همه چیز درباره گروه واتساپ برای تبلیغ

در واتساپ هم مانند تلگرام گروه وجود دارد، اما نحوه عملکرد این دو تا متفاوت از هم می باشد. اگر به دنبال لینک گروه واتساپ برای تبلیغ یا در اصطلاح گروه لینکدونی واتساپ هستید، این مقاله را از دست ندهید. ما قصد داریم توضیحات کاملی در مورد روش های تبلیغات واتس اپ، ابزارهای تبلیغاتی و همچنین راهکارهای تبلیغات مؤثر واتساپ در اختیار شما قرار دهیم. 

البته سعی داریم روش های بسیار بهتر از تبلیغات گروه های واتس اپ را نیز به شما معرفی می کنیم.

کاربرد پیام رسان واتس اپ(whats app) در سال های اخیر بین ایرانیان بسیار رایج شده است و جزء محبوب ترین رسانه های اجتماعی در ایران می باشد. این روزها تقریباً تمام افرادی که گوشی هوشمند دارند، از این پیام رسان ها استفاده می کنند. به همین دلیل واتس اپ را به ابزاری مؤثر برای تبلیغات و بازاریابی تبدیل کرده است. واتس اپ نسبت به سایر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مزایا و معایبی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

برای آشنایی با انواع روش های تبلیغاتی واتساپ مقاله پیشنهادی را مطالعه کنید: معرفی ۳ روش تبلیغات واتساپ

آیا گروه واتساپ برای تبلیغ مناسب کسب و کارها است؟

واتس اپ بیشترین تعداد کاربران فعال ایرانی را در بین انواع پیام رسان ها دارد و مسلماً زمانی که تعداد کاربران این اپلیکیشن بیشتر باشد، بازدهی و اثربخشی تبلیغات آن نیز بیشتر می گردد. ارسال پیام در واتس اپ رایگان است و می تواند جایگزین پیامک شود. مطالعات و تجربه ها نشان داده است که مردم به تبلیغات واتس اپ بیشتر از تبلیغات پیامکی اهمیت می دهند و از آنجایی که هزینه ای ندارد، بنابراین تبلیغ در واتس اپ گاهی جایگزین بسیار مناسبی برای تبلیغات پیامکی باشد.

اما انجام تبلیغ در واتساپ علی رغم ویژگی های خوبی که دارد، از معایب و محدودیت های زیادی نیز برخوردار است. به عنوان مثال، هر چت گروهی فقط می تواند میزبان 258 کاربر مختلف باشد. این محدویت می تواند از جهاتی یک ویژگی نیز به شمار بیاید. بنابه اعضای محدود گروه های تبلیغاتی در واتساپ، می توان گفت واتس اپ خصوصی ترین محیط تبلیغاتی است؛ به این معنی که وقتی تبلیغی را بر روی واتساپ به مخاطبان خود ارسال می کنید، تنها چیزی که مشتری روی آن تمرکز می کند تبلیغ شماست. مشتری می تواند آنجا با شما چت کند و به راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و مشاوره بگیرد.

تبلیغات واتس اپ اگر به درستی مدیریت شود می تواند بسیار سودآور و مقرون صروفه باشد و شما می توانید به جای هزینه های میلیونی، بهترین نوع تبلیغات را با کمترین هزینه انجام دهید.

 

گروه واتساپ برای تبلیغ

محدودیت گروه واتس اپ برای تبلیغات

بخاطر محدودیت های واتس اپ نمی توانیم در واتساپ تبلیغات گسترده داشته باشیم. همچنین واتس اپ اطلاعات کامل و دقیقی از تبلیغات را در اختیار شما قرار نمی دهد، به این معنی که شما نمی دانید از محتوای تبلیغی شما چند بار بازدیده شده یا چند بار روی آن کلیک شده است.

معمولامبنای تبلیغات در سایر شبکه های اجتماعی بر اساس تعداد بازدید و کلیک است، اما در واتس اپ چنین قابلیتی وجود ندارد. تبلیغات در واتساپ صرفاً بر اساس تعداد ارسال آگهی در گروه‌ها، تعداد پیام‌های خصوصی (پی‌وی) ارسال شده و یا تعداد بازدید‌های استاتوس (استوری واتساپ) قابل اندازه گیری هستند.

هدف شما از تبلیغ کسب و کار تان در گروه های واتس اپ این ست که بیشتر دیده شوید و افراد زیادی با محصولات و یا خدمات شما آشنا شوند. اساس تبلیغ همین است که شما را به سرنخ های بیشتری برساند و در نهایت بتوانید با تبدیل آن ها به مشتری، فروش تان را زیاد کنید.

اما واقعیت این است که گروه های واتساپ با توجه به زمان و انرژی ای که در آن ها برای معرفی و تبلیغ کسب و کارتان صرف می کنید، چندان اثربخش نیستند. به عبارتی گروه واتساپ برای تبلیغ اصلا مکان مناسبی نمی باشد و  تأثیری در افزایش آگاهی از برند و جذب مخاطبان جدید نخواهد داشت. زیرا اولاً ظرفیت این گروه ها محدود است و ثانیاً به دلیل نقض حریم خصوصی افراد دوست ندارند در گروه های تبلیغاتی واتس اپ حضور داشته باشند.

اما تبلیغات گروه های واتساپ برای حفظ مشتریان قدیمی می تواند مفید واقع شود؛ هر زمان محصول جدیدی برای عرضه داشته باشید، می توانید با آن را به مشتریان سابق خود اطلاع رسانی کنید.

 

همه چیز درباره گروه واتساپ برای تبلیغبهترین راهکار دیده شدن کسب و کار شما در فضای مجازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام و تلگرام است.

تبلیغات در گروه واتساپ یا تلگرام

گروه های تبلیغاتی واتساپ حداکثر عضوی که می توانند داشته باشند، 258 نفر است. اعضایی که در گروه هستند به اطلاعات خصوصی دیگر اعضای گروه مانند شماره تلفن دسترسی دارند، به همین دلیل کاربر احساس می کند که افراد نا آشنا وارد حریم خصوصی او شده اند، از این رو سریع گروه را ترک می کند. بنابراین به هیچ عنوان مخاطبان تان را در گروه های واتساپی اضافه نکنید. بهترین روش تبلیغات در واتساپ ارسال پیام انبوه با قابلیت برودکست واتساپ می باشد.

اگر مخاطبان شما از واتساپ استفاده می کنند و شما هنوز اصرار دارید که یک گروه واتساپ برای تبلیغ داشته باشید، حتماً قبل از ادد کردن افراد به گروه تان از آن ها کسب اجازه کنید. شاید در این صورت موفق تر عمل کنید و بتوانید بازدهی خوبی از تبلیغات تان دریافت کنید.

اما همانطور که می دانید سبک و سیاق تلگرام متفاوت است و شما می توانید از طریق تنظیمات اپلیکیشن شماره موبایل خود را از دید همه مخفی کنید و یا تنها به لیست کانتکت خود اجازه دسترسی به شماره موبایل تان را بدهید.

 

تبلیغات واتساپ

بررسی محدودیت های تبلیغات در گروه های واتس اپ

همه چیز درباره گروه واتساپ برای تبلیغ محدودیت در ارسال پیام های انبوه

در صورت ارسال پیام انبوه در واتساپ، اکانت ما ازطرف واتساپ بلاک می شود؛ اما راهکارهایی برای جلوگیری از مسدود شدن اکانت وجود دارد، ولی بازهم دست و پاگیر است. علاوه بر این شما وقتی می خواهید یک تبلیغ یا پیامی از گروه تان را برا دیگر گروه ها ارسال کنید، طبیعتاً بایستی از قابلیت فوروارد استفاده کنید. اما در گروه های واتساپ، حین وفوروارد در هر نوبت فقط پنج گروه را می توانید انتخاب کنید؛ به عبارتی یک پیام از گروه را در صدها گروه به طور همزمان نمی توانید ارسال کنید.

فرض کنید شما هزاران گروه واتساپ برای تبلیغ دارید و می خواهید پیام خود را برای همه گروه ها ارسال کنید، باید این پیام را چندین نوبت ارسال کنید که بسیار سخت و زمان بر است.

البته برای تمامی این محدودیت ها راهکار وجود دارد، اما همانطور که گفتیم به کار گرفتن خود این راهکارها به نوبه بود در مقایسه با پیم رسان تلگرام دست و پا گیر است. حتی اگر بخواهید به پی وی مخاطبان خود نیز پیام خصوصی بفرستید، مجددا محدود خواهید شد و در صورت ارسال تعداد زیادی پیام خصوصی، حساب واتساپ شما بلافاصله مسدود می شود. بنابراین با این تفاسیر برای ارسال انبوه پیام در واتس اپ چه به صورت گروهی و چه به حالت پرایوت با محدودیت های زیادی مواجه خواهید شد.

 

همه چیز درباره گروه واتساپ برای تبلیغمحدودیت های مدیریت حساب

در اکثر پیام رسان هایی مانند تلگرام، به راحتی می توانید چندین اکانت فعال در یک گوشی داشته باشید، اما واتس اپ این امکان را به شما نمی دهد و برای مدیریت چندین اکانت در یک گوشی، باید چندین اپلیکیشن واتس اپ (یعنی نسخه های غیر رسمی) را روی گوشی خود نصب کنید.

 

حرف آخر

همه چیز درباره گروه واتساپ برای تبلیغ برای داشتن تبلیغات مؤثر، بازاریابی و فروش در واتساپ مقاله ای در مورد روش های تبلیغات در واتساپ را آماده کرداه ایم، پینشهاد می کنم حتما مقاله مربوطه را به جهت دور زدن محدودیت های تبلیغاتی در گروه های واتساپی مطالعه کنید. 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *