Logo
جستجو کردن
Logo

پروموشن اینستاگرام چیست؟!

پروموشن در اینستاگرام

پروموشن اینستاگرام نوع خاصی از بازاریابی اینستاگرامی است، که پست‌ها و استوری‌های کاربر با پرداخت هزینه طور مستقیم از طرف اینستاگرام تبلیغ می شود. این تبلیغات می تواند دسترسی و تعامل بالاتری را برای پست هایتان ایجاد کرده و برای افزایش آگاهی و دیده شدن برند شما عالی عمل می کنند. اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا وب سایتی دارید که در آن تجارت می کنید، این ویژگی اینستاگرام برای شما مناسب است. بعبارتی پروموشن، تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسر ، قابلیتی است برای افرادی که می خواهند در اینستاگرام تجارت کنند و کسب و کار خود را بهتر و محبوب تر کنند. 

پروموشن(promotion) یک تکنیک بازاریابی است در حالیکه Advertising یک ابزار تبلیغاتی می باشد. 

پروموشن اینستاگرام همان تبلیغات پولی است؛ شما می توانید پست ها، عکس ها و ویدئوهای خود را با گزینه promotion در اینستاگرام تبلیغ کنید تا افراد و کاربرانی که از پست تان بازدید می کنند، با کلیک بر روی دکمه ای توسط پروموشن به محتوای شما اضافه شده است به صفحه وب سایت تان هدایت شوند و یا به شماره تلفن دسترسی داشته باشند.

 

تبلیغات پولی اینستاگرام

دلایل استفاده از پروموشن اینستاگرام (تبلیغات پولی اینستاگرام)

اگر می‌خواهید آگاهی از برند خود را در میان کاربران اینستاگرام افزایش دهید، پروموشن اینستاگرام یکی از ضروریات کسب و کار شما است. این شبکه اجتماعی هر ماه بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال کسب می کند و ۹۰ درصد آنها حداقل یک اکانت تجاری را دنبال می کنند. یکی دیگر از دلایل استفاده از پروموشن، فرصت ایجاد روابط نزدیک با مشتریان است. امروزه کاربران اینستاگرام به صورت آنلاین با برندها درگیر می شوند؛میانگین نرخ تعامل در این شبکه اجتماعی ۱.۶ درصد در هر پست است، که در مقایسه با فیس بوک و توییتر، این نرخ ها ۰.۰۹٪ و ۰.۰۴۸٪ است.

بهتر از همه، پروموشن اینستاگرام می تواند سبب رشد فروش گردد؛ ۷۷ درصد از مصرف‌کنندگان اگر برندی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند، به احتمال بیشتر، از آن برند خرید می کنند. همچنین ۶۵ درصد کاربران اینستاگرام، پس از دیدن یک برند در اینستاگرام، از آن برند خرید خواهند کرد. بر اساس این داده ها، تبلیغات پولی در اینستاگرام ارزش سرمایه گذاری را دارد، به خصوص اگر هدف تان افزایش آگاهی از برند و نرخ تعامل باشد. بدون شک فروش و ROI برند شما نیز، از حضورتان در اینستاگرام سود بیشتری کسب کند. 

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات نمایشی cpm چیست؟ + کاربردها و مزایا

 

پروموشن اینستاگرام

دو مزیت عمده پروموشن اینستاگرام

  • دسترسی به سرنخ و مشتریان بالقوه بیشتر
  •  تبلیغات گسترده در اینستاگرام

توجه کنید برای انجام پروموشن در اینستاگرام، اکانت شما بایستی تجاری باشد. در این مقاله سعی داریم جهت استفاده حداکثری از پروموشن، نحوه عملکرد این ویژگی را بررسی کنیم.

پروموشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ 

  • پروموشن پست اینستاگرام
  • پروموشن هایلایت و استوری اینستاگرام
  • دکمه پروموشن در پروفایل 

گزینه پروموشن اینستاگرام به شما امکان می دهد پست های معمولی، استوری ها، هایلایت ها یا آرشیو استوری ها را به پست های حمایت شده تبدیل کنید؛ این تغییر چندین مزیت را به ارمغان می‌آورد، از قبیل فرصتی برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر، در معرض دید قرار دادن محتوای شما و افزودن فراخوان های قابل کلیک جهت اقدام (CTA).

پست های تبلیغاتی برچسب های حمایت شده و CTA دریافت می کنند؛ می‌توانید بینندگان محتوا را وادار به بازدید از پروفایل اینستاگرام تان، ارسال دایرکت یا بازدید از صفحه فرود خود نمائید. در مورد دوم، اینستاگرام به شما امکان می‌دهد از بین فراخوان های از پیش نوشته‌شده برای اقدام، مانند «بیشتر بیاموزید»، «اکنون خرید کنید»، «تماس با ما» و موارد دیگر، یکی را انتخاب کنید. محتوای تبلیغاتی ممکن است در فید های اخبار کاربر، استوری ها و اکسپلور کاربران ظاهر شود.

 

پروموشن

 

پروموشن اینستاگرام یا همان تبلیغات پولی محتوای اینستاگرام فقط برای پروفایل های تجاری در دسترس است؛ این نوع اکانت مزایای دیگری نسبت به اکانت های شخصی دارد: در اکانت تجاری عملکرد بلادرنگ محتوای تبلیغاتی، آمار فالوورها و غیره را می توانید ارزیابی کنید. 

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که برای راه اندازی و مدیریت کمپین های اینستاگرام به تبلیغات فیس بوک نیاز دارید. برای دسترسی به آن، یک حساب کاربری فیس بوک را به پروفایل اینستاگرام خود لینک دهید یا راهنمای فیس بوک در مورد ایجاد تبلیغات اینستاگرام را دنبال کنید.

در این بخش می خواهیم نحوه تبدیل محتوای ارگانیک به محتوای حمایت شده را مورد بررسی قرار دهیم؛ بدین منظور بهتر است فرآیند پست‌های معمولی، داستان‌ها، هایلایت ها و دکمه تبلیغات در پروفایل تان را مرور کنیم. 

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات ریتارگتینگ چگونه به افزایش فروش کمک می کند؟

پروموشن پست اینستاگرام

جهت شروع یک پروموشن پست، به پروفایل اینستاگرام خود بروید و پست هایی را که می خواهید تبلیغ کنید را انتخاب نمائید؛ روی دکمه Promote ضربه بزنید تا تنظیمات کمپین تبلیغاتی شما باز شود.

در ابتدای کار، هدف خود را از راه اندازی پروموشن اینستاگرام را تعیین کنید؛ آیا قصد دارید بینندگان پست تان را جهت بازدید از پروفایل تان ترغیب کنید یا آن ها را به سمت وب سایت تان هدایت کنید و یا می خواهید مخاطبان را برای ارسال دایرکت تشویق کنید. تصمیمات خود را بر اساس اهداف تان قرار دهید؛ اگر می خواهید تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید، به دنبال دسترسی و جذب افراد به پروفایل خود باشید. برای سوق دادن مخاطب به سمت پایین قیف فروش و تبدیل آن ها به مشتری بالفعل، گزینه  وب سایت یا ارسال دایرکت را برگزینید. 

در مرحله دوم، باید مخاطبان خود را انتخاب کنید؛ اگر تنظیمات خودکار را انتخاب کنید، اینستاگرام پست تان را به افرادی مشابه با فالوورهای فعلی تان نشان می دهد. برای دستیابی به مشتریان بالقوه، بهتر است تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید. داشتن آگاهی از مشخصات مشتری به شما کمک می کند تا نتایج بهتری بگیرید؛ بدین منظور بهتر است برای کسب و کار خود پرسونای خریدار ایجاد کنید. 

در مراحل پایانی، اینستاگرام به شما اجازه می دهد بودجه روزانه و مدت زمان تبلیغات (از ۱ تا ۳۰ روز) را تنظیم کنید و یک نمای کلی از کمپین تان شامل کل فرآیند راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی برای پست شما را نشان خواهد داد.

پروموشن استوری و هایلایت اینستاگرام

راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی برای استوری ها و هایلایت ها، به جز مراحل اولیه، شبیه فرآیند پروموشن پست است؛ برای شروع تبلیغات باید یک Story یا Highlight را انتخاب کنید، روی منوی کناری ضربه بزنید و دستور Promote را دنبال کنید.

توجه کنید پروموشن اینستاگرام از عناصر قابل اجرا و دکمه های دعوت به فراخوان پشتیبانی نمی کند؛  بنابراین نمی‌توانید از نظرسنجی‌ها، پرسش‌ها، آزمون‌ها، شمارش معکوس و سایر عناصر تعاملی در استوری ها و هایلایت ها استفاده کنید. با این حال تبلیغ این نوع محتوا ارزشمند است؛ هر روز ۵۰۰ میلیون نفر کاربر اینستاگرام در این شبکه اجتماعی، استوری ها را مشاهده می کنند و شما بایستی از این ویژگی جهت دستیابی به این سیل عظیم مخاطب بهره ببرید. 

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات سگمنتیشن چگونه انجام می شود؟

دکمه پروموشن در پروفایل 

در تبلیغات پروموشن اینستاگرام، تبلیغات محتوای شما در مقایسه با روش های قبلی مزایای بسیار زیادی دارد. استفاده از دکمه پروموشن به شما امکان می دهد تا با ارائه پست های با عملکرد برتر جهت تبلیغات، فرآیند را ساده کنید؛ این گزینه زمانی به کارتان می آید که در مورد اینکه کدام قسمت از محتوای خود را تبلیغ کنید دچار سردرگمی هستید. 

در این مقاله سعی کردیم مکانیزم عملکرد و امکانات Promotion Instagram را برای تان تشریح کنیم؛ اکنون زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه آن را در استراتژی بازاریابی خود پیاده کنید. 

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 13 =

جستجو کردن