معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی درسطح جهان است و هر از چندگاهی در آپدیت های خود قابلیت های جدیدی را ارائه می دهد. این قابلیت های بی نظیر موجب شده است مخاطبان اینستاگرام روز به روز زیاد افزایش یابد و بسیاری از کسب و کارهای از آن به عنوان یک ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند. لازم به ذکر است در هر سری از آپدیت های اینستاگرام علاوه بر این که امکانات جدیدتری به این اپلیکیشن اضافه می شود، باگ های نسخه های قبلی نیز برطرف می شود. درا دامه با ما همراه باشید تا قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 را با هم بررسی کنیم.

آدام موسری مدیر عامل اینستاگرام، در توییتی نظرات خود را در مورد آنچه برای این پلتفرم در پیش رو است را به اشتراک گذاشت. او ضمن معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2022، اظهار داشت که جهان به سرعت در حال تغییر است و ما نیز بایستی همگام با این تغییرات باشیم.

مقاله پیشنهادی:  محدودیت های اینستاگرام ۲۰۲۲ که باید بدانید

 قابلیت های جدید اینستاگرام 2022

شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام در سال گذشته (2021) تغییر و تحولات زیادی را داشت؛ پر از قابلیت های جدید و شگفت انگیز که مخاطبان را بیش از پیش مشتاق به فعالیت در این پلتفرم ها می کرد. ناگفته نماند بسیاری از این قابلیت ها برای راحتی کاربران اضافه شده است.

در ادامه برخی از این قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 و کارآیی آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

قابلیت جدید اینستاگرام 2022

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 داشبورد حرفه ای اینستاگرام  (Professional Dashboard) 

این قابلیت به کسب و کارها کمک می کند، تا فعالیت های خود را در اینستاگرام ارزیابی کرده و مسیر رشد پیج خود را تعیین کنند. بعبارتی برای تحقق اهداف کسب و کارشان، رسیدن به مخاطبان هدف و افزایش فروش برنامه ریزی کنند.

همانطور که می دانید برای افزایش فالور و فروش در اینستاگرام می بایست نرخ تعامل پیج تان را افزایش دهید. از طرفی برای اینکه بتوانید اینگیجمنت یا نرخ تعامل پیج تان را افزایش دهید بایستی بازدهی پیج تان را بالا ببرید.

یکی از امکاناتی که داشبورد حرفه ای در اختیارتان قرار می دهد، امکان ارزیابی و آنالیز فعالیت های کاربران در پیج شما جهت پیدا کردن ساعت طلایی به منظور ارسال پست است. ساعت طلایی یعنی زمان هایی از 24 ساعت یک شبانه روز، که میزان تعامل و بازدید فالوورهایتان در پیج شما به بیشترین حد ممکن می رسد.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022  قابلیت انتشار ویدئوهای 60 ثانیه ای به نام Reels 

از برجسته ترین قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 ریلزها می باشند؛ اینستاگرام برای رقابت با اپلیکیشن تیک تاک، قابلیتی به نام ریلز (Reels) را به ابزارهای تولید محتوای خود اضافه کرد. منظور از قابلیت ریلز، امکان ساخت ویدیوهایی با مدت زمان 15 الی 60 ثانیه است. مزایای این ویدئوها نسبت به سایر ویدئوهای منشتر شده در اینستاگرام این است، که آن ها را می توان در خود اپلیکیشن اینستاگرام ویرایش کرد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این قابلیت در ابتدای رونمایی 15 ثانیه بود که  بعدها مدت زمان ویدئو های Reels به دو برابر افزایش یافت. اکنون کاربران اینستاگرامی می توانند ریلزهای 60 ثانیه ای تولید کنند. تاکنون باگ هایی برای تعداد زیادی از پیج ها گزارش شده است که اینستاگرام در حال رفع آنهاست.

 

ریلزها، ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای تا ۱ دقیقه‌ای هستند که می‌توان با استفاده از ابزارهای ویرایش خود اینستاگرام آن ها را ساخت و در اینستاگرام منتشر کرد.

 

بنابه گزارش های موجود ویدئوهای ریلز توانسته اند توجه مخاطبان زیادی را در اینستاگرام به خود جلب کنند.

 

برخی از امکانات ویرایش ابزار ریلز عبارتند از:

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 موسیقی: امکان انتخاب موسیقی از لیست ارائه شده توسط اینستا وجود دارد؛ همچنین می توانید میزان صدای موسیقی را در ویدیو با توجه به فیلم تنظیم کنید.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 قابلیت  Voice Over: امکان ضبط کردن صدای یک فرد بر روی ویدیو

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 قابلیت Doodles: قابلیت طراحی روی ویدیوی ساخته شده

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 اتاق های زنده اینستاگرام (Live Rooms)

یکی دیگر قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 که از برنامه Club House الهام گرفته شده است. با کمک این قابلیت می توانید با بیش از یک اکانت در اینستاگرام لایو برگزار کنید.

بسیاری از پیج های عرضه کننده محصولات پرفروش اینستاگرام، از این قابلیت برای برقراری ارتباط زنده و مستقیم با مشتریان یا همکاران خود استفاده می کنند.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 به روز رسانی ابزار Insight (دستیار حرفه ای اینستاگرام )

ابزار اینسایت فقط برروی اکانت های تجاری فعال است؛ به همین دلیل بسیاری از پیج های کاری ترجیح می دهند به جای فعالیت در اکانت خصوصی، برای توسعه کسب و کارشان با اکانت های تجاری فعالیت کنند.

ابزار اینسایت، اینستاگرام را به یک ابزار دیجیتال مارکتینگ هوشمند تبدیل کرده و در آپدیت های ارائه شده، این ابزار بسیار کاربردی تر می شود.
یکی از این به‌ روزرسانی‌هایی که در Insight انجام شده است، افزایش زمان نمایش عملکرد پیج اینستاگرام از 60 روز به 90 روز است.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 تغییرات هوش مصنوعی اینستاگرام (الگوریتم اینستاگرام)

از دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام 2022، به روز رسانی الگوریتم اینستاگرام است. الگوریتم های اینستاگرام نیز دستخوش تغییرات زیادی شده اند و قوانین و مقررات اینستاگرام را بسیار بیشتر از قبل رعایت می کنند.

در نسخه های قبلی استفاده از خدمات اینستاگرام مانند ربات ها و اپلیکیشن ها به منظور افزایش فالوور و یا تعامل در پیج ها یا تبلیغات اینستاگرامی ریسک بالایی داشت؛ اما با آپدیت های اخیر، خطر مسدود شدن پیج در راستای بکارگیری ربات ها و امثال آن قطعی شده و احتمال از بین رفتن صفحه اینستاگرامی صد در صد می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای انجام هر گونه تبلیغات اینستاگرامی، افزایش فالوور و یا تعامل و بازدید پیج تان، از آژانس های معتبری مانند شویراد مشاوره بگیرید. این آژانس های تبلیغاتی طبق قوانین و آخرین آپدیت های الگوریتم پیج شما را رشد می دهند.

 

الگوریتم‌ اینستاگرام در آپدیت های جدید، بر روی محتوای ویدیویی متمرکز شده‌ است؛ از این رو امکان کپشن نویسی طولانی برای پست های ویدیویی و استفاده از موسیقی، از دیگر امکاناتی است که اینستاگرام به این نوع محتوا ها اختصاص داده است.

 

الگوریتم اینستاگرام در نسخه های قبلی با بررسی عملکرد کاربران در اینستاگرام، بر اساس حدس و احتمال، محتواهایی را به فید اینستاگرام آن ها ارسال می کرد. در به روزرسانی های جدید، دقت الگوریتم افزایش یافته و قدرت پیش بینی الگوریتم نیز چندین برابر شده است.

 

برخی از عوامل تأثیرگذار بر ارسال محتوا به فید اینستاگرام کاربران عبارتند از:

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 میزان تعامل کاربر با پیج های دیگر در اینستاگرام

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 تعداد پیج هایی که کاربر در چند روز گذشته با آنها تعامل داشته است

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 میزان تعامل و بازدید سایر کاربران اینستاگرام با پیج مربوطه

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 استورهای منتشر شده از یک مکان یا لوکیشن

اینستاگرام در اکتبر 2020، یک قابلیت بسیار جذاب را از اپلیکیشن خود حذف کرد. کابران اینستاگرام به کمک این قابلیت می توانستند تمامی استوری های ارسال شده از یک لوکیشن را بر روی نقشه مشاهده کنند.

در آپدیت های جدید این قابلیت مجددا به صورت جامع تری به اینستاگرام اضافه شده است؛ کاربران اکنون می توانند استوری های دیگر پیج هایی، که نزدیک به لوکیشن آن ها است را ببینند.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022  مخفی کردن تعداد لایک از دید سایر کاربران

یکی دیگر از قابلیت‌های اینستاگرام که در گام اول به طور آزمایشی بر روی برخی از پیج ها فعال شد، امکان مخفی کردن تعداد لایک‌های پست یک پیج از مخاطبانش بود. پس از استقبال بی سابقه از این قابلیت، در آپدیت های جدید اینستاگرام این قابلیت را بر روی تمامی صفحات اینستاگرام اعمال کرد.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 قابلیت لایک کردن استورهای اینستاگرام 

استوری اینستاگرام یکی از ابزارهای ارتباطی موثر به منظور افزایش تعامل با مخاطبان می باشد؛ این قابلیت فوق العاده اینستاگرام به دلیل بالا برن نرخ تعامل مخاطبان با استوری های پیج، توانست در مدت زمان کمی طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

قابلیت لایک استوری به افزایش تعامل مخاطبان با استوری ها کمک می کند.

البته لازم به ذکر است که لایک استوری اینستاگرام به صورت دایرکت (DM) به پیج مربوطه ارسال نمی شود. این قابلیت به صورت یک آیکون قلب در کنار کادر مربوط به ریپلای استوری ها قرار گرفته، که با هر بار لایک کردن استوری یک نوتیفیکشن برای ادمین پیج مربوطه ارسال می شود. همچنین لایک های استوری، برعکس لایک های پست در فید اینستاگرام شمارشی نیستند.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 دو حالت Following  و Favorites در صفحه اصلی اینستاگرام  

اینستاگرام در آپدیت های اخیر به طور رسمی از قابلیت مدیریت فید صفحه اصلی، بر اساس افراد و پیج های مورد علاقه رونمایی کرد.

اکنون کاربران اینستاگرام قادرند دو حالت جدید با نام‌های Following (دنبال‌‌شوندگان) و Favorites (علاقه‌مندی‌ها) را در صفحه اصلی خود ببیند. همانطور که می دانید فید اصلی اینستاگرام مبتنی بر هوش مصنوعی اینستاگرام است، بنابرین این قابلیت به کاربران کمک می کند تا کنترل بیشتری بر آنچه در اینستاگرام مشاده می کنند، داشته باشند.

 

دو حالت Following  و Favorites در صفحه اصلی اینستاگرام،  به کاربران این امکان را می دهد که از اسکرول کردن در فید اصلی اینستاگرام و بازدید پست هایی که مورد علاقه آن ها نیست، اجتناب کنند.

 

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 با انتخاب گزینه «Following» برخلاف حالت معمول، که اینستاگرام پست ها را بر اساس الگوریتم های خود مرتب می کند، پست ها به ترتیب زمان انتشار در فید شما چیده می شوند. بعبارتی فید صفحه اصلی شما با پست های جدید شروع می شود و با پست های قدیمی به پایان می رسد.

معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 با انتخاب گزینه «Favorites» می توانید حداکثر 50 تا از فالوورهای خود را ستاره دار کنید؛ اکنون پست های اکانت های ستاره دار در فید اصلی شما و بالاتر از بقیه پست ها نمایش داده می شود. همچنین می‌توانید این پست‌ها را در فید جداگانه «Favorites» ببینید، که در این حالت ترتیب نمایش فید اینستاگرام بر اساس جدیدترین پست‌ها خواهد بود.

 

این مطلب از قابلیت های جدید اینستاگرام 2022 ادامه دارد؛ برای اطلاع از آپدیت ها و تغییرات شگفت انگیز اینستاگرام پیج شویراد را در اینستاگرام دنبال کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *