رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی

در حال حاضر اینستاگرام و توسعه کسب و کار آنلاین به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است. برای اینکه یک کسب و کاری بتوانید در این پلتفرم محصولات یا خدمات خود را به فروش برساند، بایستی بتواند مشتری جذب کند. شاید با شنیدن این جمله با خود بگوئید، تبلیغات یکی از بهترین راه های دیده شدن کسب و کار در اینستاگرام است.

شما برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام، قطعاً به تبلیغات نیاز دارید؛ اما تبلیغات شما زمانی موفق خواهد بود که کسب و کارتان زمینه های لازم برای دیده شدن در اینستاگرام را داشته باشد.

قابلیت های بی نظیر اینستاگرام باعث شده تا افراد بتوانند بدون نیاز به اجاره مکان و تنها از طریق اینترنت کسب و کار خود را ایجاد کرده و سود بالایی کسب کنند. اما یادتان نرود شما زمانی می توانید محصول خود را به کسی بفروشید که محبوب باشید؛ بعبارتی برند خود را ساخته باشید. برندسازی کسب و کار در اینستاگرام یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که می تواند به شما در رونق کسب و کارتان کمک کند.

در ادامه به بررسی چند استراتژی برای برندسازی و راه های دیده شدن در اینستا می پردازیم.

مقاله پیشنهادی: ایده کسب درآمد از اینستاگرام: ۴ روش مؤثر در سال ۱۴۰۱

 

راه های دیده شدن کسب و کار در اینستاگرام

چند نکته ضروری برای ایجاد برندینگ و دیده شدن کسب و کارتان در اینستاگرام وجود دارد، که در صورت رعایت این نکات طلائی و برگزاری یک کمپین تبلیغاتی می توانید به مشتریان هدفمند زیادی دست پیدا کنید.

راه های دیده در اینستاگرام

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازیتنظیم دقیق پروفایل اینستاگرام

به یاد داشته باشید، تا زمانی که پروفایل خود را به طور کامل تکمیل نکنید، نمی توانید کاری در اینستاگرام انجام دهید. اگرچه روش خاصی برای نوشتن بهترین پروفایل اینستاگرام وجود ندارد؛ اما این نکات در مورد نحوه نمایش پروفایل شما به بهترین شکل ممکن می تواند مفید باشد.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی عکس پروفایل

بهتر است از لوگوی شرکت خود به عنوان عکس پروفایل استفاده کنید تا مردم بتوانند برند شما را به راحتی شناسایی کنند.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی نام کاربری

برای پیج اینستاگرامی تان، نامی را انتخاب کنید که دربرگیرنده هویت تجاری شما باشد. علاوه بر این به یاد سپردن و تایپ کردن آن برای مخاطبان تان راحت باشد.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی نام کامل

پیشنهاد می کنم این نام هم یا اسم کامل خودتان باشد و یا اسم برندتان؛ تا هم در ذهن مخاطب بماند و هم اینکه بیشتر به شما اعتماد می کند.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی لینک وب سایت

شما در بیو پروفایل تان فقط یک URL قابل کلیک دارید؛ پیشنهاد می کنیم آدرس صفحه لندینگ و یا آدرس صفحاتی حاوی پیشنهادات و یا محصولات ویژه را در این قسمت قرار دهید.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی بیوگرافی

این قسمت از پروفایل تان، اولی جایی است که می توانید توجه کاربران اینستاگرام را به خود جلب کنید. در این بخش می توانید توضیح دهید که کسب و کار شما چیست؟ وب سایت خود را تبلیغ کنید؟ یا شعار کسب و کار خود را در اینجا قرار دهید. پیشنهاد می کنیم با یک توضیح کوتاه به همه موارد فوق اشاره کنید.

فضای زیادی برای نوشتن بیوگرافی و کسب و کار خود ندارید، پس سعی کنید خلاق باشید و خود را به صورت کوتاه، ساده و واضح به مخاطبان خود معرفی کنید.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی یک نکته کاربردی

سعی کنید برای کسب و کارتان، یک اکانت تجاری داشته باشید؛ زیرا بهتر می توانید اکانت خود را مدیریت کنید و از قابلیت های اکانت های تجاری برای بیشتر دیده در اینستاگرام بهره ببرید.

برندسازی یکی از راه های دیده شدن کسب و کار

 

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازیپرسونای مخاطب ایجاد کنید.

با وجود تعداد زیادی مخاطب و هزاران محتوا در اینستاگرام، دیده شدن کسب و کار در این فضا بسیار سخت است؛ اما در عین حال شدنی می باشد! شما برای موفقیت در اینستاگرام و رشد کسب و کارتان به میلیون ها فالوور نیاز ندارید. یکی دیگر از مؤثرترین راه های دیده شدن کسب و کارتان در اینستاگرام دستیابی به مشتریان هدفمند و اعتماد سازی در بین اَن ها است. از این رو به جای نگرانی در مورد افزایش تعداد فالوورها، بهتر است به فکر برندسازی کسب و کار خود در اینستاگرام باشید.

برای برندسازی باید بین مخاطبان تان محبوب باشید و همانطور که می دانید شرط اول محبوب بودن، به دست آوردن اعتماد و رضایت آن ها است. بنابراین سعی کنید برای عرضه محصولات تان پرسونای مخاطب ایجاد کنید. اگر بتونید بازاریابی و تبلیغات خود را در مقیاس کوچک شروع کنید و با افراد ارتباط نزدیک تر برقرار کنید، به مرور زمان بین آن ها محبوب خواهید شد.

برای ساخت پرسونای مخاطب در اینستاگرام دو تکنیک زیر را به کار ببرید:

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کنید

هشتگ ها به عنوان یک موتور جستجو برای یافتن فالوورها و برندهای مرتبط در اینستاگرام عمل می کنند. با استفاده از هشتگ ها می توانید مخاطبان خاص خود را بطور دقیق مورد هدف قرار دهید.

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازی به دنبال مشتریان اختصاصی خود باشید

از مشتریان قدیمی و وفادارخود بخواهید که رضایتمندی خود را با تگ کردن پروفایل شما در عکس محصولات اعلام کنند. در واقع شما می توانید از این افراد به عنوان بیلبوردهای تبلیغاتی جهت جذب مشتری استفاده بهره ببرید.

تشویق فالوورها برای تگ کردن شما در عکس‌هایشان باعث می شود محصولات شما در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرد و شما را به عنوان برندی معرفی می‌کند که به مشتریانش گوش می‌دهد. رضایتمندی فالوورهای شما باعث ایجاد حس وفاداری به برند می شود؛ همین حس وفارداری به دیدن شدن کسب و کار شما در اینستاگرام کمک می کند. از این رو  هر چه بیشتر بتوانید رضایت مشتریان خود را به دست آورید، موفق تر خواهید شد.

 

رونق کسب و کار در اینستاگرام با استفاده از برندسازیداستان برند خود را بگویید.

با بیان داستان برند خود می توانید فالوورهای وفادرای جذب کنید؛ وجه اشتراک برندهای موفق در اینستاگرام این است که همه آنها نوع داستان سرایی خاص خود را دارند.
آنها با استفاده از تصاویر، علایق و خواسته های مخاطبان خود را به تصویر می کشند وبدین ترتیب مخاطبان خود را ترغیب به لایک و کامنت بگذاری و بالا بردن نرخ تعامل پیج شان می کنند.

برای اینکه بتوانید داستانی را تعریف کنید، لازم نیست یک داستان‌سرای عالی باشید؛ کافی است تصاویر وکپشن های شما بتوانید احساسات مخاطب را برانگیزد. برای مثال می توانید از طریق محتوای انگیزشی و ماجراجویانه فالوور جذب کنید. به عنوان مثال می توانید از طریق محتوا های انگیزشی و ماجراجویانه، توجه فالوورهایتان را جلب کنید.

از توانمندی های خود سخن بگوئید و گاهی حتی داستان شکست های خود را با فالوورهایتان در میان بگذارید. داستان سرایی موجب می شود افراد با دیدن پست های شما، حس خاصی از هویت شما پیدا کنند و هویت برند شما را برای افرادی که ممکن است حتی با شما آشنا نباشند نشان دهد.

جذب مخاطب با تبلیغات هدفمند

 

حرف آخر: هنوز هم برای دیده شدن در اینستاگرام دیر نیست!

اگر بتازگی کسب و کارتان را در اینستاگرام شروع کرده اید و یا قصد دارید وارد پیج تجاری اینستاگرام خود را به راه بیاندازید؛ نگران نباشید شما هم می توانید موفق شوید. اینستاگرام هنوز پتانسیل زیادی برای شرکت هایی دارد که داستانی جذاب برای گفتن دارند.

کافی است تمام راه های دیده شدن کسب و کارتان در اینستاگرام، به خوبی طی کنید و با یک تبلیغات گسترده اینستاگرامی برند خود را به مخاطبان هدفمند معرفی نمائید.

برای داشتن یک تبلیغات مؤثر و نتیجه بخش با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید؛ کارشناسان تبلیغاتی شویراد تمامی مراحل تبلیغات کسب و کار شما، از ایده پردازی و اجرا گرفته تا وایرال شدن آن را مدیریت می کنند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *