تاریخچه انواع لوگو اینستاگرام از سال 2010 تا کنون

در این مقاله می خواهیم انواع لوگو اینستاگرام از 2010 تا به امروز را معرفی کنیم. اینستاگرام یک پلتفرم شبکه اجتماعی و اشتراک گذاری رسانه محبوب است که از سال 2010 وجود داشته است؛ این شبکه توسط کوین سیستروم (Kevin Systrom) معرفی شد و در سال 2012 زمانی که فیسبوک آن را خریداری کرد، به یک شبکه بین المللی عظیم تبدیل شد.

در مقالات قبلی در مورد پلتفرم اینستاگرام، نحوه استفاده از این شبکه اجتماعی و حتی برگزای تبلیغات در اینستاگرام بسیار صحبت کردیم. حال می می خواهیم مروری بر تاریخچه این اپلکیشن پرطرفدار داشته باشیم.

معنی و تاریخچه انواع لوگو اینستاگرام

لوگوی اینستاگرام تقریباً راه این پلتفرم را هموار کرده است. در طول تاریخچه کوتاه خود، این شبکه چندین لوگو را تغییر داده است. نسخه‌های لوگوی شناخته شده اینستاگرام همگی بر اساس شکل یک دوربین فوری،  منعکس‌کننده نام کلیدی شبکه – اشتراک‌گذاری عکس‌ها هستند.

لوگوی اصلی اینستاگرام توسط کوین سیستروم(Kevin Systrom) یکی از بنیانگذاران این شرکت طراحی شده است. در اولین لوگوی اینستاگرام یک دوربین پولاروید ناک آف با نوار رنگین کمانی وجود داشت.

 

تاریخچه انواع لوگو اینستاگرام

 

اینستاگرام در ابتدا برای به اشتراک گذاری عکس ها استفاده می شد، انتخاب این لوگو کاملاً طبیعی بود و احساس یکپارچه که داشت ایده اصلی برنامه را منعکس می کرد.

سایه شیری روشن بدنه دوربین منحصر به فرد به نظر می رسید و لوگو را در لیست رقبای رسانه های اجتماعی برجسته می کرد. اگرچه این نشان تنها برای چند ماه مورد استفاده قرار گرفت، اما شروع خوبی برای دوران لوگوی نمادین دوربین بود.

و با این حال، در اواخر همان سال، سیستروم تصمیم گرفت ازیک گرافیست حرفه ای برای طراحی لوگو اینستاگرام کمک بگیرد از این رو طراح و عکاس معروف کول رایز(Cole Rise) را استخدام کرد.

او از دوربین بل و هاول (Bell & Howell) در دهه 1950 الهام گرفت؛ بدین صورت که پالت رنگ بژ و قهوه ای ثابت ماند، اما سایه های بدنه دوربین و جزئیات تشدید شد. نشان جدید با استفاده از اشکال و ایده های مینیمالیستی ساده تر و به یاد ماندنی تر بود.
گوشه سمت چپ بالای دوربین یک پرچم رنگین کمانی با جهت عمودی با حروف بزرگ “INST” بکه به صورت فونتsans-serif در زیر آن قرار داشت.

مجدداً در سال 2011 لوگو اینستاگرام کمی به روز شد، بافت چرمی به بالای دوربین روی نشان اضافه شد، براقیت لنز شیب بیشتری پیدا کرد که باعث شد طبیعی‌تر و زنده‌تر به نظر برسد.

اما ظاهر کلی لوگو یکسان باقی ماند و با عنوان نسخه اینستاگرام 2.0 عرضه شد.شیب‌های روی بدنه دوربین کنتراست بیشتری پیدا کردند، که به تصویر سرزندگی بیشتری می‌داد و آن را واقعی می‌کرد. حروف بزرگ sans-serif “INST” در زیر رنگین کمان (که اکنون گسترده تر و قابل مشاهده تر شده است)، با حروف “Insta” که تنها حرف اول آن بزرگ شده است و با فونت serif بولد ، جایگزین گردید.

لوگوی جدید اینستاگرام با رابط کاربری به روز شده رونمایی شد؛ در حالی که بسیاری از کاربران از این طراحی انتقاد کردند، سال هاست که بدون تغییر باقی مانده است. طراحی شیک و مینیمالیستی نسخه جدید لوگو بر اساس نشان های قبلی اینستاگرام است اما به صورت انتزاعی و مسطح طراحی شده است.

مربع شیب نارنجی تا صورتی با گوشه های گرد با طرح کلی و کانتور دوربین برجسته که با رنگ سفید پوشانده شده است. شکل اصلی دوربین شکل نماد را تکرار می کند و یک دایره منحنی در مرکز و یک نقطه سفید ثابت در گوشه بالا سمت راست دارد.

 

تاریخچه لوگوتایپ اینستاگرام

معنی و تاریخچه لوگو تایپ اینستاگرام

علامت کلمه از لوگوی اصلی اینستاگرام در یک حروف دست نویس فانتزی با حروف شکسته به طور منظم و دقیق نوشته شده است. خطوط دراز و دم منحنی برخی از حروف با ضربات کوتاه تر متوازن شده بودند. همه نمادهای کتیبه به یکدیگر متصل نبودند و همین عدم تعادل را به ترکیب اضافه کرد. در نسخه اصلی، لوگوتایپ اینستاگرام به رنگ مشکی ساده اجرا شده بود.

در طراحی مجدد لوگو اینستاگرام در سال 2013، هم پالت رنگ وهم فونت لوگوی اینستاگرام را تغییر داند. به این صورت که یک سایه آبی مایل به دریا با حروف شکسته صاف و ملایم جایگزین شد. کتیبه با خطوط پررنگ تری نوشته شده بود و همه حروف (به جز حروف بزرگ) به یکدیگر متصل شده بودند. لابرا کوتاه‌تر شد، بنابراین انحنای اصلی (در اولین “I” و “G”) از بین رفتند و تبدیل به یک علامت کلمه حرفه‌ای و مدرن‌تر گردید.

در سال 2015، نشان اینستاگرام دوباره کمی اصلاح شد، اما این بارتایپ فیس یا همان فونت آن دست نخورد، فقط سایه آبی تیره تر و عمیق تر شد که نشان دهنده خلاقیت، وفاداری و حرفه ای بودن لوگو اینستاگرام بود. در استایل جدید کل کتیبه یا حالت مطمئن تر و شیک تر به خود گرفت.

 فونت نمادین اینستاگرام در طراحی مجدد سال 2016 دست نخورده باقی ماند، اما رنگ آن به مشکی اصلی تغییر کرد، که با لوگو شیب براق جدید منطقی تر به نظر می رسید.

لوگوی جدید برنامه اینستاگرام

طراحی لوگوی جدید اینستاگرام بر اساس انواع لوگو اینستاگرام در سال های گذشته است؛ اگرچه تمام ویژگی های کلیدی لوگوی قدیمی را حفظ می کند، اما به طور چشمگیری متفاوت است. این تغییر بحث های داغی را در جامعه اینستاگرام به راه انداخت.

اکنون، لوگوی اینستاگرام طرحی مینیمالیستی به رنگ غروب خورشید از تصویر اصلی دوربین پولاروید است. نسخه سیاه و سفید هویت بصری اینستاگرام نسخه رنگارنگ رسمی خود را از نظر خطوط و سبک تکرار می کند، اگرچه بدون شیب صورتی و زرد نمادین کاملاً متفاوت به نظر می رسد.
لوگوی تک رنگ معروف‌ترین سرویس رسانه‌های اجتماعی در دو نسخه موجود است: یک مربع سیاه و سفید یکدست با زوایای گرد، دارای شکل کانتور سفید ضخیم،که شکل نماد را تکرار می کند.  یک دایره سفید منحنی که در مرکز قرار گرفته و نقطه توپر سفید کوچک در گوشه سمت راست بالای مربع کوچکتر قرار داده داده شده است.

جدیدترین نسخه طراحی شده در سال 2020 که در آن لوگوی کانتور اینستاگرام به رنگ مشکی اجرا شده و در پس زمینه سفید قرار گرفته است.

لوگو دوم به دلیل استفاده از رنگ سفید بیشتر و خطوط کمتر در ترکیب بندی، شیک تر و شاداب تر به نظر می رسد، زیرا شکل مربع با زوایای گرد مستقیماً به عنوان قاب نماد و خود نشان در پس زمینه قرار می گیرد.
نسخه تک رنگ لوگوی اینستاگرام درست مانند نسخه اصلی کار می کند و با متن یا بدون متن قابل مشاهده است.

فونت انواع لوگو اینستاگرام 

حروف زیبای اینستاگرام با فونت Billabong Regular اجرا شده است که با حروف گرد صاف خود که با خطوط نرم و ظریف به هم متصل شده اند، شبیه به حروفی مانند Blue Star Regular و Avangard Regular است.

لوگوتایپ اینستاگرام به همان اندازه که بخش گرافیکی هویت بصری رسانه های اجتماعی آن قابل برجسته به نظر می آید، نوشتار خاص و ایتالیک ان نیز بسیار زیبا جلوه می نماید.

حروف اینستاگرام با حروفی صاف و ظریف اجرا شده است که به طور انحصاری برای این برنامه طراحی شده است، اگرچه به نظر می رسد بسیار شبیه به فونت هایی مانند آوانگارد Regular و آبی وینیل Regular است. اما با برخی از خطوط تغییر یافته و کشیده شده اند، طرح کلی نوع لوگو تمیز و ظریف است و باعث می شود اشکال کلاسیک حروف نرم و دوستانه به نظر برسند.

منبع:https://1000logos.net/instagram-logo/

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *