Logo
جستجو کردن
Logo

فروش بیشتر با کمپین تبلیغاتی عید نوروز 1403

افزایش فروش با کمپین تبلیغاتی در نوروز

عید نوروز، یکی از کهن‌ترین جشن‌های باستانی است و ریشه در تاریخ و فرهنگ ایرانی دارد. مردم در ایام عید دوست دارند پول خرج کنند؛ کسب و کارها بایستی از این فرصت استثنائی برای فروش محصولات ( یا خدمات) خود استفاده کنند.

شما به عنوان صاحبان یک کسب و کار کافیست با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خلاقانه و برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان خود بتوانید احساسات‌شان را برای خرید برانگیزید. با برنامه‌ریزی دقیق و بکارگیری خلاقیت، می‌توانید از ایام عید برای افزایش فروش و جذب مشتریان جدید بهره‌برداری کنید.

در این مقاله، ۵ روش مؤثر برای اجرای کمپین تبلیغاتی عید نوروز را به شما معرفی خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام برگزار کرد؟

۵ روش مؤثر برای اجرای کمپین تبلیغاتی عید نوروز

شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار، جزء اون دسته‌ای هستید که ایام عید کسب‌وکارتان را تعطیل می‌کنید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، باید بدانید که رقبایتان با تمام قوا در حال تبلیغ و جذب مشتری هستند! همانطور که گفتیم در تعطیلات نوروز، مردم مردم احساساتی و مشتاق خرید هستند؛ شما نیز باید از این فرصت هم برای افزایش فروش‌تان و هم تثبیت جایگاه برند خود در ذهن مشتریان بهره ببرید.

  • استفاده بهینه از قدرت شبکه‌های اجتماعی
  • تقویت استراتژی‌های ایمیل مارکتینگ و افزایش لیدها
  • جذب مشتریان جدید با بازاریابی ارجاعی
  • طراحی لندینگ پیج‌های جذاب برای عید نوروز
  • پیشنهاد محصولات پرفروش در طول کمپین

۱. حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرید

اجرای کمپین‌های عید نوروز در شبکه‌های اجتماعی، فرصتی طلایی برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌ این پلتفرم‌ها است. در ایام عید عده زیادی از مردم بیکار هستند و هر روز ساعت زیادی را در اینستاگرام، توییتر، تلگرام و لینکدین می‌گذرانند. با اجرای تبلیغات در این پلتفرم‌ها به راحتی می‌توانید آن‌ها را جذب کنید.

با انجام چند فعالیت خلاقانه می‌توانید حضور برند خود را در در بین رقبایتان پر رنگ‌تر کنید:

  • با تولید محتوای خلاقانه که با فرهنگ و سنت‌های نوروزی همخوانی داشته باشد، برای مشتریان خود یک تجربه به یادماندنی ایجاد کنید.
  • با برگزاری مسابقات، نظرسنجی‌ها و چالش‌های مرتبط با نوروز، فضایی را برای تعامل مخاطبان پیج‌تان فراهم آورید و با در نظر گرفتن یک هدیه آن‌ها را ترغیب به خرید کنید.

به عنوان مثال
در کپشن یکی از پست‌های خود بنویسید:
بهترین اتفاق زندگی‌تون در سال گذشته رو برامون کامنت کنید و فرصت برنده شدن یک کارت هدیه ” ۵۰۰ هزار تومانی ” از فروشگاه ما را داشته باشید! 
 زمان قرعه‌کشی: ” ۱۳ فروردین ” 
 برنده می‌تواند تا ” پایان فروردین ” از کارت هدیه خود استفاده نماید.

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات (Advertising) چیست؟


برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی با جوایز مناسب و جذاب، روشی مقرون‌به‌صرفه برای افزایش آگاهی از برند است. این کمپین‌ها می‌توانند تعامل کاربران را با برند شما افزایش دهند، به‌ویژه اگر جوایز ارائه شده متناسب با نیازهای مشتریان باشند.

بازه زمانی اجرای کمپین تبلیغاتی عید نوروز

۲. با ایمیل مارکتینگ، سرنخ‌های بیشتری جذب کنید.

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای قدرتمند در بازاریابی دیجیتال است که به شما امکان می‌دهد تا با مشتریان خود ارتباط مستقیم و مؤثرتری برقرار کنید. همچنین این رویکرد یکی از روش‌های دیرینه جمع‌آوری لید  برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. 

ایام عید فرصت بسیار خوبی برای برای معرفی محصول جدید یا اطلاع‌رسانی دربارۀ به‌روزرسانی محصولات قبلی است. با استفاده از استراتژی‌های هوشمندانه و خلاقانه، می‌توانید از ایمیل مارکتینگ برای جذب و حفظ مشتریان و افزایش آگاهی از برند خود بهره ببرید. همچنین می‌توانید با ارائه پیشنهادات ویژه و تخفیفات به سرنخ‌های بیشتری دست بیابید. 

به بیان دیگر  با استفاده از ایمیل مارکتینگ، علاوه بر اینکه مشتریان خود را از تخفیفات یا محصولات جدید باخبر می‌سازید، در کنار آن آگاهی از برندتان را نیز افزایش می‌دهید و نام برندتان را برای مشتری تکرار می‌کنید.

در ادامه، چند نکته کلیدی برای درگیر شدن حداکثری مخاطب با ایمیل‌تان در ایام عید ارائه شده است:

در روزهای پایانی سال ( یک یا دو هفته مانده به عید ) ایمیل‌های شخصی‌سازی شده و ارزشمند برای مشتریان‌تان بفرستید. به عنوان مثال در متن از نام فرد، تاریخچه خرید و علایق خاص او استفاده کنید تا گیرنده ایمیل احساس کند پیام مخصوص خود او است. 

ایمیل را در زمان درست به مشتریان‌ مورد هدف‌تان ارسال و تا حد امکان متن ایمیل را برای فرد دریافت‌کننده شخصی‌سازی کنید.

ارسال ایمیل‌ها در زمان‌هایی که مخاطبان بیشترین تمایل به خواندن آن‌ها را دارند، می‌تواند تأثیر بسزایی در نرخ باز شدن ایمیل‌ها داشته باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که ارسال ایمیل در اوایل صبح یا اواخر بعدازظهر می‌تواند مؤثر باشد.  به عنوان مثال اگر اکثر مشتریان شما شاغل هستند، بهتر است بین ساعت ۷ تا ۹ صبح برای‌شان ایمیل ارسال کنید. 

این مقاله را حتما بخوانید
تست بنر سناریو تبلیغاتی چیست؟

با برای مشتریان خود براساس محصولی که استفاده می‌کنند، پرسونای مشتری ایجاد کنید و برای هر پرسونا ( هر گروه از مشتریان خود) محتوای ایمیل متفاوت در نظر بگیرید. 

اگر هدف شما از ارسال ایمیل، معرفی یک محصول جدید یا اطلاع‌رسانی درباره یک تخفیف یا پیشنهاد است، بهتر است در همان ابتدای ایمیل پیشنهاد خود را به شکل جذابی مطرح کنید و در ادامۀ متن با ارائه‌ توضیحات کامل و دقیق، روش استفاده از پیشنهاد یا محصول جدید را به آن‌ها اطلاع دهید.

به عنوان مثال
فرصت محدود برای استفاده از تخفیف ویژه!
متن ایمیل
نام مشتری ….
فروشگاه ما برای مدت محدودی، تخفیف ویژه‌ای را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای استفاده از این پیشنهاد، کافی است کد تخفیف “عید ۱۴۰۳” را در هنگام پرداخت وارد نمایید تا از ۲۰٪ تخفیف بر روی کل خرید خود لذت ببرید. این پیشنهاد تا پایان هفته جاری معتبر است!

۳. با استفاده از بازاریابی ارجاعی مشتریان جدید جذب کنید

بازاریابی ارجاعی (referral marketing)، که با عنوان بازاریابی دهان به دهان نیز شناخته می‌شود، یک استراتژی قدرتمند برای افزایش آگاهی از برند یا معرفی کسب‌وکارها است. این رویکرد بر اصل ساده‌ای استوار است: افراد بیشتر به توصیه‌های دوستان و خانواده‌شان اعتماد می‌کنند تا تبلیغات. 

شما در بازاریابی ارجاعی می‌توانید از این اعتماد برای تبدیل مشتریان فعلی به سفیران برند خود استفاده کنید.  یعنی با ارائه‌ پیشنهادات جذاب برای مشتریان فعلی‌تان آن‌ها را ترغیب کنید تا محصولات و خدمات شما را به اطرافیان‌شان معرفی کنند.

به عنوان مثال
یک کد معرفی در اختیار مشتری فعلی قرار دهید تا با آن کد تخفیف محصولات شما را به اطرافیانش معرفی کند. اگر فردی با استفاده از کد تخفیف معرفی‌شده توسط مشتری، خریدی انجام دهد،  هر دو طرف – هم به مشتری فعلی برای خرید بعدی و هم به فرد معرفی‌شده برای اولین خرید –  30 درصد تخفیف اختصاص دهید.  در این رویکرد شما با صرف هزینه‌ نسبتا کمی، می‌توانید فروش‌تان را چندین برابر افزایش دهید. 

چند نکته کلیدی برای اجرای موفق یک برنامه بازاریابی ارجاعی  

تخفیف‌ها یا پاداش‌های  ارزشمندی را پیشنهاد دهید تا مشتریان را وسوسه کند که برند شما را به دیگران معرفی کنند.

این مقاله را حتما بخوانید
چگونه هزینه تبلیغات در اینستاگرام را کاهش دهیم؟

برای مشتریان خود کاملاً شفاف درباره این کد‌های تخفیف –  فواید و امتیازاتی که با استفاده از این کد نصیب‌شان می‌شود –  توضیح دهید تا آن‌ها با اشتیاق محصولات ( یا خدمات ) شما را به آشنایان خود معرفی کنند. 

بازاریابی ارجاعی یک رویکرد  برد برد  هم برای مشتریان فعلی، هم برای مشتریان بالقوه و هم برای برند شما است. این روش نه تنها به جذب مشتریان جدید و افزایش فروش‌تان کمک می‌کند، بلکه می‌تواند موجب افزایش وفاداری مشتریان گردد که برند شما را به‌طور فعال ترویج می‌دهند. این روش یک راه عالی برای کاهش هزینه‌های بازاریابی و افزایش دهان به دهان مثبت است. به یاد داشته باشید که موفقیت در بازاریابی ارجاعی نیازمند صبر، پیگیری و تعهد به ارائه ارزش واقعی به مشتریان است.

طراحی لندینگ پیج برای کمپین تبلیغاتی عید نوروز

۴. لندینگ پیج‌های جذاب برای تبلیغات در عید نوروز طراحی کنید

برای ایام نوروز صرفاً به تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بسنده نکنید؛ طراحی یک لندینگ پیج جذاب برای تبلیغ برندتان کمک می‌کند تا نرخ درگیری کاربران با کمپین تبلیغاتی شما افزایش یابد. 

برای لندینگ پیج خود محتوای ارزشمند و مفیدی که هم با برند شما و هم با نوروز همخوانی داشته باشد،بسازید. سعی کنید با استفاده از عناصر بصری جذاب و یا ساخت یک ویدئو ترافیک بیشتری  جذب کنید. داشتن یک لندینگ پیج جذاب موجب می‌شوند کاربران سایت شما بطور چشمگیری افزایش یابند.  

استفاده از یک شعار دلنشین و متناسب با جشن‌های نوروزی می‌تواند نرخ تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار را ارتقاء دهد. 

به عنوان مثال
معرفی بسته‌های تخفیف ویژه و محصولات پرطرفدار  و پرفروش در صفحه لندینگ، می‌تواند به افزایش فروش و شناخته شدن بیشتر برند شما کمک کند.طراحی یک لندینگ پیج که هم با فرهنگ نوروز و هم با ارزش‌های برند شما هماهنگ باشد، نه تنها فروش‌تان را افزایش می‌دهد، بلکه به برقراری ارتباط عمیق‌تر مخاطبان با برندتان و ایجاد آگاهی ماندگار از برند شما منجر می‌شود.

۵. در کمپین تبلیغاتی محصولات پرفروش خود را پیشنهاد دهید

برای ایجاد یک تجربه مثبت خرید برای مشتریان نوروزی خود، می‌توانید به آن‌ها در پیدا کردن محصولات یا خدمات موردنیازشان کمک کنید. به عنوان صاحب کسب‌وکار، توصیه‌های شما می‌تواند به مشتریان کمک کند تا با اطمینان بیشتری محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنند. با عرضه محصولات پرفروش متناسب با نوروز، تجربه‌ای به‌یادماندنی و مثبت برای مشتریان در ایام نوروز ایجاد می‌کنید.

به عنوان مثال
محصولات پرفروش خود با بسته‌بندی‌های جذاب و متناسب با ایام عید یا محصولاتی که با فرهنگ و سنت‌های نوروزی همخوانی دارند را در کمپین تبلیغاتی به نمایش بگذارید. همچنین ارائه مجموعه‌ای از محصولات پرفروش و محبوب با تخفیف‌های نوروزی می‌تواند به افزایش فروش شما کمک کند.

کمپین تبلیغاتی در عید نوروز

حرف آخر

یادتان نرود که در تعیطلات نوروزی، افراد وقت زیادی را در فضای مجازی سپری می‌کنند و همین موضوع فرصت‌های بی‌شماری را برای برندها و کسب‌وکارها فراهم می‌آورد تا محصولات خود را به این افراد بفروشند.

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات گسترده در تلگرام؛ افزایش شناخت برند و فروش

در این مقاله، پنج استراتژی کلیدی را برای اجرای کمپین تبلیغات در عید نوروز را بررسی کردیم. با پیاده‌سازی این استراتژی‌ها، نه تنها می‌توانید فروش خود را افزایش دهید، بلکه می‌توانید ارتباطی عمیق‌تر با مشتریان برقرار کرده و آن‌ها را به مشتریان دائمی و وفادار خود تبدیل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استراتژی‌های تبلیغاتی کسب و کارتان در ربات کلاب آقای تبلیغات – طراحی شده توسط تیم تبلیغاتی شویراد- عضو شوید.


Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 10 =

جستجو کردن