;

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها

این روزها اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی است و روزانه چندین ساعت را در این برنامه می گذرانیم؛ به خصوص که اینستاگرام می تواند به عنوان یک پلتفرم قدرتمند برای رشد کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد. یکی دیگر از کاربردهای این برنامه محبوب مجازی معروف شدن آسان است. اما فعالیت در این شبکه مانند فعالیت در فروشگاه های اینترنتی و سایت های مختلف چالش های زیادی دارد. برای این منظور دانستن الگوریتم اینستاگرام بسیار مهم است.

در واقع رشد کسب و کار و افزایش فروش در اینستاگرام به افزایش فالوورهای واقعی بستگی دارد. برای راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام و جذب فالوور واقعی باید با الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید و استراتژی های مرتبط را یاد بگیرید. جذب فالوور اینستاگرام نیاز به تلاش زیادی دارد و فرآیندی زمان بر است. در ادامه به بیان انواع الگوریتم ها و تکنیک های افزایش فالوور اینستاگرام می پردازیم.

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

قبل از آموزش تکنیک ها و راهکارهای جذب و افزایش فالوور در اینستاگرام، بهتر است الگوریتم اینستاگرام را معرفی کنیم. منظور از این الگوریتم تکنولوژی یادگیری ماشینی هوشمند است که صفحات مختلف را به خوبی پشتیبانی می کند. این ماشین یادگیری با روشی کاملاً هوشمند و سریع، موارد دلخواه شما را در اینستاگرام شناسایی و به شما نشان می دهد.

به عبارت دیگر، هوش مصنوعی اینستاگرام داده های میلیون ها کاربر از سراسر جهان را در هر لحظه تجزیه و تحلیل می کند تا بداند بر چه اساسی باید محتوای جدید را به آنها نشان دهد. به همین دلیل است که الگوریتم اینستاگرام هر لحظه در حال تغییر است.

در واقع این الگوریتم به اعمال و فعالیت های کاربران در اینستاگرام توجه می کند و با تمرکز بر فعالیت های آنها، صفحات و پست هایی را که بیشتر دوست دارند شناسایی می کند و در بازدید بعدی در بالای فید نمایش داده می شود. به عبارت دیگر ترتیب پست ها نتیجه رفتار شما از بازدید قبلی شما از اینستاگرام است.

 

الگوریتم اینستاگرام و هوش مصنوعی

با توجه به افزایش روزافزون کاربران اینستاگرام و نیازهای آنها، شبکه اجتماعی هوشمند اینستاگرام دائما در حال تغییر است تا نیازهای کاربران را برطرف کند. به همین دلیل برای رشد در این فضا باید الگوریتم های اینستاگرام را دنبال کنید. امروزه با افزایش کاربران اینستاگرام و فعالیت واقعی هر صفحه، تعداد لایک، کامنت، سیو و به اشتراک گذاری صفحات خوب اینستاگرام افزایش یافته است و در اکسپلورر به تدریج افزایش یافته و فالوورهای بیشتری صفحه شما را خواهند دید.

در واقع الگوریتم اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی محتوای مورد علاقه شما را شناسایی می کند و بر رفتار کاربران تمرکز می کند تا پست های مرتبط و محبوب را به شما نشان دهد، حتی اگر آن صفحه را دنبال نکرده باشید.

در نتیجه فالوورهای بیشتری صفحه شما را می بینند و وارد صفحه شما می شوند. این یکی از بهترین راه ها برای افزایش فالوور واقعی شماست. در نتیجه باید توجه داشته باشیم که امروزه الگوریتم اینستاگرام بیشتر به سلیقه مخاطب توجه دارد. اگر صفحه اینستاگرام مورد پسند و لایک کاربران قرار نگیرد، اینستاگرام به آن توجهی نخواهد کرد. در ادامه به توضیح تکنیک های افزایش فالوور اینستاگرام می پردازیم.

 

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام

 

انواع الگوریتم اینستاگرام

در ادامه به انواع الگوریتم های اینستاگرام می پردازیم.

 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرامنحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای پست ها

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها علاقه مخاطب: الگوریتم اینستاگرام دوست دارد پیش بینی کند که چقدر به محتوای یک پست اهمیت می دهید. چه کسی را دنبال می کنید یا چه چیزی را دوست دارید در ترتیب نمایش پست ها در فید مهم است. در نتیجه ترتیب ارسال پست ها در اینستاگرام نتیجه رفتارهای گذشته شما در این شبکه اجتماعی است. برای این مدل سازی عکس ها، کامنت ها، اشتراک گذاری ها و لایک ها مهمترین فاکتورها در سنجش تعامل هستند. اما از آنجایی که اینستاگرام بیش از یک سال است که تعداد لایک ها را مخفی کرده است، می توانید گزینه سئو را جایگزین لایک کنید.

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها تعیین رابطه شما با فالوورها: برای این مورد، سیستم اینستاگرام سعی می کند بر اساس نوع تعامل شما با افراد، حدس بزند که چه کسی به شما نزدیکتر است و محتوای همان افراد را به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر روی عکس های یک فرد خاص نظر زیادی می دهید یا تگ می کنید، احتمالاً آن شخص یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک شما در اینستاگرام است.

الگوریتم اینستاگرام چگونه تخمین می زند که شما به کدام پیج علاقه مند هستید؟

افرادی که محتوای آنها را بطور مرتب لایک می کنید
افرادی که شما به آن ها دایرکت می زنید
افرادی که به دنبال نام و آی دی آن ها هستید
افرادی که در زندگی واقعی می شناسید

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها زمانبندی ارسال محتوا: در این سیستم به طور کلی زمان بندی ارسال محتوا یکی از عوامل نمایش محتوا به عموم در نظر گرفته می شود. اینستاگرام همیشه سعی می کند جدیدترین مطالب را به شما نشان دهد. بنابراین اگر می خواهید در اینستاگرام موفق باشید، یک تقویم محتوایی برای محتوای اینستاگرام ایجاد کنید.

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها تعداد فالوورهای شما: هرچه افراد بیشتری را دنبال کنید، اینستاگرام در انتخاب محتوا دقیق تر است. بنابراین با رفتن به اینستاگرام، پست های تمامی فالوورهای شما دیده نمی شود، بنابراین اینستاگرام به صورت خودکار بقیه فالوورهای غیر فعال را حذف می کند. زیرا اینستاگرام سعی می کند فعال ترین حساب ها را به شما نشان دهد. هرچه یک حساب کاربری کمتر فعال باشد، قرار دادن آن در بین فالوورهای فعال شما برای اینستاگرام کمتر مفید است.

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟ + نحوه عملکرد آن ها مدت زمان گردش شما در اینستاگرام: زمانی که در اینستاگرام می گذرانید نیز بر محتوایی که می بینید تأثیر می گذارد. هر چه زمان بیشتری را در اینستاگرام بگذرانید، محتوای کمتری خواهید داشت و در نهایت به جایی خواهید رسید که هیچ محتوای جدیدی ندیده اید.

 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای استوری چگونه می باشد؟

الگوریتم استوری اینستاگرام بسیار شبیه الگوریتم in-feed اینستاگرام عمل می کند. با این حال، زمان داستان در اینجا مهمتر است. به عبارت دیگر، آخرین استوری ها و داستان های کسانی که فکر می کنند کاربر با آنها رابطه نزدیک تری دارد بعدا ظاهر می شود.

 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام حضور در اکسپلور اینستاگرام با استفاده از الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام برای این قسمت بسیار شبیه به الگوریتم اینستاگرام برای فید است. تفاوت این است که در فید، پست‌هایی را از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، می‌بینید، در حالی که در اکسپلورر، پست‌هایی از حساب‌های جدید و ناشناس را خواهید دید. مزیت دیگر این سیستم این است که سعی می کند کاوشگر را شخصی سازی کند. همچنین از منابع شما برای نشان دادن اولویت پیام در کاوشگر استفاده می کند.

 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام الگوریتم اینستاگرام برای IGTV

IGTV یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام است و به همین دلیل نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام به طور کامل مشخص نیست. با این حال، IGTV احتمالاً از الگوریتم مشابهی با الگوریتم استریم پیروی می کند. در حال حاضر IGTV اینستاگرام به سه دسته طبقه بندی شده است:

For You: دسته اول که مخصوص شما طراحی شده است؛ الگوریتم اینستاگرام ویدیوهای داخل این کانال را بر اساس افرادی که دنبال می‌کنید و نوع تعاملی که با انواع مختلف محتوا برقرار می کنید، دسته بندی می کند.

Following: شامل مجموعه ای از ویدیوهایی است که دنبال کنندگان شما در اینستاگرام تماشا می کنند.

Popular: اختصاص به ویدیوهای پرطرفدار و محبوب در بین همه کاربران اینستاگرام.

 

حرف آخر

آیا می دانید چگونه به صفحه جستجوی کاربر دسترسی داشته باشید؟ و اینکه اینستاگرام از روش خاصی برای رتبه بندی پست ها استفاده می کند؟ این الگوریتم ها چگونه کار می کنند؟ در این مقاله سعی شده است نحوه کار با الگوریتم های اینستاگرام و نکات مهم برای وارد کردن پست در اکسپلورر اینستاگرام توضیح داده شد. فقط بدانید هدف شما از کار در اینستاگرام چیست؟ آیا جذب مخاطب باعث افزایش سود و درآمد می شود؟ آیا فاکتورهای مهمی را می‌دانید که باید در راس جریان کاربران قرار بگیرید؟

برای رسیدن به این هدف، باید توانایی خود را برای قرار دادن پست های خود در صفحه کاوشگر کاربران یا حتی (صفحه اکسپلور یا جستجو) افزایش دهید. زیرا با قرار گرفتن در صفحه کاوشگر کاربر می توانید روند جذب مخاطب به صفحه اینستاگرام خود را چندین برابر کنید.

یک روش طلائی دیگر برای رسیدن به اکسپلور اینستاگرام تولید محتوای باکیفیت و انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام است؛ اگر هر سؤالی در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان مجرب شویراد تماس بگیرید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *