Logo
جستجو کردن
Logo

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟

راه اندازی های تبلیغاتی به طور فزاینده ای در بین بازاریابان دیجیتال محبوب شده است و افراد بیشتری به منظور مدیریت کارآمدتر کمپین ها، جذب مخاطبان بیشتر و افزایش فروش خود به استراتژی های برنامه ریزی تبلیغات روی می آورند. در این مقاله سعی داریم مرحله به مرحله استراتژی تبلیغات در اینستاگرام را بررسی کنیم.

مراحل برنامه ریزی تبلیغات مجموعه ای از اقدامات با هدف دستیابی به یک یا چند هدف تعیین شده توسط تبلیغ کننده با کمک انواع ابزارهای تبلیغاتی است. اکنون این تبلیغات می تواند شامل یک کمپین واحد برای معرفی یک نوع محصول باشد یا مجموعه ای از کمپین های هدف گذاری مجدد یا بعبارتی ریتارگتینگ باشند که برای بخش های مختلف یک کسب و کار شکل گرفته اند. زمانی به کمک تبلیغات می توانید به اهداف تجاری تان برسید، که از یک استراتژی تبلیغاتی برنامه ریزی شده کنید.

مقاله پیشنهادی: نحوه مدیریت تبلیغات در اینستاگرام + ۵ مهارت لازم

مراحل برنامه ریزی تبلیغات کدام ها هستند؟

در ابتدا، برنامه ریزی تبلیغات ممکن است بسیار پیچیده به نظر برسد و اینکه چگونه یک استراتژی تبلیغاتی برنامه ریزی شده داشته باشیم، ما را دچار سردرگمی کند. با وجود این که یک مسیرطولانی و پیچیده ای برای اجرای یک تبلیغات مطلوب دارید، اما در این مسیر یک نقشه راه برای راهنمایی شما وجود دارد. هنگامی که اکوسیستم برنامه ریزی تبلیغات را درک کردید و هر مرحله از استراتژی خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی کردید، این جاده شما را مستقیماً به هدفتان می‌رساند.

مراحل برنامه ریزی تبلیغات مجموعه ای از اقدامات با هدف دستیابی به یک یا چند هدف تعیین شده توسط تبلیغ کننده با کمک ابزارهای تبلیغاتی است. حال این تبلیغات می‌تواند شامل یک کمپین واحد باشد که برای معرفی نوعی محصول ایجاد شده و یا مجموعه‌ای از کمپین‌های ریتارگتینگ که در بخش‌های مختلفی شکل گرفته‌اند.

زمانی که شما با استفاده از تبلیغات به هدف خود می‌رسید، در واقع از استراتژی تبلیغات برنامه ریزی شده استفاده کرده‌اید.

4 مرحله برنامه ریزی تبلیغات

۴ مرحله‌ مهم را که باید در طول مسیر اجرای تبلیغات طی کنید:

 • آماده‌سازی
 • کار بر روی مخاطبان
 • ایجاد تبلیغات جذاب
 • انتخاب درست گزینه‌های هدف‌گیری

هر یک از مراحل ذکر شده، برای موفقیت کل استراتژی تبلیغات برنامه ریزی شده بسیار مهم است. بنابراین مطمئن شوید که تلاش و توجه کافی به جزئیات در هر یک از این مراحل انجام داده اید.

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟آماده سازی عناصر اجرای تبلیغات

قبل از برگزاری تبلیغات بایستی که کمی وقت برای چیدن مراحل اجرای تبلیغات بگذارید و عناصر مورد نیاز بری اجرای تبلیغات را آماده کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات رفتارمحور چیست؟ چگونه انجام می شود؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصویر واضحی از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید و بدانید چه منابعی برای انجام آن وجود دارد. ممکن است مدتی طول بکشد تا با این مسائل را به خوبی آنالیز کنید و ذهنتان را در مسیر درست قرار دهید، اما ارزشش را دارد.

اهداف خود را تعیین کنید: قبل از ایجاد هر استراتژی، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که اهداف خود را مشخص کنید. انواع مختلفی از اهداف برای استراتژی تبلیغات برنامه ای وجود دارد:

 • افزایش فروش و درآمد
 • ایجاد آگاهی از برند
 • جذب ترافیک برای وبسایت
 • افزایش دانلود اپلیکیشن
 • وفادار کردن مشتریان فعلی
 • بازگرداندن مشترهای قبلی

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟نیازها و علایق مخاطبان خود را بشناسید

مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟ چگونه می توان به سرنخ های بیشتری رسید؟ یک استراتژی برای برنامه ریزی تبلیغات به بازاریابان این امکان را می دهد که از داده های بدست آمده از مخاطبان، برای درک بهتر مشتریان بالقوه خود و هدف قرار دادن دقیق تر آنها استفاده کنند.

این دانش برای مراحل بعدی ضروری است؛ بنابراین همیشه باید علایق و نیازهای مخاطبان تان را باید در نظر داشته باشید و زمانی که تغییرات یا روندهای جدید را مشاهده می کنید، استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

استفاده از برخی از تجربیات از جمله تقسیم بندی مخاطبان و راهکارهای هدف گذاری پیشرفته در کنار تبلیغات برنامه ریزی شده، به شما کمک می کند تا یک استراتژی تبلیغاتی برنامه ای ایده آل ایجاد کنید و به سرعت و با کمترین هزینه به اهداف خود برسید.

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟تبلیغات جذاب و خلاقانه بسازید

تبلیغات زمانی می تواند بازدهی بالایی داشته باشد که خلاقانه برگزار شود و در میان هزاران تبلیغی که کاربران روزانه با آن‌ها مواجه می‌شوند، برجسته دیده شود. برای متمایز شدن در میان این حجم از اطلاعات، پیام باید دقیق، قانع کننده و مرتبط باشد.

علاوه بر این، تبلیغات باید از طریق کانال مناسب منتقل شود؛ انتخاب یک قالب یکی از تعیین کننده ترین ویژگی هایی است که تعیین می کند خلاقیت شما چگونه به نظر می رسد. برخی از موثرترین قالب های تبلیغاتی عبارتند از:

 • تبلیغات بنری
 • Rich Media
 • تبلیغات همسان
 • تبلیغات ویدئویی

چگونه برای تبلیغات اینستاگرامی برنامه ریزی کنیم؟ جزئیات اجرای تبلیغات را انتخاب کنید

اکنون که مراحل آماده سازی لازم را انجام داده اید و مخاطبان و نوع تبلیغ خود را مشخص کرده اید، وقت آن رسیده که تصمیمات مهمی بگیرید. هر یک از این اقدامات می تواند موفقیت کمپین شما را در سطوح مختلف تعیین کند، بنابراین مهم است که به همه جزئیات توجه کنید و عاقلانه انتخاب کنید.

 • تامین‌کنندگان اطلاعات
 • حفظ امنیت برند
 • پلتفرم اجرای تبلیغات
 • ارزیابی بازخورد و سنجن

توصیه ما

اکنون می دانید که چگونه برای تبلیغات برنامه ریزی کنید و برای ساخت آنها باید کاملاً آماده باشید و مخاطبان خود را بشناسید، تبلیغات جذاب ایجاد کنید و انتخاب درستی داشته باشید.

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات مبتنی بر کلید واژه چیست؟

توصیه می کنیم برای راه اندازی تبلیغات با بازدهی بالا، با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید تا از ایده های خلاقانه مشاوران تبلیغاتی بهره ببرید. راه حل ما نه تنها ترافیک خوب و امنیت برند را تضمین می‌کند، بلکه مقرون‌به‌صرفه نیز هست و به شما این فرصت را می‌دهد تا داده‌های مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و کمپین‌های خود را بهینه‌سازی کنید.

اینستاگرام

Picture of حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

جستجو کردن