;

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام

اینستاگرام همچنان در بین انواع دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی پیشرو است؛ این اپلیکیشن سرگرم کننده طی سال های اخیر به پلتفرم تجاری و مشارکتی تبدیل شد و روز به روز با اضافه شدن قابلیت های متعدد، طرفداران زیادی پیدا کرد. اگر جزء کاربران قدیمی اینستاگرامی باشید، احتمالاً چندتایی از این استیکرهای محبوب در ذهن تداعی شده است.

در هر صورت اگر نمی دانید چگونه از این استیکرها استفاده کنید، در این مقاله می خواهیم در مورد اسم، مفهوم استیکرها و همچنین کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام صحبت کنیم؛ در ادامه بهترین نوع استیکرها را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام استیکر اینستاگرام در کجا قرار دارد؟ 

استیکرها قابلیتی برای اشتراک گذاری خلاقانه‌ تر محتواها و به چالش کشیدن فالوورهایتان است. استیکرها عناصر پویایی هستند، که در قسمت استوری اینستاگرام قرار گرفته اند و می توانند عاملی برای برقراری روابط بیشتر و حتی صمیمی تر باشد. شاید در نگاه اول با خود بگوئید استیکرها فقط یک سری تصاویر هستند؛ اما تمامی قابلیت های اینستاگرام برای توسعه کسب و کارها طراحی می شوند و هدف اینستاگرام از رونمایی استیکرهای جذاب، رونق کسب و کارها و افزایش فروش آن ها می باشد.

استیکرهای اینستاگرام نیز یک فرصت‌عالی را به هر برند یا کسب‌ وکار ارائه می‌دهد، که بتوانند به کمک این ابزار تعامل بیشتری از فالوورهایشان دریافت کنند. خودتان امتحان کنید، یک استوری با یک استیکر معنی دار و جذاب در پیج تان منتشر کنید، متوجه تفاوت تعامل این استوری با استوری های بدون استیکر خواهید شد.

 

مقاله پیشنهادی: افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ 

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام انواع استیکرها در اینستاگرام

استیکرهای استوری اینستاگرام یکی از قابلیت هایی است که پست های استوری شما را جذاب تر می کند. استیکرهای زیادی در بخش استوری اینستاگرام وجود دارند، اما بین همه استیکرها برخی بیش از همه محبوب و مورد توجه کاربران‌ قرار گرفته اند. در ادامه می خواهیم انواع استیکرها را به شما بررسی کنیم.

 

کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگراماستیکرهای تعاملی استوری

گفتیم که استیکرهای استوری اینستاگرام، مجموعه‌ای از قابلیت هاست که برندها آن ها را برای تعامل با فالوورهایشان به استوری‌های خود اضافه می کنند. این تکنیک روشی هوشمندانه برای دریافت بازدهی خوب از تبلیغات اینستاگرام و افزایش فالوورهای هدفمند و فعال در اینستاگرام محسوب می شود.

با این تفاسیر می توان گفت استیکرهای تعاملی به صاحبان کسب و کارها کمک می کند، که به روشی جالب و صمیمی‌ تر با مخاطبان شان ارتباط برقرار کنند. چه بخواهید یک برند جدید راه اندازی کنید و چه در حال حاضر یک برند معتبر داشته باشید، استیکرهای تعاملی می توانند نقش اساسی در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما داشته باشند. آن ها به طور چشمگیری به افزایش آگاهی از برند، بالا رفتن نرخ تعامل پیج تان دسترسی به مشتریان بالقوه و بهبود بخشیدن ارتباطات شخصی با طرفداران کمک می کنند.

 

برخی از این استیکرهای تعاملی عبارتند از: 

  1.  Mention
  2. Question Box
  3. music
  4. Emoji Slider
  5. Poll
  6. Quiz
  7. link
  8.  Countdown
  9.  Add Yours

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگراماستیکرهای تزئینی استوری اینستاگرام

اگر بخواهیم استیکرهای تزئینی را به دو دسته تقسیم کنیم، یک دسته از آنها همیشه جزء ثابت استیکرهای تزئینی است و دسته دیگر از مناسبت به مناسبت یا فصل به فصل متفاوت است.

استیکرهای ثابت شامل علامت لایک، Happy Birthday، قلب آبی و بنفش، روزهای هفته، SoundOn (بلندگو)، ساعت، درجه دما، انواع گیف، دوربین و افزودن عکس های بیشتر به استوری است. استیکرهای موقت شامل استیکرها مناسبتی مانند Stay Home، Lets Get Vaccination و غیره است.

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام

استیکرهای تزئینی همانطور که از نامشان پیداست صرفاً با جذاب تر کردن محتوا مورد استفاده قرار می گیرد. اما استیکرهای تعاملی منجر به ایجاد پل های ارتباطی بین شما و فالوورهایتان می شود. پس بهتر است به شکل خلاقانه ای آن ها از آن ها استفاده کنید تا بتوانید نظر فالوورهایتان به استوری ها جلب کرده و آن ها را به مشتریان بالقوه خود تبدیل نمائید.

در ادامه‌ می خواهیم کاربرد این استیکرهای تعاملی را به طور کامل شرح دهیم.

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام استیکر Add Yours

استیکر Add Yours یکی از جذاب ترین استیکرهای استوری اینستاگرام در در اوایل سال ۲۰۲۲ بر روی اکانت ها فعال شد. همانطور که انتظار می رفت این استیکر یکی از پرکاربرد ترین استیکرها برای برقراری تعامل در اینستاگرام تبدیل شد. این استیکر بر روی تمامی اکانت ها فعال شده است، احیاناً اگر این استیکر را در قسمت استیکرهای استوری تان نمی بینید فقط کافیست اپلیکیشن اینستاگرام تان را آپدیت کنید.

در زمان هایی که می خواهید یک چالش بین فالوورهایتان استفاده کنید توصیه می کنیم از این استیکر استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید عکس آخرین تمرینی که در باشگاه داشته اید را منتشر کنید و با افزودن استیکر Add Yours، از مخاطبان خود بخواهید که به چالش شما ملحق شوند و عکس های آخرین تمرینات خود را در باشگاه به اشتراک بگذارند.

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام استیکر سوال پرسیدن (Question Box)

در بین استیکرهای استوری اینستاگرام، استیکر Question Box یکی از جذاب ترین و محبوب ترین هاست. با استفاده از این استیکر می توانید از مخاطبان خود بخواهید که هر سوالی دارند از شما بپرسند. همچنین می توانید موضوع خاصی را در استوری خود مطرح کنید و از فالوورهای خود بخواهید نظرات خود را در باکس پاسخ مربوط به سؤال بنویسند.

استیکر سوال پرسیدن یک تنیک بسیار ساده و کاربردی برای برقراری ارتباط و ایجاد تعامل بین شما و مخاطبین تان می باشد.

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگراماستیکر نظرسنجی (POLL)

استیکر نظرسنجی (POLL) یکی دیگر از استیکرهای محبوب اینستاگرام است، که کاربران اینستاگرام از این استیکر برای راه اندازی نظرسنجی های جذاب استفاده می کنند.

می توانید یک موضوع بحث برانگیز، دو عکس جذاب و چالش برانگیز را در استوری خود قرار دهید و سپس با استفاده از استیکر نظرسنجی از فالوورهای خود نظرشان را در مورد استوری تان بپرسید. شما همچنین می توانید تصمیمی که حوزه کسب و کارتان گرفته اید را در استوری با فالوورهایتان مطرح کنید و از فالوورهایتان بخواهید در مورد تصمیم شما نظرات شان را بگویند.

در آخر درصد نظرات موافق و مخالف موضوع خود را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و بر اساس تعداد نظرات بیشتر عمل کنید. با این اقدام شما به فالوورهایتان نشان می دهید که نظرات آن ها برای شما مهم است و آن ها را به فالوورهای وفادار پیج خود تبدیل می کنید.

 

ایده های زیادی برای استفاده از این استیکر وجود دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام می توانید یک کتاب، فیلم یا یک رویداد اجتماعی را به عنوان موضوع نظرسنجی خود قرار دهید.

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام برای سرگرمی می توانید چندین عکس با موضوعات مختلف انتخاب کرده و در استوری خود قرار دهید. سپس با استیکر POLL از مخاطبان خود بپرسید که کدام تصویر بیشتر توجه آنها را جلب می کند.

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام اگر صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید، با استفاده از این استیکر می توانید نظرات مشتریان خود را در مورد محصولاتی که می خواهید به فروشگاه خود اضافه کنید، مطلع شوید.

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام اگر در اینستاگرام محتوا تولید می کنید، می توانید از این استیکر برای سنجش میزان علاقه مخاطبان خود به پست ها و استوری های خود استفاده کنید.

 

معرفی و کاربرد استیکرهای استوری اینستاگراماستیکر ایموجی اسلایدر (Emoji Slider)

ایموجی اسلایدر یکی دیگر از استیکرهای محبوب در بین کاربران اینستاگرام است، که در عین حال که جنبه فان و سرگرمی دارد می تواند تکنیکی برای برقراری تعامل و نظر سنجی از فالوورهایتان باشد.

ایموجی اسلایدر را به همراه محتوای خود در استوری قرار دهید و سپس از مخاطبان تان بخواهید که میزان علاقه مندی خود را توسط استیکر ایموجی اسلایدر با شما در میان بگذارند.
این استیکر را برای عکس ها، متن یا محصولات می توان به کار برد.

توجه: استیکر های Mention یا استیکر Hashtag برای منشن کردن پیج ها، معرفی محصولات و یا خدمات کسب و کار  و یا افزایش آگاهی از برند قابل استفاده هستند و خیلی در راستای ایجاد تعامل با فالوورها کاربرد ندارند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره پرکاربردترین استیکرهای اینستاگرام صحبت کردیم. 5 استیکر برتر اینستاگرام  که طرفداران زیادی در بین کاربران دارد و در افزایش بازدهی تبلیغات اینستاگرام نیز می تواند به شما کمک کند.

این مطلب در حال بروز رسانی است و به زودی مطالب بیشتری در مورد استیکرهای استوری و مفهوم و کابردهای آن اضافه خواهد شد. هر ابهامی در مورد نحوه کاربرد استیکرهای استوری اینستاگرام داشتید، می توانید از ایده های تبلیغاتی کارشناسان ما در شویراد بهره ببرید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *