;

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگرام

چندی پیش قابلیت Notes اینستاگرام برای تمام کاربران در دسترس قرار گرفت و اکنون می‌توانید یادداشت‌های کوتاهی از افکار یا اتفاقات اطراف خود را با دوستانتان به‌اشتراک بگذارید. از میان تمامی قابلیت‌های جدید اینستاگرام، قابلیت Notes (یادداشت) چیزی متفاوت‌ تر از نمایش عکس یا تصویر است. در این قابلیت جدید کاربران می‌توانند با استفاده از متن در قالب‌ یادداشت‌هایی کوتاه احساس خود را مانند توییتر با دنبال‌کنندگانشان به اشتراک بگذارند.

در هفته اخیر بسیاری از کاربران اینستاگرام بعد از باز کردن اکانت خود و دیدن بخش notes یا یادداشت شگفت زده شدند؛ این قابلیت را می توانید در قسمت بالای دایرکت مسیج، قابلیت Note را با علامت «+» و عبارت Leave a note مشاهده کنید. هر Note حداکثر شامل ۶۰ کاراکتر می باشد و مدت زمان نمایش آن نیز مانند استوری ۲۴ ساعت است.

اگر این قابلیت هنوز برای شما فعال نشده است حتماً اپلیکیشن اینستاگرام تان را به روز رسانی کنید تا برای شما نیز فعال گردد. در این مقاله قصد داریم در مورد کاربردهای قابلیت نوتس اینستاگرام و نحوه ایجاد آن بپردازیم. پس اگر شما هم کنجکاو هستید که درباره این قابلیت جدید بیشتر بدانید تا انتهای مطلب با من همراه باشید.

مقاله پیشنهادی: معرفی قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲

قابلیت Notes اینستاگرام چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

اینستاگرام قابلیت Notes را برای به‌اشتراک‌گذاری متون کوتاه اضافه کرد. این قابلیت جدید همانند یک دفترچه یادداشت می‌ماند که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های متنی حداکثر با 60 کاراکتر را با مخاطب مورد نظر خود به اشتراک بگذارند. این قابلیت در قسمت بالای دایرکت اینستاگرام نمایش داده می‌شود. کاربر به محض اینکه دایرکت اینستاگرام خود را باز می‌کند یادداشت شما را در فید افقی قسمت بالای دایرکت مشاهده می کند.

Notes اینستاگرام منتشر شده مانند استوری به‌مدت ۲۴ ساعت در بالای اینباکس دوستان و دنبال‌کنندگانتان نشان داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند به آن پاسخ (Reply) دهند و مانند استوری، تمام پاسخ‌ها به‌صورت پیام دایرکت دریافت می‌شوند.

قابلیت یادداشت اینستاگرام را می توان تا حدودی شبیه به توییت‌های توییتر دانست که کاربران می‌توانند با استفاده از نوشته‌های کوتاه در کمترین زمان با مخاطبان خود تعامل و ارتباط برقرار کنند؛ با این تفاوت که در توییتر امکان درج کاراکترهای بیشتری را دارید.

نوتس اینستاگرام پست‌های کوتاهی است که می‌توان در آن فقط ۶۰ کارکتر متشکل از متن و ایموجی منتشر کرد و شباهت زیادی به استاتوس دارد. اینستاگرام می‌خواهد با این ویژگی با توییتر رقابت کند؛ اما درحال‌حاضر، این ویژگی مزیت رقابتی چشمگیری برای رقابت با ماهیت متن‌ محور توییتر ندارد.

با قابلیت Notes اینستاگرام می توانید محصولات یا خدمات خود را در دید مخاطبان تان برجسته تر کنید؛ به نوعی برای مشتریان خود یادداشت بگذارید که شما را فراموش نکنند.

نحوه ایجاد Notes در اینستاگرام

  • در اپلیکیشن اینستاگرام از نوار منوی بالای صفحه وارد قسمت پیام‌های دریافتی (دایرکت) حساب کاربری خود شوید.
  • در این قسمت زیر کادر جستجو عکس پروفایل تان را می بینید که روی آن یک علامت + و در در زیر آن گزینه‌ی جدید «Leave a note» وجود دارد بر روی آن ضربه بزنید و یادداشت خود را تایپ کنید.
  • در مرحله بعد باید انتخاب کنید که قصد دارید یادداشت خود را با کدام یک از مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.
  • اگر گزینه Followers you follow back را انتخاب کنید، یادداشت شما برای کسانی که شما رو فالو کرده اند و شما نیز به آن ها فالو بک داده اید نمایش داده می شود.
  • اگر گزینه کلوز فرند را انتخاب کنید، این قسمت برای لیست کلوز فرند شما نمایش داده می شود؛ حتی اگر آن ها را فالوو نکرده باشید. این گزینه بیشتر برای مارکتینگ کاربرد داد.
  • در انتها برای انتشار پیام بر روی دکمه share ضربه بزنید.
استفاده از قابلیت Notes اینستاگرام

آخرین آپدیت های تلگرام در سال 2022

5 قابلیت جدید اینستاگرام در آستانه 2023 که تعدادی از این قابلیت ها برای همه کاربران اینستاگرامی فعال شده است؛ اما برخی از آن ها بر روی تعداد معدودی از اکانت های اینستاگرامی در دسترس است.

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگرامدکمه Add message button

اضافه شدن دکمه Add message button به پست (عکس یا اسلایدی) در فرایند انتشار پست فید اینستاگرام. شما می توانید از طریق این قابلیت یک دکمه ای مانند Send Message را زیر پست خود قرار دهید؛ با انتخاب این گزینه مخاطبان شما به راحتی می می توانند برای شما مسیج ( دایرکت) بزنند.

همچنین اگر واتساپ تان رو به اکانت اینستاگرامی خود لینک کرده باشید، مخاطباتان می توانند در مورد پست مربوطه به شما روی واتساپ مسیج ارسال کنند.

در واقع به جای اینکه مخاطب فرایند باز کردن دایرکت شما را طی کند، با این قابلی خیلی سریع و راحت می تواند به شما دایرکت بزند.

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگرامدکمه post to other instagram accounts

اضافه شدن دکمه post to other instagram accounts در حین انتشار پست؛ اگر اکانت اینستاگرام دیگری داشته باشید، در حین انتشار پست می توانید از قسمت post to other instagram accounts یک یا دو اکانت اینستاگرامی دیگری نیز برای پست گذاری انتخاب کنید! در گذشته کاربر فقط می توانست در پروسه انتشار پست، شبکه های اجتماعی Twitter، Facebook ، Tumblr رو انتخاب نماید.

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگراماضافه شدن دکمه Add Topic در فرایند انتشار پست

با استفاده از این گزینه می توانید در کنار هشتگ گذاری به پست خود تاپیک های مرتبط رو اضافه کنید؛ یعنی شما موضوع پست خود را به الگوریتم اینستاگرام معرفی می کنید تا پست شما در معرض دید مخاطبان مربوطه قرار گیرد.

مثلا اگر پست شما در مورد تبلیغات کسب و کارهای آنلاین باشد، می توانید دسته بندی های مربوط به تبلیغات و کسب و کارهای آنلاین را برای پست تان انتخاب کنید تا اینستاگرام خیلی سریع متوجه موضوع پست شما شود.

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگراماضافه کردن مجدد ریلز از بخش ریلزها به صفحه اصلی

شما می توانید یک ریلز را از صفحه اصلی پروفایل تون با استفاده از گزینه Remove from profile grid حذف کنید؛ در این صورت ریلز مورد نظر از صفحه اصلی حذف و فقط در قسمت ریلز قابل مشاهده می باشد.

در گذشته کاربر نمی توانست ریلز حذف شده از صفحه اصلی را مجددا به پیج اصل برگرداند! اما در آپدیت جدید با کلیک روی سه نقطه در قسمت بالای ریز و از قسمت Manage با گزینه Add to profile grid شما به راحتی می توانید ریلزهای حذف شده رو از قسمت Reels به صفحه اصلی برگردانید.

نحوه جذب مخاطب با قابلیت Notes اینستاگراماضافه شدن قابلیت Note

این قابلیت شبیه Status هست؛ از قسمت دایرکت می توانید روی علامت مثبت پروفایل خود کلیک کنین و تا 60 کاراکتر رو تو این قسمت اضافه نمائید؛ که به مدت 24 ساعت در پروفایل شما نمایش داده می شود!
اگر حین انتشار یادداشت اینستاگرام، گزینه Followers You Follow Back را انتخاب کنید، کسانی که شما را فالو کرده اند و شما هم متقابلا فالو بک کرده باشید قادرند Note شما رو ببینند.

اما اگر کلوز فرند رو انتخاب کنید؛ فقط کسایی که در لیست کلوز فرند شما هستند یاداشت شما برایشان نمایش داده میشود.

توجه کنید! در کلوز کسایی که شما، آن ها را فالو بک ندارید نیز می توانند یادداشت شما رو ببنید؛ این گزینه مناسب برای استفاده های تجاری می باشد.

آخرین آپدیت های اینستاگرام در 2022

در آخر

اینستاگرام با رونمایی از قابلیت های بی نظیر سعی دارد به چیزی فراتر از یک پلتفرم تنها برای اشتراک گذاری عکس باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه تبلیغات و فروش در اینستاگرام با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *