تبلیغات برودکست چیست ؟

تبلیغات برودکست و پخشی

تبلیغات پخشی معروف به تبلیغات برودکست، تبلیغ خدمات یا محصولاتی است که از رسانه‌های خارج از خانه برای دستیابی به مخاطبان گسترده استفاده می‌کند: مانند تلویزیون، رادیو، بیلبوردها و غیره. نام دیگر  به طور کلی شکلی از تبلیغات که با استفاده از برنامه های تلویزیونی و یا رادیویی به منظور جلب توجه بینندگان و شنوندگان انجام می شود را تبلیغات پخشی گویند.

بیلبوردها نیز نوعی تبلیغات پخشی مانند تلویزیون یا رادیو هستند و به طور معمول، گرفتن یک اسپات تلویزیونی، یک آگهی رادیویی، یا یک بیلبورد تبلیغاتی بسیار گران است و شاید برای مشاغل کوچک و متوسط ​​دست نیافتنی باشد. با Blip، بیلبوردها اکنون در دسترس، هدفمند و انعطاف پذیر هستند، آن ها گزینه ای مناسب برای مشاغلی هستند که فقط در بازار تبلیغات دیجیتال اشباع شده می توانند از پس هزینه های تبلیغات دیجیتال برآیند.

برودکست در گذشته  شیوه ای از بازاریابی انبوه به شمار می آمد که رایج ترین روش برای دستیابی به تعداد زیادی مصرف کننده بود. با پیدایش فناوری  DVR و همچنین گسترش رسانه های اجتماعی، دیگری کسی از تبلیغات برودکست استفاده نمی کند؛ اما فراموش نکنید این شیوه تبلیغات را می توان بازهم یک روش محبوب برای جذب میلیون ها مخاطب تلقی کرد.

تبلیغات برودکست چیست ؟واژه Broadcast چیست؟

جالب است که کلمه Broadcast را در ساده ترین شکل آن یعنی پخش بدانید. انتقال الکترونیکی سیگنال های رادیویی و تلویزیونی در نظر گرفته شده برای دریافت عمومی. البته چند پخش خصوصی هم داریم که به گیرنده های خاصی هدایت می شود. در رایج ترین شکل، پخش را می توان به عنوان انتشار سرگرمی، اطلاعات، برنامه های آموزشی و سایر موارد برای دریافت همزمان توسط مخاطبان پراکنده با دستگاه های دریافت کننده مناسب توصیف کرد.

عبارت Broadcasting به معنای ارسال تصاویر ویدئویی در شبکه های دیجیتال عمومی مانند شبکه های تلویزیونی یک و یا دو کشور ایران، که تعداد فالوور یا مخاطبان زیادی دارند.

تبلیغات برودکست چیست ؟تعریف تبلیغات برودکست چیست؟

 تبلیغات برودکست شامل تبلیغات رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی است که بخش مهمی از تبلیغات پخش تلقی می گردد. رسانه‌های پخشی مانند رادیو و تلویزیون در مقایسه با رسانه‌های چاپی، مخاطبان بیشتری را می توانند به دست می‌آورند. بعبارتی می توان گفت تبلیغات رادیویی و تلویزیونی در دسته بازاریابی انبوه قرار می گیرند زیرا می توان از طریق آن به مخاطبان داخلی و جهانی دسترسی پیدا کرد.

تبلیغات برودکست در اینترنت

نقش تبلیغات پخشی متقاعد کردن مصرف کنندگان در مورد مزایای محصول است؛ از این رو به عنوان یک رسانه بسیار موثر برای تبلیغات در نظر گرفته می شود.هزینه تبلیغات در این کانال به زمان تبلیغ و پخش آن بستگی دارد. به عنوان مثال، هزینه تبلیغات در اسلات پریمیوم بیشتر از هر اسلات دیگری خواهد بود. برگزاری تبلیغات پخش ریسک بالایی دارند! اگر تبلیغات شما در همان ثانیه های اول نتواند سرنخ ها را جذب کند، مخاطب به راحتی می تواند با عوض کردن کانال از تبلیغات عبور کند.

  ایمیل مارکتینگ چیست؟

برخی از اشکال تبلیغات پخشی عبارتند از: آگهی‌های تبلیغاتی، اسپات‌های شبکه، تبلیغات ملی، تبلیغات محلی و اطلاعیه‌های خدمات عمومی. امروزه تبلیغات پخشی مثل گذشته انجام نمی شود اما به طور کامل نیز از بین نرفته است.

کسب و کارهایی که می توانند بودجه بیشتری را برای تبلیغات در نظر بگیرند، تبلیغات پخشی یک تکنیک عالی برای ایجاد آگاهی از برند و انتقال پیام برند با مخاطبان آن می باشد. تبلیغات پخشی هزینه بالایی دارد، اما این شیوه تبلیغات مشتریان بالقوه زیادی را  برای برند جذب می کند. اما توجه کنید بدون داشتن یک مسیر جهت تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار، تبلیغات پخش صرفاً یک ابزار برای افزایش آگاهی از برند می باشد و نمی تواند منجر به فروش گردد.

در ادامه می خواهیم درباره برودکست واتساپ صحبت کنیم.

برودکست واتساپ چیست؟

واتساپ قابلیتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید یک پیام را به طور همزمان برای چند مخاطب ارسال کنید. به این قابلیت اصطلاحا ایجاد Broadcast List گفته می‌شود؛ در ادامه نحوه ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ را شرح می دهیم.

ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ

برخی مواقع شاید بخواهید برای لیست کانتکت خود یک پیام واحد ارسال کنید، در این شرایط تایپ جداگانه پیام برای مخاطبین و ارسال آن کاری خسته کننده می باشد. شاید بخواهید از قابلیت‌هایی مانند کپی کردن یا فوروارد کردن پیام هم استفاده کنید، اما این قابلیت‌ها نیز زمانبر و در عین حال بازهم کسل کننده هستند. بهترین روش ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ می باشد.

بدین منظور واتساپ قابلیت Broadcast List را ارائه می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از آن به راحتی یک پیام خاص را به طور همزمان و به صورت جداگانه برای چند مخاطب مختلف ارسال کنید. اگر در رابطه ایجاد برودکست واتساپ نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می‌توانید با کارشناسان شویراد تماس گرفته و از آن‌ها راهنمایی های لازم را بخواهید.

برای ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب در اپلیکیشن واتساپ نیازی یا بعبارتی ساخت برودکست لیست به صورت زیر عمل کنید:

تبلیغات برودکست چیست ؟ اپلیکیشن واتساپ را باز کنید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ در صفحه چت ها به قسمت منو بروید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ حال گزینه New Broadcast را انتخاب کنید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ از لیست مخاطبین خود افرادی که تمایل دارید پیاخاصی را به طور همزمان برای هر یک از آن‌ها ارسال کنید، چک مارک کنید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ پس از انتخاب مخاطبین مورد نظر، آیکون سبز رنگ را به منزله تایید لمس کنید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ حال بایستی مسیج خود را در فیلد موجود تایپ و گزینه ارسال را بزنید.

به همین سادگی توانستید یک Broadcast List ایجاد کنید و پیام شما برای چندین نفر به صورت همزمان و البته جداگانه ارسال گردید. احتمالاً تصور کنید که با ایجاد برودکست یک گروه درست کرده اید؛ اما در واقعیت امر پیام‌هایی که در آن ارسال می‌کنید به طور مستقل و جداگانه برای مخاطبین موجود در لیست ارسال می‌شوند.

  ریدایرکت (هر آنچه باید در مورد تبلیغات اینستاگرام بدانید؟ )

تبلیغات برودکست چیست ؟پخش در رسانه به چه معناست؟

رسانه‌های پخش شامل ارسال الکترونیکی و همزمان اطلاعات حاوی سیگنال‌ها، پیام‌های چاپی و محتوای صوتی یا تصویری برای گروه وسیعی از گیرندگان با استفاده از تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها، مجلات و رسانه‌های دیجیتال از جمله اینترنت، ایمیل و پیامک است.

پخش، توزیع محتوای صوتی یا تصویری برای مخاطبان پراکنده از طریق هر رسانه ارتباط جمعی الکترونیکی است. هدف از انتشار:

تبلیغات برودکست چیست ؟ اطلاع رسانی

تبلیغات برودکست چیست ؟ آموزش و سرگرمی

تبلیغات برودکست چیست ؟ ایجاد یک آگاهی ملی سالم

تبلیغات برودکست چیست ؟ تقویت حس مثبت هدف ملی مشترک

تبلیغات برودکست چیست ؟ ایجاد حساسیت های اخلاقی لازم

 

انواع رسانه ها در تبلیغات پخشی

تبلیغات برودکست چیست ؟ انواع تبلیغات رسانه ای

تبلیغات برودکست چیست ؟ تبلیغات رادیویی طرف تبلیغات رادیویی به عنوان “تبلیغات دهان به دهان در مقیاس بزرگ” توصیف می شود.

تبلیغات برودکست چیست ؟ تبلیغات تلویزیونی. جدیدترین و جدیدترین روش تبلیغات است.

تبلیغات برودکست چیست ؟ فیلم های تبلیغاتی

تبلیغات برودکست چیست ؟ اسلایدها

تبلیغات برودکست چیست ؟ تبلیغات ویدیویی

تبلیغات برودکست چیست ؟ تبلیغات تلویزیون کابلی

تبلیغات برودکست چیست ؟ برنامه درام و موسیقی

 

تبلیغات برودکست چیست ؟انواع تبلیغات برودکست و رسانه های پخش

تبلیغات پخشی را بنابه رسانه های پخش می توان در سه دسته تقسیم بندی کرد:

تبلیغات برودکست چیست ؟ تبلیغات رادیویی

یک تبلیغ رادیویی باید چندین بار پخش شود تا اینکه واقعاً در ذهن مصرف کنندگان بتواند تأثیر بگذارد؛ بنابراین دفعات تبلیغ مهم است. نوع مخاطب هدف شما نیز مهم است؛ از این رو اگر می‌خواهید تبلیغات شما موفقیت‌آمیز باشد، باید در مورد اینکه چه نوع مخاطبی به کدام کانال گوش می‌دهد، تحقیق کرد. استعداد صدا نیز در تبلیغات پخشی باید با توجه به نوع مخاطب و نوع تبلیغ مورد توجه قرار گیرد.

 

تبلیغات برودکست چیست ؟تبلیغات تلویزیونی

معمولاً کسب و کارهای بزرگ از تبلیغات تلویزیونی استفاده می کنند؛ اگرچه حتی مشاغل کوچک نیز می توانند از آن بهره مند شوند. یک ترکیب صوتی و تصویری قوی برای موفقیت یک آگهی تجاری بسیار ضروری است. اما به این نکته توجه کنید تبلیغات موفق تبلیغاتی است که صدا و تصویر بدون یکدیگر نیز بتوانند به خوبی تأثیرگذار باشند. مثلاً اگر فردی تلویزیون نگاه نمی کند و فقط به آن گوش می دهد باید بتواند ایده را بگیرد و بالعکس.

 

تبلیغات برودکست چیست ؟تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یا آنلاین از اینترنت یا شبکه جهانی وب به منظور جذب مشتریان برای خرید محصول و خدماتشان استفاده می کند. نمونه هایی از چنین تبلیغاتی عبارتند از تبلیغات در صفحات نتایج موتورهای جستجو، تبلیغات بنری، تبلیغات شبکه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی و غیره.

تبلیغات آنلاین مزایای خود را دارد که یکی از آنها انتشار فوری آگهی تجاری و در دسترس بودن پیام تبلیغاتی برای مخاطبان جهانی است. اما در کنار این مزایا، معایبی نیز به همراه دارد. برخی تبلیغ کنندگان پیام‌های اسپم ایمیل را در مقیاس انبوه برای مردم ارسال می‌کنند، که این عمل مصرف کنندگان را آزار دهد و حتی ممکن است تبلیغات واقعی در این فرآیند نادیده گرفته شوند. بنابراین رعایت اخلاق در تبلیغات برای موفقیت آن بسیار مهم است. صرف نظر از نحوه تبلیغات، این روزها تبلیغات پخش بخشی جدایی ناپذیر از هر کمپین تبلیغاتی است.

  پشت صحنه تبلیغات ایران از زبان آقای تبلیغ

 

تبلیغات برودکست چیست ؟مزیت های تبلیغات تبلیغات پخشی

برخی از افراد تنها زمانی تبلیغات پخش را در نظر می گیرند که نیاز به “فریاد زدن” برای مشتریان خود داشته باشند، اما به آن به عنوان یک استراتژی بلند مدت نگاه نمی کنند. اما بیلبوردها توانایی این را دارند که پیام برند شما را تقویت کنند.

برخی تبلیغ کنندگان از تبلیغات پخشی در کمپین های کوتاه مدت خود به عنوان یک استراتژی بلند مدت استفاده می کنند؛ هنگامی که این تبلیغات به تبلیغات هدفمند و سئوی موجود اضافه می شود، پیام شما بخشی از یک پیام منسجم می شود که می تواند مدت زمان طو.لانی مشتریان شما را درگیر کند.

تبلیغات برودکست چیست ؟ می‌توانید یک پیام یا اطلاعیه  برند خود را همانطور که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد، بدون هیچ تأخیری در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

تبلیغات برودکست چیست ؟ رویدادها را بدون محدودیت زمانی و تا زمانی که لازم باشد را به نمایش بگذارید، زیرا محدود به برنامه های تلویزیونی، مدت DVD/Video نیستند.

تبلیغات برودکست چیست ؟ هزینه های تبلیغات پخشی در سطح اینترنت ارزان تر از استفاده از پلتفرم های پخش تلویزیونی و یا رایدیویی است.

 

حرف آخر

اکثر تبلیغات رادیویی و تلویزیونی پولی هستند، اگرچه برخی از تبلیغات خدمات عمومی وجود دارد که می توانند به صورت رایگان پخش شوند. تبلیغ‌کنندگان معمولاً باید هزینه‌ هنگفتی را که 30 ثانیه طول می‌کشد، بپردازند؛ البته در موارد نادر، این مدت زمان می تواند تا 60 ثانیه نیز افزایش یابد. برای حل این مشکل آژانس های تبلیغاتی اقدام به ساخت تبلیغات رادیویی و تلویزیونی را برای مشتریان خود کرده اند؛ آن ها با درک نیازمشتری و با در نظر گرفتن وضعیت مالی کسب و کارها، بهترین تبلیغات ویدئوییرا برای مشتریان خود تهیه می کنند.

تبلیغات پخش (Broadcast Advertising) در زمان های اخیر به بخش بسیار ضروری بازاریابی تبدیل شده است؛ شرکت ها بودجه مشخصی را برای تبلیغات رادیویی و تلویزیونی تخصیص می دهند و حتی درآمدی را که می توانند از پخش تبلیغات کسب کنند، تخمین می زنند. برخی کسب و کارها، مشاوران بازاریابی را برای تعیین بازگشت سرمایه (ROI) هزینه تبلیغات رادیویی و تلویزیونی استخدام می کنند.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *