;

تقویم محتوایی اینستاگرام و معرفی ابزارهای ساخت تقویم محتوایی

در بازاریابی محتوا یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک تقویم محتوا داشته باشید. تقویم محتوایی اینستاگرام، برنامه ای می باشد که بر اساس آن محتوای خود را تولید و منتشر می کنید؛ این تقویم به شما کمک می کند روند تولید محتوا را از دست ندهید. در این مقاله به معرفی تقویم محتوا و چند ابزار برای ایجاد آن می پردازیم.

پیشنهاد می کنیم مقالات مرتبط را مطالعه کنید: نکات طلائی نحوه تولید محتوا در اینستاگرام

چرا باید تقویم محتوایی داشته باشیم؟

برندسازی در اینستاگرام در زمان صرفه جویی کنید.

داشتن یک تقویم محتوایی اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که از زمان خود نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از این تقویم، شما همیشه محتوای آماده برای انتشار دارید و دیگر نیازی نیست با عجبه به دنبال محتوایی برای اشتراک گذاری باشید. همچنین تنظیم تقویم های محتوا از ارسال اشتباهی مطالب تکراری جلوگیری می کند.

برندسازی در اینستاگرام با انتشار مداوم پست، تعامل کاربر را افزایش دهید.

تقویم های محتوا، به ویژه در بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی، به شما کمک می کند تا به طور منظم در وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی پست کنید. این به تدریج تعامل کاربر را افزایش می دهد. کاربران به احتمال زیاد با شرکت هایی که به طور منظم محتوای متنوع و مرتبط را منتشر می کنند ارتباط برقرار می کنند.

برندسازی در اینستاگرام اعتماد موتورهای جستجو و الگوریتم های شبکه های اجتماعی را جلب کنید.

به روز رسانی منظم محتوای سایت و شبکه های اجتماعی با برنامه ویژه گوگل و شبکه اجتماعی نشان می دهد که شما در کار خود جدی هستید و قصد دارید محتوای مناسب برای عموم تولید کنید. به این ترتیب گوگل به تدریج رتبه شما را در صفحات جستجوی خود افزایش می دهد. این باعث می شود مخاطبان شما بیشتر از ارزش کار شما آگاه شوند.

برندسازی در اینستاگرام جلب اعتماد مخاطبان و کاربران اینستاگرام

داشتن یک تقویم محتوایی به شما کمک می کند تا اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید. هنگامی که مخاطب برای بار اول و دوم محتوای شما را می بیند، برای بار سوم برای جمع آوری اطلاعات بیشتر به شما مراجعه می کند. علاوه بر این، داشتن برنامه منظم محتوایی، مخاطب را تشنه اطلاعات بعدی شما می کند و بارها و بارها برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ شما می آید. اگر تا به حال مشترک روزنامه یا مجله ای شده اید، هیجان انتشار یک مجله را تجربه کرده اید. داشتن یک تقویم محتوا تجربه مشابهی را برای مخاطبان آنلاین شما ایجاد می کند.

 

تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

برنامه زمان بندی محتوا همانطور که از نام آن پیداست یک برنامه منظم برای یک دوره زمانی خاص است که شامل مقدار محتوای مورد نیاز به همراه تولید، ویرایش، طراحی و تاریخ انتشار آنها به همراه نام مسئول هر یک است. بخش های مختلف یک تقویم محتوایی عبارتند از:

برندسازی در اینستاگرام تاریخ انتشار پست

مهم ترین نقش تقویم محتوا در بازاریابی محتوا این است که تاریخ ها را به خاطر بسپارید و بر اساس آن مطالب را منتشر کنید. برای انتشار محتوای با کیفیت، تاریخ نگارش، تاریخ ویرایش، تاریخ طراحی (برای محتوای بصری مانند پست‌های رسانه‌های اجتماعی) و تاریخ انتشار را برای هر قسمت از محتوا مشخص کنید.

برندسازی در اینستاگرام نام مسئول هر وظیفه

نام نویسندگان، ویراستاران، طراحان و ویراستاران هر مقاله باید در تقویم محتوایی اینستاگرام درج شود. این باعث می شود که دامنه فعالیت های شما شفاف تر شود و تیم شما درگیر کار شود.

برندسازی در اینستاگرام موضوع و عنوان

فهرستی از موضوعات و موضوعاتی که قرار است پوشش دهید تهیه کنید. آنها را اولویت بندی کنید و آنها را در تقویم قرار دهید تا بدانید به چه موضوعاتی پرداخته اید؟!

برندسازی در اینستاگرام اولویت بندی

محتوایی را که می خواهید پست کنید اولویت بندی کنید تا اعضای تیم بدانند ابتدا به کدام موضوعات بپردازند. یک روش خوب برای اولویت بندی استفاده از سه رنگ است – قرمز برای اولویت بالا، زرد برای اولویت متوسط ​​و سبز برای اولویت کم.

برندسازی در اینستاگرام هشتگ ها و کلمات کلیدی

هشتگ در رسانه های اجتماعی و کلمات کلیدی در پست های وبلاگ برخی از عواملی هستند که موتورهای جستجو را به سمت شما هدایت می کنند. پس در انتخاب آنها دقت کنید و برای هر موضوعی مناسب انتخاب کنید.

برندسازی در اینستاگرام بسترهای انتشاری

بستر انتشار را برای هر نشریه مشخص کنید. یا اگر قرار است پستی در تمام شبکه های اجتماعی منتشر شود، مطمئن شوید که شبکه اجتماعی از قلم نیفتاده است.

 

تقویم محتوایی اینستاگرام

ابزار های طراحی تقویم محتوا

البته ساده ترین راه برای ایجاد یک تقویم محتوایی استفاده از تخته سفید و تعدادی برچسب رنگارنگ در محل کارتان است. اما اگر اعضای تیم شما از راه دور یا روی یک پروژه با شما کار کنند چه؟ اینجاست که ابزارهای آنلاین به کار می آیند. مکانیزم تمامی این ابزارها تقریبا یکسان است و با تسلط بر یکی از آن ها می توانید به راحتی از بقیه استفاده کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام Trello

ترلو را می توان ساده ترین و رنگارنگ ترین ابزار آنلاین برای مدیریت تقویم محتوایی اینستاگرام دانست. این سایت به شما این امکان را می دهد که یک تیم بسازید و فضاهای جداگانه یا برد برای هر تیم برای انجام کارها داشته باشید. محیط Terlo بر اساس مدل Kan-Ban است و به شما امکان می دهد از برچسب های رنگی، چک لیست ها، زمان بندی ها و آپلود فایل ها استفاده کنید.

شما می توانید محیط هر جدول را در ترلو سفارشی کنید تا آن را بیشتر به فضای کاری خود شبیه کنید. شاید تنها نقطه ضعف ترلو این باشد که نسخه رایگان به شما اجازه نمی دهد از بردهای نامحدود برای هر تیم استفاده کنید. شما می توانید این مشکل را با تشکیل تیم های مختلف یا ایجاد هیئت مدیره مجزا و سپس جذب اعضا حل کنید.

 

برندسازی در اینستاگرام Asana

آسانا ابزار دیگری است که می توانید از آن برای مدیریت تقویم محتوایی اینستاگرام خود استفاده کنید. مزیت آن نسبت به Terlo این است که قالب های مختلفی را برای کارهایی مانند بازاریابی، محتوا و موارد دیگر ارائه می دهد. که می توانید از آن استفاده کنید یا می توانید یک الگوی خالی انتخاب کنید و آن را به دلخواه تغییر دهید. آسانا همچنین به شما امکان می دهد وظایف را به صورت لیست، تقویم و قوطی مشاهده کنید. امکان استفاده از نمودارهای گانت در نسخه غیر رایگان آن وجود دارد.

 

برندسازی در اینستاگرام Airtable

محیط Airtable محیط جدی تری نسبت به دو ابزار قبلی دارد. مزیت این است که به شما امکان می دهد از مدل کان بان به صورت کاملا حرفه ای استفاده کنید و با تمام ترفندهای آن آشنا شوید. با این حال، در نگاه اول، ممکن است چندان کاربرپسند نباشد و برای تسلط بر آن کمی زمان می برد.

 

برندسازی در اینستاگرام Zenkit

اگر از قالب های استخراج خسته شده اید، Zankit یک گزینه عالی برای شماست. این ابزار مدیریت تقویم محتوا همچنین به شما امکان می دهد از نقشه های ذهنی و نمودارهای سلسله مراتبی استفاده کنید. البته، استفاده از تقویم و تاریخ برای مدیریت وظایفتان بسیار مهم است، اما اگر بتوانید مراحل انجام کارها را با استفاده از این ویژگی ها ترسیم کنید، عالی خواهد بود.

این مطلب نحوه تولید محتوا در اینستاگرام ادامه دارد …

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *