فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام

کسانی که در اینستاگرام تولید محتوا می کنند، احتمالاً با اصطلاح فلاپ شدن پست اینستاگرام آشنا هستند. فلاپ شدن یکی از جریمه هایی است که اینستاگرام برای پیج‌هایی که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند، در نظر می گیرد.
در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد مفهوم فلاپ شدن پست در اینستاگرام, دلایل و راه های پیشگیری از فلاپ پست صحبت کنیم. اگر ادمین اینستاگرام هستید و قصد دارید با تولید محتوا پیج تان را رشد دهید، این پست حتماً با کارتان میاید.

فلاپ شدن پست در اینستاگرام چیست؟

فلاپ (Flop) در لغت به معنای شکست است؛ فلاپ شدن پست در اینستاگرام نیز به معنای شکست یا افت تعامل پست می باشد. اگر پست شما توسط اینستاگرام فلاپ شود، به تعداد کمی از فالوورهای پیج تان نشان داده می شود. در نتیجه بازدید پست شما کاهش می یابد و همین امر به میزان قابل توجهی موجب کاهش لایک، کامنت و به طور کلی تعامل پست مورد نظرتا می گردد.

مقاله پیشنهادی: قوانین جدید اینستاگرام در ۲۰۲۲

دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام کدام ها هستند؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، یکی از دلایل اصلی فلاپ شدن پست های اینستاگرام، زیرپاگذاشتن قوانین این شبکه اجتماعی است. بنابراین، اگر می‌خواهید از کاهش یافتن میزان تعامل محتواهای پیج تان جلوگیری کنید، باید طبق قوانین اینستاگرام فعالیت کنید.

انجام فعالیت های بیش از حد از نظر کاربران اسپم محسوب می شود در نتیجه موجب فلاپ شدن پست اینستاگرام می گردد. در ادامه به فعالیت‌هایی اشاره می‌کنیم که احتمال فلاپ پست ها را افزایش می دهد.

 

فلاپ شدن پست اینستاگرام

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام ارسال پست‌های پیج به دایرکت دیگران به صورت اسپم

به هیچ وجه پست‌های خود را به صورت یکجا در دایرکت اینستاگرام برای افراد زیادی ارسال نکنید. ایده آل ترین حالت ممکن آنست که دریافت کنندگان دایراکت شما را باز کرده و پست تان را لایک کنند، در این صورت بازهم اینستاگرام پست شما را اسپم شناسایی می کند ومطمئناً تأثیر منفی روی عملکرد پیج تان می گذارد.

چنانچه دریافت‌کنندگان پست‌های ارسالی شما در دایرکت را لایک نکنند، نمره‌ ی منفی بیشتری به پیج شما تعلق می گیرد. اما بدترین حالت زمانی اتفاق میافتد که کاربر چت شما را قبل از باز کردن آن، حذف کند.

در این صورت اینستاگرام به طور قطعی اکانت شما را به عنوان مزاحم تشخیص می دهد و علاوه بر فلاپ شدن پست اینستاگرام، جریمه های دیگری مانند بلاک شدن در یک بازه زمانی معینی را برایتان در نظر می گیرد.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام اتصال کردن اکانت به آنفالویاب‌های متعدد

اتصال اکانت به آنفالویاب‌ها و دسترسی سایر برنامه‌های جانبی به اکانت اینستاگرام موجب می شود که اینستاگرام فعالیت های پیج تان را غیرعادی شناسایی کرده و آن را جریمه کند.

یکی از جریمه های احتمالی نیز فلاپ شدن پست اینستاگرام است؛ بنابراین سعی کنید تا حد امکان از آنفالویاب‌ها و سایر برنامه های جانبی استفاده نکنید.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام ویرایش کردن پست پس از انتشار

وقتی محتوایی را در پیج تان منتشر می کنید، در صفحه اصلی (فید) فالوورهای شما ظاهر می شود و آن ها در همان لحظات اولیه با محتوای شما تعامل برقرار می کنند. در صورتی که تعامل خوبی از جانب فالورهایتان دریافت کنید، اینستاگرام پست شما را جزء محتواهای محبوب شناسایی کرده و وارد صفحه اکسپلور و هشتگ های مرتبط می کند.

حال اگر شما دقایقی بعد از انتشار پست بخواهید افراد تگ‌شده، لوکیشن، کپشن و یا Alt Text آن را ویرایش کنید، در این صورت آمار تعامل‌های صورت گرفته حذف می گردد و دوباره از صفر شروع خواهد شد. بنابراین ویرایش پست، پیشرفت آمار تعامل را با مشکل مواجه می کند و باعث فلاپ شدن آن در اینستاگرام گردد.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام نداشتن تعامل با فالوورها

برقراری تعامل با فالوورها، به افزایش بازدید پست های پیج کمک می کند؛ پس سعی کنید تا حد امکان کامنت های فالوورهایتان را پاسخ دهید. همچنین می توانید با پین کردن بهترین کامنت توجه مخاطبان زیادی را به پست خود جلب کنید. پست های قابل اشتراک گذاری و چالش برانگیز تولید کنید تا مخاطب ترغیب به لایک و کامنت گذاری شود.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام انتشارچندین پست به صورت پشت سر هم

انتشار پست های زیاد و پشت سر هم ممکن است برای کاربران کلافه کننده باشد، از این رو ممکن است شما را آنفالو و در بهترین حالت ممکن Mute کنند.
در نتیجه تعداد لایک ها و کامنت های پست های شما کاهش می یابد و تعامل چندانی از سوی کاربران دریافت نمی کنید. از طرفی اینستاگرام به این نتیجه می رسد که پست های شما برای کاربران جذابیت چندانی ندارد. همه این عوامل منجر به فلاپ شدن پست اینستاگرام می شود. بنابراین برای جلوگیری از فلاپ شدن پست تان، سعی کنید پست های خود را در فواصل زمانی بسیار کوتاه منتشر نکنید.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام گذاشتن ایموجی‌های زیاد در کامنت‌ها

همه ما تصورمان بر این است که وجود کامنت‌های زیاد برای یک پست بسیار عالی است و بیانگر تعامل بالای کاربران می باشد. اما به این نکته‌ توجه کنید که صرفاً تعداد کامنت ها ملاک نیست، محتوای کامنت نیز برای الگوریتم اینستاگرام حائز اهمیت است. اینستاگرام کامنت‌هایی که فقط از ایموجی تشکیل شده‌اند و فاقد متن هستند را به عنوان کامنت اسپم شناسایی می کند.

وجود تعداد زیادی از این کامنت‌ها برای یک پست موجب اسپم شدن آن پست می گردد؛ در نتیجه این پست از سمت اینستاگرام فلاپ شده و فقط برای درصد کمی از فالوورهای آن پیج نمایش داده می شود.

راه های جلوگیری از فلاپ پست در اینستاگرام

اگر بتوانید میزان تعامل کاربران با پست های پیج تان را افزایش دهید، پست شما از خطر فلاپ شدن در امان خواهند بود. بنابراین بایستی تمام مهارت و خلاقیت خود ر در تولید یک محتوای ویروسی بکار گیرید، تا فالوورهایتان، پست های پیج شما را لایک و برای آن ها کامنت بگذارند و درحالت ایده آل آن را برای دیگران ارسال کنند. در این قسمت چند نکته برای جلوگیری از فلاپ شدن پست اینستاگرام را شرح می دهیم.

روش‌های زیر می‌توانند تأثیر مثبتی بر تعامل کاربران پیج برای جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ها داشته باشند.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام یک کپشن جذاب و هدفمند بنویسید.

کپشن نویسی به عنوان یکی از گزینه های بسیار مهم برای افزایش میزان تعامل یک پیج محسوب می شود. اهمیت نوشتن یک کپشن خوب و مفید برای همه روشن است و یک فرصت خوبی برای ادمین پیج فراهم می کند تا بتواند توجه مخاطبان را جلب و سرنخ های قوی تولید کند.

در متن کپشن پست می توانید با استفاده از عبارات و جملات جذاب با کاربران پیج ارتباط برقرار کنید. اگر موفق به برقراری تعامل با فالوورهایتان باشید، مطمئناً دریافت تعاملات زیاد باعث جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ اینستاگرام می گردد.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام به طور مستمر و مرتب محتوا به اشتراک بگذارید.

تولید محتوای منظم و طبق برنامه به جلوگیری از فلاپ شدن پیج تان کمک بسیار زیادی می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیک یک تقویم محتوایی برای تولید محتوای خلاقانه تنظیم کنید.

مرحله بعد پیدا کردن زمان مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام می باشد؛ از این رو ضروری است که هر پیجی بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کند. البته توجه دشته باشید این زمان برای صفحات مختلف متفاوت خواهد بود. شما می توانید به کمک ابزار اینسایت، زمان فعالیت فالوورهایتان را شناسایی کنید و در آن ساعات معین پست تان را منتشر کنید.

هنگامی که زمان مناسب برای اشتراک گذاری پست در اینستاگرام را پیدا کردید، بعد از آن پست‌های خود را به صورت منظم و در یک زمانبندی مناسب منتشر کنید. در این صورت هم درصد بیشتری از فالوورهای شما از پست بازدید می کنند، اینستاگرام نیز متوجه ثبات تولید محتوای شما خواهد شد. در نتیجه نه تنها الگوریتم های اینستاگرام پست شما را فلاپ نمی کنند بلکه یک گام بزرگی برای راه یافتن پست های پیج تان به اکسپلور اینستاگرام است.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام فالوورهای واقعی پیج تان را افزایش دهید.

اینستاگرام همواره بر دریافت تعاملات برای پست ها از جانب فالوورهای واقعی پافشاری می کند. کاربرانی که با استفاده از فالوورهای فیک تعداد فالوورهای پیج شان را افزایش دهند، با دست خود سرنوشت فلاپ شدن را برای پست هایی خود رقم میزنند.

مهم ترین گام : حذف فالوورهای فیک

برای جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ اینستاگرام، حذف فالوورهای فیک بسیار ضروری است. در اولین فرصت شر فالوورهای فیک را از پیج تان کم کنید. با تولید محتوای جذاب و تبلیغات اینستاگرامی به راحتی می توانید برای پیج تان فالوور واقعی جذب کنید.

 

فلاپ چیست؟ دلایل فلاپ شدن پست اینستاگرام بعد از انتشار پست در پیج تان، آنلاین باشید.

هنگامی که در صفحه اینستاگرام خود پست به اشتراک گذاشتید، بهتر است در همان ساعات اولیه با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. سعی کنید حدود یک ساعت آنلاین بمانید و در این مدت به کامنت های فالوورهایتان پاسخ دهید.

از دوستان خود بخواهید که پست های شما را استوری کنند. پیج های مرتبط با حوزه کاریتان را در کامنت ها شناسایی کنید و با آن ها بیشتر تعال برقرار کنید.

 

توصیه ما 

ما در بلاگ شویراد سعی می کنیم نحوه صحیح فعالیت کردن در اینستاگرام و تولید محتوای ویروسی را به شما آموزش دهیم، تا خدای نکرده بخاطر عدم آگاهی و نقض قوانین اینستاگرام در دام جریمه های اینستاگرام نیافتید. اگر بتوانید با تولید محتوای خلاقانه و تبلیغات اینستاگرامی، میزان تعامل پیج تان را افزایش دهید، الگوریتم های اینستاگرام پیج شما را به عنوان پیج های محبوب در اینستاگرام شناسایی می کند.

هر گونه سؤالی و راهنمایی در رابطه با ایده های جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام دارید با کارشناسان ما در شویراد مطرح کنید و از راهنمایی آن ها بهرع ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *