راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرام

محتوای ویدیویی در شبکه های مجازی، بیشتر از عکس و متن ویرال می شوند؛ به همین‌دلیل تیزر تبلیغاتی بهترین گزینه برای دیده شدن در اینستاگرام است. اما به این نکته توجه کنید ویدئویی در اینستاگرام وایرال می‌شود که جذاب و منحصربفرد باشد. اگر ایده برای ساخت کلیپ اینستاگرام نداشته باشید یا از دیگران کپی کنید، نمی‌توانید مخاطبان‌تان را تحت تأثیر قرار دهید.

از آنجایی که نداشتن ایده برای ساخت تیزر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کسب و کارها و افراد شده است، در این مقاله چند راهکار و ایده جذاب مناسب با کسب و کارتان را ارائه می‌دهیم. بعد از مطالعه این مقاله خواهید توانست یک کلیپ خلاقانه برای تبلیغ کسب و کار خود بسازید.

توصیه می کنم برای آشنایی بیشتر در مورد ساخت تیزر تبلیغاتی در اینستاگرام و تعرفه‌های ساخت دو مقاله زیر را مطالعه کنید:

تیزر تبلیغاتی
راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرام

ایده برای ساخت کلیپ اینستاگرام

شک نکنید ساختن کلیپ‌های جذاب برای اینستاگرام می‌تواند به تبلیغ کسب و کار شما کمک کند.

چند ایده برای ساخت کلیپ‌ در اینستاگرام

01تولید محتوا از فضای دلنشین کسب و کارتان

ویدئویی از محیط دلنشین فروشگاه یا محل کسب و کارتان تهیه کنید؛ همچنین می توانید با استفاده از موسیقی‌های لایت، جو آرام و دلنشین محیط را به نمایش بگذارید.

02همکاری با بلاگرها و اینفلوئنسرها برای تبلیغ

با مدل‌های مشهور یا اینفلوئنسرها برای معرفی و ترویج محصولات یا خدمات‌تان همکاری کنید.

03تولید محتوا در مورد ترندها و رویدادها

کلیپ‌هایی بسازید که به ترندها و رویدادهای روز اشاره کنند.

04برجسته کردن ویژگی‌ها و مزایا ( محصولات یا خدمات)

ویژگی‌ها و مزایای محصولات یا خدماتتان را به صورت واضح در ویدئوی خود نشان دهید. سعی کنید از تصاویر و ویدئوهای جذاب برای نمایش این ویژگی‌ها استفاده کنید.

05ایجاد حس نیاز در مخاطب

محتوایی تولید کنید که مخاطب را وادار به فکر کردن در مورد نیازهایشان کند و نشان دهید که چگونه محصولات یا خدمات شما به رفع نیازها و برآورده کردن خواسته‌های آن‌ها کمک می‌کند.

06داستان کسب و کار

یک کلیپ داستانی از شروع کسب و کارتان تهیه کنید؛ این داستان می‌تواند شامل چالش‌ها، پیروزی‌ها و ایده‌های شما باشد. داستان‌سرایی به مخاطبا‌تان کمک می‌کند تا با برند ارتباط عاطفی برقرار کنند.

07کولاژ تصاویر و ویدئوها

با استفاده از تصاویر و کلیپ‌های کوتاه، یک کولاژ تولید کنید که تاریخچه کسب و کار شما را نشان دهد؛ از مونتاژ و انتقال بین تصاویر به عنوان وسیله‌ای برای جلب توجه مخاطبانتان استفاده کنید.

وایرال شدن کلیپ های اینستاگرام
راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرام

08مستند کوتاه

یک مستند کوتاه در مورد مراحل تولید محصولات‌تان یا ارائه خدمات تولید کنید؛ این نوع ویدئوها، اعتماد مخاطبان به برند شما را افزایش می‌دهد.

09آموزش‌ها و نکات مفید

ویدئوهای آموزشی یا نکات مرتبط با صنعت خود را ایجاد کنید؛ به مخاطبانتان آموزش دهید که چگونه با بهره بردن از دانش و تخصص شما به موفقیت برسند.

راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرامپشت صحنه

از پشت پرده روند تولید محصولات یا ارائه خدمات‌تان کلیپ بسازید؛ مخاطب بعد از دیدن فرآیند تولید محصولات و یا نحوه تهیه خدمات، به شما بیشتر اعتماد می‌کند.

11قابلیت‌های تعاملی

با استفاده از نظرسنجی‌ها، سؤالات چالش برانگیز، با مخاطبان‌تان تعامل برقرار کنید؛ برای وفادار کردن مشتریان‌تان به برند، از نظرات و پیشنهادات آن‌ها در فرایند تولید و عرضه محصولات و یا خدمات استفاده کنید.

12ویدئوهای انگیزشی

ویدئوهایی با پیام‌های انگیزشی و ایده‌آل برای مخاطبان خود ایجاد کنید. این نوع محتوا، مخاطبان را به ارتباط با برندتان ترغیب می‌کند.

13مصاحبه با مشتریان وفادار

با مشتریان راضی و وفادار خود مصاحبه کنید و تجربیات آن‌ها در مورد محصولات یا خدمات را به اشتراک بگذارید؛ مخاطبان شما تمایل زیادی برای دنبال کردن چنین ویدئوهایی دارند.

این موارد چند ایده برای ساخت کلیپ در اینستاگرام برای تمامی کسب و کارها است و شما باید دقت کنید یک ایده مناسب کسب و کارتان را با خلاقیت بالا را جهت ساخت کلیپ انتخاب کنید.

در ادامه، ایده‌های منحصر به فردی را برای چند کسب و کار معرفی خواهیم کرد.

ایده برای ساخت کلیپ در اینستاگرام (کافه یا رستوران)
راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرام

ایده ساخت کلیپ تبلیغاتی برای کافه و رستوران

کافه‌ها، رستوران‌ها و کترینگ‌ها از جمله پرمخاطب‌ترین کسب و کارهای ایرانی در اینستاگرام هستند. در ادامه چند ایده برای ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران یا کافه را بررسی خواهیم کرد.

معرفی منو و غذاها

از غذاها و منوی خود یک تیزر جذاب بسازید؛ به عنوان مثال بر روی جزئیات غذاهای مختلف زوم کنید و درباره مواد استفاده شده در آن‌ها توضیح دهید. همچنین می‌توانید از نمای آشپزخانه و تیم آشپزی با لباس‌های تمیز در حال تهیه غذا یک کلیپ درست کنید. ترجیحاً از آهنگ‌های دلنشین نیز برای ایجاد جو اختصاصی در تیزر خود استفاده کنید.

تجربه مشتریان

از مشتریانی که در رستوران یا کافه عکس می‌گیرند، با کسب اجازه از آن‌ها یک ویدئو بسازید. همچنین نظرات مثبت آن‌‌ها را در مورد فضا و محیط رستوران یا کافه خود در تیزر جای دهید.

تخفیفات و پیشنهادات ویژه

تیزر کوتاهی از تخفیفات و پیشنهادات ویژه‌ کافه یا رستوران‌تان را تهیه کنید؛ در این تیزر مهلت‌ها و شرایط تخفیفات را به طور واضح نمایش دهید.

همکاری با بلاگرها و اینفلوئنسرها

درساخت کلیپ از بلاگرها یا اینفلوئنسرهای که تعداد فالوورهای بالایی دارند، استفاده کنید. از آن‌ها بخواهید در محیط کافه یا رستوران‌تان تولید محتوا کنند.

ساخت کلیپ از فضای دلنشین کافه یا رستوران

از دکوراسیون داخلی زیبا و دلنشین کافه یا رستوران ویدئو بسازید؛ یادتان نرود در ویدئو خود حتماً از موسیقی‌‌ مناسب با فضا استفاده کنید. اگر رستوران شما در فضای باز و جلوه‌هایی طبیعی و گل‌های زیبا وجود دارد، این فضا را در ویدئو نشان دهید.

با یک یا ترکیبی از این ایده‌ها می‌توانید یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه و جذاب بسازید؛ سعی کنید تیزرتان منحصر به فرد و متمایز از رقبا باشد تا توجه مشتریان را به خود جلب کند.

ایده برای ساخت کلیپ در اینستاگرام (سالن زیبایی)
راه‌های افزایش تأثیرگذاری کلیپ‌های اینستاگرام

ایده‌ ساخت کلیپ اینستاگرام برای سالن زیبایی

افراد هنگام انتخاب یک سالن زیبایی، معمولاً به سه عامل اصلی توجه می‌کنند: محیط، شهرت، و اعتماد. در تولید ویدیوی خود، بهتر است این سه فاکتور مهم را مد نظر داشته باشید و آنها را به عنوان نقاط قوت محتوایتان بیان کنید.

بیایید در ادامه کمی بیشتر در مورد این 3 فاکتور صحبت کنیم.

محیط

محیط یک سالن زیبایی اولین چیزی است که نظر مشتری را به خود جلب می‌کند؛ دکوراسیون داخلی، نورپردازی، تجهیزات مدرن و تمیزی محیط را در کلیپ خود نشان دهید.

شهرت

افراد دوست دارند از خدمات سالن‌‌های زیبایی که شهرت و اعتبار زیادی دارند، بهره ببرند. در ساخت کلیپ از یک بلاگر یا اینفلوئنسر جذاب استفاده کنید؛ این کلیپ به افزایش شهرت و اعتبار شما در نزد مشتریان‌تان کمک می‌کند.

اعتماد

مشتریان به دنبال سالن‌هایی هستند که از نظر بهداشتی به استانداردهای بالایی پایبند هستند. در کلیپ خود نشان دهید که سالن شما به تمیزی و بهداشتی بودن خیلی اهمیت می‌دهد.

با کمک این سه عامل  فرصت جلب اعتماد مخاطبان زیادی را خواهید داشت.

این مطلب ادامه دارد…

می‌خواهم این مقاله را در وضعیت باز نگه دارم و هر ایده‌ای که برایم جذاب به نظر می‌آید، را برایتان معرفی کنم. نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه مقاله با ما به اشتراک بگذارید. همچنین، حوزه فعالیت‌تان را مشخص کنید تا ایده‌های مربوطه به حوزه کسب و کارتان را نیز بررسی کنیم.

در آخر توصیه می‌کنم برای داشتن ایده بنر و تیزر تبلیغاتی حتماً کلاب آقای تبلیغات علی ساده بافی را دنبال کنید؛ این ربات کلاب پر از سورپرایز و ایده‌های خفن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *