بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به معنای بازاریابی دیجیتال و یا بازاریابی اینترنتی است. در این نوع بازاریابی، مالکان کسب و کار در بستر وب، توسط گوشی های همراه و یا کامپیوترهای شخصی، برای دسترسی به مشتریان بالقوه و یا مصرف کنندگان اقداماتی را انجام می دهند. در حقیقت بازاریابان با استفاده از اینترنت و روش های تولید محتوا در رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و یا کانال های دیگر سعی دارند به مخاطبان کسب و کار خود نزدیک شوند.

متخصصان فروش با این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ سعی دارند به جهت رفع نیازها و خواسته های مخاطبان با تولید محتوای گیرا و مفید، آن ها را درگیر کسب و کار خود کرده و سرانجام  تبدیل به مشتریان وفادار و فروش کنند. 

مقالات مرتبط را مطالعه کنید: ۴ نکته طلایی استراتژی ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

مفهوم بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ، در حال حاضر، به عنوان زیر مجموعه مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات استفاده می شود. این نوع بازاریابی نوین بخش خاصی از مشتریان را مورد هدف قرار می دهد و با آن ها وارد تعامل می شود. با توجه به پیشرفت فناوری اطلاعات در سال های اخیر، افزایش متوسط ​​زمان استفاده کاربران از اینترنت، استفاده گسترده از تلفن های همراه و شیوع روز افزون اینترنت در جهان ، بازاریابی اینترنتی امروزه به عنوان یک دانش و تخصص مستقل پذیرفته شده است.

به طور کلی بازاریابی دیجیتال جذب مشتری از طریق لیست ایمیل ، بازاریابی محتوایی، وب سایت، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر می باشد. 

افزایش فروش در اینستاگرام با دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال مؤثرترین راه برای دستیابی به مخاطبان هدف، جذب ترافیک به وب سایت ، تولید بازدهی با کیفیت و در نهایت تبدیل به فروش می باشد. برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینترنتی که رشد کسب و کار را تقویت می کند، درک مواردی از قبیل میزان سرمایه لازم برای دیجیتال مارکتینگ، استراتژی های مورد نیاز برای بازگشت سرمایه (ROI)، ضروری می باشد. همچنین بایستی بتوانید کانال های دستیابی به لید های با کیفیت را شناسایی کرده و بدانید برای بهبود تجربه کلی خریدار چه برنامه هایی را پیاده سازی کنید. 

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 

این که کسب و کار شما کوچک یا بزرگ است، اهمیت چندانی ندارد! صرفاً داشتن درک عمیق از آنچه در هنگام اجرای استراتژی دیجیتال مارکتینگ اتفاق می افتد، برای تصمیم گیری بهتر که نتایج مثبتی به همراه دارد، حیاتی است. بدین ترتیب، داشتن ابزارها، فرایندها و افراد مناسب در محل، به شما کمک خواهد کرد تا تلاش های شما برای رسیدن به سایر اهداف تجاری تان افزایش یابد.

معرفی بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

انواع کانال های بازاریابی دیجیتالی عبارتند از:

ربات های تبلیغاتی اینستاگرامبازاریابی وب سایت

وب سایت مرکز کلیه فعالیت های دیجیتال مارکتینگ می باشد، یک کانال بسیار قدرتمند و یک واسطه مورد نیاز برای اجرای روش های مختلف بازاریابی آنلاین است. در وب سایت باید برند کسب و کار خود، محصول یا خدمات را به روشی روشن و به یاد ماندنی نشان دهید. مواردی از قبیل سرعت بالا آمدن سایت، رابط کاربری آسان، ریسپانسیو بودن آن نیز در جذب ترافیک نقش مهمی دارد. 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

تبلیغات PPC به بازاریابان اجازه می دهد تا از طریق تبلیغات پولی در طیف وسیعی از پلتفرم های دیجیتال، به کاربران اینترنت دسترسی پیدا کنند. بازاریاب ها می توانند کمپین های PPC در گوگل ایجاد کرده و تبلیغات را به افرادی که کلمات مرتبط با محصولات یا خدمات شما را جستجو می کنند نشان دهند.

خواندن مقاله
تکنیک اثر قیمت صفر؛ زیبا اما مخرب

کمپین های PPC می توانند کاربران را بر اساس مشخصات دموگرافیکی آن ها از قبیل سن و جنسیت گروه بندی کنند و یا حتی علایق، نیازها  یا مکان های خاص را مورد هدف قرار دهند. محبوب ترین پلتفرم PPC در دیجیتال مارکتینگ ایران Google Ads است.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام بازاریابی محتوا  یکی از مؤثرترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

محتوای گیرا و منحصربفرد برای بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید. هدف از بازاریابی محتوا دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق تولید محتوا است. محتوا اغلب در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل ، سئو و حتی کمپین های PPC تبلیغ می شود. ابزارهای بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها ، شبکه های اجتماعی ، محتواهای ویدیویی، اینفوگرافی ، پادکست و برگزاری وبینار است.

نکته کلیدی در تولید محتوا برای شما این است که مخاطب را درگیر محتوا کنید و او را به سمت کسب و کار خود هدایت کرده و نهایتاً تبدیل به فروش و درآمد نمائید. در حقیقت شما می خواهید با محتوا ارزش آفرینی کنید و به درآمد برسید، از این رو باید مباحثی که درباره آنها می نویسید و نکاتی که ارائه می دهید ، باید برای مخاطبان قابل اجرا بوده و توسط آن ها مصرف شود. محتوا نقش مهمی در جذب مشتری بالقوه دارد و به همین دلیل ، محتوا باید متناسب با خواسته و نیاز مخاطبان هدف تولید شود. 

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکتها در بازاریابی اینترنتی مرتکب می شوند، این است که می خواهند بلافاصله از محتوای تولید انتشار شده در دنیای وب به نتیجه برسند و کلی کسب درآمد کنند. اما گفتنی است که  استراتژی محتوای شما باید بر هم اهداف کوتاه مدت و هم چشم انداز بلند مدت متمرکز باشد. 

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام بازاریابی ایمیلی 

از موثرترین کانال ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی از طریق ایمیل است. در بازاریابی ایمیلی معروف به ایمیل مارکتینگ، صاحبان کسب و کار اطلاعاتی در مورد آخرین تغییرات و یا جدیدترین محصولات و خدمات خود را بازه های زمانی مشخص از طریق ایمیل برای مشتریان ارسال می کنند. برخلاف سایر روش های دیجیتال مارکتینگ ، این روش مبتنی بر ایجاد یک رابطه خاص بین مشتری و سازمان است و با ارسال ایمیل های به روز به مشتریان می توانید اعتماد آن ها را جلب کرده وفاداری آنها به برندتان را افزایش دهید.

البته توجه کنید بازاریابی ایمیلی بر اساس لیست ایمیلی ساخته شده انجام می شود و ایمیل های نامربوط و در حجم زیاد برای مخاطب حکم ایمیل اسپم را دارد. برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ پیشنهاد می کنیم حتما استراتژی ایجاد پرسونای مخاطب را در رأس برنامه های خود قرار دهید.

بسیاری از افراد بازاریابی ایمیلی را با ایمیل های اسپم اشتباه می گیرند، توجه کنید در ایمیل اسپم مخاطب تعداد بیشماری ایمیل نامربوط را دریافت می کند اما در بازاریابی ایمیلی ، ارسال پیام بر اساس خریدهای قبلی مشتری صورت می گیرد.  ساخت لیست ایمیل و بازاریابی با ارسال ایمیل به گروهی از مخاطبان هدف، نوعی تعامل برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقه مند به برند شماست.

بسیاری از بازاریاب های دیجیتال از سایر کانال های بازاریابی دیجیتال برای افزودن لید به لیست ایمیل های خود استفاده می کنند و سپس از طریق بازاریابی از طریق ایمیل ، قیف های جذب مشتری را ایجاد می کنند تا این لید ها را به مشتری تبدیل کنند.

خواندن مقاله
بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران چگونه است؟

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هدف اصلی یک کمپین بازاریابی در شبکه های اجتماعی افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به برند و ایجاد اعتماد و علاقه مند سازی آن ها است.یکی از جدیدترین روش ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها یا بعبارتی افراد تأثیرگذارمی باشد.

در این روش از افراد مشهور یا افرادی که تعداد زیادی فالوور در شبکه های مجازی دارند برای جذب کاربران بیشتر و افزایش فروش محصولات استفاده می شود. این گونه بازاریابی در پلتفرم اینستاگرام بسیار محبوب است و شرکت ها کاربران محبوب اینستاگرام را استخدام می کنند و از آنها می خواهند تا با ارسال چند تصویر محصولات یا خدمات کسب و کار آن ها را تبلیغ کنند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام بازاریابی وابسته (همکاری در فروش)

بازاریابی از طریق همکاری در فروش یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است. در این نوع بازاریابی شرکت های وابسته و یا افراد تأثیرگذار محصولات دیگران را تبلیغ می کنند و هر زمان که فروش انجام می شود ، از فروش محصول پورسانت دریافت می کنند. برای اولین بار شرکت های معروفی مانند آمازون اقدام به راه اندازی چنین بازاریابی اینترنتی نموده اند و در حال حاضر ماهانه میلیون ها دلار به وب سایت هایی که محصولاتشان را می فروشند پورسانت پرداخت می کنند.

در حقیقت روند بازاریابی به این شکل می ماند که شما به عنوان کارمند فروش شرکت فعالیت می کنید و فروش محصولات یا خدمات یک شرکت، به ازای هر فروش، پورسانت دریافت می کنید. این نوع بازاریابی پورسانتی فقط برای فروش های انجام شده پرداختی دارد و قبل از نهایی کردن فروش هیچ مبلغی به عنوان پیش پرداخت به فرد تبلیغ کننده تعلق نمی گیرد. بسیاری از وبلاگ نویسان یا وب سایت های فروش آنلاین از این نوع بازاریابی استفاده می کنند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام بازاریابی ویدیویی

بسیاری از کاربران اینترنت قبل از اینکه تصمیم خرید بگیرند، در مورد آن در گوگل و یا شبکه های اجتماعی تحقیق می کنند. شما می توانید از بازاریابی ویدئویی برای ایجاد روابط با مشتری ، تبلیغ برند خود و تبلیغ خدمات یا محصولات خود استفاده کنید. با تولید محتوای ویدیویی در مورد راهنمای استفاده از محصولات و یا خدمات کسب و کار خود، تشویق مشتریان و ارائه محتوای وایرال در شبکه های اجتماعی مخاطبین خود را تحت تأثیر قرار دهید. 

با استفاده از نام تجاری خود ، فیلم هایی تولید می کنید که شرکت شما را از راه های دیگر تبلیغ می کنند و از این طریق فروش خود را افزایش دهید. سعی کنید با ارائه اطلاعات در مورد کسب و کار خود با مشتریان خود تعامل داشته باشید. 

جمع بندی 

استفاده از بازاریابی با تولید محتوای با کیفیت با بهترین روش های سئو و به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی می تواند شما را با سرعت بالا به اهداف خود نزدیک کند. همواره به یاد داشته باشید که در دیجیتال مارکتینگ باید از رسانه های اجتماعی به ویژ ه اینستاگرام به عنوان ابزاری برای پیگیری بازخورد مشتری بهره بگیرید.

توسط ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توانید جذابیت محتوای محصول خود را از طریق پسندیدن و اشتراک دیگران ارزیابی کنید و از این اطلاعات برای متناسب سازی محتوای آینده وب سایت خود برای موفقیت بیشتر را بکار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *