها برای راحتی کاربران اضافه شده است

در حال حاضر منتظر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 هستیم.

قابلیت های اینستاگرام در 2023

برخی از قابلیت‌های معروف عبارتند از:‌

 • Add Multiple Links in Bio (افزودن چندین لینک در بیو)
 • Broadcast Channels (کانال‌های پخش)
 • Add GIFs in Comments (افزودن گیف در نظرات)
 • Reels Download Feature (ویژگی دانلود Reels)
 • Note (اضافه کردن یادداشت در قسمت دایرکت اینستاگرام)
 • close friends feed on instagram ( ارسال پست برای لیست دوستان نزدیک)
 • Al Stickers ( اضافه شدن استیکرهای هوش مصنوعی در استوری)

قابلیت Note: یک ویژگی جدید اینستاگرام است که به شما اجازه می‌دهد تا یک پیام متنی کوتاه را برای فالوورهای خود در قسمت دایرکت ارسال کنید. این پیام تا ۲۴ ساعت قابل مشاهده است و دیگران می‌توانند به آن پاسخ دهند. شما می‌توانید تنظیم کنید که چه کسانی این پیام را ببینند، مثلا فقط دوستان نزدیک یا فالوورهایی که شما را فالو می‌کنید.

 قابلیت ارسال پست فید در کلوز فرند ( رونمایی در دسامبر 2023)

یک ویژگی جدید اینستاگرام است که به شما اجازه می‌دهد تا پست‌های خود را فقط برای کسانی که در لیست دوستان نزدیک شما هستند به اشتراک بگذارید. این روش باعث می‌شود که پست‌های شما برای عموم قابل مشاهده نباشند و فقط دوستان نزدیک شما بتوانند آن‌ها را ببینند و با آن‌ها تعامل داشته باشند.

برای استفاده از این قابلیت، شما باید ابتدا لیست دوستان نزدیک خود را در اینستاگرام تشکیل دهید. سپس هنگام ارسال پست فید، گزینه Audience را انتخاب کنید و Close Friend را تیک بزنید؛ این کار باعث می‌شود که پست شما فقط برای کلوز فرند شما قابل دسترسی باشد.

توجه کنید!

ریلزها ویدیوهای عمودی کوتاه هستند که می‌توانید با استفاده از افکت‌ها، موزیک‌ها و ابزارهای ویرایش در اینستاگرام آن‌ها را ایجاد و به اشتراک بگذارید. ریلزها مانند پست‌ها در صفحه شما باقی می‌مانند و در ۲۴ ساعت حذف نمی‌شوند. مدت زمان ریلزها در ابتدا ۱۵ ثانیه بود که بعدا به ۳۰ ثانیه و سپس به ۶۰ ثانیه افزایش یافت. در حال حاضر اینستاگرام در حال کار بر روی افزایش مدت زمان ریلزها به ۹۰ ثانیه است. ریلزها می‌توانند راه خوبی برای جذب مخاطب و افزایش تعامل باشند.

قابلیت های اینستاگرام در 2022

قابلیت های زیر در سال 2022 رونمایی شدند:‌

 • Polls in comments ( نظرسنجی در نظرات )
  Partnership Inbox
  Add Yours (خودت را اضافه کن!)
  Story Links ( لینک های استوری )
  Auto Captions (‌ کپشن اتوماتیک استوری )
 • Collabs (همکاری‌ها)

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024  قابلیت انتشار ویدئوهای 60 ثانیه ای به نام Reels 

از برجسته ترین قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 ریلزها می باشند؛ اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشن تیک تاک، قابلیتی به نام ریلز (Reels) را به ابزارهای تولید محتوای خود اضافه کرد. منظور از قابلیت ریلز، امکان ساخت ویدیوهایی با مدت زمان 15 الی 60 ثانیه است. مزایای این ویدئوها نسبت به سایر ویدئوهای منشتر شده در اینستاگرام این است، که آن ها را می توان در خود اپلیکیشن اینستاگرام ویرایش کرد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این قابلیت در ابتدای رونمایی 15 ثانیه بود که  بعدها مدت زمان ویدئو های Reels به دو برابر افزایش یافت. اکنون کاربران اینستاگرامی می توانند ریلزهای 60 ثانیه ای تولید کنند. تاکنون باگ هایی برای تعداد زیادی از پیج ها گزارش شده است که اینستاگرام در حال رفع آنهاست.

ریلزها، ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای تا ۱ دقیقه‌ای هستند که می‌توان با استفاده از ابزارهای ویرایش خود اینستاگرام آن ها را ساخت و در اینستاگرام منتشر کرد.

بنابه گزارش های موجود ویدئوهای ریلز توانسته اند توجه مخاطبان زیادی را در اینستاگرام به خود جلب کنند.

برخی از امکانات ویرایش ابزار ریلز عبارتند از:

 •  موسیقی: امکان انتخاب موسیقی از لیست ارائه شده توسط اینستا وجود دارد؛ همچنین می توانید میزان صدای موسیقی را در ویدیو با توجه به فیلم تنظیم کنید.
 •  قابلیت  Voice Over: امکان ضبط کردن صدای یک فرد بر روی ویدیو
 •  قابلیت Doodles: قابلیت طراحی روی ویدیوی ساخته شده

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 اتاق های زنده اینستاگرام (Live Rooms)

یکی دیگر قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 که از برنامه Club House الهام گرفته شده است. با کمک این قابلیت می توانید با بیش از یک اکانت در اینستاگرام لایو برگزار کنید. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا با چهار اکانت مختلف در یک پخش زنده شرکت کنند و با مخاطبان خود گفتگو کنند. این قابلیت می‌تواند برای ارائه محصولات، برگزاری کارگاه‌ها و ایجاد ارتباط با جامعه مفید باشد.

بسیاری از پیج های عرضه کننده محصولات پرفروش اینستاگرام، از این قابلیت برای برقراری ارتباط زنده و مستقیم با مشتریان یا همکاران خود استفاده می کنند.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 به روز رسانی ابزار Insight (دستیار حرفه ای اینستاگرام )

ابزار اینسایت فقط برروی اکانت های تجاری فعال است؛ به همین دلیل بسیاری از پیج های کاری ترجیح می دهند به جای فعالیت در اکانت خصوصی، برای توسعه کسب و کارشان با اکانت های تجاری فعالیت کنند.

ابزار اینسایت، اینستاگرام را به یک ابزار دیجیتال مارکتینگ هوشمند تبدیل کرده و در آپدیت های ارائه شده، این ابزار بسیار کاربردی تر می شود.
یکی از این به‌ روزرسانی‌هایی که در Insight انجام شده است، افزایش زمان نمایش عملکرد پیج اینستاگرام از 60 روز به 90 روز است.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 تغییرات هوش مصنوعی اینستاگرام (الگوریتم اینستاگرام)

از دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام 2022، به روز رسانی الگوریتم اینستاگرام است. الگوریتم های اینستاگرام نیز دستخوش تغییرات زیادی شده اند و قوانین و مقررات اینستاگرام را بسیار بیشتر از قبل رعایت می کنند.

در نسخه های قبلی استفاده از خدمات اینستاگرام مانند ربات ها و اپلیکیشن ها به منظور افزایش فالوور و یا تعامل در پیج ها یا تبلیغات اینستاگرامی ریسک بالایی داشت؛ اما با آپدیت های اخیر، خطر مسدود شدن پیج در راستای بکارگیری ربات ها و امثال آن قطعی شده و احتمال از بین رفتن صفحه اینستاگرامی صد در صد می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای انجام هر گونه تبلیغات اینستاگرامی، افزایش فالوور و یا تعامل و بازدید پیج تان، از آژانس های معتبری مانند شویراد مشاوره بگیرید. این آژانس های تبلیغاتی طبق قوانین و آخرین آپدیت های الگوریتم پیج شما را رشد می دهند.

الگوریتم‌ اینستاگرام در آپدیت های جدید، بر روی محتوای ویدیویی متمرکز شده‌ است؛ از این رو امکان کپشن نویسی طولانی برای پست های ویدیویی و استفاده از موسیقی، از دیگر امکاناتی است که اینستاگرام به این نوع محتوا ها اختصاص داده است.

الگوریتم اینستاگرام در نسخه های قبلی با بررسی عملکرد کاربران در اینستاگرام، بر اساس حدس و احتمال، محتواهایی را به فید اینستاگرام آن ها ارسال می کرد. در به روزرسانی های جدید، دقت الگوریتم افزایش یافته و قدرت پیش بینی الگوریتم نیز چندین برابر شده است.

برخی از عوامل تأثیرگذار بر ارسال محتوا به فید اینستاگرام کاربران عبارتند از:

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 میزان تعامل کاربر با پیج های دیگر در اینستاگرام

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 تعداد پیج هایی که کاربر در چند روز گذشته با آنها تعامل داشته است

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 میزان تعامل و بازدید سایر کاربران اینستاگرام با پیج مربوطه

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 پست و استورهای منتشر شده از یک مکان یا لوکیشن

اینستاگرام در اکتبر 2020، یک قابلیت بسیار جذاب را از اپلیکیشن خود حذف کرد. کابران اینستاگرام به کمک این قابلیت می توانستند تمامی استوری های ارسال شده از یک لوکیشن را بر روی نقشه مشاهده کنند.

در آپدیت های جدید این قابلیت مجددا به صورت جامع تری به اینستاگرام اضافه شده است؛ کاربران اکنون می توانند استوری های دیگر پیج هایی، که نزدیک به لوکیشن آن ها است را ببینند.

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از نقشه گوگل، پست‌ها و استوری‌هایی را که در مکان‌های مختلف منتشر شده‌اند، مشاهده کنند. این قابلیت می‌تواند برای کشف مکان‌های جدید، دنبال کردن رویدادها و مشاهده تجربیات دیگران مفید باشد.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024  مخفی کردن تعداد لایک از دید سایر کاربران

یکی دیگر از قابلیت‌های اینستاگرام که در گام اول به طور آزمایشی بر روی برخی از پیج ها فعال شد، امکان مخفی کردن تعداد لایک‌های پست یک پیج از مخاطبانش بود. پس از استقبال بی سابقه از این قابلیت، در آپدیت های جدید اینستاگرام این قابلیت را بر روی تمامی صفحات اینستاگرام اعمال کرد.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 قابلیت لایک کردن استورهای اینستاگرام 

استوری اینستاگرام یکی از ابزارهای ارتباطی موثر به منظور افزایش تعامل با مخاطبان می باشد؛ این قابلیت فوق العاده اینستاگرام به دلیل بالا برن نرخ تعامل مخاطبان با استوری های پیج، توانست در مدت زمان کمی طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

قابلیت لایک استوری به افزایش تعامل مخاطبان با استوری ها کمک می کند.

البته لازم به ذکر است که لایک استوری اینستاگرام به صورت دایرکت (DM) به پیج مربوطه ارسال نمی شود. این قابلیت به صورت یک آیکون قلب در کنار کادر مربوط به ریپلای استوری ها قرار گرفته، که با هر بار لایک کردن استوری یک نوتیفیکشن برای ادمین پیج مربوطه ارسال می شود. همچنین لایک های استوری، برعکس لایک های پست در فید اینستاگرام شمارشی نیستند.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 دو حالت Following  و Favorites در صفحه اصلی اینستاگرام  ( 2022) 

اینستاگرام در آپدیت های اخیر به طور رسمی از قابلیت مدیریت فید صفحه اصلی، بر اساس افراد و پیج های مورد علاقه رونمایی کرد.

اکنون کاربران اینستاگرام قادرند دو حالت جدید با نام‌های Following (دنبال‌‌شوندگان) و Favorites (علاقه‌مندی‌ها) را در صفحه اصلی خود ببیند. همانطور که می دانید فید اصلی اینستاگرام مبتنی بر هوش مصنوعی اینستاگرام است، بنابرین این قابلیت به کاربران کمک می کند تا کنترل بیشتری بر آنچه در اینستاگرام مشاده می کنند، داشته باشند.

دو حالت Following  و Favorites در صفحه اصلی اینستاگرام،  به کاربران این امکان را می دهد که از اسکرول کردن در فید اصلی اینستاگرام و بازدید پست هایی که مورد علاقه آن ها نیست، اجتناب کنند.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 با انتخاب گزینه «Following» برخلاف حالت معمول، که اینستاگرام پست ها را بر اساس الگوریتم های خود مرتب می کند، پست ها به ترتیب زمان انتشار در فید شما چیده می شوند. بعبارتی فید صفحه اصلی شما با پست های جدید شروع می شود و با پست های قدیمی به پایان می رسد.

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 با انتخاب گزینه «Favorites» می توانید حداکثر 50 تا از فالوورهای خود را ستاره دار کنید؛ اکنون پست های اکانت های ستاره دار در فید اصلی شما و بالاتر از بقیه پست ها نمایش داده می شود. همچنین می‌توانید این پست‌ها را در فید جداگانه «Favorites» ببینید، که در این حالت ترتیب نمایش فید اینستاگرام بر اساس جدیدترین پست‌ها خواهد بود.

قابلیت های اینستاگرام در 2021

 • Professional Dashboard (داشبورد حرفه‌ای)
 • Stories caption stickers ( اسیتکرها در استوری)
 • Maps search (جستجوی نقشه اینستاگرام)
 • Hide or unhide like counts on Instagram posts (مخفی کردن تعداد لایک های پست ها در اینستاگرام)

مروری بر قابلیت‌های جدید اینستاگرام در سال 2024 داشبورد حرفه ای اینستاگرام  (Professional Dashboard) 

این قابلیت به کسب و کارها کمک می کند، تا فعالیت های خود را در اینستاگرام ارزیابی کرده و مسیر رشد پیج خود را تعیین کنند. بعبارتی برای تحقق اهداف کسب و کارشان، رسیدن به مخاطبان هدف و افزایش فروش برنامه ریزی کنند. این قابلیت شامل بخش‌هایی مانند تحلیل داده‌ها، نکات حرفه‌ای و ابزارهای مفید است.

همانطور که می دانید برای افزایش فالور و فروش در اینستاگرام می بایست نرخ تعامل پیج تان را افزایش دهید. از طرفی برای اینکه بتوانید اینگیجمنت یا نرخ تعامل پیج تان را افزایش دهید بایستی بازدهی پیج تان را بالا ببرید.

یکی از امکاناتی که داشبورد حرفه ای در اختیارتان قرار می دهد، امکان ارزیابی و آنالیز فعالیت های کاربران در پیج شما جهت پیدا کردن ساعت طلایی به منظور ارسال پست است. ساعت طلایی یعنی زمان هایی از 24 ساعت یک شبانه روز، که میزان تعامل و بازدید فالوورهایتان در پیج شما به بیشترین حد ممکن می رسد.

قابلیت های اینستاگرام در 2020

 • Live Rooms (اتاق‌های زنده)
  Video Reels (ویدئوهای ریلز)
  Guides (راهنماها)
  close friends on story ( ایجاد فهرستی از دوستان صمیمی برای ارسال استوری )
 • امکان پین کردن کامنت

قابلیت های اینستاگرام در 2019

 • Dark Mode ( حالت تاریک اینستاگرام )
 • Instagram Insights for posts and stories ( ابزار اینسایت )
 • Creator Profiles ( پیج های کریتور اینستاگرام )
 • Age limit for viewing Instagram profiles (محدودیت سنی برای مشاهده پروفایل‌های اینستاگرام)
 • Instagram Shop (فروشگاه اینستاگرام)

حرف آخر

برای اطلاع از آپدیت ها و ترندهای اینستاگرام پیج اینستاگرامی شویراد را در اینستاگرام دنبال کنید. 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *