قیمت تبلیغات در اینستاگرام چگونه محاسبه می شود؟

قیمت تبلیغات در اینستاگرام چگونه محاسبه می شود؟
زمان مطالعه: 11 دقیقه

امروزه تبلیغات در اینستاگرام یکی از پربازده‌ ترین شیوه تبلیغاتی در بین کسب و کارها است. در حال حاضر میلیون ها ایرانی بر روی این پلتفرم فعالیت دارند و درصد بیشتری از مردم برندهای محبوب خود را از طریق این شبکه دنبال می کنند. از این رو اینستاگرام بهترین فرصت برای تبلیغ کسب و کار شما است و  افزایش فروش محصولات و یا خدمات پیج تان را تضمین می کند. همچنین قیمت تبلیغات در اینستاگرام کمتر از تبلیغات سنتی است، در حالیکه بازدهی آن چندین برابر تبلیغات سنتی می باشد. 

با توجه به رشد روزافزون کاربران اینستاگرام در هر سنی با سلایق، ویژگی ها و رفتارهای متفاوت، تبلیغات اینستاگرام می تواند مناسب هر کسب و کاری باشد. اما برای کسب بهترین نتایج از تبلیغات در اینستاگرام ابتدا باید علایق، خواست ها و نیازهای مخاطبان خود را کاملاً بشناسید و بدانید چه نوع محتوایی می تواند توجه آنها را جلب کند. سپس بر اساس این اطلاعات، محتوای تولید شده را در زمان های درست در صفحات مناسب و مرتبط با حوزه کسب و کارتان در اینستاگرام منتشر کنید.

 

فراموش نکنید تبلیغات اصول و قواعدی دارد و اگر می خواهید در این مسیر موفق شوید باید فوت و فن تبلیغات را بدانید.

اگر با تکنیک های تبلیغات در اینستاگرام آشنا نباشید، چیزی جز هزینه تبلیغات برایتان  باقی نمی ماند. در این مقاله با نگاهی به نحوه برگزاری تبلیغات  قصد داریم اهمیت و نقش آن در موفقیت کسب و کارتان را شرح دهیم. 

 

برای اطلاع از هزینه های تبلیغات در اینستاگرام مقاله پیشنهادی زیر را مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی:  لیست قیمت تبلیغات در اینستاگرام

 

 

قیمت تبلیغات در اینستاگرام چگونه می باشد؟

 در حال حاضر تبلیغات در اینستاگرام، یکی از محبوب ترین و در عین حال مؤثرترین روش های تبلیغاتی در دنیای دیجیتال تبدیل می باشد.  بسیاری از کسب و کارها به کمک تبلیغات اینستاگرامی توانسته اند برندسازی کنند و به سودهای کلانی برسند. این روش تبلیغاتی علاوه بر اینکه اثربخشی و بازدهی بیشتری نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دارد، از نظر هزینه نیز نسبت به سایر روش ها مانند تبلیغات توسط بیلبوردها در سطح شهر مقرون به صرفه می باشد.  

 نرخ مشخصی برای تبلیغات اینستاگرامی وجود ندارد؛ به همین دلیل بسیاری از مالکان کسب و کارها از هزینه و تعرفه تبلیغات در اینستاگرام آگاهی و اطلاعات کاملی ندارند و گاهاً در تبلیغات مبالغی بیشتر از آنچه باید را هزینه می کنند. ما در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی را درباره محاسبه نرخ تبلیغات اینستاگرامی در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به طور تقریبی میزان هزینه تبلیغات در پیج های مختلف را تخمین بزنید. 

معیارهای تعیین قیمت تبلیغات در اینستاگرام

 

معیارهای تعیین قیمت تبلیغات در اینستاگرام

عوامل مؤثر در تعیین نرخ تبلیغات عبارتند از:

میزان انگیجمنت پیج

 این ویژگی میزان بازدهی و درصد فعالیت کاربران در پیجی که قرار است تبلیغ شود، را بیان می کند. میزان انگیجمنت یا همان نرخ تعامل پیج را از طریق ابزار insights می توان ارزیابی کرد. به هنگام سپردن تبلیغات خود به صفحات پربازدید، از صاحب پیج بخواهید گزارشی از آمار اینسایت پیج را برای شما ارسال کند؛ بر اساس این گزارش می توانید نرخ تبلیغات را تخمین بزنید.

 تعداد فالوورهای پیج

گاهاً تبلیغات با هدف افزایش آگاهی از برند در بین  مخاطبان و معرفی محصولات و یا خدمات جدید در سطح اینستاگرام انجام می گیرد. در چنین مواقعی میزان ارزش گذاری پیج و برآورد هزینه تبلیغاتی به تعداد فالوورهای پیج بستگی دارد. به زبانی ساده تر ارزش صفحات با تعداد فالوورهای آن ها تعیین می شود.

با این حال تعداد فالوورهای یک پیج، معیار قابل قبولی برای تعیین قیمت پست ها و استوری های تبلیغاتی در اینستاگرام نیست. زیرا اغلب پیج ها با خرید فالوور فیک سعی دارند، تعداد فالوورهای پیج شان را بیشتر نشان دهند. همانطور که می دانید فالوورهای غیرواقعی و غیر فعال تعاملی در پیج مربوطه ندارند؛ از این رو نقش مؤثری در دیده شدن تبلیغات نیز ندارند. برای حل این مشکل بهتر است میانگین نرخ تعامل صفحه یا متوسط بازدید (impression یا Reach) را در نظر بگیرید.  این گزینه ها معیار مناسب تری برای بررسی و تعیین نرخ تبلیغات یک صفحه در اختیار ما قرار می دهد.

 نوع تبلیغات

تبلیغات در اینستاگرام در قالب استوری و پست منتشر می شود و نرخ تبلیغات بر اساس نوع تبلیغ برآورد می شود. بر اساس نوع محتوای تبلیغاتی (عکس یا ویدیو) نیز می توان تعرفه ی تبلیغات را تعیین کرد. 

 میزان تبلیغات

تبلیغات در یک پیج اینستاگرامی با حجم محدود تبلیغات، می تواند فیدبک و بازدهی بالایی را برای یک پیج ایجاد کند. به عبارت دیگر تبلیغ در صفحات اینستاگرام که تبلیغات کمی را قبول می کنند، نتایج قابل توجهی را برای پیج شما به ارمغان می آورد. به همین دلیل نرخ تبلیغ در اینگونه صفحات با قیمت های متفاوتی ارائه می شود.

زمان انتشار تبلیغ

یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت تبلیغات در صفحات اینستاگرام بسیار مهم است، زمان انتشار آگهی در پیج است.  به عنوان مثال اگر آگهی به عنوان آخرین پست منتشر شود، توسط کاربران زیادی دیده می شود و بازدهی بیشتری را دریافت خواهد کرد. از این رو به دلیل داشتن نرخ تعامل بالا و اثر بخشی بیشتر،  قیمت متفاوتی خواهد داشت.

 

روش های برگزاری تبلیغات در اینستاگرام      

تبلیغات در اینستاگرام در قالب پست و استوری به دو صورت «تعرفه ای » و «بازدید» انجام می شود. 

تبلیغات تعرفه ای : این نوع تبلیغ کردن در اینستاگرام به صورت انتشار محتوا، تبلیغات اینفلوئنسری و یا تبلیغ در صفحات پربازدید می باشد. در ادامه به طور مفصل هر یک از این تبلیغات را بررسی خواهیم کرد. 

 تولید محتوای قابل اشتراک گذاری مستمر       

تولید محتوا خود نوعی تبلیغات تلقی می شود؛ بدین صورت که شما یک محتوای تصویری و یا ویدئویی را در مورد محصولات و یا خدمات کسب و کارتان می سازید و آن را در پیج تان منتشر می کنید. سعی کنید یک محتوای باکیفیت و قابل اشتراک گذاری تولید کنید، دراین صورت فالوورهایتان قطعاً محتوای شما را برای دیگران نیز ارسال می کنند. که این خود نوعی تبلیغات رایگان برای پیج تان محسوب می شود. 

 تبلیغات اینفلوئنسری و یا بلاگری     

در این شکل از تبلیغات، یک اینفلوئنسری که مرتبط با حوزه کاری شما در اینستاگرام فعالیت می کند، محتواهای شما را در قالب پست و استوری در پیج خود منتشر می کند. اگر محتوای شما خوب باشد، این تبلیغات می تواند بازدهی بالایی داشته باشد؛ اما برای تبلیغات اینفلوئنسری باید هزینه زیای را پرداخت کنید. 

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش های مؤثر تبلیغات در اینستاگرام است؛ تبلیغات اینفلوئنسر در اینستاگرام فروش و اثربخشی کمپین تبلیغاتی شما را چندین برابر می کند. اینفلوئنسرهای ایرانی از جمله هنرمندان، بلاگرها، واینرها و شخصیت های محبوب اینستاگرام محصولات و خدمات شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان در سطح اینستاگرام معرفی می کنند.

 تبلیغات در صفحات پربازدید    

محتوای تبلیغاتی شما در یک صفحه پربازدید به صورت پست یا استوری قرار داده می شود؛ بطور کلی این نوع تبلیغ به دو شکل زیر انجام می شود: 

 تبلیغات ساعتی اینستاگرام

در این شکل از تبلیغات، محتوای تبلیغاتی شما به صورت پست در فرمت عکس یا ویدیو به همراه کپشن به مدت 24 ساعت در صفحات اینستاگرامی پربازدید و محبوب ارسال می شود. 

 نرخ تبلیغات ساعتی اینستاگرام برحسب ساعتی محاسبه می شود. پکیج های مختلفی برای تبلیغات ساعتی در اینستاگرام ارائه می شود، برای اطلاع از نرخ این نوع تبلیغات با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید.

 تبلیغات استوری اینستاگرام

تبلیغات استوری اینستاگرام از جمله تبلیغات محبوب این پلتفرم می باشد؛ زیرا محتواهای منتشر شده در استوری ها بیشتر از محتواهای فید اینستاگرام توجه مخاطبان را به خود جلب می کنند. 

همچنین امکان قرار دادن لینک در پست های استوری وجود دارد، به همین دلیل این نوع تبلیغات بسیار کاربردی و طرفداران زیادی دارد.  

در تبلیغات استوری اینستاگرام، تبلیغ شما( با فرمت عکس یا ویدیو) به صورت استوری در صفحات پربازدید و محبوب نمایش داده می شود؛ ضمن اینکه  آیدی پیج شما در تبلیغ استوری اینستاگرام منشن می شود، اگر وب سایت یا فروشگاه آنلاین داشته باشید، لینک آن را نیز در استوری قرار می دهند.

 تبلیغات بازدیدی (View)    

محتوای تبلیغاتی شما توسط پیج های پربازدید و یا اینفوئنسرها منتشر می شود؛ در این شیوه  به اندازه ای که محتوای تبلیغاتی شما در اینستاگرام بازدید دریافت میکند، هزینه پرداخت خواهید کرد. 

تبلیغات بازدیدی در اینستاگرام به تبلیغات ویدیویی یا تبلیغات ویو (view)  اینستاگرام نیز معروف است و برای محتواهای ویدیویی قابل اجرا می باشد. این تبلیغات در صورتی می تواند نتیجه بخش باشد که محتوای شما ارزش وایرال شدن در سطح اینستاگرام را داشته باشد. در این نوع تبلیغات، محتوای ویدیویی شما به همراه یک کپشن تأثیرگذار به صورت پست اینستاگرامی در پیج های محبوب و پربازدید منتشر می شود. هدف از تبلیغات ویدیویی اینستاگرام دیده شدن در اینستاگرام و راه یافتن به اکسپلور میباشد. نرخ تبلیغات ویو در اینستاگرام بر اساس تعداد بازدیدها (View) محاسبه می شود.

 

نحوه محاسبه نرخ تبلیغات بازدیدی سبب شد این شکل تبلیغات  به دو شکل تقسیم بندی شود:

  • تبلیغات ایمپرشن  (Impression) اینستاگرام
  • تبلیغات ریچ  (Reach) اینستاگرام

 تبلیغات ایمپرشن اینستاگرام

تبلیغات ایمپرشن اینستاگرام نوعی از تبلیغات اینستاگرامی است، که معیار آن تعداد دفعات دیده شدن محتوای ویدیویی است. به زبان ساده تر ایمپرشن یعنی تعداد کل دفعاتی که یک پست دیده شده است؛ به عنوان مثال اگر یک پست توسط 1000 بازدیدکننده مختلف دیده شود و هر یک از آن ها دو بار آن پست را ببینند، در این حالت می گوئیم ایمپرشن محتوای ویدئویی برابر 2000 می باشد. 

میزان ایمپرشن نشان دهنده کیفیت و میزان جذابیت یک محتوا است و  تبلیغات ایمپرشن در اینستاگرام مارکتینگ سبب می شود مخاطب ترغیب به دیدن ویدئوی جذاب شما شود. 

در تبلیغ ایمپرشن اینستاگرام، محتوای تبلیغاتی شما به صورت ویدیو به همراه یک کپشن جذاب، به صورت یک پست اینستاگرامی در صفحات بزرگ و پرمخاطب نمایش داده می شود. از آنجایی که نرخ تبلیغات برای هر اینفلوئنسری متفاوت است به همین دلیل برای اطلاع از نرخ دقیق تبلیغات با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید. 

 تبلیغات ریچ در اینستاگرام

Reach در اینستاگرام یعنی تعداد اکانت هایی که یک محتوای ویدیویی را مشاهده کرده اند؛ بعبارتی تعداد دفعاتی که ویدیو توسط بازدید کننده های متفاوت دیده شده است. 

به عنوان مثال اگر یک پست توسط 1000 بازدید کننده مختلف دیده شود و هر کدام چندین بار این پست را ببینند، ریچ پست برابر با 1000 است. در واقع تعداد دفعاتی که یک کاربر ویدئو را مشاهده می کند، تأثیری در تعداد Reach ویدئو ندارد. 

تبلیغات ریچ در اینستاگرام مارکتینگ نشان دهنده تعداد مخاطبانی است که از محتوا بازدید کرده اند و هر اندازه این تعداد بالا باشد به همان اندازه مخاطبان جدید ترغیب به دیدن ویدئو می شوند.

 

تبلیغات در اینستاگرام چقدر اهمیت دارد؟

 بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام  فعالیت دارند. 

اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی بسیار محبوب است و روز به روز بر تعداد کاربران این شبکه افزوده می شود. علاوه بر این کاربران اینستاگرام  تشکیل شده از هر قشری هستند که زمان زیادی را در اینستاگرام سپری می کنند؛ بنابراین اینستاگرام منبع عظیمی از مخاطبان هر حوزه ای است که می توانید  آن ها را به مشتریان بالقوه کسب و کارتان تبدیل کنید. 

سعی کنید از حضور کاربران بر روی این پلتفرم  نهایت استفاده را ببرید و از طریق تبلیغات اثر بخش و ارزشمند، محصولات و خدمات خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

 امکان برگزاری تبلیغات به شیوه ای جذاب و تعاملی

اینستاگرام با قابلیت های ویژه  در مسیر تبدیل شدن به یک ابزار دیجیتال مارکتینگ قدرتمند است. شما نیز می توانید با استفاده از امکانات و قابلیت های این پلتفرم، جذاب ترین و کاربرپسندترین روش های تبلیغاتی در اینستاگرام به گونه ای طراحی کنید، که برند شما را به حرفه ای ترین حالت به مخاطبانتان نمایش دهد. 

 قابلیت های منحصر به فردی مانند استوری، ریلز، کپشن نویسی و استیکرهای چالش برانگیز در استوری و برگزاری لایو عناصری هستند که می توان از آن ها برای برگزاری تبلیغات تأثیرگذار و نمایش محصولات و خدمات به مشتری استفاده کرد. 

قدم اول برای افزایش آگاهی از برند در بین مخاطبان اینستاگرام، برقراری ارتباط با آن ها است؛ با وجود فضای تعاملی در اینستاگرام، شما به راحتی می توانید احساسات مخاطبان تان را نسبت به محتواهای خود برانگیخته و آن ها را ترغیب به تعامل با پیج تان کنید. هر اندازه نرخ تعامل پیج بالا رود، محتواهای شما برای مخاطبان زیادی در اینستاگرام نمایش داده می شود و بدین ترتیب برند خود را در اینستاگرام می سازید.

 دسترسی به اینفلوئنسرها و افراد مشهور

اینستاگرام بستری را برای شما فراهم می کند تا با کمک گرفتن از اینفلوئنسرها و افراد مشهور  بتوانید برند و کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید. اینفلوئنسرها بر روی بیشتر مخاطباشان تأثیر می گذارند و می توانند فالوورهای خود را ترغیب به استفاده از خدمات یا خرید محصولات یک پیج کنند. بنابراین همکاری با اینفلوئنسرها (تبلیغات اینفلوئنسری) سبب می شود در مدت زمان کمی تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش داده و به فروش و درآمد بیشتری برسید. 

بازهم تأکید می کنم برای نتیجه گرفتن از هر نوع تبلیغاتی من جمله تبلیغات اینفلوئنسری باید محتواهای مفید و وایرال شدنی تولید کنید.

 دسترسی گسترده به صفحات پربازدید

افزایش فالوورهای هدفمند و دست یافتن به جامعه هدف در اینستاگرام کاری دشوار و زمان بر است. روزانه میلیون ها محتوا بر روی این پلتفرم منتشر می شود. با توجه به حجم انبوهی از محتوا بر روی این پلتفرم، چگونه می توانید محتوای خود را به دست مخاطبان علاقه مند به حوزه کسب و کار خود برسانید؟ این جاست که صفحات بزرگ و پرمخاطب به کمک شما می آیند. کافی است محتواهای شما در یک پیج پربیننده مرتبط با حوزه کسب و کار تان تبلیغ شود؛ خیل عظیمی از مخاطبان هدفمند روانه پیج شما می شوند.

 صرفه‌جویی در زمان

اگر بخواهید پیج تان را با تولید محتوا در اینستاگرام رشد دهید، امکان دارد سالیان سال طول بکشد تا موفق به افزایش فالوورهای پیج تان شوید. اما با تبلیغات در اینستاگرام می توانید ره صد ساله را یک شبه بروید؛ بعبارتی به کمک تبلیغات محتواهای شما در اینستاگرام به جامعه گسترده ای از مخاطبان نمایش داده می شود و بدین ترتیب می توانید به سرنخ های بیشتر دسترسی داشته باشید. با تبلیغ در اینستاگرام می توانید در مدت زمان کوتاهی اعتبار کسب و کارتان را افزایش دهید و خیلی زود به درآمد برسید.

 دسترسی به جامعه هدف گسترده

 از مزیت های اصلی این روش تبلیغاتی این است که شما به راحتی می توانید تنها با یک کلیک در اینترنت به به سرنخ های بیشتری در تمام نقاط دنیا دسترسی پیدا کنید. اغلب مخاطبان هدف شما زمان زیادی را در اینترنت می گذرانند و تبلیغات در این محیط می تواند بیشترین تاثیر را روی آن ها بگذارد. اینترنت به کسب و کارها این امکان را می دهد که صرف نظر از موقعیت مکانی، محصولات یا خدمات خود را به افراد در نقاط مختلف جغرافیایی عرضه کنند. به عبارت دیگر به کمک تبلیغات در اینستاگرام می توانید کسب و کارتان را بدون توجه به منطقه جغرافیایی خود، در تمام نقاط جهان توسعه دهید. 

توصیه ما 

توجه داشته باشید برای انجام تبلیغات خوب باید محتوایتان ارزش اشتراک گذاری داشته باشد و تبلیغات به صورت هدفمند انجام شود.  تبلیغات نادرست منجر به هدر رفتن تمامی هزینه هایی که در برگزاری کمپین تبلیغاتی پرداخت کردید، می گردد. توصیه می کنیم برای انجام تبلیغات از متخصصین فعال در این زمینه کمک بگیرید؛ کارشناسان ما در شویراد می توانند کمپین های تبلیغاتی شما از ایده محتوا گرفته تا اجرا و ویرال شدن آن در فضای اینستاگرام را مدیریت کرده و فروش پیج تان را افزایش دهند. 

علی ساده بافی مدیریت شویراد، به دلیل داشتن موفقیت های چشمگیر در رشد و توسعه انواع کسب و کارهای اینستاگرامی، عنوان آقای تبلیغات را از جانب طرفداران خود در اینستاگرام گرفته است. شما نیز می توانید با سپردن تبلیغات خود به آقای تبلیغات، رویای کسب درآمد از پیج اینستاگرام تان را به حقیقت تبدیل کنید. 

 

(فرم مشاوره را کامل کنید، تا همکاران ما با شما تماس بگیرند)

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.